CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: biztoone_buncit

Fasha Sah Bercerai

Close [Copy link]
Edited by balakkampung at 20-1-2016 08:17 PM

both fasha and nora..dua2 aku suka..sebab dua2 cun..dua2 aku ikut cerita dari zaman mula2 diaorang masuk industri...
tapi aku terpaksa akui la antara dua ni..fasha lagi byk kantoi cakap belit2 dulu..dari kes kunun nd mekap tebal kat talkin rumah erma..sampai la kes qabil ambak reveal semua dulu..tapi aku still minat dua2 sebab still cun..cuma kadang2 sikap fasha dulu buat aku sbgi fan agak kecewa la..mungkin tu sbb kenapa family jejai sukar terima fasha...tapi mungkin sekarang fasha dah berubah..cuma fasha dgn allah jer yg tahu..dan diaorang yg dlm keluarga tu lebih tahu..kita support jer la kerjaya diaorang..

cuma mungkin benar kata pepatah..sejauh mana pon kita cuba berubah..sgt2 susah memadamkan sejarah2 lama dari persepsi orang...moral of the story..isi masa muda dgn   lakaran yg bagus2..jgn ikut sgt pepatah barat yg kata..masa muda la nak enjoyy...sebab sejarah hari ini...tercipta sepuluh tahun sebelumnya...

c_apple replied at 20-1-2016 08:04 PM
Actually nampak je ps n family terima je fs
Cuma mayb ada yg jadi buat fs kecik hati plus campur tg ...

Klau ikut komen pasah hri tu, mmg jemyma ngn rayfal still g rumah ps, jejai jgk
Just pasah jah yg x g

Edited by esteryen at 20-1-2016 08:15 PM
perembes replied at 20-1-2016 08:02 PM
aku tetap kata mamasndha sedikit sebnyak bersalah..
knpa dia nak berkecik hati mak jujai xhadir  ...

Kenapa pula okay untuk ps sakit hati n buat perangai jejai kahwin ngan fasha tapi mamasandha tak dibenarkan untuk terasa??

Ohh yg konon prominent je yg hati ngan perasaan kena dijaga, yg prominent tu je yg boleh sakit hati n buat perangai cam budak kecik sedangkan dah berumur n tak boleh dihencap ya?

I tak kata mamasandha tu langsung x salah. As i see it, she buat salah, she learnt from it n she backoff. Dia takde lagi post yg bukan2..n kes masa dia meroyan menyindir tu pun 3/4tahun lepas. Takkan lah dah 3/4tahun berlalu pun still nak berdendam ngan in-laws..katanya highly educated, patutnya IQ EQ tinggi..

Mamasandha ada salah, same goes to NenekKuatFilter tu. Kenapa dibiarkan komen provocative stays till get out of hand. Kenapa nak TQTQ usernames pashaygberpurapura pashaygplastik pashaburitbusuk semua tu?
Katanya kerabat, prominent, highly educated bla3..simple stuffs to delete n block those provokers pun xreti nak fikir?
Tapi komen pasal min laju giler pula dia delete.
Same goes to adik jejai cho tu, kebodohan apa yg dia tulis "it considered good that my mom accepts Fasha after what she did to my mom", siapa yg buka aib keluarga?

Mamasandha, belajar xtinggi, okaylah jadi bodoh kena provoke. Yg cho tu mcm mana pula?? Bodoh bengong.

PS ni nak anak dia jd hak dia selama2nya ke?
Pls get a life la ps.
Aku pun jd x suka kat ps.kehidupan anak2 berantakan.

alesandra replied at 20-1-2016 07:47 PM
jap satu persoalan...talak tu dah lama jatuh harini baru sahkan atau hari neh baru lafaz talak?

kawan iols keja firm dengan lawyer fasha bagitau jejai lafaz talak satu hari ni dalam kamar..

bukan melalui pengesahan lafaz..

Kenapa semua kata kesian anak anak.
Mamat ni memang jenis tak kesian dengan anak anak.
Dia dah pegang record tinggalkan anak, yang sulung tu, so kaedahnya bukan
Benda baru untuk diri dia pun.

Follow Us
boleh x kita seme agree utk menyalahkan jejai sorang?

napa nk salahkan sesama pompan..all girls kan sini kan..chillex kay
mari bersatu menentang lelaki ini k

Pesah dgn jejai, masing2 ada salah.. Bawak2 la bermuhasabah diri.. Xkan selamanya org lain je yg salah, diri sendiri senantiasa betul.. Apa pun takziah la diucapkan.. Tapi kalau da mmg jodoh chenta hagong tu nanti2 rujuk balik la tu.. Tu pun kalau pesah x serik la..

esteryen replied at 20-1-2016 07:56 PM
But i strongly dont think Fasha will buat macam Nora after her divorce. Sikap Fasha n Nora amat la ...

Xtau lah noks
New chapter for her kot ni
Tp myb dia x smbung blik benda2 yg dia buat masa blm kawin kalau dia ingat 2 org anak dia tu, nak jd cth tbaik utk anak2

perembes replied at 20-1-2016 08:02 PM
aku tetap kata mamasndha sedikit sebnyak bersalah..
knpa dia nak berkecik hati mak jujai xhadir  ...

Betul.kalau kata mamasandha kecik hati sbb ps xrestu fs kawin dgn jejai, dia sendiri pun berkali2 kata dia pun xrestu..
Siap kata fasha boleh dapat lelaki yg lebih baik n lebih kaya dr jejai
Even fasha sendiri byk kali kata mak dia xrestu perkahwinan dia dgn jejai
So,ingat ps xterasa ke bila asik diulang anak dia jejai menantu yg xdirestui oleh belah sana jugak..
Masing2 nk bela family masing2,xnak kalah..xnak turunkan ego..mmg pecahbelah lah..
Hmmm

Yg gigih komen panjang macamkan duk sebumbung dengan fs/nd/ps/jejai tu dah kenapa. Macamkan dah sasau takde life sendiri nak sebokkk buat kupasan gitu gini pasal umahtangga strangers. Aku dah lama notice beberapa nickname yg mcm sasau bab2 FS/ND.

Hugs fasha. I hope u have the courage and strenght to face all the obstacles.

Kalau betollah pasal campur tangan pihak belah jejai  mmg kesian sgt

ryn78 replied at 20-1-2016 08:19 PM
Betul.kalau kata mamasandha kecik hati sbb ps xrestu fs kawin dgn jejai, dia sendiri pun berkali2  ...

Tp masa x restu tu, mamasandha ttp pegi wedding anak dia kan? Or masa tu dia dah redha ngn jodoh anak dia?

pehh sorang2 bagi ulasan.
macam tahu je semua cite luar dalam kain pasangan ni sampai bole buat kesimpulan kenapa diorang bercerai.

esteryen replied at 20-1-2016 08:13 PM
Kenapa pula okay untuk ps sakit hati n buat perangai jejai kahwin ngan fasha tapi mamasandha tak ...

Beza giler kot bahasa cho dgn mamasandha... Itu je lah statement cho yg diulang2 konon2 nya punca kemusnahan fasha-jejai. Aku sampai skrg x bley nak hadam statement memalukan mamasandha pada mak jejai. Kalau aku jd fasha, malu gilerrrr nak mengadap mak mertua. bak kata ko, dah 3-4 tahun punya cerita, mamasandha pun dh senyap. Tp mana tau kesannya sampai skrg. Org x bley lupa.

lionsleepin replied at 20-1-2016 08:20 PM
Yg gigih komen panjang macamkan duk sebumbung dengan fs/nd/ps/jejai tu dah kenapa. Macamkan dah sasa ...

ehh iols dgn puan sri jiran sebelah rumah je.. weols selalu tukar2 juadah sambal ibu ikut tingkap.. uols apa tauu

esteryen replied at 20-1-2016 08:13 PM
Kenapa pula okay untuk ps sakit hati n buat perangai jejai kahwin ngan fasha tapi mamasandha tak ...

ada point la mak jujai nak kecik hati sebab syg kn rumgtnnga jujai nora .. dan normal la mreka nak amik masa terima fasha.. patutnya mamasandha lebih positip.. faham .. dan bersabar.. ini nak kecik hati pla ..dah anak dia buat hal.. normal la org perlu masa terima anak dia.. at least bersukur la papa jujai dtg.. ish dh basi ni
lps kawin mmg nampak usaha fasha nak amik hati dan npk hasil bila kga jujai dah mula terima. tpi apa yg berlaku.. mamasandha meroyan xtntu psl.. fasha yg terima impaknya.. dr nak berbaik.. calar balik..

aku x ikuti sebutir butir kronologi diorg ni .. so xdpat la buat karangan pnjang psl ni.. kehkeh..

kosukeconan replied at 20-1-2016 08:21 PM
Tp masa x restu tu, mamasandha ttp pegi wedding anak dia kan? Or masa tu dia dah redha ngn jodoh a ...

Mamasandha mmg pegi wedding tapi sampai skarang kata dia xrestu fs-jejai(fasha sendiri ngaku kat ig cho tu)
Ps mmg xpegi wedding fs jejai tapi tak pernah secara terbuka kata xrestu(as far as i know) n slowly nampak cuba terima fs
Entahlah..dua2 mak ni nampak dominan..n fasha pun nampak keras jugak..cuma jejai je yg nampak lembik n sentiasa lari dr masalah rather than face it as a man..so iols setuju je nak salahkan jejai atas kehancuran 2 2 marriages dia

Mcmana muka jejai nangis teresak2..??

Sian fasha.. Aku rasa dia dah try too hard nak jd menantu & wife yg baik tp kalau dah campurtangan org luar termasuk in laws yg still baik dgn ex, mmg asik makan hati je la..

dulu dia yg nak sangat nak kawin...now mohon cerai lak..tak tahan iman..