CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manfrotto

Perang Tudung

akak opis sky amik job sampingan jait tudung cenggini...dr butik mana ntah...

orang2  ...
skymania Post at 7-3-2012 11:10

sekai....hang duk mana? huhu.....tingin nak suh org jahit....especially kalo nak tukar awning yg dh lembik.....besnya kalo pandai menjahit......hehe

~uiksss.....jadik cam tred dekat bod BFT lak.....

lagi satu kalau ada anak kecik2..potong stimm nak pakai shawl..kena tarik2 abis terburai...
peachRose Post at 7-3-2012 11:13

wakakakakaka
aritu masa gi bekpes ngan colleagues dlm 5 org camtu, salah sorang tu bawak anak lelaki dlm umur 2 tahun lebih....dia join kitorang bekpes......member sorang tu pakai brooch yang berjuraian kat bawah dagu tuh.....dan2 budak tu main2 mase member tengah nak suap makan, terkejut member..........menarik perhatian sungguh.....dlm 2x jugak dia geram tgk!!! hahahaha

kenangan tu kaka.....hehe....saya dh x pandai dh nak pakai tudung bawal.....hehe.....let say kalo saya pakai, saya akan pusing2 bawal tu.....lagi nampak kemas.....hehe
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:16

kaka pun dah lama x pakai tudung bawal..kes malas nak iron nak belit2..pakai bnyk brooch lak tu.
gi kerja pakai tudung serkup, lgi senang..
kdg2 pakai gak shawl bila terasa nak melaram..

Korang percaya tak mcm tudung fareeda wahab ni atau ariani atau hajrah yang mahal2 ni cost nak buat  ...
star_karat Post at 7-3-2012 01:04

tokeh fareeda ni anak mami

kaka pun dah lama x pakai tudung bawal..kes malas nak iron nak belit2..pakai bnyk broo ...
carold Post at 7-3-2012 11:23

senang serkup je kan? hehe....tapi saya pakai jugak brooch gi keje, buh atas bahu.....kalo x, nanti dia ke depan jek, x tutup tutttt.....hehe

senang serkup je kan? hehe....tapi saya pakai jugak brooch gi keje, buh atas bahu.... ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:30

tudung serkup, kena ikut size ..cam kaka size S tapi tetap amik size M..kena jahit sikit kat bawah leher, n terletak elok paras dada.
letak 1 brooch kt belakang tengkuk.

kalau dah tahu badan bambam..jgn la beli size M..amik la size L or XL
tpi pun  size L or XL  utk org bambam..mmg nampk singkat kat dada.

Follow Us
Post Last Edit by iza_yuss at 7-3-2012 11:44
tudung serkup, kena ikut size ..cam kaka size S tapi tetap amik size M..kena jahit sikit ka ...
carold Post at 7-3-2012 11:35

betul2.....saya x mampu nak pakai size S.....wpon elok je nampak terletak.....tp x cover depan.....hehe....so amik la size M.....sebab saya x ikat belakang.....saya lepas jek.....so M dh memadai.....

pastu size tu plak, bergantung kepada brand tudung tu.....one more thing the reason why saya x pilih L....sebab, macam nampak obvious jek 2 ketul kat depan tu.....nak2 kalau pakai yg kosong, xde corak

betul2.....saya x mampu nak pakai size S.....wpon elok je nampak terletak.....tp x cover depan.....hehe....so amik la size M.....sebab saya x ikat belakang.....saya lepas jek.....so M dh memadai.
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:42

kata org ukur baju dibadan sendiri, la ni pepatah baru..ukur tudung dimuka dan dada sendiri

ha a.....pandai2 la pilih kan? huhu....saya ada geng sorang yg jenis suke belek2 nih....siyes su ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:05

akak jeni sbukan kaki belek .... tapi kaki komen dan komplen ....

kak lid ada kustemer yang jahit n jual tudung .. tapi dia kat melaka .....

beli siap lagi murahlah iza .. kecuali nak tailor-made mengikut kelabuahan yang kita mahukan ....

kata org ukur baju dibadan sendiri, la ni pepatah baru..ukur tudung dimuka dan dada sendiri ...
carold Post at 7-3-2012 11:48

wkakakakaka
~tapi siyes weh.....saya kalo tgk yg pakai size L tu, nampak jelas lah benjolan tuh......saya ingat saya sorang jek pasan, rupanya ada member yg pasan gak.....lain tau kalo org pakai tudung bawal size besar2 tu......agak2nya sbb bawal x jatuh sgt atau camne? x reti nak explain

kak lid.....senang je pakai shawl nih.....lagi senang dr tudung bawal.....siyes!!! tapi itu lah. ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:09

abang akak tak kasi pakai shawl ..... akak menurut perintah
(tapi geram jugak ...sebab alasan dia ... dia rimas tengok budak2 pakai shawl yang macam melayang2 kain tudung tu kat muka ..)

akak jeni sbukan kaki belek .... tapi kaki komen dan komplen ....

kak lid ada kusteme ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 11:50

laaa saya ingat kalo tempah lagi murah.....susah nak carik awning yg bes yg sesuai dengan bentuk muka saya.....sbb tu saya stick pada alya sarah......penah beli ariani......x sedap awning dia.....nak alya sarah gak.....problem kat alya sarah ni, yg pesen pelik2 xde....hehe.....

abang akak tak kasi pakai shawl ..... akak menurut perintah  
(tapi geram jugak ...sebab alas ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 11:53

dia takut lelaki lain duk tengok wife dia la kak lid.....hehe
kak lid kan nampak muda dr usia....

Reply 410# iza_yuss

mungkin gak jns kain yg menyebabkan tudung tu melekap je kat bonjolan tu...

Kalau aku jadi pengusaha tudung, aku jual jer yg tudung labuh sampai ke pinggang tu. Pilih warna yg kusam2 jer. Pastu patenkan.

Reply  iza_yuss

mungkin gak jns kain yg menyebabkan tudung tu melekap je kat bonjolan tu...
patik Post at 7-3-2012 12:02

ha a kan....psl tu kalo pakai tudung bawal x nampak sgt

wkakakakaka
~tapi siyes weh.....saya kalo tgk yg pakai size L tu, nampak jelas lah benjolan tuh......saya ingat saya sorang jek pasan, rupanya ada member yg pasan gak.....lain tau kalo org pakai tudung bawal size besar2 tu......
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:51

tudung bawal tu labuh atau pendek .. ikut lipatan 3segi yg kita buat..kalau nak labuh., lipatan 3segi bahagian dlm dipendekkan.

ha a kan....psl tu kalo pakai tudung bawal x nampak sgt
iza_yuss Post at 7-3-2012 12:06

tudung bawal kain die x melekap...tudung serkup ni kain die kan mcm bergetah skit...mgkin tu sbb die melekap kot

orang berlumba2 dok beli tudung overprice ni dah kena tipu hidup2.. aku rasa mcm diorang ni pun dah lari dari konsep asal menutup aurat. pakai tudung mahal2 ni utk apa?

menunjuk2?
kepuasan?

pakai tudung tapi tak menutup aurat. non-syariah compliance pun. nasi lemak pun tak mampoo nak tutup.. dengan baju ketat, jeans ketat.. hailaaaa.. kang tegur, sentap pulak.

asal update je tudung baru kat website, gigih dok beli dan berhabisan duit.. lepas tu harapkan orang puji cakap cantik lah.. lawa lah...agaknya bila la dorang pakai tudung2 yang dibeli tu. asal ada update je beli 3,4 lai. bukan ke itu satu pembaziran?

baik beli tudung murah Akel RM25 tu yang bidang 55" tu. labuh pun ya.. tak tabarruj. sedap mata memandang.

sekarang ni pening aku tengok orang dok lilit kain buruk , kain lap kaki (yang ada ropol2 keliling tu) kat kepala. kalau tak dapat, mula la meroyan.. adui lah.. don't they know that they have been manipulated with materialistic world..

who do you want to impress actually?

a. people around you (that will say.."ohh.. you are so beautiful sis.. perfect MUSLIMAH with HIJAB<---- aku cukup tak berkenan orang ckp2 HIJAB2 ni sedangkan takde ape sgt dihijabkan.. nampak saja bentuk tubuh n tabarruj nya)

OR

Allah?

you decide.

Rate

1

Beli mahei2 ..tensionnya ...susah nak jaga... baik beli yg murah... tak yah gosok2 bagai ...