CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

★ALL ABOUT CREDIT CARD V2★

sebut pasal simpan surat pengesahan utk rujukan masa depan.. masalahnya berapa lama perlu disimpan..??

kalo korang, brape lama plak korang simpan dokumen2 pengesahan ni... maksud aku, resit2 pe ...
ryo_takahashi1 Post at 22-1-2010 10:10 AM

senang jerr....korang check kat CCRIS kalo dah x der record maknanya dah bleh buang laaa surat tue.....

sebut pasal simpan surat pengesahan utk rujukan masa depan.. masalahnya berapa lama perlu disimpan..??

kalo korang, brape lama plak korang simpan dokumen2 pengesahan ni... maksud aku, resit2 pe ...

biasanya aku akan simpan dalam satu file khas related dgn Bank Berkenaan....so boleh buat rujukan bila2 masa....tp skang ni...since aku dah ada scanner....setiap transaksi bertulis atau yg related....aku akan scan dan letak dlm satu file dalam komputer...playsafe kekdahnya....hardcopy ada begitu juga dgn softcopy....

541# wineps

tak semestinya CCRIS... kot ada beli barang SINGER ke.. KOT Mamot ke...  ada ke rekod kat ccris...? bila abis bayo simpan ke resit2 pembayaran tu...

dan rajin beno ke nak gi CCRIS utk kompomkan..

541# wineps

tak semestinya CCRIS... kot ada beli barang SINGER ke.. KOT Mamot ke...  ada ke rekod kat ccris...? bila abis bayo simpan ke resit2 pembayaran tu...

dan rajin beno ke nak gi CCRIS  ...
ryo_takahashi1 Post at 22-1-2010 11:02 AM

kalo saper² ada hutang dengan perbankan kat mesia nie kompom aderr rekod.....kita bercakap soal CC bukannya barang² kot mamoth n sewaktu dengannya.....CCRIS memang rujukan utama.....aku dulu pakai lebih 10 kad kedit masa aku check CCRIS memang ader....lepas aku terminated dalam 3 4 bulan check balik dah ilekkkkk.....

CCRIS hanya boleh check setahun 2 kali x salah aku......

CCRIS nih mmg kene gi check kat Bank Negara eh..?

CCRIS nih mmg kene gi check kat Bank Negara eh..?
azradiza Post at 22-1-2010 02:01 PM

yup..hanya di bank negara...bukannya di kedai tayar ataupun di kedai mainan kanak²....sekian dimaklumkan....

Follow Us

Anis mmg buat file khas utk semua...kereta satu fail, rumah setiap satunya ada satu fail masing2,pembelian barang2 dapur resitnya pun anis simpan kat file
Pendek kata, setiap apa yang berkaitan dengan pembelian, wang ke apa ke...anis mmg akan create satu file dan simpan semua dokumen berkaitan utk rujukan di bila2 masa diperlukan..

547# AnisSuraya

soalannya : retention period brape lama?

547# AnisSuraya

soalannya : retention period brape lama?
ryo_takahashi1 Post at 22-1-2010 04:45 PM

Jawapannya : sampai file plus isi kandungannya reput sendiri....
psstttt, nak tau tak..surat perjanjian dok rumah sewa yang kitaorang dok menyewa tahun 1994 dulu pun masih ada dalam failnya , simpan kat stor...

Tapi kan ryo, anis kalau libatkan surat2, dokumen mmg akan simpan lah sampai ia reput sendiri, kalau takat bil2 tu....paling lama pun 3-4 tahun jer....

maklumat dlm CCRIS kita boleh check HANYA SETAHUN SEKALI SAHAJA.
Kiraan bukan tahun kalendar tapi tahun kita check maklumat
katanya bulan Feb ni kita gi check. Hanya Feb 2011 sahaja kita boleh check lagi. Dan bukan bulan Jan 2011.

motif sesetengah bank mudah bagi Gold atau Platinum sebab pasal fee
bukan semua org tahu kalau nak waive fee just call bank je..
dekat mana2 discussion group, aku tgk ramai yg tak tahu..nak waive fee cuma perlu cll bank je (bagi CC yg ada annual fee)

betul tu R2....pehtu ramai yg merungut sbb Bank Caj Annual fee..

itu untungnya masuk forum camgini...byk info kita tahu.....nak tanya org atau member kebanyakannya tak tahu....nak call Bank takkan Bank nak bgtahu kan ..heheheh....so forum camnilah kita dapat gain info yg byk....dan berguna tuk kita....

Bukannya sikit tu..Kalau Classic Annual fee dlm RM60-80..kalau Gold card plak dalam RM150-200..kalau platinum...bak kata Ryo...urang2pun dalam RM500....byk dit tu kita leh buat kalau dapat waive...

maklumat dlm CCRIS kita boleh check HANYA SETAHUN SEKALI SAHAJA.
Kiraan bukan tahun kalendar tapi tahun kita check maklumat
katanya bulan Feb ni kita gi check. Hanya Feb 2011 sahaja kita boleh check ...
R2D2 Post at 22-1-2010 05:08 PM

ya ke...????aku penah buat dalam setahun tue 2 kali......lepas jer.....camner tue.......nanti aku cuba tengok balik kalo ada coply dia.....x salah aku gap lebih kurang dalam 4 ke 6 bulan......

554# wineps

itu dulu...sekarang dah boleh check setiap 3 bulan sekali..aku dah 2 kali print report ccris..bulan 9 2009 dan latest last week..kene gi check sebab banyak credit card aku terminate bulan 11 dan 12..pastu bulan 1 yg print rekod tu mmg dah takde cc yg dah terminate tu....kalau ade gak,boleh report kat pegawai bank negara kat kaunter dan dia akan call sendiri bank2 yg tak clearkan @ update nama kat bank negara...kasi basuh sikit....heheheh

Rate

1

TQ for the info yus..

556# medangmru

tq medang, sekadar berkongsi info...

any info baru pasal kad kredit ??

558# medangmru

info ape tu?tadi pegi bayar cc bank rakyat dan buat buat tanya la pasal tax rm50 tu..
officer tu cakap,bank rakyat akan absorb yg rm50 tu tapi ade syaratnye,kene guna at least sebulan sekali ..kira oklah..

aduh, tak jadi la pulak nak terminate cc bank rakyat nih...

ok sesangat la tu...Tp ada amaun tertentu ke???kalau setakat guna sebulan sekali....aku gi isik minyak dlm 20 hengget je..