CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nadirahalim

[Edisi Kalkulator again] Diana Danielle dh bersalin baby boy, picca pg.46

elnor_81 posted on 9-6-2013 10:52 PM
iols pun tanjat bersalin 5 bln x msuk incu.sdgkn kwn iols bersalin 7 bln msuk incu takut paru2 x ...

jiran aku bersalin lima bulan, jenuh aku dok cari mana baby....masuk incu pun tak bertahan, tengah jam dah pergi. Seriau tengok janin umur 5 bulan, gelap lagi, kulit belum pecah, jari2 masih bercantum

ariellin posted on 9-6-2013 11:12 PM
@beta_carotene motip aku nk propa...
Member tu kawin bln 12...tiba2 dia umum bunting pelamin...bln ...

Kak gigh saya google, yg pegang record baby premature paling singkat preggy dan survive adalah baby kat germany, preggy 21 minggu 5 hari, entah entah kawan uols itu boleh pecah record baby germany itu ye dak?

dulu aku pernah dengar, baby 6 bulan dan 8 bulan susah nak hidup, kalo 7 bulan boleh hidup
betul ker ?

lina21 posted on 9-6-2013 11:06 PM
dulu aku pernah dengar, baby 6 bulan dan 8 bulan susah nak hidup, kalo 7 bulan boleh hidup
betul ke ...

motif boleh skip2 gitu?

@cmf_blingblings
Kami seopis bygkn bb 5 bln tu kecik yo...dgn jari bcantum g...kmi pi ziarah dia kat
sepital tp dia kata bb kat incu ... Dn miracle giler sbb bb tu leh survive
Sehinggalah dia sent pic bb dia ... Hmmmmm kan je la...

beta_carotene posted on 10-6-2013 12:07 AM
motif boleh skip2 gitu?

mana aku tahu, cikgu yg cakap..aku purcaya bulat2 jah zaman2 sekolah dulu

Follow Us

yg dinafi tu gamba FK & baby...mmg tu anak buah dia...tp pasal DD dah bersalin tu x taw laa.

lina21 posted on 10-6-2013 12:12 AM
mana aku tahu, cikgu yg cakap..aku purcaya bulat2 jah zaman2 sekolah dulu

Uollss...mak iollss pon ckp mcm tu...baby ok kalo 7,9 bulan....kalo 6,8 bulan dia jd mcm x brape jd...jd lembik kot...or x sempurna or x sihat...xtaw laa betol ke x sbb mak iollss bkn doc, mahupon bidan ....x sure mane dia taw

kalo salah...maap kan laa iollss & mak iollss

lina21 posted on 10-6-2013 12:06 AM
betul ke ...

7 bulan tu dah cukup sifat dah cuma mungkin paru2 tu lemah sikit untuk bernafas, selalunya kn tahan kat sepital lama. Anak sedara aku 8 bulan lebih, kira patutnya boleh selamat tp meninggal juga. Tu betul2 salah adik ipar aku..Comel anak lelaki dia tapi habis lebam satu badan, bengap betul, dia pergi berurut, idea bagus mak dia. Pergi tak cakap kat adik aku pulak tu..kalau dia adik aku, maunya kau lempang walaupun baru beranak tu. Kekampungan sungguh
Last edited by cmf_blingblings on 10-6-2013 12:51 AM

murasaki posted on 10-6-2013 12:22 AM
Uollss...mak iollss pon ckp mcm tu...baby ok kalo 7,9 bulan....kalo 6,8 bulan dia jd mcm x brape j ...

kebetolan benang ni bincang psl baby x cukup bulan, iols pon teringat pasal ni...
yg iols ingat cikgu iols ada gak sebut psl kaitan nya dgn teori no genap 6 ngan 8, misteri nusantara sgt kan
hehe tq bg info sikit psl soalan iols

cmf_blingblings posted on 10-6-2013 12:24 AM
7 bulan tu dah cukup sifat dah cuma mungparu2 tu lemah sikit untuk bernafas, selalunya kn tahan ka ...

kesiannya baby tu
emaknya kenapa?gian sgt berurut kah sampai x menyempat nyempat perut memboyot pon nak berurut jugak...huhu

parit ni sgt propa...kosmo kuar cte pg td,die g upload pic ank sedare die tu padahal dh lme dh ank sedare die kuar...nmpk sgt busuk hati soh org speku menambah dose..ntah2 reputz sume taw psl hal die ngan dd tu..

lina21 posted on 10-6-2013 12:31 AM
kesiannya baby tu
emaknya kenapa?gian sgt berurut kah sampai x menyempat nyempat perut memboyot ...

itulah mak kita dengan abang dan kakak ke Mekah, iolls jauh, rumah mak mertua dia dekat jah. Pagi tu wife dia pergi check kat pvt hosp sbb adik iolls panel kat pvt hosp. Doktor bagi tempoh 2 ke 3 minggu kena datang balik sbb air ketuban kurang. Balik dari hosp tu mak mertua my brother bawa anak dia pergi jumpa bidan kampung, berurut. Pukul 12 tgh malam terus sakit terguling2. Pvt hospital tak nak terima sbb anak dia hanya 50% chances, suruh hantar GH. Doktor punyalah marah sbb keadaan baby yg lebam2 tu. Adik iolls yg kena marah tak pasal2. Tak ada rezeki.

Propa gilerr parid ni..

Suchi posted on 9-6-2013 08:50 PM
aku saspek parid saje jeh tulis caption gituh..nk tengok uolss semua kata apa hahaha..
sekali gim ...

betol tu..setuju..

logiknya la tak kan dia nak kata 'my baby' tu betol anak dia kalau korang semua memang da bersiap siaga dengan kalkulator masing2..
x payah susah2 DD nyorok sampai ostolia sana kalau c FK senang2 bongkar secreto de amor depa ni hanya dengan sekeping gambo di insta..

kalau betol la anak dia kan, mesti caption dia ala2 cenggini ' Alhamdulillah isteri saya sudah selamat melahirkan bayi sulung kami,bayi lelaki pada waktu sekian2'
ayat standard retis kalau announce anak lahir...

dia memang saja nak bagi korang suspen ni..

tipah tertipuu..

kalo ikut kiraan tangan aku sekarang nie si dd nie mcm dah msk bulan ke 7 atau ke 8...kita tengok bulan berapa dia bersalin...kot2 tak cukup bulan ker atau terlebih bulan ker...kan ke sekarang nie mcm2 style ada...mengandung setahun baru beranak pon ada...tak cukup bulan pon ada...kita pulak yg duk berpening2 lalatnye...

farid tuh perli wartawan gamaknya
dok kata bini dia dah beranak.nah! gambar anak

cmf_blingblings posted on 10-6-2013 12:50 AM
itulah mak kita dengan abang dan kakak ke Mekah, iolls jauh, rumah mak mertua dia dekat jah. Pagi  ...

adeh, pengajaran utk wife adik uols.lps ni jgn la buat yg bukan2 masa pregnant,
bila cuai mcm ni nyawa anak melayang, husband yg x tau apa2 pulak kena salah...huhu sabar je la

lina21 posted on 10-6-2013 01:12 AM
adeh, pengajaran utk wife adik uols.lps ni jgn la buat yg bukan2 masa pregnant,
bila cuai mcm ni  ...

Anak no 4 pun meninggal. tapi 4 months only. Doktor kata anak dia tak berkembang. Badan kus semangat tapi tak tahulah apa pasal. Anak yg last tu (anak dia org 3 org ) masa bersalin mak iolls yg umur 70 pergi jaga dalam pantang, mak dia muda lagi tp busy jaga adik lelaki mak dia di Sabah. I pun tak faham.