CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
Nih ader satu lagi info utk mimi...Pakej Umrah Al-Hajar.  Depa bertolak 23 Mac dgn penerbangan Air Sri Lanka.  Kalu berminat bole try col Hj Kadir 013-3428701.  Rege pon ok gak nih <5k

Originally posted by ayahjoe at 3-2-2009 03:18 PM

21st nih gathering forumner thread umrah nih.  Last year we had our first gathering...so nih second gathering lar.  Just kita get together..kongsi2 citer sbb insyaAllah kita akan meraikan dua f ...

ic..venue kat mana? bestnya...rasa tak sabar nak pegi...moga Allah permudahkan urusan nti...

Balas #4898 ayahjoe\ catat

mmg pakej utk pakej 29/4 ada satu kosong,sbb ada sorang tarik diri

Originally posted by mimi_19 at 3-2-2009 03:22 PM

ic..venue kat mana? bestnya...rasa tak sabar nak pegi...moga Allah permudahkan urusan nti...

InsyaAllah dekat Subang Jaya SS14, rumah mertua saya...nnt saya akan PM alamat lengkap dgn map lokasi.

Originally posted by eastrun at 3-2-2009 03:11 PM
Tapi, my friend, pergi Haji pakai duit biasiswa last year...before dia berangkat ke Scotland, UK, he went Hajj. So, tak berkat ke?. Sebab dah menyimpang dari niat sebenar duit itu diberikan?

saya tak kata tak berkat..
tapi pada pendapat saya...tujuan wang tersebut diberikan bagi menampung kos pengajian dan sara hidup...so the money should be used fo the purpose that we are given the fund..

saya harap ustaz dapat memberi penjelasan...

saya pun harap

Follow Us
Originally posted by mimi_19 at 3-2-2009 03:22 PM

mimi untuk pakej bulan 3 masih sempat..
but you have to attend atleast 2 course..sebenarnya apa yg mimi perlu tahu mengenai rukun umrah

bacaan bagi saya tak penting..u boleh baca apa sahaja yg u suka ..baca fatihah pun boleh..nak zikir boleh..nak doa bahasa melayu pun boleh...nak duudk diam pun boleh (tapi bt apa tawaf n saie kalau duduk senyap jer)..

this is the chance..for you to say whatever you want to say to you god...

tell everything you wanna tell...minta apa sahaja (yg baik) inilah peluangnya

ziarahlah baituALLAH..pasti anda akan aman..

Originally posted by ayahjoe at 3-2-2009 03:26 PM

InsyaAllah dekat Subang Jaya SS14, rumah mertua saya...nnt saya akan PM alamat lengkap dgn map lokasi.

ayahjoe..agak2 majlis start kol baper?? sorry off topic..

surah AL-Baqarah

Dan (ingatlah) ketika Kami jadikan Rumah Suci (Baitullah) itu tempat tumpuan bagi umat manusia (untuk Ibadat Haji) dan tempat yang aman; dan jadikanlah oleh Kamu Makam Ibrahim itu tempat sembahyang. Dan Kami perintahkan kepada Nabi Ibrahim dan Nabi Ismail (dengan berfirman): "Bersihkanlah Rumahku (Kaabah dan Masjid Al-Haraam dari segala perkara yang dilarang) untuk orang-orang yang bertawaf, dan orang-orang yang beriktikaf (yang tetap tinggal padanya), dan orang-orang yang rukuk dan sujud"

Originally posted by el at 3-2-2009 03:36 PM

ayahjoe..agak2 majlis start kol baper?? sorry off topic..

Rasanya kita mula lepas Zohor kot....tapi kitaorg tak finalise details dia lagi..cuba date yg cfm..insyaAllah

Originally posted by ayahjoe at 3-2-2009 03:21 PM
Nih ader satu lagi info utk mimi...Pakej Umrah Al-Hajar.  Depa bertolak 23 Mac dgn penerbangan Air Sri Lanka.  Kalu berminat bole try col Hj Kadir 013-3428701.  Rege pon ok gak nih  

ayahjoe sebenarnya saya pun ter tarik ngan pakej umrah al-hajar nie

hajat di hati memang nak pi ramadhan..tapi apa kan daya tiada rezeki..

umrah kali nie nak banyakkan solat hajat supaya dapat duduk sebulan ramadhan 2010

teringin nak solat tarawih kt makkah..

Ya ALLAH perkenankanlah..

[ Last edited by  HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 03:45 PM ]

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 03:44 PM

umrah kali nie nak banyakkan solat hajat supaya  ...

Sain, bukan nak gi haji ke time tu

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 03:44 PM

umrah kali nie nak banyakkan solat hajat supaya  ...

2010..hmmm saya mmg berhajat nak bwk Mrs lak tahun depan...sementara mengunggu giliran menerima jemputan utk haji pulak....tapi mebi bukan bulan puasa kot sbb ader anak kecik....mebi mac jugak kot.

Originally posted by aily at 3-2-2009 03:48 PM

Sain, bukan nak gi haji ke time tu

kuota ayah tahun 2012..saya kena mmerayu..

ayah cadang nak tangguh 2014 lepas tamat perkhidmatannya..pencen hehehe

so 2014...here i come to do my hajj

Originally posted by ayahjoe at 3-2-2009 03:49 PM

2010..hmmm saya mmg berhajat nak bwk Mrs lak tahun depan...sementara mengunggu giliran menerima jemputan utk haji pulak....tapi mebi bukan bulan puasa kot sbb ader anak kecik....mebi mac jugak kot.

takpelah 2010 ayah joe pi ngan mrs ..so eloklah bulan mac

saya kena berusaha kumpul cuti..utk umrah ramadhan 2010...moga ALLAH perkenankan...

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 04:02 PM

takpelah 2010 ayah joe pi ngan mrs ..so eloklah bulan mac

saya kena berusaha kumpul cuti..utk umrah ramadhan 2010...moga ALLAH perkenankan...

Tapi......umrah ramadhan 'Tetap Menjadi Pojaan Hatiku' musti mau pegi gak sekali...sbb org kata nikmat berpuasa kat Makkah lagi jauh dari berpuasa kat sini...ibu, acikjie dll.....betul ker?

Saya nak tahu, macammana dengan orang yang pergi Hajj, tapi dia tak payah pun tunggu giliran. Ada orang yang saya kata dia pakai duit biasiswa dia p Hajj tu...dia p tanpa dirancang..dia p dengan duit biasiswa, and dia p Hajj on the spot. Macammana nak buat Hajj on the spot?

Originally posted by eastrun at 3-2-2009 04:21 PM
Saya nak tahu, macammana dengan orang yang pergi Hajj, tapi dia tak payah pun tunggu giliran. Ada orang yang saya kata dia pakai duit biasiswa dia p Hajj tu...dia p tanpa dirancang..dia p dengan  ...

kami pun tak pasti.in malaysia .kalau merayu bolehlah dapat pergi awal with a good valid reason

you have to ask him....might be he have the way

kalau you pergi mengunakan kuota negara yang you study contohnya britain...boleh guna kuota negara tue..

then when you arrived in jeddah guna ground arrangement tabung haji..
so you dont have to wait for your turn ...

[ Last edited by  HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 04:34 PM ]

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 3-2-2009 03:26 PM

saya tak kata tak berkat..
tapi pada pendapat saya...tujuan wang tersebut diberikan bagi menampung kos pengajian dan sara hidup...so the money should be used fo the purpose that we are given t ...

Jawapannya: Hajinya sah, tapi dia belum masuk dalam golongan wajib haji lagi kerana dia masih dalam tanggungan(biasiswa).

Sah kerana duit tu adalah duit halal dari penaja dia walaupun bukan untuk tujuan haji. Apabila dia mendapat biasiswa, duit tu dah jadi milik dia dan dia berhak berbelanja atas apa sahaja. Dalam konteks ini, dia membelanjakannya utk membuat haji. Tapi pada saya, seeloknya dia tunaikan haji sekali lagi apabila dia betul2 berkemampuan kesihatan dan kewangan dan dia tidak di bawah tanggungan lagi. Bila dia sudah habis belajar, mesti dia kerja dan bergaji besar, kan? Tapi masa tu dia kata dia tak nak buat haji lagi kerana dia pernah buat haji masa student dulu. Tak kena, kan bunyinya?

Begitu juga dengan kes anak2 yang sudah akil baligh yang pergi haji bersama2 ibu bapa mereka. Seeloknya, mereka pergi haji sendiri apabila sudah berkemampuan apabila dewasa kelak.

Dah lama kita tak buat pop kuiz, kan?

Pop kuiz hari ini. Apakah hukumnya menunaikan haji menggunakan duit kutu?