CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kemaruk

[Tempatan] Si Kitol is real? YDPA dukacita takoyaki durhaka - UPDATE #518 : Anwar menghadap

kemaruk replied at 31-7-2021 01:38 PM
KUALA LUMPUR: Ketua Pembangkang Datuk Seri Anwar Ibrahim dilaporkan telah mendapat perkenan Yang di- ...

Kalau kat Malaysiakini, sumber Istana menafikan berita dari Sumber PKR dan Awani yang Anwar akan menghadap tu

Sumber Istana Negara nafi Anwar akan mengadap Agong (malaysiakini.com)

[size=1em]KEMAS KINI: Laporan ini dikemas kini dengan penafian dari sumber Istana Negara.

[size=1em]Sumber Istana Negara menafikan memberi dakwaan bahawa Ketua Pembangkang Anwar Ibrahim diberi perkenan untuk mengadap Yang Di-Pertuan Agong Sultan Abdullah Sultan Ahmad Shah hari ini.

[size=1em]Ini susulan dakwaan beberapa sumber PKR bahawa pihak istana telah memberikan perkenan kepada Ahli Parlimen Port Dickson itu untuk mengadap pada pukul 2.30 petang hari ini.
[size=1em]Sumber PKR turut mendakwa pertemuan itu dijangka berlangsung di Istana Abdulaziz di Kuantan, Pahang.
[size=1em]Ketua Penerangan PKR, Fahmi Fadzil, bagaimanapun, mengatakan dia tidak mempunyai maklumat mengenai perkara itu.
[size=1em]Perkembangan ini hadir di tengah krisis perlembagaan yang antara kerajaan Perikatan Nasional dan pihak istana.
[size=1em]Agong pada hari Khamis (29 Julai), melalui Istana Negara, secara terbuka menegur kerajaan kerana mengelirukan Dewan Rakyat dan bertindak tidak mengikut perlembagaan berhubung pembatalan ordinan darurat.
[size=1em]Agong juga menyatakan dukacita kerana ordinan darurat tidak dibentang dan dibahaskan di Parlimen.
[size=1em]Susulan tindakan Umno menarik sokongan daripada Perdana Menteri Muhyiddin Yassin, kerajaan PN dilihat enggan membenarkan sebarang undian di parlimen kerana bimbang tidak mempunyai sokongan majoriti.
[size=1em]Ordinan darurat dapat dibatalkan sama ada melalui kerajaan dengan persetujuan Agong atau dibatalkan di Parlimen.

dodolgemok replied at 31-7-2021 11:38 AM
Dh leak surat Agong kt pm, apa lagi puak2 ni nak konar? Dgar khabar angin lgi Isnin ni punya sidang  ...

ye dah kensel bamdodol... fb tony pua ada up tadi
biasa la.. sarkas

kan mesia ni bapak deme punya

Buritan replied at 31-7-2021 02:06 PM
Sukati hangpa laa.. satu nya aku nak tanyee.. agong tak riso ke jumpa malaun malaum ni.. mana nak  ...

boleh test la sinopharm tu berkesan ke idok

Edited by Kitty_catz at 31-7-2021 02:33 PM

parlimen tak bersidang senin ni

https://www.malaysiakini.com/news/585248?fbclid=IwAR0P2vjIm6RjCG708XKISveQ_G1yWJLGHqGzN11ha-l3rg3qmt6TAnXlXNk

iman_kasih replied at 29-7-2021 02:57 PM
Sebab tu kene tengok timeline. Ordinan darurat dibatalkan oleh kabinet pada 21/7. Sidang khas parl ...

meols lagi musykil why 21/7 tu

apa significant 21st july, apa yg abahcow sama jemaah menteri buat sampai deme choose this date? tak ke pelik??

boleh je nak revoke on 24 ka 25 ka 23 ka, but why 21st?

i think this is more than takut undi tak percaya ke apa2 tu... mebi ada udang disebalik mee goreng mamakutty

Kitty_catz replied at 31-7-2021 02:22 PM
boleh test la sinopharm tu berkesan ke idok

Hangpa tak bosan ke dgn org politaik ni.. aku cko terus terang next election mmg aku tak ngundi.. si paris tuu ko ngundi laa seko seko.. tak kose aku nak undi kone

Follow Us
omg anwar mengadap agong hari ni..knp harus dia, ade sesuatukah yg bkl berlaku..

xy_daen replied at 30-7-2021 10:57 PM
So tak semestinya KENA BENTANGKAN di Parlimen sahaja baru boleh terbatal kan... Kan... Kan...

astaghfirullahalazim...still tak paham lagi? aku dah give up weh siapa2 boleh tolong kawan kita ni tak.

tak yang tak paham nya apa yang kau baca menyebabkan kau rasa tak kena bentang? see aku dah give up tapi hati aku meronta nak tau kenapa kau tak paham. takleh nak husnuzon dah ni weh

aku dah nak tekan butang reply tapi aku gigih lagi nak tulis ni. in article 150(3) yang cakap SHALL be laid before both houses of Parliament tu kau baca camne?

Koh koh amik aje laa mat sabuuu..harap jagong amik mat sabuuu

Buritan replied at 31-7-2021 03:01 PM
Hangpa tak bosan ke dgn org politaik ni.. aku cko terus terang next election mmg aku tak ngundi..  ...

haku still nak mengundi

ritu pun ngundi tony pua, kejap je la dia naik lepas kena tebuk ngan geng pecah pintu belakang...

bosan tu bosan sbb mmg mcm takde solution , tp kalau kita peluk tubuh tak buat apa2, lg deme2 suka kut.. my 0.02

yg meols rasa lg penting, esok ni jadik ke mesia masuk fasa 2, based on abah semail sama TZ, regarless of the numbers , mesia masuk fasa 2, maka byk lagi sektor2 ekonomi boleh bukak, but until now la takde news

ni lg penting sbb tembolok rakyat, tembolok menteri2 taguna, adun2 smer mmg dah penuh, even smua gentel telur kat rumah

hat padang rengas tu, bior le deme laki bini mereput kena delta variant kat paris sana, mati kambus je toksah bawak balik mesia.

Kitty_catz replied at 31-7-2021 03:10 PM
haku still nak mengundi

ritu pun ngundi tony pua, kejap je la dia naik lepas kena tebuk ngan ...

Betui hang ckp..aku dah tak duli dah.. bg aku laa kalo semua pkatt tak ngundi depa.. aku rasa terduduk depa.. tp kena sepakat laaa..

cuba tengok game of thrones, relax je mana ada akta akta

Buritan replied at 31-7-2021 03:01 PM
Hangpa tak bosan ke dgn org politaik ni.. aku cko terus terang next election mmg aku tak ngundi..  ...

I akan undi bebas...

Menarik gak krisis perlembagaan ni.. Baru la tau complicated rupanya. Macam2 interpretation.

isbritneybich replied at 31-7-2021 03:04 PM
astaghfirullahalazim...still tak paham lagi? aku dah give up weh siapa2 boleh tolong kawan kita ni ...

Apa yang aku cuba terangkan ko yang tak faham. Ordinan tu nak mansuh bukan sekadar kena bentang macam ko cakap tu.  Boleh juga terbatal sendiri lepas 6 bulan dari tarikh tamat kuatkuasa Proklamasi Darurat. Kenyataan ko KENA BENTANGKAN untuk pemansuhan ordinan2 yang dikuatkuasakan sewaktu tempoh darurat itu tidak tepat. Faham?

Tak faham jugak tak tahu lah...

axl_bach replied at 30-7-2021 11:36 PM
Pelik ke kalau ada pemimpin yg rasa dia ada sokongan nak jadi PM? Yg patut dipelikkan adalah bila  ...

Itu bukan pelik tp itu gila batang pelirrr

ejans replied at 30-7-2021 10:51 PM
Seriusly? Omigod. Aku baru tahu. Hancur malaysia berpm kan dia. Tp xde kecoh2 pon psl ni. Mana ko  ...

sepupu kita ada masa bicara kes ini

kering saja dia langsung x tunjuk menyesal bercerai yg laki menangis merah padam muka

lawyer izzah pujuk suruh lepaskan

sebab dia rujuk kes ke mahkamah suami xnak lepaskan

itu anak anwar yg org kata cakap lembut ,

cakap lembut kepala hangguk apa

Kitty_catz replied at 31-7-2021 02:41 PM
meols lagi musykil why 21/7 tu

apa significant 21st july, apa yg abahcow sama jemaah menteri bu ...

21/7 tu hari rabu..biasa miting kabinet memang diadakan pada hari rabu. Idok la pelik mana pada iols. 26/7 mula sidang khas parlimen. Sesuai sgt la

Ada lagi yg sangap gomen e wallet 30 ringgek negara nak bangkrup..rakyat perlu berkoban  dgn minum sesudu sawit sambil menderma tabung harapan covid??? Bonggok je rasa.. spt kata abahdin..ph x sempurna...tp ph nitemare...ada lg yg bodoh nak bangnon jd pm?

X payah nak berangan la better la..tgk je selangor caner ph ni handle covid...asyik2 play victim...negeri terkaya kat msia kot?