CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juanalisa81

EXPLORACE TV3

Originally posted by Nikotina at 15-4-2004 09:20 AM:
tahniah to fariz & rina

aku kesian kat maria masa lepas naik rakit tu then dia rasa penat sgt nak rest kejap tp si gerald ni marah2..mentang2 la kaki dia tak cramp masa tu..mmg silap la maria pilih dia/ikut dia.

jerry sucks..! :nana:

:setuju: :setuju:

JERRY SUCKS!!!!!!!!!

I hate Jerry. Tak kesian langsung kat Maria. Asyik nak marah2 jer. Woi Jerry, kalu bukan sebab ko cramp kat Australia dulu, korang mmg dah leading dah..Budus betoi. Semua task Maria yg buat and he has the nerve to complain! What kind of man are you?????? :spd:

Love, Love LOVE Maria. You are a very strong woman and very strong self control. Next time just kick Jerry in the mouth. Sorry to say, you picked the wrong partner.

To Sanjeev and Ravin..too bad. Korang memang dah buat silap from the start. What were you thinking???

Congrats Fariz and Rina. Korang memang power. Game plan cukup bagus. Even traffic jams cannot stop you..Well done!

Tahniah Maria...

well, walaupun team maria ni kalah (nombor 2) tp semangat maria tu aku tabik spring betul..... mencilah kat jerry tu..... kalau ada hadiah utk peserta terbaik aku rasa Maria tu yg paling layak dapat.....kalau JJCM tv3 tu nak cari pengganti... aku rasa Maria ni layak.... sbb bab makan dia ni paling best.....:lol

F&R = enjoylah hidup..... cool, understanding, plan pun ok...TAHNIAH!!!

R&S = bukan rezeki.......:bgrin:

Originally posted by animagusblack at 2004-4-15 11:01 AM:
I hate Jerry. Tak kesian langsung kat Maria. Asyik nak marah2 jer. Woi Jerry, kalu bukan sebab ko cramp kat Australia dulu, korang mmg dah leading dah..Budus betoi. Semua task Maria yg buat and he  ...

:setuju::setuju:tak suka ngan jerry tu...nyampah...kesian maria...kenapalah maria dpt kawan mcm tu....i mean kawan dlm explorace....kalau dier dpt kawan yg sempoi mcm geng fariz n rina baru best....maybe boleh menang :ah::ah::ah:

aku pun geram gak bila jerry marah kat maria.....pada hal...masa kat australia , kaki si bodoh tuu cramp.....relaks saja maria kena buat semua....yang aku heranya semalam, nak ambik sampul kat buluh pun, maria kena buat, ambik kotak dalam akuarium ular pun maria kena buat, terjun jambatan pun dia buat.....jerry nie yaa auw...auw ka....tunjuk saja macho pada hal...ya auw...auw...tau nak marah saja...

well saw the end. very very intresting compare to perth...well kesian kat ravin & jeev...ngan jeev yang tak sehat..but bersemangat..wrong strategy they used...luck pun tak de on their side...better luck next time guys.
p/s JEEV maybe can come back to labour pain...we missed u there...

Jerry & Maria....well thumbs up to Maria...her spirit is very strong..and she have to do all the works..even masa kat FRIM tu kena lalu canopy walkway and amik clue kat pokok buloh...
Jerry to tahu tension & marah aje...keje semua tak nak buat...nf:nf:nf:
nasib baik lah dia orang tak menang...

Faris & Rina...CONGRATULATIONS. well planned and good strategy...best betul ler tengok couple ni..cool aje..:clap::clap::clap:

Follow Us
Originally posted by ijai^^ at 15-4-2004 12:10 PM:
aku pun geram gak bila jerry marah kat maria.....pada hal...masa kat australia , kaki si bodoh tuu cramp.....relaks saja maria kena buat semua....yang aku heranya semalam, nak ambik sampul kat bulu ...

:setuju::setuju::setuju:   bosan tgk jerry tu,, kesian si maria.. tapi tu la,, sebab makan satay banyak ko terus penat masa kat shah alam,,,,:bgrin::bgrin:

nama betul maria --> Maria Joy Rowan. Muslim ke tak ek? tapi kalo nak compare dgn nama Joanna Basey takde beza kan?

Fariz n Rina mmg nasib baik ar.. diorg strategi cantek.. mmg cool, tapi nampak Fariz aje yg buat sume keje kan.. aku rase kalo diorg separate team cam biase, Rina tu leh ketinggalan jugak. mak aku kata Rina tu nampak cool je, compare ngan maria nampak penat. tapi mmgla, sbb Rina tak wat ape, maria sume bende dia buat.

scene paling best semlm, maria dgn selambanye amik golden box tuh.. fariz punyelaaa alert nak amik, tolak2 dulu ulo tuh... hehe...

tahniah rina dan fariz...tapikan....couple nie selalu mcm bernasib baik kan.....

paling syok dengan maria nie sebab dia banyak ngomel....siap cakap utara lagi.....ingat lagi ayat dia masa kat pokok buluh tuu...lebih kurang macam nie lah

"dok caghi kat bawah...semua sampul dah koyak dah...langut...langut kat atas...tu..dia....tapi, tak kan aku nak qhabat pulak...."
(langut - dongak)
(qhabat-panjat)

lepas ambik sampul kat situ...dia terus cakap kat depan kamera

"sat lagi kutip balik semua nie, jangan biaq beselerak macam nie"

dah tuu....siap bagi tau kat mak cik masa buat atap rumbia tuu

"minta maaf mak cik no, tinggal berselerak macam nie.."

bekenan sungguh ngan kesopanan dia.......

kesian gak kat sanjey n reev.......banyak nasib malang menimpa......

Kenapa Fariz dan Rina menang

1. Strategi. Start dr tempat yg dekat & ambil kira waktu operasi
2. Tahu jalan pintas. Memang berguna. Boleh avoid jalan yg sibuk
3. Team Work. Diaorg ni tak pernah tinggikan suara. Kalu silap diaorg buat balik. Tak merungut.
4. Luck. One of the location tu tempat diaorg praktis. How lucky can you get???
5. Team lain tak bagi cabaran langsung!!!!!

Tapi kan, aku rasa kalu si Maria tu partner ngan org lain, mesti dia buleh menang. She's awesome. Stamina bagus..tgk la umur dia baper. And very polite too. Suka dgr dia mengomel kat bawah pokok buluh tu..hehehehehhe..terkeluar habis slang utara..

meeonly This user has been deleted
Ha ah....kalau ada awards peserta yang paling best ialah Maria le...

Cool giler dia ni, maybe sebab dia ni reiki healer, sebab tu dia boleh maintained relaks...Paling benci siot kat Jerry tu....Go to h*ll la this guyss...Not a suitable partner at all....

Baik ko cari kawan lain le, Maria...he's not qualified at all for u

Tengok si rina tu, hubby dia buat semua...tak pe le..dia faham isteri dia tu pompuan...padahal isteri dia tu tak buat byk kerja teruk2 masa explorace tu...Guna brain shj...

Originally posted by meeonly at 15-4-2004 01:39 PM:

Cool giler dia ni, maybe sebab dia ni reiki healer, sebab tu dia boleh maintained relaks...Paling benci siot kat Jerry tu.... ...

:setuju::setuju::setuju::setuju:

sepatutnya, maria dapat partner yang bagus sikit, bukam macam jerry yang:spd:

Phwwwww!! The finalrace finally end!!!!
Pity lah!! My Maria loose!!!
She is so cool!!! Maria,all the best!

Originally posted by meeonly at 15-4-2004 01:39 PM:

Cool giler dia ni, maybe sebab dia ni reiki healer, sebab tu dia boleh maintained relaks...Paling benci siot kat Jerry tu.... ...

ha'ah..
maybe sebab last episode ni dorang tak dipisahkan. i mean tak mcm yg kat negeri lain..kena buat task sensorang then baru jumpa couple memasing.

tadik kul 1.30ptg dorang kat berita tv3..dorang tunjuk majlis penyampaian hadiah utk team yg menang dan utk 2nd and 3rd place also... masa party tu dibuat..dorang tayang gak final nyer race kat situ... same2 tengok la waktu tuh..
pepun, congrats skali lagik utk team fariz n rina..

takperla ...bagus gak idea si maria nih jd pengacara jjcm tv3 tuh...cakap pun banyak..mudah mesra & happening.......leh tolak tepi maria jjcm terdahulu yg x sesuwey......

kay_k This user has been deleted
First, Congratulation to Rina & Fariz.:clap::clap::clap:..aku rasa diaorang menang sebab ada luck...dan sesetengahnya diorang dah biasa buat cam cycling kat Bukit Cahaya, Jalan pintas ke Tanjung Karang, kukur kelapa, pasang semula komputer dan kelebihan masa 26 minit...tapi yg penting strategi susun tempat yg nak dituju...

Aku kesian betul kat Sanjeev tapi kalah pun tetap muka ceria...:bgrin: minat betul kat Sanjeev ni...

Dlm satu acara tu, aku tengok tiga-tiga team tu salah pilih daun limau purut...diorang ni kena tengok Chef Wan masak sebab CW selalu guna daun tu ...kalau tengok tentu diorang kenal....