CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
kak tina, bestnya!!!! teringin nak join tapi apakan daya, tangan terikat dilangit, kaki terpasak dibumi (errr, di pelantar tgh laut), jasad tidak setanding mimpi... (baru tengok kesekian kalinya PGL) so dialog masih terlekat dlm kepala. pherghhh, kalau la boleh bercakap bahasa bunga2 mcm Hang Tuah, selalu boleh dapat brownie points dari wife, 'Setapak melangkah, dua langkah ingatan kanda pada dinda' fuyooooo....

pasal bab satu lagi tu pulak, pada saya semua yg kat sini kawan2 dan tempat saya mencari ilmu, bergurau senda dan mengadu masalah kekadang. bila jadi mcm ni, kurang la rasa keseronokan berforum tu. walaupun tak tahu siapa yg di maksudkan (dan berharap yg dimaksudkan itu bukan diri sendiri) saya berharap benda ni tak la berpanjangan sebab komuniti kita ni kecik je pusing2 jumpa balik. so, utk memulakan, kalau saya ada tersalah tersilap mana2 saya mintak maaf la dan kalau ada sesapa yg kat sini ada buat salah pada saya (sedar atau tidak sedar) don't worry saya dah lama maafkan.

sebabnya saya rasa kawan2 kat sini dah mcm keluarga saya, in fact dlm beberapa keadaan lebih dari keluarga. cthnya, pokok2 orkid saya tak pernah bagi pada adik perempuan walau dia selalu mintak (track record dia hantar pokok ke syurga sgt tinggi!!!) tapi dgn kawan2 saya boleh share dan tak sayang nak bagi sebab  kita share minat yg sama dan kalau dah sampai ajal pokok tu bukan sebab saja2/tak berjaga tapi mmg dah sampai ajal dia...

ketinggalan ketapi sungguh sampai 3 pages.........

manusia ni macam2 kena sabarlah.......
sy ari ni......pun diduga gak......td pegi kedai kain nak beli kain.......
tukang jual tu ckp.....3psg RM100 pastu dia tunjuklah yg mana2.......
pastu dia tinggalkan kami(2org adik) (coz anak dia nangis) kpd isteri dia..............
masa nak bayar apa tau.......
bukan 100 lagi dah jadik 120......
ckplah kat isteri dia td kata 100 3psg kenapa jadik 120 lak....
dia ckp tak mungkin.....sebab tak penah jual macam tu.....sy tahulah.....(amboi sedapnya jawab) lepas tu kami cakap2lah 3 beradik.....
sebenarnya 2psg kain tu memang utk 3 rm100 tp...
sy mintak ngan dia pilih 1psg yg mahal ckit beza rm20 sebab ada beli yg lain lagi.....
hb dia ckp boleh......takkan telinga kita 3 org ni tuli kot......
tahu apa........
dia buat tak dengar jer......
pastu sy malas nak gaduh2 lagipun kain tu dah potong......takkan tak ambik.....
biarlah dia nak buat kita.....jgn kita balas.......
cuma lein kali beringat.......2x kena-bodoh
3x kena-tolol, 4x, 5x kena tak tahulah apa.....
bila teringat kata2 abah terus tak jadik marah....

tp.......
itulahkan manusia.............kadang2 kalah ngan hasutan syaitan.............

b4 kes kain tu ptg masa nak ambik anak sek.......
adala.....sorang pemandu tu.........jln 2 lrg dia dok belah kiri sy dok belah kanan......
kita lajulah banding ngan belah kiri..........
masa kita sampai kat dia............tengah laju ni..........
tiba2 dia masuk nak memotong van depan dia..........
sedangkan masa tu bontot depan keta sy ni dok tengah2 keta dia......
memang leh nampak dah pemandunya.....bayangkanlah sy brek.........
sib baik anak sy tak jatuh dr krusi.............

apalagi sy hooooooon dia..........:@
pastu barangkali dia perasan dia buat salah.....zup zap zup zap dia motong keta depan....
tiba2 sy jadik naik angin.........amboi nak cepat konon.......b4 dia motong kita takda lak lorat(nak cepat) semacam jer......
sy kejar dia sampai kat traffik light........dia brenti coz lampu merah.............
sy pun corner sambil perlahan perati kat guy tu......dia buat tak nampak.............
pastu sy buat u-turn masuk jln straight tak yah nak tunggu2 traffik light lagi dah......
nak tunjuk kat dia actually kononnya lorat semacam......takkan sampai kat traffik light tu brenti kot.....berhemahlah pullok......ngaper tak corner jer takyah tunggu lampu tu...........

punyalah melompat2 si setan berjaya menghasut diri ini.....

pastu masuk kat pertonas sambil isi minyak...........masa tu baru cool down.......
mak ai gengstarnya aku.......
sebab tu masa kes kain tu.....sy sabar jer.........sebab fikir kes tadi tu sy tak sabar......
nak try test lagik sekali.........sabar ke tak cdini ni............

kali ni aku lak yg melompat
si setan

giliran aku lak kasik kau menangis........

apa yg sy nak cakap setiap peristiwa ada hikmahnya........

kes kain.....sy belajar............
-lain kali confirm betul2 brg n harganya.................
  yg mana satu kainnya.....braper regenya.......
-jgn guna 2/3 salesperson...........kalau darurat cam penjual tu tadi.............
  confirmkan dulu dgn org yg dia nak tinggalkan baru dia boleh tinggalkan kita
-tunggu dia, komplen kat dia sendiri......takkan dia tak ingat apa yg dia cakap.......
  bodylanguage mana leh tipu....takpalah kalau mulut dia nak tipu.......
  dia sendiri rasala dia menipu.....

kes keta pun camtu gak.......
- kenapalah aku tak leh sabar......dia tak perasan kot aku ada kat sebelah......
   lain kali bawak keta biar org tahu awak pun sedang drive......
caranya...........hon jer kete sesaper pun......hon macam kita sapa org yg kita kenal......
bior org tu tertanya.....eh aku kenal ker dia tu......
kan nak kasik dia alert ngan kehadiran kita.........malu apanya.......

hiiiiiidup, hidup........
setiap yg mendukacitakan akan menjadi manis bile kita seikhlas hati redha ngan setiap kejadianNya.......
don't worry be happy.........akhirat masih ada.........

Follow Us
sorry........terpanjang lak.....
ni gara2 tertinggal keretapi la ni........
hidup ni tak leh serik.......
jgn tak serik buat benda yg tak betul udah......

setiap hari adalah satu pelajaran baru untuk kita..........................

bye......anak dah panggil......nak tidooooooooooo

497# sarahaisyah
halamak kak tina...
sabtu nie cikna g sg buloh dgn shida...,kalu tak de apa2, bole gak ikut...tapi tak per, alhamdulillah petang tadi dapat plak durian lagi...huhhh durian lagi... mane taknya, bos hubby bagi durian 1 lori free kat ofis.. tak abisss, tapau beberapa biji

Post Last Edit by cguct1970 at 29-7-2009 00:15

Haiiii korang ni...akak selalu tak sempat menepek kat sini la ni...
macam2 hal yang berlaku ya...

pendapat akak la...orang yang suka menipu dan memburuk2kan orang lain ni..
tak lama...kalau bisnes la kan..kejapppp je , linkoplah biz dia tu..
sebab..duit tak halal..hasil dari pengaruhi orang lain..
jangan beli dengan orang tu, orang ni..dia tipu..aku je yang jujur/betul/expert...
halal ke rezeki tu ?? Lu pklah sendiri, bro....

Pas tu bawak balik..beli makanan untuk anak isteri/suami...
jadilah darah daging...tu yang jadi anak2 generasi sekarang yang banyak rosak akhlak
dan sahsiah tu..cuba tanya family background..bapak mak keja apa/mcmne..
haaa...kekadang kita akan dapat trace la...

Ala, Dunia HG ni kecik.(Alhamdulillah..akak lum pernah terkena...
kalau tak mahu kenyang makan tanah... :@)
esok lusa tulat langkat kita akan berlanggar bahu semula....
kalau ada yang dah buat/terbuat tu..RENTIKANLAH...
SIA SIA AJA KO BUAT PERANGAI CENGGITU...tobatlah...

Ibarat menabur pasir ke priuk sendiri..anak2 yang makan sendiri..
menabur garam ke dalam laut....tidak bertambah masinnya...
hamba tak pandai bermadah pujangga..berpantun seloka...
tapi apa yang akak nak kata...
jangan tanam tebu di tepi bibir..
mengata dulang paku serepih...
telunjuk lurus kelingking berkait..
kelak tepuk air didulang, merecik basah muka sendiri...

Pada En Cacing yang tengah kepanasan...
pklah panjang2..

Pada pondan yang tengah meroyan tu...
baliklah ke dunia sebenar...

Pada orang yang perasan dialah sifu terhebats tu...
weii..ada lagi orang yang lebih hebat dari lu...

Pada ...... yang tau kita semua tak suka dengan perbuatan ko tu..
baik melalui perkataan/perbuatan/ atau perceritaan kisah dalam kelambunya...
baiklah ko rentikan..jangan le sampai kami semua sepakat nak dedahkan
siapa ko yang sebenarnya nanti..

Kawan jangan di khianati..musuh jangan di cari...
biar banyak orkid dalam laman HG , jangan banyak lalang...
nanti kene tebas..nak ke ?
ni nasihat iklas dari gua...taiso kg dusun...

alwayz peace...no perang2...

sekadar cadangan...
apa kata kita buatkan satu guideline terkini bagi sesape yang nak buat jual beli kat HG nie n yang teringin buat bartertrade .. pastu letak guideline tu dalam satu thread khas sbb ramai dah yang bertanya kan..itu terpulang pada budi bicara mod2...harap lepas nie, semua aktiviti kembali normal ye..

ceria2kanlah diri...

kak Tina, saya baru saja check harga A700, around RM3600 + kit lens. Not so bad, saya ingat RM4000+. Tapi at that price saya rasa maybe Nikon D90 atau Canon 450d pilihan yg lebih baik.

Post Last Edit by cmf_harris at 29-7-2009 03:35

kawan2,
saya pun rasa tak elok la panjang2 benda ni dan harap2 pihak yg bersalah mintak maaf pada yg disalahi (betul ke perkataan ni??) dan jgn la sampai kita nak menamakan dan memberi banyak hint kat sini (open forum) sampai orang meneka/terteka takut2 tersalah orang sia2 je dapat dosa kering. dia pun ada family, ada kawan2 lain dan kalau dah sampai nak masukkan  pasal anak bini dia tu saya sangat kurang setuju la. yg bersalah sorang, so jgn la babitkan org yg tak tahu menahu. sebagai kawan, kita berdoa dia sedar dan juga berdoa agar kawan2 yg berniaga ni sama2 dapat untung. tak elok la kita nak menulis kat sini harap business lingkup la etc, macamana pun kan kawan kita jugak??

kalau ada guideline bagus jugak sbb saya selalu jugak beli orkid di ebay dan nak share la apa yg beberapa penjual buat utk tarik dan juga jaga customer:

1) di sebelah pokok/daun di letakkan pembaris supaya pembeli boleh agak saiz sebenar pokok
2) ada diberitahu samada pokok di dalam gambar adalah pokok yg kita akan dapat (what u see is what u get) atau sebaliknya
3) utk pokok yg tak berbunga di letak contoh gambar, tapi pembeli kena paham jugak ye variation bunga. kita dgn adik beradik kita pun muka tak sama walaupun beribu bapa sama, so utk pokok pun serupa
4) dan juga requirement utk pokok secara general (cahaya, air, pembajaan, etc)

kalau barter trade nak kena ada guideline jugak ke?? selalunya kalau saya bagi kat orang, saya tak kisah la nak dapat balasan pokok apa. bergantung pada penerima la nak bagi pokok apa yg dia ada lebih...

kita kawan2 tak mahu lawan ye...

harris, cikna... sy harap mod akan dengan segeranya mengadakan guideline ni...

ini kisah tahun lepas la tapi memandangkan dah terbukak cerita ni saya citer la kat sini sebagai pedoman semua...

sy berkenan pada satu pokok, tanya aje... lama takde respon so senyap la...
tup2 dapat sms mintak alamat, kata nak hantar pokok...actually saya dah lupa pokok yg mana satu. lepas tu dapat pm...ditunjukkan gambar bunga pokok tu siap dengan harganya sekali... WTH...

sepatutnya kalau nak berniaga atau berbarter trade, kedua-dua pihak WAJIB bersetuju dengan HARGANYA dahulu bukan main pakai mintak alamat dan pos pokok kemudian baru bukak invoice... itu hukum yang salah...

ini yg saya terkena dan saya sangat KECEWA...

PENIAGA juga harus lebih bertanggungjawab dengan tahap kualiti pokok, memanglah tak mati orkid kena perap dalam kotak sehari dua tp itu sudah cukup menjejaskan kualiti dan kebarangkalian untuk ia jadi pokok sakit amat besar... dibaja pun takmo gemuk macam budak baru lahir kemudian terencat tumbesarannya dek kena demam panas, macam tu jugaklah pokok...

sorrylah...sekadar melepaskan rasa hati yang lama terpendam...

487# mizahanan

I pun exactly macam mizahanan ni...tak tahu apa benda pun yang negative berlaku dalam ni...dengar cerita2 tak elok pun tidak...tapi elok jugak terus begitu...sebab niat asal join sini pun semata2 nak menambah kenalan dan menambah tanaman...tak taulah kalau diubah Allah dalam sekelip mata pulak niat hati ni satu hari nanti...Wallahua'lam...

492# har123

Setujuuuu sangat dengan har...

496# har123

Betul....selama hari ni...minda i dok terkongkong dengan fon nokia je...yang lain tu macam tak berminat...bila dengar macam ni...memang ada rasa nak try brand lain pulak...hehehehe...

500# Paradox11

Best ye nampak pemandangan dan keadaan di sana...lain sangat dari di sini...tak dapat pergi sana...dapat tengok gambar paradox nipun jadilah....hahahahaha...

512# cmf_harris

Betul betul betul...setuju sangat sangat...orang lain tidak menanggung dosa orang lain...so jangan dibabitkan orang lain kerana kesalahan orang lain...cukup2 tak adil...apalagi mengharapkan yang tak elok berlaku kat orang tu...walau apapun kesalahannya....ohhh...laaaagilah tak elok...

500# Paradox11

Best ye nampak pemandangan dan keadaan di sana...lain sangat dari di sini...tak dapat pergi sana...dapat tengok gambar paradox nipun jadilah....hahahahaha...
shiina Post at 29-7-2009 08:24

Huhuhu saya sibuk mem-promote sabah pula, patut dibayar komisyen dari Sabah Tourism Dept. haha
nanti saya tepek gambar2 yg diambil di taman okid pula. ada beberapa taman orkid di sini.

Tunggu Mod buat guidelines....

Saya tertarik dengan ayat ni, memang cadangan yg bagus tapi ...hu..hu....nama mod kat atas tu ada 3, takkan saya sorang handle?

memang saya volunteer nak jadi mod tapi kadang2 keupayaan saya terbatas sebab saya seorang berbanding kalau semua mod di atas juga aktif. Kesian kat saya nih....(sekadar meluahkan perasaan terpendam....)

Btw, saya sokong sepenuh hati untuk diadakan panduan/guidelines menjual dan membeli pokok atau apa saja barangan di sini memandangkan cari dah boleh berjual beli secara terang terangan.

Beginilah, saya tak tefikir apa2 cuma minta tolong kawan2 beri cadangan dan kemudian saya compile mana yg munasabah. Kalau barter trade tu tak perlulah rasanya kan sebab ia atas persetujuan kedua belah pihak.

Dan saya sangat berharap agar mod yang lain aktif semula bersama2 saya,  kita pantau/bekerja secara sukarela di board HG ini. Sebab saya tak mahulah ada kerja yg terpending (contohnya kalau keja nak cuti ada substitute) tapi keja kat HG takde substitute pulak. Tapi sekiranya tak boleh nak beri komitmen terhadap board ini, buatlah keputusan sewajarnya.

wasalam.