CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Another past experience;(2011)
Dimensi makhluk ghaib/aneh.

Dalam adventure ne saya "masuk" ke satu "ruangan" yg sangat aneh makhluk2 di dalamnya..tempat tu sama gak mcm dunia manusia tapi org2nya x berjalan kaki seperti kita..dorg melayang ke sana sini..maksud saya terbang..dalam masa ne kerana "keanehan" saya bjalan tnpa mengerdipkan mata melihat orang2 di sana..ader org tua dan muda tpi org muda yg bnyak..ader yg duk2 dan ada yg berbual2, semua sgt aktif dan pantas bergerak, dan ada yg saya lihat memetik buah di atas pokok tinggi dalam keadaan terapung dan ada juga yg bergurau senda di atas pucuk pokok sambil menjatuhkan buah2 yg kelihatan seperti buah mangga..saya sesekali melihat ke kiri dan ke kanan dan saya nampak ader sseorang yg perasan dgn kehadiran saya..dia terus jer memandang ke arah saya..saya pun tengo jer mukanya..tiba2 sekelip mata dia ghaib dari kdudukannya dan muncul di hadapan saya..saya x terkejut sgt tpi dia terus merenung.entah mcm kehairanan nampaknya..dia terapung dan terus melayang ke awangan dan terus memalingkan mukanya kepada saya sebelum hilang dari pandangan saya..serasa ingin kembali ke tubuh..seperti biasa "tersedut" ke tubuh kasar..

Hehe..jgn jer teriak.."yes!!yes!!" tengah mlm nti mak bpak sgka ngko kene loteri.hehe
olyd88 Post at 20-7-2012 00:30

hahaha.. tu ar pasal.. kan x pasal2 kena halau plak.....

thread yg menarik. dah 3 mlm berturut2 cuba tp masih blum ada rezeki. tp insya-allah akan terus mencuba.

Salam semua..

SR sebelum ni, tp tertarik dgn cite ni.. ekceli sblum ni byk kali saya merasa mende alah ni..semalam pun terasa..tp abaikan la kes yg lain2 k.. kes yg saya ni cite ni masa saya accident..
Saya koma waktu tu, tp ape yg jadi dalam bilik pembedahan tu semua saya nampak dgn jelas. dr awal saya masuk sampai la saya keluar dr bilik pembedahan. waktu sya di tempatkan di bilik menuggu, time ni saya di gangu oleh bermacam2 mahkluk yg mengerikan.. sya sendiri nampak jasad saya meronta2 ketakutan, walaupun masa tu saya x sedar..nk cerita pjg pn sya x igt sgt coz cerita 10thn lepas..tp last saya terjaga menangis n terus minta tukar ward. maybe org x percaya dngan cerita ni..n saya x penah cerita kat sesapa. tp ni la hakikatnye..

Rate

1

Reply 164# -sLay-

slamat mencuba bro.. gud luck

google semalam jumpa blog ni http://nuras-syifa.blogspot.com/2010/10/meraga-sukma.html

tapi surah Ar-rahman tu mne satu tafsir betulnya ye?yg ni ke?

“Wahai sekalian jin dan manusia, jika kamu sanggup menembus (melintasi) penjuru langit dan bumi, maka lintasilah. Kamu tidak akan dapat menembusnya, melainkan dengan kekuatan.” (Ar-Rahman: 33).

atau yg ni?
Wahai sekalian jin dan manusia! kalau kamu dapat menembus keluar dari kawasan-kawasan langit dan bumi (untuk melarikan diri dari kekuasaan dan balasan kami), maka cubalah kamu menembus keluar. kamu tidak akan menembus keluar melainkan Dengan satu kekuasaan (yang mengatasi kekuasaan kami; Masakan dapat)!

sebab maksudnya dh lain antara dua2 tu..
sape2 yg pandai bab tafsir tolong terangkan..

Rate

1

Follow Us
google semalam jumpa blog ni

tapi surah Ar-rahman tu mne satu tafsir betulnya ye?yg ni ke?

“ ...
jjx597 Post at 20-7-2012 03:36

Salam ..
Pada pendapat saya secara peribadinya Allah mencipta kita seistimewanya dan begitu juga kita(manusia) diberi "keizinan" atau "kekuatan" untuk "mencari" ilmu yang menembusi bumi dan langit..tapi ayat "melarikan diri dari balasan" itu bermaksud yang "sangat mendalam" kerana Allah itu Maha Kuasa dan tidak ada sama sekali jalan untuk melarikan diri dari kekuatan atau balasannya..dan kita "menembusi langit dan bumi" juga atas kekuasaannya..akan tetapi pada "sudut tertentu" yang lebih mendalam "melarikan diri dari balasan" itu mempunyai maksud Allah dengan Kuasa/Kekuatan-Nya "mampu" "mengizinkan" manusia untuk "meninggalkan" jasad kasarnya untuk menembusi langit dan bumi. Dalam hal ini jasad kasar kita memang sudah "tidak terlepas dari balasannya" iaitu kematian,dosa dan sebagainya. Adapun "keizinan-Nya"akan tetapi Ia "menjadikan" kemampuan untuk meninggalkan jasad kasar itu seperti "kehidupan" yang perlu kita  "pelajari" dan "fahami" sehingga lah kita "layak" untuk "berada" di dalam "keizinannya"...pada surah kedua itu "kedengaran" seperti ada tokok tambah pada penjelasan "mempunyai kekuatan Yang Mengalahkan dengan kekuatan kami"..Seperti yg saya katakan dahulu Tidak ada kuasa yg lebih kuat melainkan kuasa Allah..dan kalau meraga sukma itu perlukan "kekuatan" yg melebihi kuasa Allah maka tidak akan ada seorang pun di Alam semesta ini yg akan dapat melakukannya..itu pada pendapat saya lah..

Salam semua..

SR sebelum ni, tp tertarik dgn cite ni.. ekceli sblum ni byk kali saya merasa mende ...
KeYLeR Post at 20-7-2012 02:49

Pengalaman semasa bro koma tu boleh diklasifikasikan sebagai "Near Death Experience" NDE  ne berkait rapat dengan "konsep" Astral Experience cuma "kualiti" dan "value" nye yg membezakan..

thread yg menarik. dah 3 mlm berturut2 cuba tp masih blum ada rezeki. tp insya-allah akan terus menc ...
-sLay- Post at 20-7-2012 01:49

"setting" minda da ok "disiplin" dan "dedikasi" gak jgn lupa

astral projection memberi kelebihan kepada saya untuk;
konsentrasi penuh
penyabar dan menghentikan ...
olyd88 Post at 13-7-2012 01:35 AM

"menduga fikiran orang secara detail(tiap hari kdg2 sekali atau dua kali)"

Mmm.... mksud ko... ko leh membaca fikiran orglen secara telus ke? atau hagak2 je....

"menduga fikiran orang secara detail(tiap hari kdg2 sekali atau dua kali)"

Mmm.... mksud ko.. ...
BabeYSHa Post at 20-7-2012 09:05

Firstly..thanks for merging my thread here..tadi rasa tercari2 thread saya rupanya kat sini da

About "reading people's mind" yes of course dengan telus bukan agak2..kalau agak2 tu xder la..ia seakan2 "pengetahuan" yg tiba2 muncul dlm "benak/jiwa" saya k..selalu gak kwn2 saya merenung saya kalau saya "cakap" bende yg dorg fikirkan..tapi kebnyakannya diam jer.."macamna ko ble tau?" gini la yg slalu sy ditanya..saya jwb jer "entah,kebetulan kot" spya dorg x tnya bnyk..

Terima kasih gak la coz sudi luangkn masa d thread ne BaBeYShA..

Reply  -sLay-

slamat mencuba bro.. gud luck
Esterozie Post at 20-7-2012 03:21

thanks. Encik Esterozie amacam? ada perkembangan x?

"setting" minda da ok "disiplin" dan "dedikasi" gak jgn lupa
olyd88 Post at 20-7-2012 08:25

Alhamdulillah, mlm ke-4 mencuba smlm rasa mcm ada perkembangan cket. Rasa sesuatu yg pelik terjadi kat badan dlm 2, 3 kali jgk la. Tp xtau mcm mana nak describe. Lepas tu terus tertidur Adakah sy dah smpai tahap merasai vibration? Andaikata sy dh smpai tahap vibration, mcm mana utk proceed ke langkah seterusnya?

Reply 555# olyd88

Salam olyd. Nak tanya, posisi masa tidur yang paling sesuai sebenarnya mengiring atau menelentang untuk AP?

Salam ..
Pada pendapat saya secara peribadinya Allah mencipta kita seistimewanya dan begitu j ...
olyd88 Post at 20-7-2012 08:14

hmm mungkin jugak,wallahualam..
    tapi kalau ikut tafsir yg pertama tu Allah dh bagitau yg kita manusia ni boleh buat dgn kekuatan..
    bermakna ilmu ni mmg ada dan xmustahil dilakukan..
    cuba2 buat gak mlm tadi tapi xboleh ar..
    mcm mne nk kawal nafas tu sebenarnya?cuba buat last2 kepala jadi pening..

Just untuk pengesahan, yang fenomena kene tindih tu adalah proses awal AP ni ke?
Kalau difikirkan smula simptom2 tu dah sama cuma perasaan takut dgn benda2 ghaib tu yg membuatkn rasa takut dan panik..
Anyway saya cuba jugak try...tapi slalu terlelap ajer...fail...

Reply  olyd88

Salam olyd. Nak tanya, posisi masa tidur yang paling sesuai sebenarnya mengi ...
tarabas1976 Post at 20-7-2012 12:35

Wslm..sebenarnya posisi tidur yg terlentang or mengiring tadi tu kurang sesuai kerana kita akan mudah terlena..saya kadang2 kat sofa jer lakukannya coz x mudah tertido..kat sofa dok menyandar..selesa sikit daripada dok kat lantai..dok kat lantai ble gak tpi kdg2 sakit tulang blkang ar

Wslm..sebenarnya posisi tidur yg terlentang or mengiring tadi tu kurang sesuai kerana kita akan  ...
olyd88 Post at 20-7-2012 16:22

Bro , aku pernah baca dalam satu web luar negara unexplained-mystery , dalam satu forum yang dah ramai orang buat astral projection . Memang ada macam2 pengalaman yang aku baca , ada yaang bercerita mereka ada keupayaan untuk membentuk baju perisai sendiri dan sbg . Mereka juga ada inform makhluk2 level rendah ni ada kat low vibration , nak melarikan diri dari makhluk2 ni kita cuma perlu tingkatkan vibration sebab makhluk2 ni tak boleh sampai ke vibration lebih tinggi .  Ada satu lagi nak tanya, rata2 yang bercerita mengatakan akan ada guide yang menunggu kita lepas kita berjaya first projection dan diaorang cakap jangan terkejut kalau nampak 'guide' tu .. , bro pernah jumpa ke guide yang dimaksudkan itu?

Just untuk pengesahan, yang fenomena kene tindih tu adalah proses awal AP ni ke?
Kalau difikirkan s ...
liya13 Post at 20-7-2012 15:24

Yaa betul..sebenarnya ketindihan ne adalah satu "keadaan" yang rata2 semua org takut bila merasainya bukan kerana apa tapi ader yg nmpk lembaga aneh dan sbagainya..tapi biler kita blaja Ap ketindihan sebenarnya cuma lah pkara normal..saya faham kenapa ia dikatakan "normal" kerana bile kita dah kat "borderline" tidur/bangun tu bermacam bayangan or halusinasi akan timbul dan kita akan "hilang" kesedaran pada fizikal..bayangan/halusinasi yg menyerupai lembaga yg jahat semua ne x lbih dri "bayangan" shja dan pada "part" ini kita x boleh rasa takut..itulah kenapa saya katakan pada post2 terdahulu untuk "overcome your fear"..selain Allah jer kite nak takut aper lagi..yakin pada diri sendiri dan percayakan kemampuan diri sendiri, jgn pcya pada ckp kawan yg negatif or dihasut oleh org lain..kalau dah ader experience,u can judge urself..

semue orang ada perkembangan saya langsung x dapat hahahahaha