CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

Originally posted by gilagila2 at 28-1-2009 12:48 PM

kadang-kadang aku rasa nak bagi pelempang je pada org yg tak faham ilmu agama tapi nak buat hipotesis entah apa-apa. ada otak boleh buat gulai je.

Kita ada tanggungjawab GG sebagai warga masyarakat..untuk try cuba test membuka minda masyarakat kita.........

Kalau kita asyiki dok nak masak gulai otak orang...bila kita nak sampai tahap sufi...keilmuan kita??????

Originally posted by manakautau at 28-1-2009 01:01 PM

Kita ada tanggungjawab GG sebagai warga masyarakat..untuk try cuba test membuka minda masyarakat kita.........

Kalau kita asyiki dok nak masak gulai otak orang...bila kita nak sampai taha ...

hmm..kau ni patut lah ramai dok mengekor..ceramah kau boleh menusuk sampai ke tulang hitam.

Panasnya topik ni..

Tuan rumah.. suruh adik buat istikharah lah.. InsyaAllah segalanya berjalan
dengan izin Allah.
Ini janji Tuhan, bahawa tidak akan menyesal orang yang melakukan istikharah..

Kalau lelaki itu adalah jodohnya yang ditentukan sejak azali, InsyaAllah segala
urusan akan dipermudahkanNya..

Sekiranya tidak menjadi seperti yang dirancang, belajar lah untuk redho kerana
pasti ada hikmahnya kemudian hari..  

Tentang ibu yang tak sembahyang.. andai terbit rasa sayang, insyaAllah... ikutlah sunnah Nabi semasa melawat  Thaif, Rasulullah malah mendoakan orang yang
membalingnya dengan batu sehingga berdarah..  
Inikan pula ibu yang melahirkan kita.. Panjatkan doa sungguh sungguh agar
hidayah Allah sampai kepadaNya..

Perkara yang dilalui oleh Cold fusion tentang nikah kahwin yang terhalang ni
pernah dilalui oleh keluarga saya juga.. tapi alhamdulillah.. lepas setahun tunggu
dengan doa dan kesabaran. hahaaha dan air penjejuk yang di baca doa oleh
orang yang dihormatinya, lembut hati jugaklah akhirnya allahyarham ayah saya
untukmengizinkan perkahwinan itu.. walaupun sehingga majlis akad
kahwin kakak saya tu masih protes lagi..dan tunjuk perasaan lagi..
Tapi alhamdulillah lepas tu ok lah pulak.. especially bila lahir cucu..
Tapi bab mak garang dan hangin tu, apa kurangnya Allahyarham ayah saya..
tapi alhamdulillah.. makin dia berusia dan makin kami meningkat dewasa, makin
lembut bicara dan kegarangannya..  Sehingga kegarangan nya dirindui selepas
pemergiannya..  

Jadi.. apa yang boleh di usahakan, usahakanlah.. InsyaAllah
usaha tangga kejayaan.. Tak rugi berlembut  dan berdoa siang malam..

Originally posted by imk at 28-1-2009 03:27 PM
Panasnya topik ni..

Tuan rumah.. suruh adik buat istikharah lah.. InsyaAllah segalanya berjalan
dengan izin Allah.
Ini janji Tuhan, bahawa tidak akan menyesal orang yang melakukan  ...

respect la cara kau berfikir,setuju sangat-sangat.

hah..sesapa yg tak reti nak guna otak, belajar dgn imk...bagus pemikiran dia ni..boleh diguna pakai ...mesti rumahtangga kau bahagia kan?

Originally posted by imk at 28-1-2009 03:27 PM
jodohnya yang ditentukan  

Hanya ajal dan rezeki yang telah ditetapkan/ditentukan olehNYA, sementara jodoh pula adalah pilihan kita atas keizinanNYA........

---------------------------------

[ Last edited by  roxana at 29-1-2009 09:04 AM ]

Follow Us
soryy ---------

[ Last edited by  roxana at 29-1-2009 09:05 AM ]

Originally posted by manakautau at 29-1-2009 08:38 AM

Hanya ajal dan rezeki yang telah ditetapkan/ditentukan olehNYA, sementara jodoh pula adalah pilihan kita atas keizinanNYA........

apasal aku dgr ceramah ustaz dari JAWI... 4 perkara yg ditentukan Allah jodoh,ajal,rezeki,amal?

bila sampai ajal,sesaat tak terlepas, sesaat tak tercepat...

Originally posted by gilagila2 at 29-1-2009 11:38 PM

apasal aku dgr ceramah ustaz dari JAWI... 4 perkara yg ditentukan Allah jodoh,ajal,rezeki,amal?

bila sampai ajal,sesaat tak terlepas, sesaat tak tercepat...

For further info, please check the following website of nick HOTlips @ www. hotlipsmanak'swalkinghadithsurahdictionary.com.my.....

Just to add on to your point about ajal...Nabi kata meminta ALLAH memanjangkan usia kita adalah satu perbuatan sia sia.

Originally posted by manakautau at 30-1-2009 07:47 AM

For further info, please check the following website of nick HOTlips @ www. hotlipsmanak'swalkinghadithsurahdictionary.com.my.....

Just to add on to your point about ajal...Nabi kata ...

hmmm..ok

biarla tanpa kenduri, biarlah tanpa yang mengetahui, biarlah segalanya...cuma akad dan nikah direstui oleh ibu ayah....adakah sauh ini berlabuh dalam atau sekadar dia tas pasir?  kaseh sayang yang terjalin aku yakin hingga ke akhir hayat....

Originally posted by manakautau at 30-1-2009 07:47 AM

Just to add on to your point about ajal...Nabi kata ...

ler...ajaran sesat ke ni,aku baru tanya laki aku yg warak dan soleh,katanya kita boleh memohon supaya dipanjangkan usia. Alah Maha Penyayang...

Originally posted by gilagila2 at 2-2-2009 10:39 PM

ler...ajaran sesat ke ni,aku baru tanya laki aku yg warak dan soleh,katanya kita boleh memohon supaya dipanjangkan usia. Alah Maha Penyayang...

Hang ingat orang yang warak dan soleh itu tahu semua? Ilmu itu tak habis walaupun yang ada dalam dada tuh ibarat setiap titisan air yang ada diatas permukaan bumi ini.......

Hang suruh dia pegi rujuk sekali lagi dalam konteks ...Luth Mahfudz..........Dan scodeng hadith2 Nabi dimana ada satu ketika datang seorang kepadanya dan dia ada menyebut perihal usia ini........go on now.........

Originally posted by manakautau at 3-2-2009 07:17 AM

Hang ingat orang yang warak dan soleh itu tahu semua? Ilmu itu tak habis walaupun yang ada dalam dada tuh ibarat setiap titisan air yang ada diatas permukaan bumi ini.......

Hang sur ...

pening la cam ni,aku selalu mendoakan laki aku panjang umur, supaya aku ni tak lah menjanda....

Originally posted by gilagila2 at 3-2-2009 09:39 AM

pening la cam ni,aku selalu mendoakan laki aku panjang umur, supaya aku ni tak lah menjanda....

Ya Sallam...awat niat untuk berdoa sampai cam gitu lak hang nih.....???? Kalau macam tuh lebh baik hang doa supaya hang yang pergi dulu.....confirm hang akan kojol dalam status isteri orang.....MANAKAUTAU somi hang berlonjak lonjak happiness beyond words kalau betul hang yang pegi duluk???.....

Sowi mawi...just kidding.......

cerita pasal restu tak restu ni...kak sall nak cerita juga la kisah kak sall.... masa mula2 kak sall nak kawin mmg family tak setuju juga... tapi mak punya alasan tak setuju tu tak boleh diterima la... dia tak setuju sebab org kampung la.. tak setuju sebab tak berpelajaran tinggi.... kita faham la.. mak... mesti nak yg terbaik untuk anaknya... tapi... ksall ambik pendekatan... cakap baik2 bincang elok2... tak apa la dia org kampung pun... apa salahnya... tak apa la dia tak berpelajaran tinggi pun.. tapi dia tetap berjaya dalam hidup dia... sampai akhirnya mak kalah la jugak dengan kehendak kita yg kuat ni....

tapi yes.. yg paling penting adalah solat hajat dan isthikharoh... kita pun takut juga... kot2 la.. mak kita ni tak restu sebab instint dia kuat...kot2 bakal husband kita tu mmg tak elok org nya... perangai tak elok ka... berserah la dengan sepenuh hati pada Allah.. biar Dia tunjukkan jalan yg terbaik tuk hidup kita....

thanks kak sal...u motivate me sayang

Originally posted by kak_sall at 3-2-2009 12:19 PM
cerita pasal restu tak restu ni...kak sall nak cerita juga la kisah kak sall.... masa mula2 kak sall nak kawin mmg family tak setuju juga... tapi mak punya alasan tak setuju tu tak boleh diterima ...

tahniah kak_sall sebab dik_sall bijak membuat keputusan.

Saya suka cara dik_sall.

Originally posted by nazadiyah at 3-2-2009 08:17 PM
thanks kak sal...u motivate me sayang

sesetengah org hatinya sangat lembut, budi bicaranya boleh mencairkan hati yg keras.

Originally posted by manakautau at 3-2-2009 11:40 AM

Ya Sallam...awat niat untuk berdoa sampai cam gitu lak hang nih.....???? Kalau macam tuh lebh baik hang doa supaya hang yang pergi dulu.....confirm hang akan kojol dalam status isteri orang.. ...

Dalam hidup aku, aku paling takut mati.