CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Tempatan] Bila duduk di PPR tapi 'nafsu' seolah-olah duduk kondo

Masa zaman aku sewa bilik dekat flat Pkns kg baru tu, kereta aku memang sentiasa park depan LRT station. Guna masa weekend nak jalan keluar KL je. Kalau tak, memang mereput la kat situ, payah benar nak cari parking.

Masa aku duduk Vivo, asal nak pergi pasar malam pantai dalam tu, aku sanggup jalan dari nak pergi parking dekat situ. Punya lah payah, semua parking orang chop

nikaido replied at 7-5-2022 12:51 PM
apartment aku 1 rumah 1 petak. ramai yg ada dua kereta. ada owner myvi tu selalu park dkt petak aku. ...

ko buatlah palang yg boleh di lock tu. setiap kali ko keluar, naikkan palang dan lock. selesai masalah. lagi best klu ko buat notis kat lekat kat palang, tolong jangan parking kat lot orang lain. klu tak mampu bayar parking, tolong jangan jd sakai beli kereta banyak banyak dan menyusahkan orang lain.

prettyuglybabe replied at 8-5-2022 12:07 AM
bila prof tu kutuk perangai b40 korang marah.. rasakan

kan?? hahahah!! dah mmg betullah kata kata prof tu. org tak blh terima kenyataan. nasiblah apartment aku takde yg perangai sampalau mcm ni. semua park tertib.

Sebab tu mak ayah kita suruh belajar betul2
Bersusah2 dulu, bersenang2 kemudian, kaedahnya.
Dpt kerje elok, gaji besar, tak payah berebut2 parking dkt flat PPRT, yg rata2 penduduknya berperangai PPRT
Boleh ni, jadikan contoh utk generasi budak2 sekolah zaman ni
"Kau kalau malas belajar, ponteng kelas, tak dengar ckp cikgu, nanti kau besar, kau kena berebut parking dkt flat PPRT"

Peterpan17 replied at 8-5-2022 09:12 PM
ko buatlah palang yg boleh di lock tu. setiap kali ko keluar, naikkan palang dan lock. selesai mas ...

xfaham. palang yg mcm mana? cuba letak gambar

nikaido replied at 8-5-2022 09:32 PM
xfaham. palang yg mcm mana? cuba letak gambar

alah!! palang yg org selalu letak kat tengah2 parking lot to avoid keta park kat lot kita tu. aku tak reti nak tempek gambar. dah lupa. lama tak up gambar kat sini. aku bg link, give you some idea. cari yg boleh di lock. org tak blh pull down the pole. aku pasang benda ni solid besi 7 thn lalu. RM120. tp mmg bagus kualitinya. takde sapa boleh turunkan parking pole tu lepas aku lock kat bawah.
http://www.hygieneplus.com.my/pr ... stable-parking-pole

https://www.amazon.com/parking-pole/s?k=parking+pole

https://www.akasiacp.com/product ... ith-locking-bracket

https://www.ultrasecuredirect.co ... rking-security-c318

Follow Us
prettyuglybabe replied at 7-5-2022 04:07 PM
bila prof tu kutuk perangai b40 korang marah.. rasakan

Stereotyping atau generalization tu wujud kerana kita memang nampak hal tu secara nyata irl.

Ini lah bahana duduk rumah persis sarang burung

rospinki replied at 8-5-2022 08:08 AM
Tkyah ppr kt umah aku ni pon sama..aku psar dash cam je skrg baru manglokayun keta parking sebelah a ...

Tayar kengkang

Kenapa laa diorang bazir bunga tayar camtu eh... tak comel langsung tayar terkepak camtu

Meleis...tak heran..

Pompuan-Itu replied at 8-5-2022 01:12 AM
Duduk rumah teres .. semi D pun sama uols. Ai nyampah yg jenis bwk gang pastu parking depan gate. Di ...

Dan i pun salahkan property guru yang mengajar suh client beli kondo, apartment, teres pastu renovate buat bilik byk2 dalam tu... pastu sewakan  by bilik utk cover monthly installment... pastu mula laa tenant peel mcm2...

Pada sesiapa yg mampu tu, beli @ sewa je la dkt Apartment. At least 1 rumah dah ada satu parking. Kalau ada kereta extra mmg kena sewa parking. X perlu nak berebut dgn org lain…

Peterpan17 replied at 8-5-2022 09:42 PM
alah!! palang yg org selalu letak kat tengah2 parking lot to avoid keta park kat lot kita tu. aku  ...

i see. aku ada jumpa benda ni dijual dkt shopee. dipanggil parking barrier/lock (nak pasang kena drill lantai parking lah kan?) orait tq for suggestion. kl situasi berterusan, akan aku beli benda ni

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

mis_j_alexanda replied at 8-5-2022 11:42 PM
Pada sesiapa yg mampu tu, beli @ sewa je la dkt Apartment. At least 1 rumah dah ada satu parking. Ka ...

even xseteruk dkt flat pprt, yg stay apartment/condo pun buat perangai haramjadah ni especially yg duduk menyewa ramai2. cth terdekat parking apartment aku selalu ada malaun park

asfaz replied at 8-5-2022 07:16 AM
Flat seberang ai ni bukan takat cop parking,siap buat macam rumah sendiri lagi. Ada yg siap buat ben ...

kisah benar rumah flat area saya yg kena banjir besar tahun lepas (Shah Alam). org tingkat 2 dan ke atas tak berap willing nak tolong di sebabkan perangai org tingat bawah yg macam ni la ... sampai terpaksa mintak sumbangan selimut dan bantal dar perumahan lain. padahal setiap tingkat ada 5 , so kalo yg tingkat 2, 3, 4 , 5 tolong umah bawah masing2 , takde masalah patutnya... tapi again , sikap org umah bawah tu buat org lain cebik je

UMMI_MAI replied at 9-5-2022 01:18 PM
kisah benar rumah flat area saya yg kena banjir besar tahun lepas (Shah Alam). org tingkat 2 dan k ...

Mesti sebelum ni berlagak umpama bayar parking beriban kan. Nahhh sekali bencana org pun malas nak tolong .
Apartment ai ni kalau lebih 1 kereta kena bayar duit parking 3 bulan rm120. Limit 2 kereta aje /unit rumah.  1 kereta lagi free parking. Lebih 2 kereta sila lah parking luar.
Tapi xde no unit rumah. Sape cepat dia dapat la parking tu .Ada parking berbumbung  dan tak berbumbung.

Semoga selepas ini semua orang kena bertimbang rasa dan tidak mementingkan diri sendiri

Edited by colop at 9-5-2022 03:53 PM

dulu flat aku depa suka cop parking pakai motor... ayah aku alih letak motor tu tengah-tengah jalan... siapa cop parking mmg ayah aku akan alihkan..motor dia alih letak tgh jalan, kon dia campak ke tong sampah..hanya blok aku je xde org berani cop parking sebabnya ayah aku ketua blok..

ada sekali tue owner motor tu dtg serang ayah aku sebab ayah aku alihkan motor dia dari parking keta yg dia cop.. siap cakap "kau tak kenal aku siapa?! kau jgn lupa kau ada ank bini!" kekonon samseng nk gertak ayah aku guna family, kebetulan mak aku sidai baju tshirt komando ayah aku dekat ampai.. ayah aku slamber jawab "kau tau aku siapa?" sambil tunjuk baju dekat ampai .. terus dia balik tak banyak cite..

start dari hari tu kiteorg dah tak nampak dia letak motor dekat parking dah..bukan takat dia mana2 yg dulu suka cop parking xde dah nk cop2 sesuka hati..

ini semua normal