CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moonah

Fahaman Syiah

aku memang nak gelak kalau baca posting cik nuur nih....macam dok atas pelangi.....huhuhu....

Ini buku khas utk pemuja syiah, dan org yg cbuk kata nak mengkaji, kaji ler....sebb ada 900 lebih ms kat dlmnyer..

ciknuur kang orang terengganung, dekat jer nak gi kelantang, ambik kang buku tung....huhuhuhu....

Buku berkenaan bertajuk al-Ja'fariyah: Tempat Berselindung Syiah Ghulat

Apa yang menarik tentang buku ini?
Buku ini adalah buku tentang Syiah Imamiyah. Ia agak berbeza dengan buku-buku lain ialah kerana ia bolehlah dianggap seperti sebuah kamus. Maulana Asri menyenaraikan aqidah-aqidah asas Syiah Imamiyah, kemudian beliau memberi rujukannya berdasarkan kitab-kitab induk mereka. Yang menariknya lagi, petikan-petikan dari kitab-kitab berkenaan bukanlah ditaip semula, tetapi difotokopi. Jadi, dengan begitu ia nampak lebih menyakinkan bahawa ia memanglah kitab asli. Dan kita, sekalipun tidak memiliki kitab berkenaan, sekurang-kurangnya dapat menatap petikan dari kitab aslinya.

Kesimpulan
Kepada sesiapa yang berminat untuk mengkaji tentang Syiah Imamiyah melalui kitab induk mereka, inilah buku pertama yang mesti dimiliki. Atau untuk mereka yang tidak boleh berbahasa Arab juga perlu memiliki buku ini. Kerana senarai aqidah-aqidah Syiah adalah berbahasa Melayu. Dan sekalipun lampiran kitab-kitab Syiah Imamiyah berbahasa Arab, sekurang-kurangnya kita dapat lihat dengan mata kepala kita sendiri, itulah yang selama ini yang mereka iktiqadkan melalui kitab-kitab berkenaan.

Untuk mendapatkan buku ini sila hubungi/SMS:
hakim-eze (012-4589460)
Harga: RM80

falakk This user has been deleted
Masih nak sambung ke topik ni? Kalau mahu sambung, saya pun akan join juga.

ummi_nuur This user has been deleted

Reply #39 budakecik's post

apa kata anda.... tentang bini musim panas ala wahabi...

Saya baca di Alarabiya tentang nikah musim panas di Arab Saudi. Apakah benda alah tu? Begini, kalau ada mamat/minah Saudi keluar ke negara lain, contoh ke Malaysia sempena tahun melawat Malaysia ni dan terasa gersang maka bolehlah dia berkahwin sementara. Untuk perempuan pula boleh kahwin lelaki juga. Bila mereka pulang ke Saudi, maka perkahwinan itu pun batal atau digantung tak bertali. Kononnya tujuan perkahwinan musim panas ini untuk membolehkan seks dilakukan secara halal. Hah, jangan tak tahu, ramai ulama wahabi malah dah fatwakan okay bendalah ni. Okay kepala hangguk depa!
Dan tentulah bayarannya bagus sekali.
Pengantin boleh dapat pitih 35,000 , BMW sebijik, villa, berdasarkan kemampuan tukang taja tu lah.
Jadi kita panggil apakah perkahwinan musim panas ni?

Nak kata mutah tapi bukan syiah, depa malah panggil syiah kapirrrr. Nak kata kahwin tapi niatnya nak cerai dan dalam tempoh bercuti sahaja. Orang sunni pun tak terima, misyar pun bukan rasanya. Boleh juga nikah tu jadi satu jam, dua jam, seminggu, sebulan. Ikut suka hatilah, pakailah sampai mau.
Tempoh tak penting, janji bayar...hah panggil apa tu, pelacuran yang dihalalkan?

Tentu puak wahabi di luar sana akan bising dan bertempik kata saya buat fitnah. Hah kalau boleh baca bahasa Arab, kliklah di laman bawah ni!

http://www.alarabiya.net/Article.aspx?v=13741

Issy Isyyy... patutlah tak boleh intip oranghttp khalwat, depa rupanya nikah musim panas!

falakk This user has been deleted
Pandai juga orng arab ni menyeronokkan diri di negeri orng lain ye.

Originally posted by ummi_nuur at 17-2-2007 11:13 PM

Saya baca di Alarabiya tentang nikah musim panas di Arab Saudi. Apakah benda alah tu? Begini, kalau ada mamat/minah Saudi keluar ke neg ...

Kalau dapat kawin pree. saya pun mau. Janji halal. bayar sejam RM 100.

Apa beza dia dengan kawin koboi tu ataui kawin seks bebas.

Originally posted by ummi_nuur at 17-2-2007 11:13 PM

Saya baca di Alarabiya tentang nikah musim panas di Arab Saudi. Apakah benda alah tu? Begini, kalau ada mamat/minah Saudi keluar ke neg ...

Boleh ke tolong translate?  Saya paham al mahar 150 riyal.
Ni pun sama kes kawin misyar agaknya.  Boleh tanya tak?  Yang bagi hukum tu sebut pernikahan sah ke, atau perbuatan selepas nikah tu halal?  Mungkin boleh kita pi cari thread kawin misyar kot ada jawapan yang ni?.

Follow Us
Mari kita bincang lak pasal kawin mutaah syiah dan kawin misyar wahabi. Kawin jangan tak kawin!

[ Last edited by  ibnur at 20-2-2007 10:54 AM ]

Rate

1

Originally posted by ummi_nuur at 17-2-2007 12:53 AM
seawal muncul di bumi ini saya dlahirkan islam.. bkn bermazhab,, lantaran itu kupanjat kesyukuran kehadrat ILAHI krn melahirkan hamba ini di dlm iman dan islam... saya menyembah ALLAH, bkn mazhab ...

hmm.. xpe laa ummi_nuur .. saya rasa awak xjwp soklan saya..hmm.. so bole laa saya katakan disini awak sekarang bukan lagi seorang ASWJ dan sekarang awak seorang Syiah.. betul tak?.. dan awak sebenarnyaa ada lebih dari 1 ID dalam 'Muslimin & Muslimat' betul tak?

maaf kalau ada salah silap..

semoga saya dpt amal..

Wallahu'alam..

Originally posted by BatuApi at 16-2-2007 11:32 PM

Awak pun ASWJ ker? Jangan-jangan wahabi mengaku ASWJ juga.

saya berIman dgn ape yg disampaikan oleh Allah dan UtusanNya ..

Awak pula?

Wallahu'alam...

semoga saya dpt amal..

[ Last edited by  sukabest at 21-2-2007 10:28 AM ]

Originally posted by rainbows at 17-2-2007 12:21 PM
aku memang nak gelak kalau baca posting cik nuur nih....macam dok atas pelangi.....huhuhu....

Ini buku khas utk pemuja syiah, dan org yg cbuk kata nak mengkaji, kaji ler....sebb ada 900 lebih ...

weiiii..cik nuur, dah cari buku yg gue katakan tuh....baca ler, kan ciknuur rajin membaca.....

ruper2nyer ciknuur nih anti wahabi  bukan ler anti ASWJ....so sekrg dok tgh kaji ler.....gue nasihatkan ciknuur kaji dulu perbedaan ASW dan wahabi, sebb gue tgk ciknuur nih nak beza antara fahaman wahabi dan ASWJ pun blur......muga2 dpt pencerahan.......huhuhuhu.....klau tak, lagi blurrrrrrrrrr, gue tk dapek nak tolonggggg......

[Pertolongan dari Allah yang sebaik2nya.

Originally posted by ummi_nuur at 21-2-2007 12:49 PM
tdkkh dinamakan zalim menuduh tanpa usul dn bukti? anda semua dh chek ip sy dgn mod..?
anda lihat kesemua posting saya... sy hanya peminat syiah belum lg memeluknya... insyaALLAH suatu hr mungki ...

salam
Tahniah,
Insya Allah akan ada pembimbing yang baik utk anda.

wassalam

sy baru jenguk sini n mendapati hilang posting saya siang tadi.... posting ala2 pandir sigedik tu pun xde dah... mana dh hilang..?

MOD.. boleh jwb...?

Reply #54 billionaire's post

INSYAALLAH...

Originally posted by ummi_nuur at 21-2-2007 11:02 PM
sy baru jenguk sini n mendapati hilang posting saya siang tadi.... posting ala2 pandir sigedik tu pun xde dah... mana dh hilang..?

MOD.. boleh jwb...?

Aku pun dah maleh dah nak berporem dalam MM. Hari ni je, lebih dari 30 kredit aku hilang begitu sajer. Semua masuk dalam Box 1. Baik punya MOD.:@

Takkan bab mengkritik syiah kena masuk bod 1. Bab memuji syiah memanjang jer dapat kredit  

Tapi bila di tanya, pehak MOD nafi pulak dia berfahaman Syiah. Apa lah  hipokrit punya MOD:@

Originally posted by Ayun_Maiden at 21-2-2007 10:14 PM

Aku pun dah maleh dah nak berporem dalam MM. Hari ni je, lebih dari 30 kredit aku hilang begitu sajer. Semua masuk dalam Box 1. Baik punya MOD.:@

Takkan bab mengkritik syiah kena mas ...

Sabar jer lah...bila berforum tu kena fikir banyak le. Jangan main pakai hentam kiri kanan. Nak menang memanjang...

Originally posted by ummi_nuur at 21-2-2007 11:02 PM

MOD.. boleh jwb...?

Posting off topic, posting serangan peribadi, semua saya split kan dari thread ni. Jika saya buang posting serangan peribadi, mana-mana post yang reply pada post tersebut juga saya buang. Thanks.

Reply #59 antiQue's post

tq dgn penjelasan... dh faham...

Originally posted by Ayun_Maiden at 21-2-2007 11:14 PM

Takkan bab mengkritik syiah kena mas ...

di forum ni, secara generalnya, kalau hujah2 tak relevan, ikut perasaan dan akal singkat, bahasa kasar dan tak beradab, tak kira sesiapa pun jugak, memang patut dan layak dihukum. Apatah lagi kalau tak menyumbangkan apa2 dalam perbincangan selain provokasi keanak2an. Forumners semua tahu pasal ni. Kalau mereka yang suka dok buat gini nak berenti lagi baguslah. dialu2kan.

oh ye anda maleh nak berforum kat sini. Baguslah.

[ Last edited by  billionaire at 22-2-2007 01:21 PM ]

Originally posted by billionaire at 22-2-2007 01:10 PM

di forum ni, secara generalnya, kalau hujah2 tak relevan, ikut perasaan dan akal singkat, bahasa kasar dan tak beradab, tak kira sesiapa pun jugak, memang patut dan layak dihukum. Apatah lagi k ...

anda pikir saya akan membiarkan kesesatan fahaman syiah bermaharaja lela kat Malaysia ker? Dengan solat dalam longkangnya, menghantar mayat kepusara dalam berkeadaan telanjang, memukul diri dalam bulan Muharam , kesemua ini adakah dari ajaran Islam?