CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Curi Wang Masjid RM1 Jer.. Ikat Jamin RM4k, Berdepan Hukuman Penjara 10 Tahun!

kelana36 posted on 16-9-2013 08:11 AM
kalau seringgit hasil curi, tak logik la, tapi kalau seringgit tu dia nak derma , sangat logik..

...

Kalau betul lah mamat ni nak masuk duit dlm tabung tapi di tangkap sebab salah faham. Dia akan dapat pahala yang byk.

Tapi aku terfikir juga, mungkin ada data dan track record mamat ni byk sgt tanda pangkah, thats y dia kena kali ni.

Walaubagaimana pun aku harap dia dlml pilihan pertama memandangkan muka beliau agak baik dan keding.   

jazaa posted on 16-9-2013 12:07 PM
Tak boleh.....
AJK masjid kata tak blh.....bukan sbb RM1, tapi s

Itula..kita mampu cakap je..

shazman73 posted on 16-9-2013 12:03 PM
Jgn nak merendah2kan hudud, hudud tu adil. byk sebab nak kena siasat. bukan boleh main potong tang ...

Bagi yg pandai cakap, tak selidik dulu, sesedap je nak mengutuk hukum Allah....

Islam tak zalim....setakat curi RM1, nak beli nasik lemak pun tak lepas, tapi kena potong tgn pulak......zalimnya.....

Kalau aku yang tangkap dia , bagi tarbiah kaw kaw sampai dia insap, pastu bagi dia RM10 , lagi berkesan dari masuk penjara.. Bukan penjenayah yg membahayakan org lain pun. Kalau dah jadi ExCon. nak minta kerja pun susah.  last last jadi penjenayah full time.

naif dan agak lembam warga CI

orang pancing duit mana nampak duit apa naik dulu. dah rm1 naik bila orang kampung serbu.

Kalau aku yang tangkap dia , bagi tarbiah kaw kaw sampai dia insap, pastu bagi dia RM10 , lagi berkesan dari masuk penjara.. Bukan penjenayah yg membahayakan org lain pun. Kalau dah jadi ExCon. nak minta kerja pun susah.  last last jadi penjenayah full time.

Follow Us
mysara posted on 16-9-2013 11:58 AM
atau boleh jer curi arus elektrik, curi air
depa tak sedor, tu semua ada kaitan dgn solat
bayang ...

ini yg kadang2 masing2 tak berapa faham.

Kisah ni msa aku kecik2 lagi..

Abg aku ni nakal tp tk duduk kpg sgt..satu hari dia balik terjdila kecurian kt umah org..hebohla satu kpg. Pak imam ni tuduh2 abg aku sebab kita bjiran..dia kedai sebelah. Sebab ktanya abg aku yg nakal tu jdi penjahat. Nangis2 arwah mak malu.

Tp xde bukti..satu malam anak pak imam 2 ekor tu yg kena tangkap tgh panjat umah org. Rupanya raja pencurik anak dia.  

rospinki posted on 16-9-2013 11:59 AM
Iyerla kalau betul2 curi pun..itula guna pertimbangan secara lojik akal diambil kira. Kiranya betu ...

Kita pun tak tahu lebih detail lagi kes ni...mungkin pertimbangan akal AJK tersebut ialah melalui undang2...dan mungkin juga dia tak tahu undang2 mencuri boleh dikenakan penjara 10 tahun.

shazman73 posted on 16-9-2013 12:03 PM
Jgn nak merendah2kan hudud, hudud tu adil. byk sebab nak kena siasat. bukan boleh main potong tang ...

Tidak ada sedikit kelumit pun saya nak merendahkan hudud...saya hanya membandingkan hukuman sahaja tidak membezakan jumlah yg dicuri.

sama lah dgn hukuman yg budak tu nak kena tempoh...bukan terus je dipenjara 10 tahun..mestilah disiasat dulu, ada saksi2nya, ada buktinya..

so..kita tak perlu lah melompat kata macam2..sedangkan kes baru je bermula..kisah sebenar pun kita tak tahu lagi.

rospinki posted on 16-9-2013 12:17 PM
Kisah ni msa aku kecik2 lagi..

Abg aku ni nakal tp tk duduk kpg sgt..satu hari dia balik terjdila ...

dunia modern memang macam tu, bersembunyi disebalik kopiah dan jubah..sebab tu lah kalau kite lihat kalau org kena tuduh kat mahkamah dia pakai kopiah dan songkok untuk tangapan mcm  nilah konon nya pakai kopiah dan jubah meleret tu baiik.itulah kelemahan bangsa melayu.

Anak_Nogori posted on 16-9-2013 12:19 PM
Kita pun tak tahu lebih detail lagi kes ni...mungkin pertimbangan akal AJK tersebut ialah melalui  ...

Ya betul tu..sy hanya sekadar memberi pandangan dari penilaian seorg yg cetek ilmu pengetahuan dan pengalaman spt sy..

jazaa posted on 16-9-2013 12:04 PM
AJK yg nak tunjuk kuasa je buat mcm tu.......
Mgkin nak jadi JKkk sbb dpt tangkap org mencuri RM1 ...

Mungkin ye mungkin tidak niat AJK tu buat macam tu...kalau ye oklah..kalau tidak?..

rospinki posted on 16-9-2013 12:26 PM
Ya betul tu..sy hanya sekadar memberi pandangan dari penilaian seorg yg cetek ilmu pengetahuan dan ...

tak palah...saya pun hanya memberikan pandangan saya sahaja..yg baik terima lah..yg tak baik tolak lah..

lagi pun ni kes mencuri..jangan digalakkan org menjadi mencuri waima sekupang ka dua kupang.

kalau dia dianiaya plak...AJK tu yg akan tanggung..

Anak_Nogori posted on 16-9-2013 12:26 PM
Mungkin ye mungkin tidak niat AJK tu buat macam tu...kalau ye oklah..kalau tidak?..

Klu tak....tak yah lah heret sampai ke balai polis.....
Nasihatkan lah.....
Pastu ambik lah langkah yg lebih bijak.....duit tabung setiap hari sebelum kunci pintu pagar, bendahari masjid ambik bawak balik.....tinggalkan tabung kosong kat mazjid....kenapa tanak buat mcm tu....?

jazaa posted on 16-9-2013 12:31 PM
Nasihatkan lah.....
Pastu ambik lah lang ...

macam saya cakap tulah...pertimbangan AJK tu adalah melalui undang2..dan mungkin sebelum ini dia pernah mencuri dan dinasihatkan...mana kita tahu...detailnya pun kita masih tak tahu...lainlah jazaa dah tahu detailnya..

shazman73 posted on 16-9-2013 12:24 PM
dunia modern memang macam tu, bersembunyi disebalik kopiah dan jubah..sebab tu lah kalau kite liha ...

Kena la belaja menilai hati budi manusia..kadang yg baik tu la sanggup makan kawan..yg buruk sementelah lgi. Last2 toksah la jalin keakraban dgn sesiapa sebab kemusykilan didalam hati kita adakah mereka itu betul2 baik atau sebaliknya...

jazaa posted on 16-9-2013 12:31 PM
Nasihatkan lah.....
Pastu ambik lah lang ...

Nk lebih selamat..baik pasang cctv kt masjid.

rm1? klu btul dia curi, wadefak polis pn bengong layan org wat report nih..nasihat setel luar jela..ajk mesjid sedekah je lbih afdal

aku nak fikir lain dari korang boleh?

rm4k itu cukup menakutkan pencuri2 peti besi mesjid lain di seluruh negara.
kes mcm ni terlalu rampant sampaikan aku tak percaya ada surau/mesjid
yang TAK PERNAH kena kopak peti duit.

hukuman berat ini dpt menakutkan 50% dari bakal pencuri peti masjid.
dari 100 orang nak buat, 50 dah kecut tak berani buat. Maka selamatlah
wang mesjid dan mereka terselamat dari siksa akhirat.

yang baki 50% hardcore tu, nak teruskan niat,
kalau tertangkap, janganlah orang2 macam
anda bersimpati pulak.