CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: WinXP

ECZEMA & PSORIASIS

tumpang tanya balik... klinik pakar kulit apa yg korang biasa gi kt KL ? kalau bole nk tahu waktu rawatan sekali

Reply 541# munchkeen

area kl kt jalan tuanku abdrahman...nama klinik mohd noor...

Nenek kawan i 5 tahun mengidap psoriasis. Macam2 treatment da buat tapi still x baik. satu hari dia belikan satu sabun dan alhamdulillah penyakit tu da baik. sabun tu daripada palestin, homemade n natural. sabun tu da banyak jenis. brand Nablus
nadzariah@gmail.com

Reply 543# zanadz

ade jual kt mane?

Reply  munchkeen

area kl kt jalan tuanku abdrahman...nama klinik mohd noor...
raze86 Post at 7-10-2010 21:36

aku bann doc nih.. anak pertama aku kena ekzema teruk ms dia baru beberapa bulan.. kitaorg jumpa dia (dia attached kat spital kat jln pahang tu ler).  aku sungguh disappointed dgn cara dia handle anak aku - or rather not handling..
sebagai doctor, dia patut tau yg ekzema ni tak berjangkit sama sekali.. tapi dia macam jijik nak pegang.. dia soh aku bukakan baju, suar, diapers anak aku.. pas tu dia amik besi penunjuk tu kan.. tunjuk kat kitaorg laki bini the areas sambil explain blah blah blah... bill mmg mahal lah.. tapi laki aku soh buang je ubat tu...
next week nya mak aku bawak gie klinik kulit chang kat pudu.. elok jer doc tu peluk cium pipi anak aku segala... harga pun tak semahal doc sebelum ni tu.. ubat dlm tub tubs lagi.. bukan bekas kecik tu je..
alhamdulillah dah pulih.. now she's in her early teens.. mmg terbukti apa yg doc tu ckp.. jaga kelemumur, jerawat mungkin akan naik (alhamdulillah tak de so far - cuma cam whiteheads gitu jer on her nose).

aku bann doc nih.. anak pertama aku kena ekzema teruk ms dia baru beberapa bulan.. kitaorg ...
adnil Post at 20-10-2010 16:41

aku baru je nak bawak gi klinik mohd noor ni...anak aku pun ada ekzema...dah lama tak naik ni naik balik...dulu bwk gi klinik sakhdev kat jln tar tu gak tapi sian la kat anak aku, mcm2 benda dia suh pantang...2 minggu pertama mkn nasi & bawal putih je & susu (masa tu anak aku menyusu lagi)...milo apa sume takleh, lps 2 minggu tu blh mkn nasi & bawal putih & ikan tenggiri...tapi aku langgar pantang la...tak sanggup wei tgk anak aku mkn camtu...aku pun kalau suh mkn camtu sure tak lalu...

blh bagi alamat/direction klinik chang tu tak...

Follow Us
Reply 546# gam_gajah

mmg kena pantang la sket kot.. tapi masa anak adnil tu still baby so pemakanan tak risau lah.. cuma strictly mandi dgn air saja, no bedak, no lotion.. ada 4/5 krim kena guna.. ada yg sblm mandi, ms mandi, pas mandi etc ...
u better call dulu sbb dia ada time buka other times, dr tu attached kat sjmc rasanya

Chang Skin Clinic.
No. 70, 3rd Floor, Bangunan Chong Keat
Jln Pudu, 55100 Kuala Lumpur.
Telephone, 03-2070 3751

ramai minah with jerawat teruk dtg jumpa dia gak.. tunggu lama sket lah and first visit tu mahal la sket sbb dgn registration bagai tu kan... pastu rasanya fees dia reasonable and yg penting ubat dia bagus...
pas pantang i kena gatal kat celah jari kaki - doc kata sbb i dlm pantang pas kuar bilik air tak keringkan kaki terus pakai stokin - material stokin pun ada main peranan gak... dia bagi i ubat makan and krim, tak sampai seminggu dah baik... alhamdulillah.

Reply  gam_gajah

mmg kena pantang la sket kot.. tapi masa anak adnil tu still baby so pemakanan  ...
adnil Post at 20-10-2010 17:18

ha mmg kena pantang tp kalau mkn nasi ikan je tak larat gak, dia dah sekolah so susah gak nak kontrol ni...

btw tq byk adnil...

no problem... tapi i do hope apa yg i alami kat doc lagi satu tu kes terpencil lah... bukan cara dia selalu gitu..

Reply 12# Laura Ashley

Atopic eczema berkaitan dengan keturunan dimana kulit penghidapnya sangat sensitif pada sesuatu allergens yang biasanya tidak memberi apa2 kesan buruk pada orang lain. In atopy there is an excessive reaction by the immune system producing inflamed, irritated and sore skin

I'm having the same problem. When I'm not stress, the irritated & sore skin won't appear. The thing is, when I'm stress and really hot....those symptoms appear again.

So, siapa-siapa ada solution tak?

I really need to find a cure...
Kulit Ariin jadi gatal-gatal yang teramat sangat sampai I terpaksa stop buat kerja...Untuk garu-garu affected areas, for the sake of kurangkan rasa gatal dan merah-merah dekat kulit.:cry::cry::cry:

Help me. Thank you.

i pun ada penyakit enzema. dari kecik sampai sekarang penyakit ini tak boleh hilang tapi perlu tau cara nak control. Macam i langsung x boleh kena panas dan berpeluh. tapi sekarang dah kurang skit sejak i guna product sabun daripada palestin.

i pun ada penyakit enzema. dari kecik sampai sekarang penyakit ini tak boleh hilang tapi perlu tau c ...
zanadz Post at 29-10-2010 11:36

share la sket produk tu...makan ke sapu?

dulu saya jarang sangat gatal....slalunya kalau kena gtal pun disebabkan faktor air mandi mungkin x bersih atau habuk....saya start kena lelah dlm 3-4 thun lepas....but this year...gatal2 makin teruk..sampaikan x leh kena panas..muka saya akan gatal2...sampai tangan2 abis bengkak...then...seafood memang terus kena avoid la..makan skit je..effect dia terus kena...terus gatal..dulu takat kat tangan kaki je gatal2..but now...dah naik kat muka..kekadang sampai merah2...jumpa doktor alergik as usual...ubat makan ubat sapu smua dah try...but still x berubah.. any suggestion ke atau pendapat tentang kes saya???

Reply 553# Riesliza

Saya pun kira kategori eczema yg teruk jugak... dah bertahun2 kena... sekarang alhamdulillah ok sebab saya jaga pemakanan saya & persekitaran saya... bagi saya kurangkan makan yang boleh trigger eczema ni macam
-  seafood
- kekacang (almond, kacang tanah)
- susu... boleh minum cuma bila eczema ni menyerang jangan minum
- ikan kembung, pari (gatal),
-  kulit ayam, daging.

Banyakkan pakai pakaian daripada kain kapas (luar/dalam).  
Kalo boleh vacuum rumah sentiasa.  Habuk2 ni pun kira musuh no. 1 gak nih...
Saya selalu simpan vaseline (bukan vaseline lotion tapi yg mcm gel tu).  Kalo rasa bahagian badan kering aje kasi sapu vaseline ni.  Bagus untuk melembapkan kulit.  

share la sket produk tu...makan ke sapu?
gam_gajah Post at 29-10-2010 12:22

sejenis sabun.   

email saya za.lkf06@gmail.com

korang nk pernah amik produk sne kapsul tk? mmg berkesan.....

korang nk pernah amik produk sne kapsul tk? mmg berkesan.....
saimah Post at 6-11-2010 15:47

a'ah..katanya setakat ni produk SNE guna buah seabuckthorn tu tak mengecewakan..untuk ubatkan sakit eczema n psoraisis pun buleh..

so apa kata try dulu..katanya ramai dah ok..harga boleh laa tahan tapi tak rugi kalau mujarab berbaloi baloi gak laa ..aku pun lom try lagi...ingat nak try gak ni..

cuba tengok sini....http://www.snemarketing.com/rnd(m).htm

Reply  Riesliza

Saya pun kira kategori eczema yg teruk jugak... dah bertahun2 kena... sekarang a ...
zafira Post at 1-11-2010 10:11

Cuba try...yang pil seabuckthorn

http://www.snemarketing.com/

haah cubala...mak sy dh cuba dua mg...gatal2 kt belakang dia dh kurang...cepat tindakbls dia...klu nk order sy leh poskan....pos percuma...

mmmm bila timbulnya benda ni dkt kaki Intan, Intan rasa sangat2 down... sekarang ni baru kena seketul dkt kaki