CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polipoplipop

Cantik kerana jamu

xcy btl aku ckp2 retis ni..

ruth ni mmg x cantik tp sweet..

Adoyai..bencik betul lar citer retis indong nihBaguih ler makan jamu..sihat badan,nafsu pn kuat ...
rosmahisham Post at 20-10-2011 13:47

iye tu betul2.. bibik aku ni pun dah kahwin ada anak 4 pastu skrg emmm boyfren ramai oooo.. kalau check sms dia
yang itu dia kasih yang itu dia sayang ntah mana satu boyfren dia.. pastu ada hati nak kahwin kat sini.. kawan dia
duduk malaysia ada laki kat sini kat indon ada laki gak... camne tu... perempuan malaysia takdenya buat kerja gila macamni madukan suami ?.. pleease la...

ai dulu gatal, makan jamu mase kat u.... pastu ble kawin and mengandung, 2nd month of pregnancy perut dah ade strechmark (betul ke tak word ni)... byk lak tu, spai skarang tak ilang... huhuhu maluuuu

Post Last Edit by jo_je at 24-10-2011 11:13
tapi indon memang kuat jamu..kalau gi sana tu merata2 org jual jamu..tepi jalan pun ada..tu pasal ja ...
beatgirlX Post at 20-10-2011 15:18

itu memang iye.. wanita indonesia susah sgt nak jumpa yang gemuk manakala lelaki indonesia pun badan takdelah tegap2
macam lelaki malaysia.. bibik aku ni baru duduk malaysia pun terkejut tengok orang malaysia besar-besar dia cakap
yang lelaki pun besar2... tapi kat indonesia tak macam negara kita.. kat malaysia orang2nya pemurah kalau hari raya open house  kalau majlis perkahwinan makanan bagus2.. datang rumah orang orang hidang makanan.. memang pemurah lah..
bak bibik aku kata... tapi kat indonesia.. kalau raya mana ada open house kalau datang rumah hidang kuih2 jerlah kalau hidang
makan pada mereka yang rapat.. kalau majlis perkahwinan plak kalau datang suami isteri dan seorang anak jer yang lain tinggal..
sebab rasa malulah nak bawa anak2 ramai.. kang orang kata bawa anak2 ramai macam muka tak malu makan.. kalau kita kat malaysia
tak kisah pun makan berkali-kali pun takpe.. kalau kita kat sini makan pun mewah kalau kat indonesia.. setakat biasa2 jer
kalau ada duit lebih barulah nak beriya-iya lebih.. itu yang bibik aku kata.. macammana badan tak sihat2 di malaysia..
panjang cerita aku ni..

ishh lupa plak perempuan rakyat malaysia kerja di ofis bukan kerja berat-berat.. tapi perempuan rakyat indonesia
haahhh korang fikir sendirilah berkebun, angkat berat sana sini.. kerja bawa panas.. panjat sana sini.. sebab tulah badan kurus..
perempuan rakyat malaysia kerja duduk ngadap komputer jer hehe..

orang indonesia kuat makan jamu tapi diorang ada makan vitamin tak? setakat jamu jer...

ai dulu gatal, makan jamu mase kat u.... pastu ble kawin and mengandung, 2nd month of pregnancy peru ...
ihtisyam Post at 24-10-2011 10:55

makan jamu takde kena mengena dengan strechmark tu... tapi kalau dah ada strechmark tu memang 99% susah hilang..
next time kalau pregnant jangan garu2 dengan jari kat perut kalau gatal nanti ada tanda kata mak sayalah..
kalau nak garu juga lapik dengan kain.. syukur saya dengar cakap mak saya saya dah lahir 3 anak tapi takde strechmark..
adik saya seorang jer anak pun takde strechmark.

mak saya 6 anak perut cantik oooo sikit pun takde calar strechmark.. yang sebenarnya pun saya tak tau nak kata apa
mungkin jangan garu atau pun memang kulit kami jenis susah nak ada strechmark..

Follow Us
Orang kata kalau kuat makan jamu (perempuan) bau 'bawah' tuh macam longkang... ye ke? Keh Keh Keh... ...
deadpool1119 Post at 20-10-2011 13:43

hehe... teringat mak kawan saya cakap orang perempuan byk-bykan makan serai nanti bau wangi.. hahaha..

hehe... teringat mak kawan saya cakap orang perempuan byk-bykan makan serai nanti bau wangi.. haha ...
jo_je Post at 24-10-2011 11:28

ha??ye ke??wangi tang mane tu?

Reply 28# alfrina

gigih nak kumpul tacang tuh..
ummm....tapi citer retis indon naper masuk bod nih..ker ruth sahanaya tu dah tukar kewarganegaraan..??

Reply  alfrina

gigih nak kumpul tacang tuh..
ummm....tapi citer retis indon naper mas ...
cmf_blanco Post at 24-10-2011 13:41

tak po la noks.... bg jek la dia peluang kumpul kredit kat sini

akU x kesah pOn mkn jamU..
masa lam pantang dl pOn akU mkn jamU nyOnya menir...
abah akU beli kt indOn (ats urUsan keje)
mUrah jek kt sna (rm20 skOtak)..smpai kt mesia hentam mahal giler..
pe pOn jamU mmng trbaek dr ladang..
dl jamU gna serbUk,lg pahit..skrng gUna pil jek,telan..

Reply 46# jo_je

ha ah, memang ske garu mase tu..... ade nurse kt kampung kate sbb jamu... tertipu aiii untung la u....keturunan kot

Reply 43# jo_je

Tau x pe..ai pernah dpt maid tua dah jd nenek pn..ya ampunhazab sesgt!! Mcm tu pn ada gak boyfriend?? Pg2 lepas anak ai g sekolah dia dokbaik punyer landing kat sofa nak tunggu boyfriend call..siap suruh mamat tu topupbagai..Adohai dahlar pekak ckp dgn boyfriend sore cam petir..sampai ai kat atasterkejut..ingat ada pencuri masuk rumah ke apa..Tiap2 pg mcm tu!!!Nak tunggu kontrakdia habis tu adoihai satu penyeksaan…dah la kuat mkn..cereal ank2 ai pn diarembat gak!!!Sume makanan/buah2an dlm fridge dia yg hbskan tengok2 dah x dejer!!!

x phmkn dgn derang ni dah tua2 pn x boleh control"gatal"dpt anak dara gatal nak kawin..ok lah i pilih yg tua..eh gataljugak rupanya..adoyai..

So senang citer Indon & jamu x dpt dipisahkan..tp kalo x de laki x yah ler mkn jamu..kang nak myundel pulakk..yg peliknya makan jamu dr muda tp ramai gak yg kena cerai!!!Dtg mesia jer ramai yg dah janda!!!

jamu mmg pahit tp mujarab itu kalau kita xde alahan dgn  herba2....

Indon.. biasalah
Ramai kawan2 jantan aku yg mengaku pompuan Indon memang mantapppp & ketat
Walao p ...
solstice Post at 20-10-2011 11:19

betol ckp u noks, pompuan melayu feeling2 busy dgn career n busy ngn rumah tgga smpi x smpt mengurus diri sendiri..... sbb tu laki suke cari pompuan indon or even maknyah.....

Wei! Haku tak percayalah ckp minah indon ni. Cuba ko banding foto dia dulu dan sekarang, sgtlah keta ...
babygina Post at 20-10-2011 13:23

betul.. bukan nya bleh caya sangat...
kris dayanti tu pun bleh cakap dia mkn jamu jer... *mcm smlm, dia deny buat hidung, so dia demo buat teknik solekan nak mancungkan hidung kat host lelaki...*

Reply  jo_je

Tau x pe..ai pernah dpt maid tua dah jd nenek pn..ya ampunhazab sesgt!! Mcm tu ...
rosmahisham Post at 24-10-2011 16:27

memang pun.. makan jamu banyak alih-alih ramai gak yang janda... itu memang tak dinafikan..
hazab la u dapat maid macam tu... makan jamu awet muda.. mmmmmmm sebenar memanglah mantap luar dalam
tapikan janganlah makan jamu yg tak terjamin ketulinannya kang tak pasal-pasal dapat penyakit lain..

ha??ye ke??wangi tang mane tu?
najwanajmi Post at 24-10-2011 11:40

wangi tang tuut lah.. ishhhh ko nie...

dah telan jamu meamng la cantik..

Post Last Edit by jo_je at 27-10-2011 21:29
betol ckp u noks, pompuan melayu feeling2 busy dgn career n busy ngn rumah tgga smpi x smpt me ...
micha Post at 25-10-2011 13:47

orang melayu busy ngan rumah tangga anak-anak kan ok.. dari indon yg tak habis-habis rasa diri lawa mantappp
sampai terlupa hal rumahtangga.. anak ke mana rumah ntah macammana.. sibuk dgn jamu sibuk dengan badan sendiri..
layan segala lelaki.. maid indon saya dah berapa orang yang pertama dah berusia tapi kalau lelaki buat kerja belakang
rumah habis diboraknya tak tengok kiri kanan rasa malu... kedua isteri kedua pada orang melayu tapi selalu kata dirinya
mantap bagus... suami jumpa sebulan 1-2 pun takpe janji masukkkk poket... ketiga yang baru ni ntah berapa byk pakwe
dia suami ada tapi hari-hari bergayut sekejap2 bunyi telefon.. mengalahkan boss... bangla, wak felda, abg sayang ntah 2-3 orang.
semua dia sayang.. perempuan melayu yang dah beranak berumur jarang sekali buat kerja macam tu.. orang indon lebih berisi ilmu
dari orang perempuan melayu... maid saya yang beritahu orang indon pasti pandai berilmu walau sikit pun..  ok tu jerlah..