CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KBRExtreme

PENGALAMAN KAU ORG DENGAN AIR ASIA

Close [Copy link]

Balas #460 lady_lily\ catat

Dorang tuh mana pedulik pun... whatever reason still kita gak yg kena!!! bohsan tul....:@ :@

Balas #461 zamnie\ catat

betul la zamnie....haku rasa tiket haku tu cam nak burn gituu jek.... seribuuu tuu

aslm..nk tumpang tny..sbb tk pnh lagi naik AA ni..be nk test 1time..

nk tny ttg seat..
a)AA xde priority bg msk dulu utk org tua+yg ada infant?
b)book seat tu (rm5), nnt dia akan tulis dlm itenary ye?katakan ms book hari tu kiter x pilih n skrg br pilih..so boleh ke?

FYI, last march i naik AA from LCCT to Langkawi, seat memang dah allocated per family... bila chek in, dia print skali dgn no seat.. naik flight pun x berebut2 pun...

Originally posted by iwaniriz at 27-4-2009 09:48
aku g jakarta 2 0rg pegi balik RM 600 dengan MAS

Air Asia RM 800

mahal 200 tuh,,,

da la extra baggage kene bayor...

MAS free!!!(40kg for 2 person)

aku beli tiket AA dgn 15kg beg utk 6 org pegi balik Jakarta, baru RM600/= , 6 orang tuh!.. dan 15kgx6 tu....

Originally posted by liya71a at 7-5-2009 12:53
FYI, last march i naik AA from LCCT to Langkawi, seat memang dah allocated per family... bila chek in, dia print skali dgn no seat.. naik flight pun x berebut2 pun...

ooh..dia tk tulis dlm itenary no seat tuh?

Follow Us

Balas #466 rzm\ catat

a'ah...dalam itinerary diorang lom allocate lagi seat number tu...
nanti masa check-in dorang akan printkan tiket kita...kat tiket tu baru ada seat number...

so kalau awak rasa tak kisah dan takde masalah untuk duduk kt mana2 pun sama ada kt depan ke atau kat belakang ke...dinasihatkan takyah ler beli priority seat yang berharga RM5 tu...buat bazir duit aje...

dengan adanya seat number tu kita takyah ler berebut2 lagi naik cam dulu2...tapi ada jugak yang masih bengap dan tak reti nak duduk kt seat yang telah di allocatekan tu..

contohnya yang berlaku pada 2 hari lepas...aku naik flight dari Palembang ke LCCT...kami 9 orang...so seat yang diallocate untuk kitorang adalah 22A , 22B , 22C , 22D, 22E, 22F , 23A , 23B dan 23C....disebabkan skarang dah ada seat number so kitorang pun jalan perlahan2 aje la...

tiba2 sampai kt seat tu dah ada 3 orang makcik cina indon ni dengan selambanya duduk kt seat 22D -22F..bila aku cakap tu seat kitorang punya, diorang buat muka bodo aje..bila aku cakap lagi, makcik cina indon ni tunjuk kitorang seat kt depan dia...dia suruh kitorang ni duduk berpecah2 pulak..marah betul aku masa tu...suka hati mak bapak dia aje nak suruh orang duduk tempat lain...aku pun apa lagi...geram betul ngan perangai kurang ajar makcik2 cina ni. ...orang lain semua dah duduk kt seat...kami 3 beranak aje yang tak duduk lagi...

sebenarnya ada lagi tempat kosong kt belakang tu tapi disebabkan sakit ati ngan makcik tu yang berkelakuan kurang ajar tu - aku kata aku nak jugak duduk kat seat tu... apalagi, pramugari pun datang ler kt kitorang...kecoh la sekejap...dia mintak tengok tiket aku...last2 pramugari tu suruh makcik tu duduk kt tempat lain...huhuhu....padan muka makcik2 cina tu...

Originally posted by mimiekiut at 7-5-2009 15:08
nanti masa check-in dorang akan printkan tiket kita...kat tiket tu baru ada seat number...

so kalau awak rasa tak kisah dan  ...

ooh..mcm tu..tu le kl boleh mmg tk nk bazirkan duit rm5 tu...hehe..at least leh guna utk shopping ke...kira kl kiter dtg sekali ngan husband,so tiket kitorang nnt sebelah2 la ye..

tqs ye mimiekiut pasal info ni..byk membantu..so xde le riso ngat nk kena berebut sbb nk kena bawa baby sekali..

Originally posted by mimiekiut at 7-5-2009 15:08

so kalau awak rasa tak kisah dan  ...

itu lah, kalo travel dalam negeri, maybe kita boleh predict orang2 kita ni ikut peraturan yg printed kat tiket tu la seat kiter, tapi kalo travel oversea esp yg naik tu x berapa nak paham tulisan atas tiket tu, tepaksa la alami kejadian2 tak diingini tu... tu yg x moh tu.. agaknya makcik2 cinoindon tu cuma reti baca tulisan cino jer.. tu pasalla...

aku tengah bengang ngan airasia,,aku beli ticket ke bandung bulan july nie,,,
sekali airasia antar sms, hari aku balik nanti early retimed ,,,dari sepatutnya aku balik pukul 5 petang, kena balik kol 12 tengah hariii,,,,,

aduuuiiiii,,,rugi satu hari shoppinga aku.,,ingat hari last tu sempat le aku terjah mana2 FO sampai kol 2 petang, sekali kena balik awal plak,,,

aduhaiiiii,,,

aku kalu jalan jauh, better naik mas.. biorla mahal sket pun.. kalu takat domestik naik AA takpe la.. tp kalu international, mas gak.. aku nengok lately ni pun mas promote harga murah lbh kurang AA gak for certain destinations... so korg pun rajin2 la search dua2 bandingkan harga.. aku bkn apa.. byk sgt pengalaman buruk naik AA neh.. bkn nak burukkan sgt, tp mmg dah service pun x bape nak bagus tambah2 kalu kargo tuh.. pastu kalau dah tahap sampai merosakkan barang2 aku.. so watpe byr harga kargo. tension jek bile memikirkan...

so far ok laa... nak compare service dgn mas, sq etc tak bleh laa..
but then again, u get what u pay for...

fly domestically shud be ok..
international.. still prefer mas........

hangin...flight asik delay....:@

Balas #470 sheebby\ catat

sheebby...ko bleh tukar tiket lain...tapi kena cepat lah...n make sure ko tunggu depan kaunter sampai derang kasi tiket baru...

time ak naek memule dulu taubat xmo naek lagi.panas yg amat.da r time tuh gi serawak.lame sket perjalanan die.tp cm rase dah berjam-jam dok dlm kapl terbang tuh

aku dulu g sarawak..ms pegi ok jer..
then wktu balik...beg kitaorg hilng...
rupe2nyer,beg kitaorg slh msuk pesawat(dh la 1st check in beg)..then depa slh kn kitaorg lak...
kata flight kitaorg tuh xsmpai lg...pastu kata myb kitaorg slh flight(ad bukti ar..kt tiket tu pe benda)
pastu mak aku pon loyar buruk...habeh kitaorg smpai sini nek ap..tikar terbang ke...bengong
dh slh tuh slh je lah..nk tuduh2 org lak...dah la muke kerek giler...xikhlas lngsung...
pent kitaorg kene tgu...
ad cina tuh mmg mrh giler...yela..dia nk g indon plak soknyer tp beg ilng..naya jer...

itu jela kesnyer...hehe...pe2 pun...mak aku n aku dh serik kot nek AA nih...huhu

****double post...huhu sorry internet bengong****

AA tengah offer ni...kul 12 aja dia jadi congested tadi dok click sana sini dpt ticket seat free..to padang 13 mac til 16 mac..ber lima pay tax only rm350

Balas #478 sunsuria\ catat

kak suria....dah book gi padang ke???itu hari kata nak gi surabaya sama2...huhuhuhu...

alhamdulillah tiket yg nak tuko aritu dah setel....thanks to mr ROSLAN (Epot AA kbaru) atas keperihatinan n pertolongan....nak harapkan staf yg sorang lagi tu mau berjanggut la tunggu