CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

★ALL ABOUT CREDIT CARD V2★

kalau outstanding balance mmg takder rebet...

kakak2 & abang2 yg bijak sana... kodok nak tumpang tanyer pasal cc nih...

kodok laki bini tak penah pakai cc...  tapi lately ni my asben slalu os.. so dia da terasa perlu ada cc...

smlm dia ada terima call dr maybank.. ofer cc maybank-petronas tu... asben nak amik ofer tu.. tapi kodok rase mcm rugi pulak pasal kitaorg slalu isi minyak bhp / shell je... petronas jaranggggggggggggggg sgt isi....

so soklan kodok skrg ni...( sori la kalau soklan merapu.. ni festime nak amik cc.. so takut gak kalau buat salah decision...)
1- ok ke maybank-petronas ni??? leh tlg bgtau baik buruk kad ni... tak kisah la dr segi payment ke.. charges ke... ape2 jela.. (sbb kitorg ni zero knowledge pasal cc ni...)

2- kalau kata maybank-petronas tu tak ok.. any sugestion cc yg ok??? any recomended??

3- kalau kata amik cc dr bank lain... leh ke nak byr nnti gune interbank maybank?? kena charge ke??? ke atau mmg kena g bank cc tu n byr??

kitaorg slalu isi minyak kat bhp/shell.... soping brg once a mth... bila asben os... kekadang ada masa company terus setelkan hotel n flight but smtimes dia kena byr dulu....

so any sugestion for us any cc yg leh membantu idupan harian kitaorg ni???

kodok sbnarnya rase tak perlu cc sbb takut tak disiplin.. so far alhamdulillah leh lagi berurusan ngn cash.. tapi since hubby 'terpengaruh' ngn call dr maybank tu.. n 'nak jugak' pakai cc... kodok ikutkan jela... tapi skrg ni kodok tak kasi dia aply any card dulu until kodok get gud info.. yela atleast sblm aply kitaorg da tau serba sedikit pasal cc kan.. takmo la membabi buta je aply tapi ilmu nan ado!!!

tlg ye akak2 n abg2..... dr ku yg tak tau ape2 pasal cc...

422# cekodokgoreng

ok kak, ni sedikit info yang saya tau pasal cc nih:

- nak pakai cc ni elok yang free for life, yang takde yuran apa2. so petronas-maybank tu dah ok.
- carik cc yang bagi rebet bila kita isi minyak/shopping. macam akak selalu isi minyak kat shell/BHP, cuba la usha shell-citibank @ BHP-UOB bank. dua2 cc nih selain kita dapat rebet, kalau kena cara gunanya bleh dapat free for life gak.
- ada orang kata kalau kita pakai cc maybank, pastu ada akaun maybank pulak, diorang akan suka2 tolak duit kita dari akaun untuk bayar cc maybank kita tuh. tak tau la betul ke tak
- pasal interbank untuk bayar bil tu, saya rasa kebanyakan bank sekarang ni dah boleh, cumanya kena caj la. tutup mata je la yang tuh

tu je la setakat yang saya tau, akak tunggu la jawapan dari otai2 yang lain. cc saya pun cikai jek, takde la sampai platinum macam2 otai2 lain

Rate

1

atleast mu ada gak cc??? acik ni???

dr dulu sampai skrg penuh purse ngn atm a.k.a debit kad n bisnes kad je.. kekekkekek

atleast mu ada gak cc??? acik ni???

dr dulu sampai skrg penuh purse ngn atm a.k.a debit kad n bisnes kad je.. kekekkekek
cekodokgoreng Post at 10-12-2009 12:46 PM

kad ni lebih berkuasa dr Kad Kredit....

Itupun kalau ada duit kat akaun la...kalau tak...

kakak2 & abang2 yg bijak sana... kodok nak tumpang tanyer pasal cc nih...

kodok laki bini tak penah pakai cc...  tapi lately ni my asben slalu os.. so dia da terasa perlu ada cc...

smlm dia ada  ...
cekodokgoreng Post at 10-12-2009 12:20 PM

aku cadangkan Husband cekodok apply kad kredit Shell Ctbank ....sbb dapat rebet kalau isi minyak kat Shell...Aku dah guna Kad Shell Ctbank ni dekat 2 tahun dan so far....mmg byk dapat rebet....setiap 3 bulan rebet tu akan di masukkan dlm Statement dan tolak dr outstanding balance...mmg agak byk sbb selalu gak isik kat Shell....Berbaloi2 kekdahnya....

Follow Us
"- ada orang kata kalau kita pakai cc maybank, pastu ada akaun maybank pulak, diorang akan suka2 tolak duit kita dari akaun untuk bayar cc maybank kita tuh. tak tau la betul ke tak"

Anis guna maybank cc ( petronas-mebeng tu arr)...so far mmg tak ada masalah...tapi tu kalau ikut cara penggunaan anis lah...mebeng sebenarnya tak akan suka2 hati main tolak jer duit kita dalam akaun kita tu kalau kita bayar ikut jadualnya/due datenya...iyerlah, contohnya begini...

akaun dalam mebeng ada 1000.00
hutang cc ada 300.00
due date katakan 1/12/2009
beng tak akan tolak duit dlm akaun mebeng tu sampai ler ke tarikh 1/12/09 tu...then kalau kita dah ada duit tapi x reti2 nak bayor...mebeng akan block akaun kita tu..maknanya selepas 1/12/2009 meraung ler komer camner pun nak kuarkan duit melalui atm tu tak der maknanyer selagi utang cc tu komer tak reti nak bayor....dia bekukan jer akaun...bukan main tolak ikut suka hati deme jer....tu yg anis tau ler...anis tak pernah terkena mcm tu sebab anis pengguna cc yang sangat berdisiplin..hik hik hik hik

beng tak akan tolak duit dlm akaun mebeng tu sampai ler ke tarikh 1/12/09 tu...then kalau kita dah ada duit tapi x reti2 nak bayor...mebeng akan block akaun kita tu.. ...
AnisSuraya Post at 10-12-2009 13:02

apa la agaknya perasaan orang yang akaun dia kena blok tu yek, mau berkoyan2 maki hamun mebenk padahal sundri punya salah tanak bayar bil cc

tapi kak anis, camne pulak kalau orang tu bayar minimum jek, kena blok jugak ke akaun mebenk dia. sebab ada sedara saya utang cc mebenk dia dah lebih kredit limit, sebab bulan2 dia bayar minimum jek, utang pun dah menimbun. tapi tak penah pulak dengar dia merungut pasal akaun bank dia.

bil cc dia memang pakai alamat umah saya, bila tengok dia punya utang cc tu memang gerun, riban2

Dah ramai org pertikaikan...kenapa Mebenk buat camtu walhal Bank lain tak buat??( tak tau la kalau Bank Lain pun buat )...

Tak ke sengsara bg mereka yg terima gaji melalui Mebenk ni...tup2 baki gaji tinggal berapa sen je sbb Bank dah tolak dr Outstanding balance cc yg telah due date....

tapi kak anis, camne pulak kalau orang tu bayar minimum jek, kena blok jugak ke akaun mebenk dia. sebab ada sedara saya utang cc mebenk dia dah lebih kredit limit, sebab bulan2 dia bayar minimum jek,  ...
al-asil Post at 10-12-2009 01:41 PM

Adik asil, ni yang ahkak tau jer lah kan...kot salah tolong ampunkan..

kat penyata cc tu ada dibagitau jumlah cc yang perlu dibayar utk tarikh sekian...kat penyata tu jugak ada dinyatakan minimum amount yg kena bayar...so, kalau kita bayar tapi ambik hak yang minimum payment sahaja, akaun idok ler akan diblok, yg diblok tu hanya yang langsung tak buat payment (full atau minimum)...tapiiiiii....bayar minimum ni interest naik dan naik dan naik dan naikkkkkk..larat ke nak bayor karang...elok2 utang cuma 300.00...sebab bayar minimum sebulan cuma 25.00...300 tu akan jadik ribu riban plus dgn interest dia..yerlah kalau tahun2 bayor minimum jerr...bertimbun lerr interest dia....idok ler ahkak sanggup...

Dah ramai org pertikaikan...kenapa Mebenk buat camtu walhal Bank lain tak buat??( tak tau la kalau Bank Lain pun buat )...

Tak ke sengsara bg mereka yg terima gaji melalui Mebenk ni...tup2 baki gaj ...
medangmru Post at 10-12-2009 02:15 PM

Ni pengalaman anak sedara lah kan....kalau tak bayar full amount utang cc kita tu...sekurang2nya kena bayar paling minimum...tapiiiii...interest laaaa.....

so, kalau kita bayar tapi ambik hak yang minimum payment sahaja, akaun idok ler akan diblok, yg diblok tu hanya yang langsung tak buat payment (full atau minimum)...
AnisSuraya Post at 10-12-2009 14:19

ooo maknanya kalau bayar minimum akaun bank tak kena blok la yek. patutla sedara saya tu rilek jek walaupun utang cc mebenk dia dah menimbun dan dia bayar minimum jek. tapi tang interest tu memang selamat la......

ooo... so skrg ape yg saya paham

cc mebeng-petronas ni;
1- kena byr ontime kalau tak a/c kena blok
2- byr minimun tapi interest makin naik
3- rugi la kalau saya tak isi minyak petronas kan???hehhehe

so medang suh amik cc citibeng-shell....  kalau tak byr ontime... jadi ape lak??? tapi tade akaun citibank?? so camne tu nnti???

434# cekodokgoreng

cc ni sama je mana2 pun, kalau tak bayar ontime siapla interest mencanak, kecuali yang islamic la kot.

pasal bayaran tu boleh je buat interbank, tapi kena caj rm2 kot sekali kita bayar.

ooo... so skrg ape yg saya paham

cc mebeng-petronas ni;
1- kena byr ontime kalau tak a/c kena blok
2- byr minimun tapi interest makin naik
3- rugi la kalau saya tak isi minyak petronas kan???heh ...
cekodokgoreng Post at 10-12-2009 02:35 PM

Takyah ada akaun ngan Bank tu pun takper...Just Apply ....try gi ke Website citibank...

436# medangmru

apply cc citibank melalui website ni memang cepat, aku bagi no telefon hari ni, esok terus dia call. pantas sungguh mencarik pelanggan

kalo kredit kad ni.. mana2 bank pun depa laju je... saper yg takmo komisyen... hehe

438# ryo_takahashi1

aah,maklumlah..satu kad dpt rm100 komisen...

"hidup berkat tak berkad" pk pk lah