CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: caramel_cloud9

Beli barang kemas / emas di mana?

Close [Copy link]
Edited by Ridzuan55555 at 8-8-2021 01:54 PM
ctredzuan replied at 5-8-2021 06:40 PM
saya dalam usaha utk byr semula sis , sbb tu minta masa byr ansuran bg brg yg hilang dalam jnt ata ...

Ko ni sembang la sial.Bagi tarikh janji nak bayar,sampai tarikh,tak bayar tunjuk baki akaun cimb ada  RM150.Cukup2 la berlagak baik.Aku ws ko tak balas.duit aku RM1k++ ko sapu... ko jual la harta yg ko ada ganti duit aku.ingat senang ke aku kumpul duit berbulan2 nak beli emas..balas ws aku tu..kenapa senyap

ctredzuan replied at 5-8-2021 06:39 PM
saya bukan scammer sis, blh tgk testimoni dalam ig, utk tahun 2019 sampai 2021 tahun  ni, cuma jad ...

Ko sembang la sial..bayar duit aku.kenapa ws tak balas skrg.ko bg tarikh bgtau nak bayar,sampai tarikh ko kata xde duit tunjuk baki akaun cimb rm150.laknat lah ko celaka rembat duit org

ctredzuan replied at 5-8-2021 06:42 PM
ya wasap saya , minta maaf saya nak selesaikan cara ansuran duit jangan lah membabi kan sama2 kita ...

Berapa ramai lg ko tipu duit orang..Jangan pura2 baik laa...Ko sembang la sial..bayar duit aku.kenapa ws tak balas skrg.ko bg tarikh bgtau nak bayar,sampai tarikh ko kata xde duit tunjuk baki akaun cimb rm150.laknat lah ko celaka rembat duit org

Ct Redzuan rembat duit emas aku RM1k ++..Ko sembang la sial..bayar duit aku.kenapa ws tak balas skrg.ko bg tarikh bgtau nak bayar,sampai tarikh ko kata xde duit tunjuk baki akaun cimb rm150.laknat lah ko celaka rembat duit org

ctredzuan replied at 5-8-2021 06:39 PM
saya bukan scammer sis, blh tgk testimoni dalam ig, utk tahun 2019 sampai 2021 tahun  ni, cuma jad ...

Tak scammer bayar la duit aku celake..sekarang dah tak reply ws aku.laknat la ko mati di akhirat tak tenang hidup rembat duit orang

ctredzuan replied at 5-8-2021 06:40 PM
saya dalam usaha utk byr semula sis , sbb tu minta masa byr ansuran bg brg yg hilang dalam jnt ata ...

Ko kenapa tipu janji nk bayar bg tarikh. Sampai tarikh bgtau xde duit tunjuk bakinakaun cimb bank rm150..usaha la woi bayar duit aku..ko jual la harta yg ko ada bayar duit aku..ingat senang ke aku kumoul duit tu RM1k++

Follow Us
Apa pendapat korang beli emas thru personal shopper (ps)..
Iols nak beli sendiri tapi kadang2 showroom habib/pk/tomei tu cakap item dah reserved by ps. Geram je rasa. Dah la bawak masuk siket nak kene berebut dengan ps pulak.
By ps katanya dapat upah lagi murah. Tapi bayar la sc diorg 15-50 per item exclude postage.

marigold90 replied at 4-8-2021 03:04 AM
Ct ni masa nak gain trust follower kemain duk upload muka kembang dia tu sokmo sambil tayang maid 2- ...

WS pun x reply sekarang mangkuk CT redzuan ni..moga mati tak tenang dia tu

Ridzuan55555 replied at 8-8-2021 01:44 PM
Ko ni sembang la sial.Bagi tarikh janji nak bayar,sampai tarikh,tak bayar tunjuk baki akaun cimb ...

dasyat juga si ct ni, tulis kat sini mcm good2 je nak byr la apa la, pastu bagi harapan palsu
ada ig ke fb si ct ni, nak juga i tgk muka org telan duit haram ni dgn selambanya

Ridzuan55555 replied at 8-8-2021 01:51 PM
Ko kenapa tipu janji nk bayar bg tarikh. Sampai tarikh bgtau xde duit tunjuk bakinakaun cimb bank  ...

MasyaAllah saya pun hampir2 terkena dgn ct ni. Nasib baik dia fully refund duit saya. I told her, jangan la ada followers dia yg terkena mcm saya. Harap bertaubat la sis. Memang sakit hati urus niaga dgn dia.

mamajawie replied at 26-7-2021 12:01 PM
iollss ni pun pembeli tegar barang online setakat ni x penah la barang asyik hilang je sis oiii..e ...

Salam. Saya nak cerita pengalaman saya beli emas dgn Puan Ct ni. Bank in duit 31hb Julai, lusa tu saya minta tracking no. Lambat juga dia balas whatsapp saya. Dah bagi alhamdulillah kita pun happy, ye la gelang comey tak sabar nak bagi anak pakai. Tengok smooth jer perjalanan barang. Keesokannya saya check, eh dah delivered. Saya tak terima apa apa pun. Saya call Ninjavan minta details. Katanya dah sampai ke Noraini (dia la tu). I was like, what the hell, kenapa dia letak alamat rumah dia plak. Sabar lagi masa tu. Dia kata ejen salah hantar. Masa ni tak sedap hati dah. I said okay, tolong arrange grab sbb saya pun di Kota Bharu, dengan Tumpat tu tak jauh mana la. Dia kata okay the next day, dia akan arrange. Then dia kata, dia arrange grab tp bukan thru apps. I asked why? Dia cakap dia ada trusted runner kot. Something like that. Okay fine. Sabar lagi. Esok tu tak hantar lagi. Lusa tu dia cakap dah hantar thru JnT. What the f*ck?!!! I said why u hantar thru JnT bila dah agree arrange runner. Dia jawab kalau nak runner tunggu hari Jumaat (ni dah minggu ke-2 yer tuan tuan dan puan puan). Saya pun minta tracking no, dia bagi wpun lambat. And AGAIN, delivered tapi tak sampai kat saya. Bila saya check dgn JnT kata barang dah selamat sampai kat KEDAI PERABOT!!! Apa kejadah? That was it, I cakap nak refund. Mula dia kata kalau refund rugi alik dia. Eh stupid, aku ni tak rugi???? Barang tak sampai sampai, duit pun lesap. I cakap kalau tak refund mmg aku report la. Then I tanya all my friends yg follow dia. Rupanya ramai yg cakap barang tak sampai, and MO pun sama. Yang deal dgn dia mmg never end well. Luckily dia refund semua duit saya. Saya pesan kat dia, u have 71k followers kat ig, harap2 takde sapa sapa la terkena mcm saya kena. Mmg serik.

My husband suruh buat juga polis report, sbb ciri ciri scammer tu ada. No telefon dia pun kita boleh report as scammer.

Sedihnya baca kisah korang yg kena scam and tak dapat duit. I cakap kat dia, shame on you buat bisnes ni. Dia play victim pulak. Puiii!

I would suggest kita report je IG dia. Sebab dia masih lagi aktif jual emas (jual ke? lol) . Ni bukan seratus dua tau. Ni ribu ribu.

minahsenget replied at 13-5-2021 07:56 PM
ye ke, dulu i penah beli tudung2dia ,niat nak berniaga tp kena marah sebab i tny bila nak pos, tu  ...

Depan rumah je pun post office tu... hahaha. Sembang kari Ct ni...

Ridzuan55555 replied at 8-8-2021 01:51 PM
Ko kenapa tipu janji nk bayar bg tarikh. Sampai tarikh bgtau xde duit tunjuk bakinakaun cimb bank  ...

saya tunjuk bukti bank sbb sungguh tak ada sekaligus nak bayar, saya rasa ada bgtau akan selesaikan walapun byr kali kan, kenapa tak wasap saya nama apa, minta elok2 tuan / puan bgtau nama dlm whatsapp, kalau tak ada tunai saya ada emas bajet yg cust kensel kan ansuran sbb takmampu utk byr sebagai jaminan ganti sehingga selesai

nasi^impit replied at 15-8-2021 11:10 PM
Salam. Saya nak cerita pengalaman saya beli emas dgn Puan Ct ni. Bank in duit 31hb Julai, lusa ...

puan, kenapa nak bangkitkan lagi hal ni, sbb saya dah selesaikan duit gantian puan, kenapa sampai nak report polis, sbb selesai puan minta refund, ya allah.. sampai ke tahap sini bukakan aib saya sedangkan benda selesai, mmg betul saya terima brg dari supplier, saya jnt semula dan skrg dah terima balik semula dari jnt, bukan kedai perabut tapi cdc jalan bayam puan,saya dah selesaikan benda ni kenapa perlu ada cerita nak report polis?

Ridzuan55555 replied at 8-8-2021 01:44 PM
Ko ni sembang la sial.Bagi tarikh janji nak bayar,sampai tarikh,tak bayar tunjuk baki akaun cimb ...

Dengan saya pun dia tunjuk baki akaun dia. Pastu cakap banyak ni je mampu. I said I dont care. Settle hari ni juga. Seeloknya u report je kat polis. Kena ajar sikit. Songlap duit orang.

Kalau betul la barang ada, kenapa tak sampai2 wpun dia kata dah pos. Kita beli barang lain elok je 3-4 hari sampai.

ctredzuan replied at 15-8-2021 11:27 PM
puan, kenapa nak bangkitkan lagi hal ni, sbb saya dah selesaikan duit gantian puan, kenapa sampai  ...

Tak payah nak play victim sebab bila baca sini sama jer MO puan tu.

Ambil duit tak pos barang. Bila ugut nak report polis, baru terhegeh nak refund. Bisnes apa mcm ni?

Cepat pula yer JnT hantar barang ke puan. Tapi nak sampai ke customer tu diaaaaa berhari hari

Kalau betul tunjuk la barang tu kat saya. Kalau telus la. Wallahualam.

Saya up sini bukan nak aibkan puan Ct yer. Saya just share pengalaman saya. Memang urusan kita dah selesai tp tanggungjawab saya plak utk create awareness, kena hati hati kalau nak beli emas online ni. Saya mmg serik. Dan kalau boleh nak orang lain pun buka mata.

Ridzuan55555 replied at 8-8-2021 01:45 PM
Ko sembang la sial..bayar duit aku.kenapa ws tak balas skrg.ko bg tarikh bgtau nak bayar,sampai ta ...

pergh, ingatkan SIL iollss je dpat screenshot acc cimb dia ada baki x sampai rm200 tu..rupanya MO dia la ni tunjuk kat sume customer dia supaya xpayah bayar hutang..aku x pham ea ngan dia ni, SIL iolllss wasap x balas pastu SIL iolss senyap si hanat ni pun pakat senyap takde inisiatif nak track balik customer2 dia untuk refund duit..sah la scammer terhanjeng patutnya kalu meniaga jujur ikhlas ko akan wasap satu2 customer ko ni x ko buat senyap je..musibat sangat..

ok bgi yg tertanya apsal iollss beria bebeno join marah walaupun SIL iollss yg beli emas ngan si hamlau ni sebabnya SIL iolllss guna duit iollss RM1150 konon nk byar once da dapat emas sbab dia nk pajak emas tu dlu bru byar hutang iollss tapi tazzangka plak si sibat ni penipu bsar..last2 dengan duit aku skali SIL aku x mampu nk byar blik kat aku ni..urgghhhh

ctredzuan replied at 15-8-2021 11:27 PM
puan, kenapa nak bangkitkan lagi hal ni, sbb saya dah selesaikan duit gantian puan, kenapa sampai  ...

xpayah nak acah good2 la sibat..mujur la sis yg ko refund tu dok kat KB gak sbab tu ko ketaq lutut terpaksa gak refund kat sis tu kan..tapi cm forumer2 dlm ni yg terkena dengan ko mentang2 dduk jauh luar dari KB kemain ko gamekan kami2 ni..sial punya scammer..xsenang la hidup ko sbab makan duit haram..nak meniaga tapi bangang molanton lanton x tau basic meniaga..kesial sangat

nasi^impit replied at 16-8-2021 07:33 AM
Tak payah nak play victim sebab bila baca sini sama jer MO puan tu.

Ambil duit tak pos barang. ...

bagus chuollss create awareness untuk ahli forumer lain..iollss rasa chuollss bertuah sbab sama2 dduk KB so si sibat ni x brani nak game chuollss..tapi kami2 yg dduk luar dari KB sampai abg jamil mampos la kena game ngan sibat ni..

mamajawie replied at 16-8-2021 09:17 AM
xpayah nak acah good2 la sibat..mujur la sis yg ko refund tu dok kat KB gak sbab tu ko ketaq lutut ...

Exactly. Sebab saya di KB kot, dan saya ada kawan baik yg pernah berurusan dgn dia. Saya cakap saya kenal orang tu.

Dont play victim la. Apa dia buat tu memang salah. Boleh plak dia cakap saya tutup periuk nasi dia. Yang dia buat taik ni tak tutup periuk nasi seller2 online lain?

Dia suruh org beli tudung dia konon2 nak infak, tp apa guna kalau hutang dia tak jelaskan.

Plus, IG pun off komen. Takut apa? Berani kerana benar la.

Memang kesian baca komen yang terkena ni. Harap dia cepat2 la settlekan duit korang. Yes, report polis kalau boleh.