CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

[Tempatan] 'Unfriend' kawan-kawan yang annoying dalam facebook!

dino posted on 7-2-2013 09:07 AM
aku dah setkan sesapa nak tag aku musti dpt approval dulu.....

Sama

Sonang nk reject kalau ditag kat gambo/status yg tak perlu

ramai juga peniaga2 online yg sukses lepas guna fb. cthnya student ni income 5k sebulan jual teddy bear thru fb. terimakasih kpd yahudi mark zuckerberg katanya.

http://www.facebook.com/KedaiTeddyBear

40 min ago - thanks b belikan gaget baru.. sayang b

20 min ago - bz tgh transfer doc dlm gaget baru

nie status bini opismate aku.. dia xtau laki dia mcm nak pecah kepala pk nak korek duit.. kesian aku tgk tp syg bini punye psl

slippergombak posted on 6-2-2013 11:20 PM
adayg best gelak aku ... ada sorang kaka nih... anak dia umur 3 tahun... status..

aiman datang  ...

kalau ai baca status camni masa lunch harus sampai ke malam tak lalu makan , geli sangat lah

tobby posted on 7-2-2013 09:44 AM
kannn ... kat fesbuk bukan main berlagak warak, yg selalu update jom jemaah surau ni pagi2 lg dah  ...

yg ini ku akui ramai dalam friends list saya, terutamanya rakan sekolah saya dahulu kala. macam hipokrit sangat ummah2 yg sembah tuhan poltiik ini.

gerun saya tengok akidah ummah penganut agama politik ini, bagi mereka tuhan utama adalah tuhan politik, tuhan kedua baharu tuhan allah sebegitu

rebecca_nur posted on 7-2-2013 10:04 AM
Aku nya personal fb dari 2008 hanya adik beradik..mak pak sudara, spupu dan kwn kwn rapat shj..dlm 7 ...

itu lah seelok nya namun jgn tak tahu ramai ahkak2 sangap di laur sana gunakan FB untuk cari zakar.
sebab itu mereka enggan privatekan FB mereka, bila kena tipu dengan jantan mula lah mengadu kat harian metro.

Follow Us
Hidup aman tanpa FB.

aku masih dalam proses removed friends fb. biasanya kawan2 tak igt pun dia ada add kita ke tak. removed pun dia tak perasan.

function hide, less about this person, dan block daripada view wall kita adalah feature FB yg bagus.  mana2 budak yg aku tak dapat nak delete, aku set less about this person so takde la updates dia minum chatime dgn gf aku tau. yg stock stalker, set profile dpt view takat profile photo aje

schumacher posted on 7-2-2013 10:47 AM
aku unfriend bini aku selamber jer... dia tak bising pon... aku bg tau klu friend payah.. takut dia  ...

mungkin dia lagi suke sbb awak tak akan tahu dgn siapa dia keep in touch kot... ;)

brownstone posted on 6-2-2013 10:05 AM
pantang jenis haplod gambar byk2...kalau dlm 300 keping gambar vacation, 300 gak ko nak upload... up ...

terasa aku, tapi aku paling bnyak upload pun, 50 je......

menyampah tul aku ngan member aku, dah sebulan kawin, tapi smpai skrg duk honeymoon tetiap ujung minggu, siap upload gambar lagi tu, buat part 1 honeymoon, part 2 honeymoon, last week, dia buat part 3 honeymoon...  pehtu duk tulis status bersyukur dpat hasben cam sekian3.... tngok hsben dia pun cam berlagak je.... mmg malang la sapa jadi hasben kawan aku ni, sal high maintenance, high class... gasak la hasben dia pasni..

ntah2 part 4 honeymoon, kat tangga mahkamah syariah.....

ifanonline posted on 6-2-2013 10:12 AM
aku teringat zaman2 myspace dulu...takde la plak mak pak atok nenek nak join myspace...tapi sekarang ...

ifa,

apa yg aku perhatikan, FB skrg jadi cam medan nak menunjuk2, especially bagi golongan pokcik mokcik ni, bebudak muda tu, lain citer la, sal diorg baru nak up....  ade mokcik aku ni, suke benor update status makan kat tmpat high class... menyampah plak aku tngok....

oni313 posted on 7-2-2013 03:27 PM
ifa,

apa yg aku perhatikan, FB skrg jadi cam medan nak menunjuk2, especially bagi golongan pokc ...

betul...ade pakcik aku sorang ni suka ambik gambar kereta2 yg dia duduk dlm showroom...beli nya tidak...tapi asyik2 'my dream car'..'i'm going to buy this'...'my baby'...itulah penangan ketuanan melayu...

ifanonline posted on 7-2-2013 03:29 PM
betul...ade pakcik aku sorang ni suka ambik gambar kereta2 yg dia duduk dlm showroom...beli nya ti ...

sedeh nyer pok cik ko tu...

cepat2 la ko pegi tegur dia, bawak balik ke pangkal jalan...

tp, status paling bangang, bila hal bergaduh, maki hamun laki pun di updated kat status.....then akak jadi mangsa hiding from her, coz cuma...status akak berbunyi nasihat sahaja...hi3..tak faham-tak faham.

ada family member..yg baru dapat anak..upload la ..ok lagi,tp tak tahan caption..happiness n joy,tapi sebenarnya baby tu dok ngan nenek kat kpg,sebab baby suka nangis keriau,si mak ni tak tahan.samapi nak pitam konon...berlagak je lebih....habeh tu joy je,klu nangis tak leh jaga anak sendiri???

dah tu upload gmbr...siap ada org komen nape anak kau putih??? hahaha..sah2 kulit gelap

oni313 posted on 7-2-2013 03:31 PM
sedeh nyer pok cik ko tu...

cepat2 la ko pegi tegur dia, bawak balik ke pangkal jalan... ...

manusia ni mcm2 pe'el...pokcik aku tu gumbira dgn aktiviti mengambil gambar kereta di showroom sambil dpt air mineral free...otak melayu mudah di baca...

aku menyampah kalau pompuan yang blom kawen post pic konon2 jelita, nanti dah kawen senyap sikit la tu. (emm..yeke?),
yang dah beranak, asyik2 quote anak2 dia suh benti keja, kalau kesian, benti jerla...heboh kat fb jer buat apa?? yang paling aku benci, post orang yg kuat meroyan...semua salah orang, agaknya dia jer yg betul...

JalakLenteng posted on 6-2-2013 11:43 AM
Ni aku kutip kat loyat...

rentikan la beli ngan kapiaq...1 opis dngar aku mraung2 gelak...

highcastle posted on 6-2-2013 11:47 AM
Aku paling menyampah, dia "add" kita, tapi bila kita ajak borak kat pesbuk buat dono.. segala komen  ...

pnah kena jugak, member skolah add aku, bila aku komen2 kat wall dia, dia buat donno, bila aku chat ngan dia plak, cam nak tak nak layan aku... ape motif ntah add FB aku....