CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Siapa ada cerita pasal Office Berhantu?

Reply 30# din_atos

tak tau kot sbb masa aku kawen aku tak jemput dia

Reply 34# kawanlama

jauh panggang dr api

Reply 38# shazuyi.

ada la night vision, yg ko tanya tu mayb personal. Kat opis ni selps 4bln recording lama del & ganti yg baru.

Reply 41# cik_puan

Mana nk ajak, cik puan pun belum bertemu dgnnya lg masa itu. Harap benda tu x ikut cik puan balik umah sudah la. takut dia usap betis suami cik puan pula

Aku pun pernah kena gak kat opis dlm kul 7.30 pg..aku bersama kawan sedang duduk2 baca paper tetiba typewriter kat sebelah aku berbunyi seperti org sedang menaip...aku ngan kawan pun pegi dekat2 dan letak kertas nak tau apayg ditaip......cuma angka 999999 shaja ...sib baik ada kwn kalo sengsorang aku dah cabut dah....

Reply 45# cikglemer

wahh beraninya korangg siap letak kertas lagi...berapa lama benda tu menaip????

Follow Us
pak guard tu bujang ker TT ?? mana tau kut2 berjaya pasak paku kat tengkuk menjelma pompuan chun ram ...
twins Post at 16-6-2010 17:33

kalau chun macam fauziah gous...aku pun jadik berani nak paku tengkok cik pon...hehehe fauziah gous siapa tanak...body terbaeekk!!

Saya ada...saya pernah mengalaminya...waktu tu saya baru bekerja...saya bekerja di sebuah pejabat di ...
faizal_u2 Post at 16-6-2010 13:01

bior betol berani sungguh abg guard nie kan..sampai die kejar pontianak tuh huhuhu
skng nie still keje kt opis tu lgik ke x..?

Aku pun pernah kena gak kat opis dlm kul 7.30 pg..aku bersama kawan sedang duduk2 baca paper tetiba  ...
cikglemer Post at 17-6-2010 22:42

giler ah.....berani btol......

mcm opismate lame aku (kat dmansara utama), stayback mlm2 .....ekceli bukan stayback la ..baru balik dari site...then diorg kena wat report rasenye.....lepas tu nak photostat or print kena naik tingkat atas...sah2 la takde org kan....opis aku 4 tingkat...takde lif....kena naik tangga je....then (technician ni jenis badan ala2 shah rukh khan la), mmg jenis kasar punye org ni.....tapi gentleman..hahaha...sbb die sgt la abg2 perangai die...kalo kitorg nak lintas jalan ke... naik kete ke ...mesti die nasihat2..takpon die tolong la...(jauh plak simpang cite ni )....

mase kejadian ni, die sorg naik atas...sorg lagi tgh kemas tools n barang2 kat stor tingkat bwh tu...(floor aku la tu), mase die naik ke msin fotostat tu (luckily dekat dgn pintu), tgh die syok2 susun kertas tu,sunyi la time tu kan, tetibe tmpt cd kat PC yg dah lame tak gune tu eject sendri.....!!!!! ... die tggu lagi..... then tmpt cd tu masuk balik....... mamat ni dah nak susun langkah nak kuar...tetibe eject balik tmpt cd tu..ape lagi....

kertas ke mane die kemane......cabut terus lari ke bawah, jerit2 pggl yg sorg lagi kat bwh tu...terus cabut balik...... esok tu, die smpai awal selepas aku.....nak siapklan report...hahahahha..lepas berapa bulan baru die cerita.....

*kat opis ni la yg aku nmpk asap hitam naik ke atas siling...asap cam video clip frozen madonna tu....n bunyi org borak n batuk2 kat lakang tapi bile aku masuk, xde sape2!!!!!...akibatnye aku demam 4 hari!!!!!

Reply  cikglemer

wahh beraninya korangg siap letak kertas lagi...berapa lama benda tu mena ...
manja377 Post at 18-6-2010 07:56

X der la lama lebih kurang seminit dua jer....

Reply 38# shazuyi.

ada cctv yg boleh rekod utk waktu gelap..guna infra red..tapi mcm tak berapa jelas la....tapi kalau tengok org, boleh la tau itu mmg orang..

Reply  shazuyi.

ada cctv yg boleh rekod utk waktu gelap..guna infra red..tapi mcm tak berapa jel ...
yenil95 Post at 18-6-2010 15:23

kalo kite tgk cctv pun kite memang x cam orang dalam tu.ntah sape2.cam polis lain la,die cam orang,die ade la lukis2 gambaran suspek.cam kite ni nak lukis pun x pandai.

Reply 52# shazuyi.

ha'a..memang betul pun..
yg mcm ni, kat program CSI jer..siap boleh zoom in dan interpolate lagi dapat sharp pic..

Reply  shazuyi.

ha'a..memang betul pun..
yg mcm ni, kat program CSI jer..siap boleh zoom in dan ...
yenil95 Post at 18-6-2010 15:29

tapi kenape kes budak ari tu,nurin ke ape ntah tu x dapat gambar suspek?siap antr pi makmal fbi lgik,x dapat gak

Yenil nak share satu citer yang yenil sendiri alami..
Opis yenil ni kat area kedai2..sebelah kedai tayar, sebelah kedai makan..jadinya bolehla dengar bunyi org memasak, pasang tayar..kurang la sunyinya..
Sebelum ni memang pernah dgn citer bos yenil..dia dok dlm bilik..dari bilik dia dengar org sembang2, menaip..tapi bila dia nak balik lalu kat area tu, sorang pun takde..
Dalam 4 minggu lepas, yenil plak ternampak..masa ni dekat nak pukul 7..hubby dah bagitau nak sampai..kawan yenil ada 2 org baru jer balik..so, yenil pun sebokla berkemas nak chalo ni..masa ni yenil dah dengar ada org menaip kat pc lain..tapi wat bodo je la kan..tetiba yenil nampak ada kelibat lalu kat tepi kubikel yenil..rambut paras pinggang...baju putih..nampak sisi tepi kiri dia jer...jalan tergesa2 laju arah ke toilet..masa tu rasa macam agak blur..yenil boleh pegi kat tempat dia tuju & cek takde org..yenil pun tutup sumer lampu dan keluar....
Alhamdulillah takde demam ke atau pening..cuma teringat2 setiap kali pandang kat tempat dia lalu jer..

Reply 54# shazuyi.

Yang tu dlm CSI je shazuyi..teknologi tak sampai lagi..CCTV resolusi rendah..so, tak boleh nak zoom in lagi..nampak muka tu kotak2 jer..

beraninya bro guard tu! huhu

kilang aku ni, majoriti non-muslim. aku ada sorang je technician baw ...
kawanlama Post at 16-6-2010 16:31

kilang tempat makcik saya kerja pun punya jalan cerita yang sama...
cuma yang mengalami tu operator perempuan laa..
tengah syok2 tido kat tepi tangga dalam kilang...
tak pasal2 ada suara jerit kat telinga "BANGUNNNNNNN...."
pastu budak perempuan tu menangis2 cerita kat makcik saya...
makcik saya gelak2 kan dia..cakap tu laaa...pemalas...asyik curi2 tido je...(padahal makcik saye pun cuak jugak masa tu...agagaga)

beberapa hari lepas tu, budak pmpuan ni mula buat pangai...mula laa nampak yang bukan2...meracau2 tak tentu hala...
tengah syok2 diorang buat keje ni...
budak pmpuan tu tetiba je merengek2 cakap "eyhhh...dia da datanggg! dia datanggg laaa!!! tu..tu dia datanggg! taknak..! "
haaa..hambik..pastu terus kene rasuk..

die syok2 susun kertas tu,sunyi la time tu kan, tetibe tmpt cd kat PC yg dah lame tak gune tu eject sendri.....!!!!! ... die tggu lagi..... then tmpt cd tu masuk balik....... mamat ni dah nak susun langkah nak kuar...tetibe eject balik tmpt cd tu..ape lagi....

siape_aku Post at 17-6-2010 20:41

errrkkk?? biar betol???
apakah yang aku alami kat opis ni pun sama gak situasi nye dengan mamat tu??
adoilaa...
CPU PC meja aku ni ada dua CD Player nye..
start tahun lepas, player CD ni tetiba eject / open / close dengan sendirinya berulang kali..
terkejut aku taw..!
berhari2 setiap petang..
last2 aku dah tak tahan...
aku amek binding tape yang tebal tu aku selotepkan kat tempat eject tu...
pastu ade gak degil nye...
masih nak eject / close / open...tak tak dapat jek..aku dah selotep..
lama pastu takde lagi dah kedegilan dia nak kuar masuk / ejeck / close / open lagi..
sampai sekarang ni, CD PLayer PC aku ni masih berselotep..

Reply 58# naQi-tiRa

ok..patutla kekdg aku nampak org selotep cdrw tu ye..

Reply 33# sengalnyer

opis abang ipar ko tu dekat mana?