CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
sha
Sori ..tak pasti sbb tak ambik masa gi Umrah baru-baru ni.

Originally posted by eleisha at 19-2-2009 11:46 AM
kak, biasanya jab flu ni elok ambik brp lama sebelum pegi?

Kak Ros...nanti nak pergi tak lama lagi berbuka-lah semua beg dan barangan Umrah tu...baru-baru ni saya banyak pakai yang recycle termasuk satu set pakaian Ihram untuk kegunaan Abang ..save sikit kat situ..

Kak Ros confirm pegi Umrah bulan berapa?..ke Jepun dulu 'kan?

Originally posted by Rosputih at 19-2-2009 12:22 PM

IDB,

Teringat bag yang berisi barangan umrah, masih setia menunggu dan berada  di bilik stor kat rumah kl .....minta diambil dan dibuka semula

Originally posted by IDB at 19-2-2009 12:45 PM
Kak Ros...nanti nak pergi tak lama lagi berbuka-lah semua beg dan barangan Umrah tu...baru-baru ni saya banyak pakai yang recycle termasuk satu set pakaian Ihram untuk kegunaan Abang ..save sikit ...

Kakak pun banyak yang recycle.  Tapi cik abang  pulak katanya kali ni nak beli pakaian ihram baru, agaknya dah jemu guna dua set yang sama je..
Insya Allah , perancangannya Ramadan, berdoa semoga dizinkan Allah SWT  jua hendaknya.

Semasa di Mekah dan Madinah, lazimnya kita akan melakukan amalan bersedekah samada dalam masjid atau luar masjid...ahli rombongan yang pertama kali pergi Umrah baru-baru ini menceritakan pengalaman ngeri beliau dikejar sekumpulan perempaun Badwi apabila beliau bermurah hati bersedekah kepada salah seorang dari mereka yang berada di luar Masjidilharam ketika itu....kesian kat kakak tu.   

Bagi mengelakkan kejadian sebegini, sesuai sekali jika melakukan sedekah kepada pekerja masjid (yang berbaju hijau atau brown)...pahala dapat dan kita pun tak takut dikejar.

Originally posted by bayangan_rindu at 19-2-2009 11:46 AM
dapat ayahjoe.... tapi tak boleh nak janji dapt menghadirkan diri sebab ada jemputan jiran juga ......

Majlis kita start pukul 2 onwards....sampai petang pon takper

Originally posted by ladY-appRhodite at 19-2-2009 11:56 AM
saya tgh sibuk amik nota kat sini.

Lady dah dapat invitation?  Kalu nak download doa masa tuh pon bole, bwk jer thumb-drive or MP3 player

Follow Us
Kak Ros...hari tu kami tak berkesempatan menunaikan solat Jumaat di Mekah sesuai dengan pakej yang ditetapkan....semasa bermalam di Jeddah, kami melepaskan kerinduan dengan menonton siaran live dari sana...Alangkah baiknya kalau Astro Oasis dapat menyiarkan rakaman solat Jumaat melalui channelnya setiap Jumaat....tentu kerinduan kita akan terubat dengan siaran sebegitu...'kan begitu Kak Ros.

Set ihram baru?...bagus juga ...tentu lebih bersemangat masa nak pegi nanti.

Originally posted by Rosputih at 19-2-2009 01:01 PM

Kakak pun banyak yang recycle.  Tapi cik abang  pulak katanya kali ni nak beli pakaian ihram baru, agaknya dah jemu guna dua set yang sama je..
Insya Allah , perancangannya Ramadan,  ...

Reply #5426 ayahjoe's post

Akak belum dapat confirm lagi...hubby sedang mencari pengganti bagi classnya...maklum banyak yang tertinggal masa pi Umrah hari tu.

wah sembang rancak nampak..

any good issue to be discuss today hehe..

ok might be isu gathering this saturday....

pukul brapa nak pi?

ok kita vote pukul berapa nak attend gathering?

Originally posted by ayahjoe at 19-2-2009 01:03 PM

Majlis kita start pukul 2 onwards....sampai petang pon takper

Ibu dah pm ayahjoe tempoh hari  Terkilan sungguh rasanya tak dapat jumpa rakan-rakan lain di rumah ayahjoe Sabtu ni.
Insya Allah, mungkin berjumpa di gathering seterusnya kelak.

Originally posted by ayahjoe at 19-2-2009 01:05 PM

Lady dah dapat invitation?  Kalu nak download doa masa tuh pon bole, bwk jer thumb-drive or MP3 player

ayahjoe, memang teringin nak pegi dan berkenalan ngan semua di sini. tp rasa segan pulak nak betermu sebab saya berjalan pun masih slow dan terencut2 mcm org baru pas bersalin. usia pembedahan saya pun tk sampai 2 minggu lagi. saya operate appendiks 8hb lepas. skrg ni memang syok la tgh dok berehat kat umah. mc sampai minggu depan. insya allah, kalu en. somi saya sudi nak bawak saya, kami sampai lah disana. nasi dagang tu memang favorite saya tu..

Reply #5424 IDB's post

sebut pasal pekerja kat masjidil haram. warna baju menentukan bahagian/tugas apa yg dia org buat. mcm biru 2, kerja dia bersih bahagian luar dr masjid (dataran) etc. kelabu - jaga air zamzam. hijau - bahagian dlm masjid. berdasarkan ada sorang pekerja masjid dari pakistan cerita kat saya lah.

Originally posted by ladY-appRhodite at 19-2-2009 01:56 PM

ayahjoe, memang teringin nak pegi dan berkenalan ngan semua di sini. tp rasa segan pulak nak betermu sebab saya berjalan pun masih slow dan terencut2 mcm org baru pas bersalin. usia pembedaha ...

Dipersilakan dgn segala hormatnya....

adikzarif
bagaimana dengan warna kain yang membaluti jenazah?...ada yang warna putih,brown, hitam dan hijau ...tertanya-tanya kenapa warna kain berbeza ... ada makna tertentu ataupun apa agaknya.

Originally posted by adikzarif at 19-2-2009 02:34 PM
sebut pasal pekerja kat masjidil haram. warna baju menentukan bahagian/tugas apa yg dia org buat. mcm biru 2, kerja dia bersih bahagian luar dr masjid (dataran) etc. kelabu - jaga air zamzam. hij ...

Kak Ros...confirm tak pergi ye?..jika ditakdirkan saya dapat pergi, tak dapat juga-lah kita bertemu.

Originally posted by Rosputih at 19-2-2009 01:54 PM

Ibu dah pm ayahjoe tempoh hari  Terkilan sungguh rasanya tak dapat jumpa rakan-rakan lain di rumah ayahjoe Sabtu ni.
Insya Allah, mungkin berjumpa di gathering seterusnya kelak.

Originally posted by IDB at 19-2-2009 04:40 PM
Kak Ros...confirm tak pergi ye?..jika ditakdirkan saya dapat pergi, tak dapat juga-lah kita bertemu.

ibu tak dapat datang.....tapi yg lain datang lah yer......

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 19-2-2009 01:44 PM
wah sembang rancak nampak..

any good issue to be discuss today hehe..

ok might be isu gathering this saturday....

pukul brapa nak pi?

ok kita vote pukul berapa nak attend gathering?: ...

Sin...Isnin kita nak gi wat full payment ker?

ayahjoe
InsyaAllah...masih menunggu keputusan pengganti...sekarang korum bape orang dah?

Originally posted by ayahjoe at 19-2-2009 04:43 PM

ibu tak dapat datang.....tapi yg lain datang lah yer......

Originally posted by ayahjoe at 19-2-2009 04:44 PM

Sin...Isnin kita nak gi wat full payment ker?

ntah...andalusia..tak arahkan kita buat full payment lagi pun..hehehe

macam tak nak duit jer..hehe

ke tanggungjawab masing2 kena gi bayor heheh

Reply #5434 IDB's post

kak IDB,
yang tu saya tak tahu le pulak. ni nak kena mintak assistant mutawif hussain dgn ayahjoe carikan ilmu 2 kat mekah.