CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juanalisa81

EXPLORACE TV3

betul kah besok ni mereka buat live... hmm memang dah tak der surprise dah xplorace ni....

tul ar.....

aku sokong sanjeev & ravin
no.2 baru team rina & fariz
dan paling tak suka tentulah team jerry...maria suka gak cuma tak suka jerry lansung kalau org lain dgn maria mungkin boleh dipertimbangkan!!!

kEro^bEiRosZ This user has been deleted
nampaknya malam ni mmg tak leh ketinggalan
mintak - mintak sanjeev  n ravin sempat kejar masar fariz n rina

Originally posted by cookiemonster at 2004-4-13 11:35 AM:

;) Laa...yang menang tu masa kat Perth la......Kita tengok aje la esok.Aku dengar esok malam diorang buat secara live kat Bangsar.Ada prize giving ceremony......rasa2nye sumer contestant ada kat  ...

mmg ada yerk... kalau buat secara live..tayang kat tv..orait la tuh... blh la kita semua tengok nanti...:clap:

anyway tahniah utk fariz dan rina...hadiah perkahwinan diorg...mmg betul:ah::ah:maria u are the best...suka tgk spirit maria...tadi kat bangsar sapa ade pegi???ade ruffedge...rugi lah tak dpt tgk diorg perform:sad::sad:

Follow Us
tak tgk sgt final game nih .. tensen otak ....
congrats la Rina n Fariz dpt .. kira worth it la lgpun dioarg kan newlywed ..
so duit leh wat tabung for their future n for their future children ...

Fly still rasa ragu2 ler .. si Maria tuh Muslim ke idak ek?
bg salam ... n then Maria ni org maner? bunyi cam abit K'tan n abit Kedah/ Penang ...

Jerry lak marah2 kat Maria masa nak dkat last ... diorg dah sampai kat Putrajaya .... Jerry tu panas baran giler ...

congratulation fariz and rina

emm...alaamak...kire best lah explore final ni...benifit kalau org tu tau somewhere area kl n selangor...advantages pada that couple...depa memang tau area sini...sebab awai permulaan dier dah plan baguh punya laluan dari klia pi putrajaya then shah alam pastu pi kg kuantan terus pi kepong... pas tu nak kajang ...apsal dia tak ikut highway bertingkat ulu kelang ha??? aku rase situ kan lebih dekat. conclusion couple ni ...memang stronger dari segi mental fizikal dan segalanya...memang strong....yang best memang depa cool beb....kunci kejayaan tu....satu lagi kelebihan diaorang ni....melayu..advantages banyak akticviti macam mase kat kg kuantan,kat frim nak cari spicy herba...tapi sayang limau perut daun ye salah...kekekeek....tapi paling bahaya mase kat putrajaya..last sebelum menang....tp wang 100 ribu memang tak berbaloi lah ....dah ler penat gielr....cuba bandingkan games lain sesenang ajer duduk atas kerusi dapat 500 ribu...maner aci oiii....

group maria aku dari awai minat kat depa...tapi memula dia dah lakukan kesilapan...si garerd..tu memang emosi betul....aku bengang tgk muker deir tu....adui....maria memang best...walau pun orng puteh..bab sopan santun aku bagi 5 bintang politely....and she looks so cool...but garerd...adui...dier ni silap pilih pakner.....nak kate semuanya maria yang solve...aku terperanjat mase dier nak ambik box yang ada ular ..kat situ muka si garerd dah terperanjat dog...macam cilako ajoo....kuii kuii..tapi mariah selamber ajer terus ambik..alamak wa cakap samer lu...

sunjay an ravin....dier ni ok....tapi...kenapa hek...aku tak perasan sebab aper deir kene eliminate...di singkir?? silap jalan ker? mak aku kate dier ikut jalan sungai buluh pastu wrong way.... sian betul mamat tu....cenggelang mate deir org mase diumumkan disingkir....tapi tetap frust...

rina and faris....you are the best//

apeadepadenamecwas here

[quote]Originally posted by fly_in_d_sky at 15-4-2004 00:28:
tak tgk sgt final game nih .. tensen otak ....
congrats la Rina n Fariz dpt .. kira worth it la lgpun dioarg kan newlywed ..
so duit leh wat tabung for their future n for their future ... [/quoteyang

islam ...sebab ucap salam....
cume die punya culture ajer..susah nak comment lah beb...
tapi she is very strong and kind person....
i like her...heheeh

walaupun team maria tak menang.. kira orait la..2nd place...not bad.. cuma hangin kat jerri jer...skit2 nak marah maria...masa kat perth, waktu jerry cramp, maria tak penah merungut pun apetah lagi nak marah.. kat malaysia nih, panas baran semacam je jerry tuh..

sanjeev ngan ravin kene eliminated sbb dorang lambat sampai ke kat tempat tuh.. tmpat tu open 8am - 6pm..tapi dorang manage sampai kul 6.20pm.. sbb tu kene eliminated..kalau tak salah la..

anyway, mmg puji sikap ngan kerjasama yg fariz ngan rina tonjolkan..dorang mmg cool.. congrats kat dorang sbb fapat bawa balik 100,000 ribu..byk tuh..

minggu depan dah tader explorace dah...ghindu la nanti..

tadi tade sape gi bangsar ker..tgk explorace party yg dorang buat..ruffedge ada tuh.. ingatkan nak buat live..

nampaknya team ke 2 dan ke 3.. tak pulang dengan hampa . kerana mereka ni dapat hadiah jugak..... team maria dapat hadiah ticket pelancongan dan telefon motorola... manakala team sanjeev dapat hadiah ticket pelancongan jugak..

oooo...kiranya 2nd ngan 3rd place pun dapat hadiah gak la..orait la tuh... sekurang nyer dapat hadiah gak... tiket pelancongan kat ner la tuh.. kat perth lagi yerk.. ehehe..

tak sangka tul byk perkataan yg tak sepatutnya kuar kat mulut team sanjeev..sampai kene edit byk kali plak tuh..ehehe

tapi memang best sangat la challenge explorace kali nih..kene pergi different places...kene buat task yg berbeza...best2... bergelumang dalam sawah padi..dalam kubang kerbau... buat satay... buat atap rumbia.. macam2..

overall, puas hati la explorace season 1 nih..suke2..

kesian tul team sanjeev & ravin
elimanate sbb diaorg sampai kat situ tmpt dah tutup
but masa mula-mula diaorg pilih jalan nak g Bkt Charakah, Shah Alam
aku dah nampak-nampak bunga-bunga kekalahan
manataknya....patutnya dr KLIA yg paling dekat tu Wetland la...
lgpun tempat tu ada time....so tempat yg ada time ni kena pergi dulu la
bg mengelakkan kita sampai then tempat tu dah tutup
diaorg ni bukan org KL/Selagor ke haaa????
sbbnya waktu dpt je task tu benda pertama yg diaorg buat je
cari peta...then kaji lagi
team fariz & rina mmg salute
perancangan bagus...team corporation pun bagus
paling penting COOL beb....
tak panik......apa-apa pun
mmg rezeki dia org
hadiah perkahwinan
team sanjeev & ravin mmg tak de luck
byk kesilapan yg diaorg lakukan

aku puas hati tul fariz n rina menang...

meeonly This user has been deleted
Aku punye le bengang dengan si jerry ni...padan pun tak menang...

Sangka dia ni berubah, tak jugak, bagi tunjuk jugak temper dia kat maria tu, siannya kat maria tu...

Aku pun setuju kalau dia ni polite dan bersopan santun, beradab sungguh, walaupun aku meragui dia ni muslim....

Relaks dan cool jer walaupun dia ni penat, stress ngan sikap si jerry ni

Masa lompat dari jambatan tu, adake si maria lak yang kena terjun...

I knew he is a losser, unreliable,not a totally man...

meeonly This user has been deleted
Tahniah untuk F&R, hadiah untuk perkahwinan tu...

Heran lak, dah final cam ni, baru lak aku dengar si Rina ni banyak bercakap sungguh...ye le...excited..sebab menang...

Kepada sanjeev dan ravin, wrong strategi lagik, yang aku kesian sebab si sanjeev ni dah berhenti kerja semata-mata Explorace tu...

tahniah to fariz & rina

aku kesian kat maria masa lepas naik rakit tu then dia rasa penat sgt nak rest kejap tp si gerald ni marah2..mentang2 la kaki dia tak cramp masa tu..mmg silap la maria pilih dia/ikut dia.

jerry sucks..!

yes! yes! faveret team aku menang.... cool & steady win the race...

yahooo... Fariz and Rina yang menang...

aku memang harap sangat diaorg nie memang... yeeehaaaaa...!!!

padan muka tom & Jerry tuh kalah... sian kat Maria jerk... apa punya orang le si Jerry nieee...

sedih tengok muka sanjeev dan ravin... sabar je laaa...