CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Filem Pendek Raya Berjudul ‘Mak’ Lakonan KJ, Beto Kusyairy & Sharnaaz Ahmad Buat Penonton Menangis

beatgirlX replied at 4-4-2024 12:24 PM
Kann... Cuba la banyakkan iklan raya yg meriah.. Happy2.. Sebab raya kan meraikan kemenangan...
Te ...

yg tu kelakar nak mampuss
bawak duit syiling pebuh poket

KJ ke MK K-clique?? MK tu aku perasan la jadi anak kesayangan mak yg bakal jadi ostaz

X sedih langsung.. propa je lebih

Takkan tengok kalau ada si jambang tu.

Serious ah.. Tak best langsung iklan ni hahahahah

tak best

mak tu apahal? tak adil .. layanan dan doa pun tak sama rata

nanaz tu nampak mcm bapak org…macam laki muda mak

Follow Us
sedih. Kenapa mak dia susah sangat nk express sayang tu pada anak? Nak kata tipikal mak2 zaman dulu... kat anak2 lain elok je dia ucap sayang bagai.

Hati anak mana tak sedih bila diperlaku mcm tu? Salah anak jugak ke kalau timbul rasa terkilan.. rasa marah.. sebab x pernah dapat kasih sayang seorang ibu?

dulu2 aku kecik2.. dibesarkan arwah atok n nenek..
1 benda yg aku teringin sangat nak dapat..
nak mak abah aku datang sekolah aku.. amik report card ke.. mcm mak pak kawan2 aku..
walhal.. arwah atok aku x pernah miss datang segala aktiviti melibatkan parents.
Tapi hati tu tetap nak rasa.. nak tunjuk kat kawan2.. tu parents aku.. aku ada parents..
tapi tu semua x mungkinla. sbb arwah mak aku seorang cikgu.. dia hanya balik kg jenguk aku time cuti sekolah.
sampaila aku SPM.. SPM kan time cuti.. arwah mak.. n abah aku hantar sampai depan gate masa nak periksa tu. Aku jalan masuk gate sekolah sambil nangis. Punyela aku happy.

So sebagai mak skrg.. aku cuba.. cuba untuk tunjuk setiap perlakuan sayang aku kat anak2.. kadang2 kita rasa.. cukuplah aku sayang semua anak2 aku sama rata.. tapi tak pernah kita tunjuk kita sayang anak kita..

x best n x sedih sb pelakonnya si nanas..huhu

Aku dah malas tgk iklan sedih2.. aku layan yang happy2 lawak2 jer.. cukuplah aku sedih tgk drama khunsa and benci tgk drama takdir itu milik aku

Hari raya orang nak happy2 ler
iklan sedih2 gini dah yesteryearssssss

lakonan mantap, jalan cerita ada...bukan nak menjatuhkan martabat seorang ibu...tapi nak beri kesedaran pada ibu2 diluar sana jgn dok buat perangai lagunih kat anak2...sbb semestinya ada mak2 berperangai hauk seperti ini...tapi kebanyakkannya mak2 geng baby boomers la byk guni...mak2 zaman skang kurang pasti ada ke tak...

harapnya semua pihak tenang aja...

best air mata berjurai....layan plak kat opis...org igt aku break dgn bf aku hahahahahahahahahha bodo tol

Kalau dah pilih kasih mana maunya dok doakan anak tu. Iols tengok iklan ni takda perasaan pun. Meluat adalah

cuba banyakkan iklan raya yang happy..kita rayakan...

aku kan x suka sangat iklan ni..aku bergaduh adik beradik dan dengan my mom sb yg mcm ni la,..in my case my mom ni kalau kat anak bongsu semua dia tak bagi buat or kacau..aku anak perempuan sorang dan PJJ dengan suami..semua urusan dia minta aku buat..bila aku x dpt penuhi dia merajuk..bila aku ty kenapa adik bongsu x dtg or tolong..dia diam..rupanya dia dah call kat belakang kat adik bongsu jgn buat/ dtg,,kalau tak dia xmo tolong lagi adik bongsu kalau susah.. kemuncak dia aku mengamuk bilamana mak saudara meninggal di KL, pukul 3 pagi aku drive bawa dia angkut sekali anak 2 orang nk ziarah mak saudara..tp adik bongsu aku dia x bg call..katanya adik bongsu aku letih..

kami 4 beradik..x pepasal kami 3 org yg atas ni dah boikot adik bongsu sebab mcm x ambil berat hal parents, rupanya mama yg xmau bg peluang dia..atas dasar kesian anak bongsu dia penat cari duit, kerja sorang, menumpang rumah mil..

jadi mak kena zahirkan semuanya,,jangan selindung2..nk bergaduh adik beradik pun bagi aku sebab salah cara mak tu yg handle anak2 dia

Very the pondok buruk vibe. Tu takpela cite legend time nak raya. Please la buat yg happy2 sikit. Raya hari yg ceria gembira kot.
Btw tang bila ada scene KJ? Takde pun.

Aku ingat aku sorang je tak puas hati jalan cerita iklan ni.  Nasib baik maknya dah meninggal, kalau idup mahu aku pi tanya, hang pasaipa...dekat anak lain boleh tunjuk kasih sayang, ada plak satu yang hang sisih, tak rasa berdosa ke buat anak camtu...

ni bukan mak zaman dulu kala, ni zaman mak jahiliyah. me kalau anak2 cakap dapat jadi pengawas ke, prs ke, pps ke...semua me appreciate. siap up post lagi, bukan sebab nak show off, tapi nak anak tu rasa, ibu bangga dengan awk

Edited by jfq at 4-4-2024 03:08 PM

Tp tahun ni bnyk iklan raya short video pasal ayah

Tp yg paling tearjerker yg pkns yg conteng tu.
Tak sedar air mata mengalir

Aku sikit pun tak sedih. Aku cringe lagi ada lah. Apa punya perangai mak lah. Buat anak lagi berdendam lagi ada lah. Bodo punya iklan.