CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply  want2bhappy

Want suke ur avatar. Encemnyeee... . Angsa bole kejar org tp bising j ...
elyzee Post at 3-5-2011 16:34

i wish my avatar could kelip2 mata cam avatar u tu... mesti u jatuh cinta terus ngan heolls kan... ekekeek...

Reply 419# want2bhappy

mmg pandai kawal rumah..tetiap kali blk umah blum kluar keta lagi dia dh stanby depan pintu keta..hampess btol..dh bnyak kali jatuh sbb lari kena kejar ngn angsa :@ ..dia kenal bapak nuox jek..yg lain suma dia kejar & sudu ..skrang nih dh xdak dah kt umh..bapak nuox jual psl kitorang boikot..garang bebeno angsa tersebut..ank buah nuox smpai nangis xnak dtg umh..ada memori hitam di situ

Reply 420# elyzee

bising tu satu hal..taik die pon busuk ..pastu ganes mak aiii..mcm lah kita nih nk rompak umah mak bapak kita sndr
:@

Reply  elyzee

bising tu satu hal..taik die pon busuk  ..pastu ganes mak aiii..mcm lah kita nih ...
nuox84 Post at 3-5-2011 16:55

taik busuk tu tak syak lagi... tap bunyi tu annoying sgt.. dulu jiran depan rumah ada bela... elok pulak angsa tu ngikut jer tuan dia... tapi dah selamat kena langgar kereta... mencik aku tgk.. dah la nama tak leh blah.. awang kunun...

Reply 424# want2bhappy

hehe..sabo jek..mmg bising..dia kenal tuan yg kasik dia mkn jek..mmg tension..bila blk kg jek rsa phobia..ngalahkan org bela rimau plak

Reply 421# want2bhappy

Harusla tergode hahaha ...Dulu2 makcik i ade bela jugak. Byk pulak tu tp die kurung dlm pagar. Petang2 xde keje kiteorg pegila kacau angsa2 tu selalu jugakla kne sudu huhu.

Teingat plak 1 citer sementare TT x check in lg nih.

Mase kecik2 dulu mkcik Ely ade nanny utk jage anak2 die. Die asal Indon. Suke berciter kisah seram die mase kt kg asalnyela. Ade citer nih ala2 komedi seram gitu.

Al kisahnye akak ni citerla family die selalu g smyg jemaah kt masjid. Semua diwajibkan pergi kecuali yg uzur. Ari 2 die uzur makenye tinggal la die dgn nenek kt umh. Niat ati nk kacau adk beradik yg ke masjid. Die pon siap2 la pakai telekung siap mekap bagai duduk dpn pintu umh. Lampu ruang dpn siap tutup bagi gelap hehe..

Tunggu punye tunggu x balik2. Die pon dh ngntuk. Terkebil2 bijik mate smpai dh x tahan sgt die gosokla mate. Tibe2 buka je mate die nmpak mr sweet sebijik mcm die kt dpn mate. Ape lg menjerit la die. Datang neneknye terus pukul dgn penyapu igtkn jembalang mane terpacak kt umh. Terjerit2 la akak nih kene pukul dgn penyapu. Nenek die pulak dh dgr sore cucunye barula die berenti. Terus buka lampu.

Terkejut jugakla nenek die tgk cucunye berkelubung bagai. Kebetulan pulak time tula adk beradik die blk. Dorg pon tnyela ape jadik siap nenek pegang menyapu pas2 terjerit pe seme. Citerla akak ni kt dorg. Tergelak2 dorg dgr bknnye nk kesian. Tula sape suh nk menyakat org sgt kan. Dh terkene diri sendiri hehe..

Rate

1

Follow Us
Reply  want2bhappy

Harusla tergode hahaha  ...Dulu2 makcik i ade bela jugak. Byk pulak t ...
elyzee Post at 3-5-2011 19:08

ekekeekk serves her right......

Seronok lak bace cite korg, aku nak kongsi cite aku lak. Cite kat asrama.

Nie mase first day tido kat asrama mase form 4. Aku dulu sekolah harian, jadik tak penah dok asrama. Abg2 aku yg dok asrama suke sgt takut kan aku dgn cite hantu asrama. Mase dalam kol 2-3 pagi, smuer mmg dah tido sebab penat orientasi. Tetibe, ade lak org goyang2 kaki aku, macam kalo mak korg kejut subuh pepagi.  Senyap jek, takde lak panggil name aku. Aku mmg dah keras ah dalam selubung. Makin lame, makin naik lak tangan dier,goyang pinggang aku lak. Dalam ati aku mase tue, kalo dier selak selimut aku, esok, konpem aku tepon mak aku nak keluo asrama. Dah ah senior cite malam tue, yg sekolah nie, ade antu name rosnah ke rosmah, yg suke sgt selak selimut kalo selubung. Tetibe, muke dier makin rapat kat muke aku, aku dah ngucap dah. Jeng3x...rupe-rupenyer kawan aku yg baru kenal nie nak suruh teman kencing, padahal katil dier selang satu katil darik katil aku.( Asal ek dier kejut aku lak?). Aku gi ah teman, sbb baru kenal. Naseb baek dier keluor balik dari toilet tue cukup sifat.

Nie satu lagik, tapi pendek jek ah. Aku mmg slalu tido awal kat asrama, malas nak stay up. Dalam kol 2 pagi, tetibe rase ade org menyempit kat sebelah, rase beso jek. Smpi nak dekat azan subuh, tak gerak lak dier. Aku dah tau nak subuh, toleh jek ah, lorh...dak katil sebelah rupenyer. Aku kejut2, rupenye die terjage dalam kol 2 pagi gak dan ternampak cam dak kecik kat court basketball. Die pon senyap2 menyelit lak kat aku. Takleh buat pedoman tol dak2 nie.

Aku musykil gak, asal lah dak2 nie gi kat aku bile nak teman, padahal aku bukannyer alim ke, atau pandai ilmu batin nie.

Rate

1

Seronok lak bace cite korg, aku nak kongsi cite aku lak. Cite kat asrama.

Nie mase first day tido ...
ka6_jeram Post at 5-5-2011 18:30

sama la dgn want.. dulu2 asik jadi mangsa teman bebudak yg nak gi baung air waktu dinihari.. agaknya sebab deyall tgk kita selamba plus tak pernah jumpa benda tu kut.. mmg want tak pernah jumpa pun .. and jenis senang bgn kalau org kejut... huhuhu tu yg jadi pilhan tu...

tak tahu cite ni menjadi ke tak..

kat pintu toilet umah i yang jenis plastic (gentian plastci keras tuh) so jenis yang main tolak..

.. one day ni.. i mmg jenis tido sorang tutup lampu semua..

satu malam dalam tengah malam.. i jenis yang tak leh dengar bunyi pelik tau mesti cepat terjaga walaupun dalam keadaan tido.

mmg biasanya i akan pastikan pintu toilet di tutup..

pastu malam tuh i dengar bunyi keletuk.. dalam toilet time tuh dah cuak bagai suiz lampu pun jauh dari tempat tido. mmg nyuruk sorang dalam selimut siap baca segala macam ayat....

last2x esk pagi dah bangun masuk toilet rupanya getah paip  untuk paip wuduk tuh terkena kat pintu patut la ada bunyi keletuk mcm orang ketuk pintu. cehh

Rate

1

Reply 430# gujiwa

nasib baik doa qunut tak bacer.....hehehhee..getah paip punyer pasal..... citer la lagik kalo ada....

Reply 429# want2bhappy

Aku pon alhamdulillah tak penah jumpe gak( walaupon rumah aku ade kes gangguan) , mungkin sebab warden asrama aku ustaz yg memang garang, kecik jek, tapi kalo tak bace mathurat lepas subuh, merase ah rotan dier.

haha.. bab perkena member ni.. aku pernah wat juga..

time tu skolah rendah sekolah pagi.. darjah 5 atau 6 cam tu la.. skolah ni ada 3 tingkat.. so ada 3 toilet.. toilet tingkat bawah untuk budak2 lelaki.. tingkat 2 pulak tandas cikgu perempuan, tandas cikgu lelaki dan tandas budak perempuan.. tingkat atas tandas perempuan jugak.. tapi dikunci.. sebab dulu ada kes cikgu mati dalam tu.. dia kena heart attack..

time tu baru habis kelas Pendidikan Jasmani, kami ni beramai2 la salin baju dalam toilet tu.. ada yang salin dalam toilet, ada yang salin kat bahagian sinki.. so ada 1 toilet ni, hujung sekali.. memang ramai gak pakai toilet ni.. tapi rasa seram jugak, sebab hujung sekali.. ada kak kak senior kata toilet ni berhantu la apa la..

nak dijadikan cerita, aku dengan kawan aku ni lari naik pergi kat toilet awal2 sebelum kawan2 yang lain semua masuk.. kitorang menyorok kat toilet hujung tu.. toilet tu macam ada tangga, then pintu tak boleh tolak rapat habis ke dinding.. aku dengan kawan aku ni menyorok kat belakang pintu ni... usaha la kempis perut bagai nak menyorok kat blakang pintu ni.. pastu ada kawan2 lain mai nak masuk, macam biasa la tanya ada orang ka tak.. kami 2 diam ja.. pastu depa tolak pintu, kami slow2 tolak pintu toilet tu lagi.. depa tolak lagi.. kami pon tolak slow2 gak.. macam mana ntah aku ni boleh lak p wat bunyi macam mengilai.. tapi jenis slow ngan nyaring... kawan aku dah tahan gelak dah.. yang budak2 tadi tolak pintu ni... dah bising2 kat kawan2 yang kat sinki time tu kata bilik toilet hujung tu tak da orang tapi pintu leh tolak sendiri, pastu bila depa dengar bunyi aku dok gelak mengilai.. semua pakat jerit.. HAANNTTU....!!! HAANNTTUUU!!!.. semua lari keluar.. kami pon join sekali lari gak time tu sebab depa tak perasan.. cikgu kelam kabut mai check dalam toilet.. tapi tak da apa..

aku ngan kawan aku bila balik kelas pakat pecah perut dok gelak.. budak laki baru naik kelas lepas salin baju, depa kata depa dengar sora kami semua dok jerit hantu.. aku dengan kawan aku kata la.. a'ah kami dengar ada orang dok mengilai tadi kat dalam toilet.. tapi tak da sapa..

sampai la ni sapa pon tak tau kami 2 ni yang hantu.. haha..

Rate

1

kes kena kn budak,aku pernah join....
kami ada training rugbi tapi tempat kat ceruk ladang kelapa sawit untuk seminggu.
dah nama tempat jauh,confirm pnya tido kat sana...masa ni masih budak skolah,tgktn 5,
tp time tu ada jgk budak bawah 12 tahun ikut..expose awal pnyer citer..
so mlm last aku dgn kwn lain(yg tua2 ni...) pakat nak bg 'pengalaman' kat budak2 ni..hehe..
so plan die 2 org jadi hantu dgn btemankn kain selimut putih jd 'bungkusan'.
mlm tu projek kami start jam 12, besa la nak bg real kn lg suasana tu..time tu mmg smua tgh nyenyak tido...
hostel ni sederet dan ada 8 bilik,dan toilet bgabung antara 2 bilik...
bilik yg mnjadi mangsa pertama adalah bilik seblah kami...bilik kami mlm tu mmg penuh bebudak senior2..hehe..;)
bilik sblah ni ada 2 org bdk bwh 12 thn...jd mmg 'best' klu jadi lauk..
kluar bilik,suasana gelap yg amat,bilik2 lain pun dah tutup lampu,maksud nya,dah tido.
kami teruskan jgk walaupun hati pun tgh takut..hehehe...
ketuk pintu...takdak respon...ketuk lagi...pun takdak respon jgk...ketuk lagi, ha..baru ada respon..budak tu kata,'ya2,kejap'..hehe..
bila dia buka jer pintu,kami dah bbungkus time nih..budak ni actually rabun...so bila dia buka pintu tu,mna nak nampak kan?dah lah gelap,kaca mata pun x pakai...dier pun tgk2 dkat sket...perrrrghhh...tu diaaaaa...suara dia memecahkan kegelapan malam tu...aku dengan kawan aku tahan nak gelak...bg bunyi2 duluu,.kedengaran dari bilik kami semua dok gelak...budak tu tutup pintu sekuat hati...kami pun dengan cepat lari balik ke bilik...dah masuk,pakat gelak dulu...pastu baru buat2 'caring' pegi check budak tu...hehe... biler kami masok bilik budak ni,die duduk n menangis...kami pun dah serba salah...kami just cakap bawak tido blk...baca surah yg tau..pastu dier ok...kami balik bilik...ketawa bagai nak rak..so dalam ketawa tu,adalah sorang senior ni,dia x join kami pada mulanya,tp lpas dah dgr jerit bdk tu,dia pun tgk laa apahal...lpas dia check bdk tu dia masuk laa bilik kami...dia tnya laa,apa dah jadik? n kami pun story laaa... tgelak jugak brader ni jap..tgh2 gelak,budak yg kami takutkan tu,masuk dalam bilik kami,sbb dah takut sgt...dia duduk kat katil...dah gelak2 tu,baru la budak tu tau yg dia kena main dgn abg2 senior dia...maki jgk budak ni..hehehe... so,brader senor yg td tu pun bg la nasihat sblum dia gerak blk tido..dia kater tmpt hostel dan area tu mmg keras..tahun lepas kata dia ada budak kena rasuk...n dalam bilik kami tu jgk kejadian tjadi..kami pun apa lagi...terus menyesal x ingat dunia...x lama lepas brader tu balik,1 bilik tu bau...bau yang amat...kami pun sebilik dah naik takut..dari dalam bilik jer panggil brader tu balik..brader tu pun nasihat suruh kami minta maaf kot2 dah bg marah 'org2' sana..kami pun buat apa yang patut dan ready nak tido(walhal mmbungkuskan diri ketakutan... so bila semua nak gerak,budak yang jadi mangsa kami tu, tak gerak lagi..dia dok kata takut nak masuk bilik balik..tapi kami semua paksa n brader tu pun paksa dia gak..dia memang berat hati nak gerak...kami pun heran laa apasal..tanya punya tanya,tup2, dia bukak cerita...
time kami kejutkan dia dengan aksi kami tu..hehe..dia dah tkencing teberak dalam seluar sebab ketakutan..:@
patut la bilik tu bau semacam...tak pasal2 kami 2 yang jadi hantu ni kena pedajal member2 lain suruh bersih kan 'tindakan' kami tadi...hohoho...lepas kejadian tu tobat nak bagi takut budak daah oooiii,...

Rate

1

heh3
tu la, kdg2 kte cpt takot

Post Last Edit by __Bear__ at 27-5-2011 19:52

salam TT..tumpang 1 citer ya..

kisah ni berlaku awal tahun 2005..masa tu aku masih belajar di UPM..aku berasal dari jauh dan duduk hostel..bila cuti sem pendek (1bulan) biasanya aku dgn 2-3 org kawan (terutama geng2 borneo/kelantan) malas nak balik...then kami buat part time atau pun intersesi..nak dijadikan cerita, ada la 1 semester break ni kami buat part time kat sebuah kilang akhbar di b.b.bangi..kawan aku (Abu) offer duduk free kat rumah dia kat kajang.. Si Abu ni org berada jugak la..dia xkeja..so ulang alik lah kami berdua (Aku & Karim) Kajang-Bangi..dikalangan kami ni..aku mmg cukup terkenal dgn penakut ya amat..

Satu hari si Abu ckp la "hati2sikit kat jambatan tu"..umum tau yg kat kajang ada 1 jambatan panjang merentasi rail keretapi & sungai langat..

Aku: Ada apa bu?
Abu: Lembaga Putih..
Aku: Gulp! (aku kecut perut la)
Karim: Ceh relax la..kita kan merempit berdua..(cuba menenang kan aku)
Abu: Hmm hati2 je la k..terutama kat hujung2 tu..

shif kilang akhbar biasa la balik 2-3 pagi..masa2 gini mmg lengang jalan tu....tiap2 hari lalu situ alhamdulillah xnmpak apa2 ..bila sampai je kat jambatan tu mesti aku terkumit2 baca..si Karim pulak senyum je tgk gelagat aku..satu hari Karim ckp dia xkeja dah..nak balik kelantan..tinggal 1 minggu je cuti..aku ok kan je la..dlm hati dup dap dup dap...takot doh sorg2 balik..xper aku teruskan kerja lagi 1 minggu je pon..maka bermula la episod aku merempit sorg2 tiap2 mlm..kalau ada keta lalu nescaya aku sentiasa mengekor buat teman..

jeng jeng..
1 mlm tu hari hujan..si Abu call offer nak pick..aku xbagi..mls nk menyusahkan..kejap lg stop la ujan tu..masin mulut..lebih kurang pukul 4 pagi hujan renyai2 je..aku merempit balik..suasanasunyi..sepi..hening..xda 1 keta pon....sampai je jambatan, mcm biasa terkumit2 la aku..seram kalau 'lembaga putih' tu muncul tak ke ke sungai jawabnya aku...huhu..bila dah hujung2 aku pandang depan je..pulas throttle laju2..tiba2 aku rasa moto xstabil..dan tergolek la aku bersama kapcai kesayangan aku tu betul2 kat hujung jambatan tu..langgar air bertakung kat jalan..aku ingatkan tar....Si Abu dtg la merescue..aku & kapcai cedera ringan je..hari berikutnya aku xkeja..dan baki 2-3 hari terakhir sblm buka sem, si Abu ikut sama kerja (kilang bayar per day)..kali ni aku tumpang kereta Abu..maka bermula la pembongkaran konspirasi menakut2kan aku...rasa bersalah agaknya smpai buat aku tergolek haha..

hari last kerja (atas jambatan),

Aku: (terkumit2)
Abu: Sori beb..aku tau ko cuak (takut) haritu..
Aku: hmmmm
Abu: Aku hari2 nampak lembaga tu..
Aku: ??
Abu: tu..nampak?

sambil menunjuk ke arah..

aku pn perhati betul2..kot2 ada makhluk apa2 ke..(dalam hati takut gak)..aku baca dia tulis besar2: "LEMBAGA TABUNG HAJI"..Lembaga bercat putih yg tegak berdiri kat tepi jambatan tu..bengang jugak aku kena tipu bulat2..ba alip ba ya betul si Abu & rakan sekutu si Karim! profesional sungguh..real pulak tu..xtau mana dia cedok idea nk kenakan aku..mmg terkena beb..sampai selarang aku terus mndoakan semoga meraka berdua ditemukan jodoh dgn lembaga putih berupa perempuan kat jambatan tu..kihkih...mmg sampai sekarang aku xboleh lupa..kenangan tu..bila teringat mmg kami pakat gelak besar!..sekian..

Rate

1

tompang sekaki... ni masa thn 2006.. aku keje kat cameron masa ni. 1 hari tu, aku keje shift pg, so ptang balik aptment la. aku dok bilik tengah. x besar sgt pon blik nye. ade dua katil double decker, kitorg susun bentuk L. dok kat bilik ni aku ngn cici ngn anjang.

so mlm tu, aku x ingat camana, tp aku rasa aku tdo awal. dlm pkl 9 kot aku dah lelap. dah sejuk2 dok dlm slimut tebal2 mst la nikmat kan.. kwn aku nih abis shift pkl 11 mlm. aku terjaga masa diorg balik ni.

tetibe je aku dgr bunyi bsing. aku terjaga dlm gelap, just cahaya lmpu umah blkg masuk samar2 ikot tingkap.

dah terjaga tu aku pon ternampak la 1 lembaga putih, jln pelan2 je menghala keluar pintu. aku punye terkejut, aku pon baca ayat kursi kuat2. hati dah berdebar x usah di tanye la. aku baca ayat kursi tu, lembaga tu makin dekat plak ngn aku, muka dia makin rapat kat aku. dlm hati aku, mampos la aku ni..

pastu aku terdengar ada suara pnggil aku. anjang panggil aku. baru la aku tersedar. rupe2nye, si cici ni nak kluar blik, badan selubung ngn toto. pastu kebetulan si anjang ni main torchlight yg ada dinamo tu, so bila tekan, dia ada bunyi 'krekk, krekk'. lagi laju tekan, lagi la bising, pastu lagi terang.

hampeh tollllllll. smp skrg anjang gelak kan aku

salam semua
mmmg sonok bca citer korg he3 ...kasik upp semula

salam...korang..iols newbie kat sni. sila beri tunjuk ajar ok
Nak kongsi cite dgn korang gak nie..

Kisahnnye...dalam taun 2006, aku dok hostel kat pandan mewah.  Kiranye 1 bilik ader 5 orang la. Hostel kitorg ni jenis penthouse.  So, nak dijadikan cerita, dalam kol 4am aku bangun nak sahur.  Sebab nak puasa sunat.  So, ada la 2 orang roomates aku nie bangun nak join puasa skali.  Selesai sahur tu, alang-alang tu aku basuh baju skali..

Habis basuh baju, aku pergi la kat balkoni nak sidai baju (dekat dengan living hall).  Balkoni kitorang tu pakai sliding door.  Dah abis sidai baju tu, aku pun kunci la sliding door tu nak masuk bilik.  Dah la kat living hall tu gelap gelita sebab aku malas nk bukak lampu.  Sekali tiba-tiba ada orang hempas / ketuk sliding door punyalah kuat. DUSH DUSH DUSH!!! pastu ada sore jerit nama aku. " WWWOOOIIII...DYA.. DYA...DYA!!" disambung dengan bunyi tu lagi, DUSH DUSH DUSH!!  . MAcam sore perempuan ngilai!

Aku aper lagi, dah la gelap, larik la masuk bilik sambil jerit. AKu ni jenis penakut skit.  Kalau aku dh takut, aku menjerit pelik sikit.  Bukan macam jerit perempuan-perempuan biasa tue.. Aku kalau jerit macam orang kena rasuk skit.  Suara aku time jerit secara automatic ditekankan macam nie " Grrrr...arrrrgghhh.." Memang dalam la suara aku tu, cam jantan skit.

Pastu aku lari jerit masuk bilik aku.  Ada 2 orang roomate aku ske tido atas lantai, tak ske tido atas katil.   Disebabkan aku takut sangat, Aku lompat atas dorang terus landing atas katil aku..Roomates aku pelik la, lagi 3 orang tu terjaga sbb aku jerit kuat sangat.  Pastu tanye aku " Pahal?".  AKu dah terketar-ketar dah time tu.  Trus aku cakap ada pompuan ngilai pannggil name aku.  
Kawan aku, c Teha ni budak yang paling penakut dlm bilik tu.  Tapi yang magic nye, dia la yang paling rileks time tu.. Siap soh aku mengucap, pastu soh aku baca ayat Kursi time tu.. Memang aku abis baca la smbil badan menggigil2..

Pastu, budak bilik aku dh panic tengok aku.  Sxli, kawan aku c Ayu ni terperasan member aku c PAh x de dlm bilik. Time tu kitorg dh cuak dah.  Last2 si  Ayu ni berani kan la diri nk pergi living hall cari Pah..AKu dah memang longlai x leh nk cakap aper dh.  Lepas beberapa minit tu, c Ayu masuk bilik dengah Pah. Aku pelik asal c Ayu ni dah tergelak-gelak. C Pah pulak marah kat aku, pastu
siap tanye " Asal ko kunci aku kat balkoni?" ..Bile aku pikir balik rupanya yang ketuk sliding door tu C Pah rupanya..

Rupa-rupanye time aku sidai baju tu, dia pergi ambik angin kat balkoni tu. Aku x prasan plak time tu sebab gelap..AKu ingat aku sorang je kat balkoni time tu. Sebab tu dia hempas pintu tu sebab dia ingat aku sengaja nak kunci dia...Ape lagi kitorang tergelak guling-gulin la time tu..

Esoknye, budak bilik sebelah kecoh cakap dengar pompuan ngilai...Sebenarnya suara aku tengah ketakutan time tu..Tapi aku  dengan budak2 bilik pakat tak mo bagitau sesiapa..huh..kenangan sungguh!!

Rate

1

Reply 439# soursop_juice99

dah lama tak bukak tread nih... wah best cite soursop_juice99... terima kasih sudi share cerita