CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

cfu rasa kalau milly tegopun dia tak kan kaco....tapi dia akan ,mengawal milly dgn baik...milly akan kerap melihat guardtu melintasi milly....cuma lintas2  aje.....cfu rasa lepastu milly akan jadi mcm dah  biasa aje....tiada perasaan takut lagi...cuma cfu bimbang kot2 malamtu 'guardtu' cuti  "guard' lain ganti melintasi milly beruniform yg berbeza.......apapun milly buat taktau aje....jgn dok p tanya guard yg selalu p mana?.....ingat pesanan cfu...jgn tanya walaupon yg gantitu  cun melecun..

Originally posted by Mily at 14-9-2006 05:02 PM
kalo mende tue cun aku pon nak gaks..:nana:
agak2 kan kalo tego aper jadik ah?..mende tue akan kaco kiter sampai bler2 ker hanya takat hr tue ajer?

:hmm: x tentu laa.. ade yg melekat terus...
ape ape pon ko ensem ker?? ko ingat ko je yg nak carik yg cun??
dia pn nak carik yg ensem .............:bgrin:

Originally posted by cfu at 14-9-2006 07:07 PM
cfu rasa kalau milly tegopun dia tak kan kaco....tapi dia akan ,mengawal milly dgn baik...milly akan kerap melihat guardtu melintasi milly....cuma lintas2  aje.....cfu rasa lepastu milly akan jadi mcm dah  biasa aje....tiada perasaan takut lagi...cuma cfu bimbang kot2 malamtu 'guardtu' cuti  "guard' lain ganti melintasi milly beruniform yg berbeza.......

woo..itu mcm kaa..
tp kalo dah x der perassan takut lagi nnt..okeh ah tue..
kalo nampak guard yg lain dr biaser nmpk, yg cun melecun tue..hehehe..tego jer ah..

Originally posted by lazyboss at 17-9-2006 05:05 PM
:hmm: x tentu laa.. ade yg melekat terus...
ape ape pon ko ensem ker?? ko ingat ko je yg nak carik yg cun??
dia pn nak carik yg ensem ........

erk..ensem tue x arr ensem..(:hmm:..aku laki ker?..:hmm
x kan guard tue pompuan jer..wahahaha

da tu sejak bila laki = cun:hmm:
ko ni mengusutkan otak aku la..

Originally posted by lazyboss at 18-9-2006 10:07 AM
da tu sejak bila laki = cun:hmm:
ko ni mengusutkan otak aku la

aper leh buat..aku suke guna ayat berterabut..
bedal je ah..
wahahaha..lol:lol

Follow Us
cunka hensemka kalau dah hantu tetap hantu.......sebenornya syaitan menggunakan kelemahan manusia dgn menjelma menjadi rupa paras cun  maupun hensem.....bila kau dah terpikat dia ajak p rumah dia sedor2 brade dalam kawasan perkuburan ....kalau dia menjelma jadi nenek kebayan gerenti  korang tak mau ikut p rumahnya.....hantu syaitan pun buat survey gak apa yg manusia gemor dan apo yg manusia lomah......so kalo korang tengah tunggu bas atau teksi dah tiba2 makwe cun atau jejaka hensem berhenti untuk memberi tumpang keretanya  awas......jangan mudah terpidaya....lebih2 lagi kalau plet nombor ada nombot 666...dan malam jumaat hujan renyai2.....syyyyyyyyyyyyyyyyy jgn heboh2

Originally posted by cfu at 18-9-2006 06:21 PM
cunka hensemka kalau dah hantu tetap hantu.......sebenornya syaitan menggunakan kelemahan manusia dgn menjelma menjadi rupa paras cun  maupun hensem.....bila kau dah terpikat dia ajak p rumah dia s ...

no plat 666? mcm citer The Omen laks..cfu nie dah byk sngt nengok citer mcm nie nih..:lol
yg gunakan kelemahan tue kompom ah derang kan..kalo bkn antu pon yg nak bg tumpang..x der manernyer org waras akan tumpang..(unless yg bg lift tue kiter kenal dak??)

diaorang dah buat survey  dalam segala aspek termasuk mengklonkan wajah2 yg kita kenali  dan logik....diaorang takkan menjelma macam  shah rukhan atau  kareena kapoor atau david beckham maupun catherine zeta jone tentu tak logik.....rasa2 kalau mcm rupa maya karin pun tak mungkin....

Originally posted by cfu at 18-9-2006 10:30 PM
diaorang dah buat survey  dalam segala aspek termasuk mengklonkan wajah2 yg kita kenali  dan logik....diaorang takkan menjelma macam  shah rukhan atau  kareena kapoor atau david beckham maupun cath ...

aiyooo..ini mcm sudah susah wo..derang pon ader wat2 survey nie..n teknik kloning derang lg power dr amerika..
lol

aiyoo ssh la aku mcm ni... mesti dowang yg nmpak aku lari...
ape nak buat.. da mmg aku hensem..

Originally posted by lazyboss at 19-9-2006 10:39 AM
aiyoo ssh la aku mcm ni... mesti dowang yg nmpak aku lari...
ape nak buat.. da mmg aku hensem..

wahaha..ader bau2 perasan la..:jeling:

Originally posted by Mily at 19-9-2006 11:25 AM

wahaha..ader bau2 perasan la..:jeling:

kenyataan itu mmg mnyakitkan :bgrin:

Originally posted by lazyboss at 19-9-2006 11:48 AM

kenyataan itu mmg mnyakitkan :bgrin:

:jeling::jeling:

opis aku ni pun ada kisah seramnya. terutama kat bilik air di level 2. dah ramai staff perempuan yang terkena. memula sorg kena kacau, pastu yg sorang lagi bawak tangkal p letak lada hitam dengan apa benda tah kat situ. so benda tu mengamuk...then kacau lg ramai org yg guna bilik air tu esp sesiapa yg masuk situ sensorg.

kat bilik air di level 1, berdekatan dgn surau plak...member aku sendiri yg alami benda ni. dorg berdua p toilet sblm kuar dr opis. masa tu ari jumaat, time balik dlm kul 6...tetiba dorg terbau bunga cempaka kat situ. apa lagi lintang pukang lari.

lagi satu kat marketing office kat west wing bangunan ni...sesiapa yg keje smpi mlm mesti ada alami kes ni. dikejutkan dgn bunyi fail jatuh...dan fail itu betul2 jatuh...berterabur. kat pantry plak dorg dengar bunyi air terbuka kat sinki, bunyi mug berlaga..mcm org tgh buat air.

so far, aku tak pernah alami sendiri benda2 mcm ni. cuma pernah sekali aku temankan member aku kat opis dia...mengadap satu lagi bangunan which kitorg very sure takde sesiapa lg kerja kat situ at that hours. Tetiba aku dengar bunyi orang bagi salam...assalammualaikum...(sore budak kecik...sayup-sayup aje..) aku tgk member aku buat bodo jek...mustahil ada budak bagi salam, coz kitorg kat level 3...coz pintu masuk pun jauh dari opis member aku ni. Bila time balik, kitorg tak ikut pintu besar, sebaliknya ikut tangga kecemasan...thats d nearest exit. Bila tiba kat level 2...tetiba bulu tengkuk meremang...cecepat turun tangga. Bila dah selamat smpi kat parking, baru member aku bukak mulut. Ghupernya dia pun dgr bunyi budak bagi salam...and dia juga terasa bulu romanya meremang masa lalu kat level 2.

tapi skang dah takde dengar lagi cerita-cerita seram coz sejak kitorg buat tahlil dan kenduri, terasa aman skit. cuma kadang-kadang ada juga yg nakal bercerita tentang ada orang mengusik ditangga kat level 2...pasal ramai sgt yg jatuh disitu...entahlah...

Originally posted by nazurah at 20-9-2006 10:04 AM
opis aku ni pun ada kisah seramnya. terutama kat bilik air di level 2. dah ramai staff perempuan yang terkena. memula sorg kena kacau, pastu yg sorang lagi bawak tangkal p letak lada hitam dengan a ...

waa..yg pg letak tangkal tue wat aper ek?

ff: heheh..nnt boss masuk kmpom dia kater..buat kenduri tue..mcm opah dia kata..hahahah..
lol :nyorok:

ermm... aku pon ader citer gak laa.. nie baru gak berlaku dlm sebulan lepas... coz mase tuh tgh handle projek kat opis... so mmg laa kena stayback kat opis tuh.. nasib baik laa kat site project aku tuh ader cabin tok ktorg lepak2 n tdo.. tp kat tmpt keja aku nie mmg laa menyeramkan... coz setiap malam bila aku ader kat sana... mesti aku sorang yang xdpt tido dengan lena.. tgk2 officemate aku yg lain smua dah bantai tdo mati dah.. tp aku tetiap kali nak lelapkan mata. mesti terjaga punya.. kdg2 tuh dgr mcm2 bunyi laa.. ader one night tu dengar bunyi mcm org bertukang laa.. dgr sore panggil nama laaa.. kdg2 jadi seram gak.. dah laa xleh tdo.. dengar plak laa bende2 mcm tuh... membe2 lain smua dah tdo.. aku sorang jer laa yg dok mengadap mende2 nie... yang peliknyer tiap kali aku stayback.. aku mesti xleh tdo nyer.. tu yg aku pelik sgt tuh... :hmm:

Originally posted by xaliey at 20-9-2006 12:51 PM
ermm... aku pon ader citer gak laa.. nie baru gak berlaku dlm sebulan lepas... coz mase tuh tgh handle projek kat opis... so mmg laa kena stayback kat opis tuh.. nasib baik laa kat site project aku ...

terlalu byk sngt mende ko pikir kot sampai x leh tdo tu..

Reply #478 Mily's post

ermm.. entah laaa.. xtaw laa.. maybe just perasaan aku jer.. tp tpmt tu mmg ader misteri die jugak... hehe.. seram...

Originally posted by xaliey at 20-9-2006 01:08 PM
ermm.. entah laaa.. xtaw laa.. maybe just perasaan aku jer.. tp tpmt tu mmg ader misteri die jugak... hehe.. seram...

aku kan setiap kali rs xleh tido kan, aku start baca fatihah, 3 qul etc sampai aku terlelap.  insya-allah boleh tido lena.