CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
tiramisuu posted on 30-11-2014 08:58 AM
tt, baik ko ckp..ni citer rekaan kan kan kannn

let say ni true story..cepat bagitahu 15mi ...

Tiraaaaa!!!! Soalan ni makan dalam weiiiii

Clover_Hill posted on 30-11-2014 02:15 PM
TT sayang...
Tarekat mana mu belajar ni bila dah bercerai dengan bini mu takleh jejak lagi rumah  ...

Dia belajar dengan ummi dialah tu....kan ummi dia dah haramkan dia jejak kaki kat rumah exwife & family exwife dia. Berdosa besar langgar cakap ummi dia. Kalau ummi dia tahu dan menangis nanti dia tak bau syurga.

Tak bagi wife kerja, tapi bila tak mampu wife gadaikan barang kemas bagai.

Kemas rumah pun tak mahu. Ko main game, main social network tak leh tido malam so start pukul 6 pagi baru leh tido.

Time kenduri, goyang montot tak leh jaga anak, wife kena jadi orang gaji tolong keluarga ko. Ko ungkit ungkit sampai ke 8 tahun.

Mak ko kena tinggal 15 minit dah merengek berbanding anak ko tinggal kurang dari sejam.

Kereta tak mampu bayar, wife jadi penjamin, tapi dua dua kerta ko bagi parents ko pakai menyebabkan dia ditimpa musibah.

Adik ko mabuk ngandung ko risau bagai nak gila sampai duit utk beli susu pampers ko korbankan utk lawat adik ko. Bini ko mabuk ngandung ko kata ngada ngada.

Wife ko gugur pun small matter buat ko.

Wife ko ditimpa musibah pun small matter buat ko. Siap ko kata siapa suruh dia naik kereta buruk. Agaknya kalau benda tu terbalik terjadi kat keluarga ko, ko mesti salahkan wife ko balik kenapa tak bagi kereta baru pakai kan kan kan? Aku boleh agak dah.

Sedangkan dia pergi kerja nak tampung keluarga ko larang tanpa sebab. Kalau ko provide a-z, wife ko tak perlu keluar sesen then ko marah dia kerja lain lah cerita.

Ko hanya reti menghiburkan hati ummi and family ko je. Selain tu ko hanya pandai di social networking.

Rasanya apa2 komplen ko pasal ex wife ko tu lebih baik ko cerita kat sini, jangan stop. Boleh kumpul bahan buat cerita filem terhangat di malaysia!

Ceritalah lagi salah istri ko, and ceritalah jugak kepandaian ko lagi. Nak dengar lagi. Dont stop pleaseeee

jingodeep posted on 30-11-2014 11:35 AM
Tq pd semua yg bagi komen. Aku maafkan semua komen2 yg melahar aku. Aku mohon thread ni di ...

Ko multinick sape weh

Fieza-mira posted on 30-11-2014 02:27 PM
Dia belajar dengan ummi dialah tu....kan ummi dia dah haramkan dia jejak kaki kat rumah exwife & f ...

Aisehhhhhh..macam mana aku bule terlopaaa ni....!

Umi solehah dia, teladan dia.

Jom mu..kita nyanyi lagu 'ummi' nyanyian hadat alwi sesama.....

Ummii..ummi...ummmiiii....ummmiiiiiiiiiiii...fi kulli makana aw qooti..na na na na na na naaa..

jingodeep posted on 30-11-2014 07:09 AM
tq pada yg menegur.aku tak salahkan korg sbb korang tak lalui apa yg aku lalui. korg tak tah ...

Sial ko! Ummi ko pun sama sial pentingkan diri sendiri tak ingat lansung yang dia tu pun pompuan! Masa mengandung kena morning sickness tu ko kata mengada2 sebab dia tak nak masak bila family ko datang?! Bodoh punya jantan!

Kalau kau lelaki sebenar kau akan fikir macamana nak permudahkan urusan isteri ko! Ko akan bawa family ko makan luar atau bungkus makanan supaya isteri ko tak perlu penat2 masak. Tapi yang ko tu, tahu demand jah tak habis2 menyusahkan ex ko!

Bodoh punya family. Dah tua bangka nak masuk kubur dah pun masih bodoh bertingkat2!

Bab lain aku dah malas nak komen. Isteri ko tak reti bergaul dengan sedara mara, suka marah ko hapa segaa : AKU YAKIN SEMUA TU TERJADI BUKAN ATAS KEHENDAK DIA TAPI ADA PENYEBABNYA!

Follow Us
chazey posted on 30-11-2014 03:04 PM
Sial ko! Ummi ko pun sama sial pentingkan diri sendiri tak ingat lansung yang dia tu pun pompuan!  ...

Entahnya.....

Pada dia, apa yang ex dia buat tu benda yang so so extraordinary yang tiada makhluk lain penah buat kekdahnya.
Padehal pada orang lain, itu suatu yang normal kalau bini pregnant, tak larat nak masak etc. NORMAL!
Ape yang peliknya bini preggy takleh nak turun ke dapur apa semua, sementelah kalu dah sarat lagi mau paksa diri buat segala keja semata nak impress mak pak mentua, sedara mara? macam siot jerk.

Aku dulu pun dari awal preggy sampai melahir, takde satu hari pun aku masuk dapur. Bukan ngengada, tapi aku naik pitam bila bau minyak orang menumis. Tapi laki aku, mak pak mentua aku, adik ipar biras sume ok je. takde depa mengutuk mengeji. Siap aku kene marah lagi ye kalu dalam dok hegeh-hegeh bawak perut lagi mau menempel kat dapur.

Nampak tak sekarang siapa yang lagi busuk hati di sini..?

Jahatnya ko ni..zalim jgk, famili pon sama zalim. Patutnya x payah la kawen..hidup la dgn famili kesayangan ko tu smpi mati.

Clover_Hill posted on 30-11-2014 03:17 PM
Entahnya.....

Pada dia, apa yang ex dia buat tu benda yang so so extraordinary yang tiada makhl ...

Dah dibesarkan dalam family yang serba serbi bodoh, ego, pentingkan diri, tau fikir salah orang jah tapi salah sendiri tak nampak, kuat demand, nak orang ikut cakap depa jah tapi depa sindri tak reti kompromi dengan orang lain, camni la jadi dia!

Dasar genetik busuk - satu keturunan rosak!

Selayaknya dapat bini bebal insecure tiap hari takda kerja lain dok sms, call ex wife tuh kendiang tonggong ikut cakap laki dan mentua jah seperti sekarang! Sekufu habis! Bodoh bodoh dan bodoh hal nafkah anak pun kedekut nak mampos pastu tak habis2 dendam burukkan ex dia padahal nampak sangat dia yang gagal menjadi suami dan bapa yang baik!

Dah la tak puasa, tak reti solat (menurut ex dia) - apa ko nak expect dari jantan camnih?! Tahniah la padaummi dia sebab berjaya mendidik anak lelaki kesayangan dia jadi camni!

**double post** Last edited by chazey on 30-11-2014 03:35 PM

munchkin posted on 30-11-2014 06:37 AM
Tak bagi wife kerja, tapi bila tak mampu wife gadaikan barang kemas bagai.

Kemas rumah pun tak ma ...

well said!

memang takda seorang manusia yang waras pun akan sokong tindakan tt..it's all about his ummi..
nak tambah sikit, tt bengang sebab ex wife ngadu kt boss..kalo tak dia dapat naik pangkat dah jadi manager..siann...camna nak manage anak buah..keluarga pun terabur..

bini tgh sarat pun kau zalim suruh masak utk ummi kau..apa susah ke beli je kat kedai..ke ummi kau mengada2 nak rasa air tgn menantu kekdahnya sampai tak boleh nk tolak ansur yg menantu tu ada alahan..

semua tak kena kat mata korang anak beranak..

jingodeep posted on 28-11-2014 11:28 PM
mcm aku taip before ni..aku tak aniaya dia..itu semua berlaku sbb kemalangan..Allah dh tentukan di ...

Ko dan parents ko sama je perangai.. Ego tinggi melangit  
Pastu berkira bab kereta padahal 2 buah ada masa tu
Tapi semua kereta bagi kat parents sb ko ngan parents pun sama je perangai..KEDEKUT

Ko ada anak kesayangan yakni sikembar
Apa ko akan rasa klau benda yg berlaku kat exbini+anak2 beliau akan berlaku jugak kat bini skg + kembar pada masa depan
Pastu plak ko yg drive masa tu
Agak2 apa ko ckp masa tu agaknya
Ko jgn over confident sgt in future kejadian eksiden cmtu tak kan terjadi kat diri ko pulak
TUHAN KAN ADIL

Doa orang yang terinaya sgt dimakbul oleh Tuhan
Org yg paling terinaya dlm kes ko ni adala anak ko yg kena eksiden tu
Jgn2 sebab tu kut Tuhan dah tarik rezeki ko

Aku rasa ko betul2 depression pasni...mula2 nampak la,jgk sinar insaf tu..pastu cam harooooommmm...bodo punya orang..

Nak tutup ke hapa thread kau ni? Ke nak mintak kebenaran ummi jugak? Tak payah nak maafkan kami semua orang. Kau yang kena mintak maaf kat ex kau dan keluarga dia

chazey posted on 30-11-2014 03:29 PM
Dah dibesarkan dalam family yang serba serbi bodoh, ego, pentingkan diri, tau fikir salah orang ja ...

Kalu hat basic macam solat pun lompang sana sini
Takyah laa nak expect tinggi sangat kat jantan macam ni
Diri sendiri pun terlangkup, let alone la nak kemudi sebuah bahtera.

Tapi yang klakanya tu, masih ada ati tuu nak bina dua masjid serentak tu..samprit punya olang.....

Aku syak memang umi dia suap dia makan tayik kot masa kecik-kecik dulu
Abeh bebal anak sampai ke tua...

Tt dh depress
Hahaha
Slamat.masuk wad gila

nuryakmal posted on 30-11-2014 03:41 PM
Nak tutup ke hapa thread kau ni? Ke nak mintak kebenaran ummi jugak? Tak payah nak maafkan kami semu ...

Jangan katup dulu,kemal
Tunggu dapat endorsement dari ummi solehah dulu
Kang tak pepasal ummi menitik airmata anak buat keputusan tak minta approval dari dia
Nerakaaaaaaa anak itu, tau.

Masakkk tt...bertabahlah....semoga masih ada kesempatan utk tt minta maaf dari ex wife dan dan anak2. ..hidup kita hanya sementara...

Clover_Hill posted on 30-11-2014 07:17 AM
Entahnya.....

Pada dia, apa yang ex dia buat tu benda yang so so extraordinary yang tiada makhl ...

betul la tu..tt ni ada perangai nak impress kan ummi dia dengan orang2 sekeliling..tapi dengan orang yg tidur sebantal dia buat cam lap tapak kaki je..

missDollie posted on 30-11-2014 03:54 PM
betul la tu..tt ni ada perangai nak impress kan ummi dia dengan orang2 sekeliling..tapi dengan ora ...

Bila ex tak sampai KPI, terus cop bini derhaka..
Yang diri sendiri derhaka pada isteri, pada tuhan..tak nampakkkk..!

Owh sebab ummi tak kata derhaka kalau abaikan tanggungjawab pada anak dan isteri..
derhaka tu hanya pada ummi saja.......