CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

Originally posted by coldfusionr at 23-1-2009 11:46 AM

yup aku ader post mcm tuh...maksud aku tuh klula nk sgt patuh pada mak bapak perlu ker ikut wlupun kita tahu bende tu xelok...erm aku kawin jugak even mak aku xsuka
wlupun mcm2 jugak la d ...

kau ni masih lagi tak boleh terima, adat restu merestu macam majlis restu ilmu kat sekolah tu...restu pun boleh,nak ponteng tak gi majlis pun boleh...

kahwin kan je adik kau tu dah kau pun nampak kan siapa yg benar.

...had a phone call last nite from a fren of mine...dah lama tak sembang2 ngan dia walaupon kerja kat tempat yang sama...dari borak2 pasal kerja...beralih plak berborak2 pasal anak2 dan keluarga...and...she told me that dia telah diceraikan oleh suaminya ngan talak 1 pada hari raya haji tahun 2007...terkejut jugak mendengar pengakuannya...tapi...i knew that sooner or later...penceraian was inevitable jugak buat dia...

...and this was the man yang parents dia sendiri carikan sebagai jodoh buat anak dia (my fren)...actually kawan aku nie dulu ada bf pilihan sendiri...but...parents dia tak suka...mintak dia putuskan dan kawin ngan pilihan mereka nie...demi tuk tidak digelar anak durhaka...dan kerana dia nakkan restu from her parents nie...dia ikut kehendak parents dia...walaupon dia ngan hati yang remuk terpaksa putuskan hubungan dia ngan bf dia itu...

...for 16 years she had been living with a man who didnt even show any care or concern towards her...a man who was so calculative ngan duit dan harta dia...sehinggakan nak beli pampers dan susu anak2 pon dia mintak isterinya bayar 50-50...yang tak de communication langsung ngan wife dan jugak anak2...sehinggakan anak2 sendiri dijadikan musuhnya...

...my fren had tried many ways tuk perbaiki hubungan mereka nie...pi jumpa marriage counsellor...pi jumpa ustaz mintak nasihat dan ayat2 yang bley diguna pakai tuk melembutkan hati suami...pi menunaikan haji ngan suami dia...and for a while...ada jugak perubahan pada suaminya...but...unfortunately...cuma sekejap jer...

...and now...mereka dah berpisah...walaupon aku rasa sangat sedih...aku jugak tau yang penceraian dia nie melegakan dia from her mental and emotional torture...

...anyway...pada aku...how well u want your marriage to bloom depend on how much effort yang korang nak invest in your marriage...restu orang tua pada aku is just a bonus...nothing more than that...cos clearly from my fren case...restu ibu bapanya tidak dapat menahan marriage dia from collapsing jugak...cos...effort tuk memajukan marriage dia hanya datang from her side saja...walhal suami dia tak endah langsung tuk memperbaiki perhubungan dan perkawinan mereka...

Originally posted by blackmore at 24-1-2009 12:10 AM
dan ayat2 yang bley diguna pakai tuk melembutkan hati suami...

Ok shoot.......

Originally posted by gilagila2 at 23-1-2009 09:14 PM

kah kah kah...siapa yg bongok tu... erm...

Originally posted by gilagila2 at 23-1-2009 09:12 PM
tu.

hmm...baik kau layan aku daripada layan budak tin tong tu.

Aku nih GG macam open cheque book lah kat dalam FD nih...takkankautaktau????

Originally posted by gilagila2 at 23-1-2009 09:08 PM

psst.. ada lah tu, dulu masa thread mengorat laki org tu, dia lah aktif pura-pura naive...kih kih kih.

baik kau hati-hati sebelum dia pm.

PM aku si Alice yang bukakkan...aku tak berani...sebab hari tuh aku gatal bontot nak bukak jugak...sekali katak keluar melompat...terperanjat .....virtual become reality siot

Follow Us
setuju, tu yg laki aku dok jeles dgn nick kau tu.sebab dia cek tendang.

Originally posted by blackmore at 24-1-2009 12:10 AM
...had a phone call last nite from a fren of mine...dah lama tak sembang2 ngan dia walaupon kerja kat tempat yang sama...dari borak2 pasal kerja...beralih plak berborak2 pasal anak2 dan keluarga. ...

setuju.

Balas #422 blackmore\ catat

masalahnya klu kawen bujang, restu penting, cerai takpe sebab bujang katanya 9kata masyarakat la )

klu kawen duda/somi orang restu lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii penting, tambah pulak kalo mak bapak yg jenis takut org mengata lebih dari memahami perasaan anak sendiri

Originally posted by pilot at 24-1-2009 09:03 AM
masalahnya klu kawen bujang, restu penting, cerai takpe sebab bujang katanya 9kata masyarakat la )

klu kawen duda/somi orang restu lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii penting, tambah pulak kalo mak ...

memang,ada mak bapak tak guna memang penting perasaan org lain melebihi anak sendiri...

Aku tidak mendapat/ mendapatkan restu bukan bererti aku menderhaka kan?????

Think along this line.........

tak pernah putus utk diri ini berdoa agar perkahwinan ini direstui ibu ayah....insyaallah terbuka hendaknya amin.....aku bukan derhaka.....maafkan aku bu..ayah....

Originally posted by nazadiyah at 25-1-2009 10:14 PM
tak pernah putus utk diri ini berdoa agar perkahwinan ini direstui ibu ayah....insyaallah terbuka hendaknya amin.....aku bukan derhaka.....maafkan aku bu..ayah....

Ayah maafkan kamu.......

Originally posted by nazadiyah at 25-1-2009 10:14 PM

asalkan kau bahagia, mesti mak ayah kau merestui,lainlah mak bapa yg masih berfahaman jahiliyah.

Originally posted by manakautau at 24-1-2009 09:41 AM
Aku tidak mendapat/ mendapatkan restu bukan bererti aku menderhaka kan?????

Think along this line.........   

kalau menderhaka pun, kau boleh minta maaf, yg penting kekasih kau tak lari, nanti kau pula yg merana. mak ayah kau boleh rasa ke penderitaan kau? kau sakit pun kau sendiri yg rasa, org lain tak rasa...

pandai-pandai lah memanipulasi keadaan,org yg bijak mengambil peluang sahaja yg akan berjaya.

Originally posted by gilagila2 at 27-1-2009 06:10 PM

kalau menderhaka pun, kau boleh minta maaf, yg penting kekasih kau tak lari, nanti kau pula yg merana. mak ayah kau boleh rasa ke penderitaan kau? kau sakit pun kau sendiri yg rasa, org lain  ...

Bukan mati kerana disumpah, bukan hina kerana dikeji.....niat bernikah kerana ALLAH dan bukan niat untuk menderhaka....INSYAALLAH semuanya akan selamat.....

Balas #1 coldfusionr\ catat

aku pecaya kawen takder restu mak bapak nie takkan bahagie...sebab dah jadi kat adek ipar aku sendiri....kawen takpe restu mak bapak mertuer aku skang nie duk makan ati sebab umah tangga tak bahagie...terpakser plak tanggung laki dier yg tak bakerja dan kaki pukol tuh..

Originally posted by cikmun at 28-1-2009 10:09 AM
aku pecaya kawen takder restu mak bapak nie takkan bahagie...sebab dah jadi kat adek ipar aku sendiri....kawen takpe restu mak bapak mertuer aku skang nie duk makan ati sebab umah tangga tak baha ...

TUHAN turunkan ujian atas sebab yang hanya DIA yang MAHA MENGETAHUI......kALAU TAK PERLU BERSEBAB PUN KENAPA? SIFAT TUHAN ITU SENDIRI TAK MEMAMPUKAN IA MELAKUKANNYA KER?????

Originally posted by cikmun at 28-1-2009 10:09 AM
aku pecaya kawen takder restu mak bapak nie takkan bahagie...sebab dah jadi kat adek ipar aku sendiri....kawen takpe restu mak bapak mertuer aku skang nie duk makan ati sebab umah tangga tak baha ...

kalau berfikir tu gunakan akal ,jgn bangang sgt. sapa yg bermasalah ni,pilih laki tak guna memang jadi gitu,kalau mak bapak kau restu guling-guling sekali pun, kau boleh jamin ke si laki tu tak pukul adik ipar kau tu,tak reti pilih laki nak salahkan ibu bapa.

sekarang ibu bapa mertua tu kenapa nak pening pulak? sapa yg merana ni, mak bapa ke si laki yg haprak tu.

korang ni berakal ke tidak ni?bengong tul cara berfikir masing-masing.

rumahtangga sendiri, sendiri jaga la,kalau tak reti, tak payah kawin.

kau ni amalkan kepercayaan Hindu ke?

Originally posted by manakautau at 28-1-2009 10:25 AM

TUHAN turunkan ujian atas sebab yang hanya DIA yang MAHA MENGETAHUI......kALAU TAK PERLU BERSEBAB PUN KENAPA? SIFAT TUHAN ITU SENDIRI TAK MEMAMPUKAN IA MELAKUKANNYA KER?????

kadang-kadang aku rasa nak bagi pelempang je pada org yg tak faham ilmu agama tapi nak buat hipotesis entah apa-apa. ada otak boleh buat gulai je.