CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: AdamBillionaire

[Jenayah] Fitnah Mangsa Kemalangan Ngeri!

xde bezanya fitnah ni...dengan video tentera serael tgh buat latihan sambil main timbus2 dengan junior
tapi ummah meslim syumul kata tentera cilanat basyar timbus hidup2 ahlus sunnah

sbb kata mereka mnfitnah org jahat dan org kafir xpe kekdah

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 04:11 PM
aku tak tahu cerita ni benar ke tak? tp berdasarkan fakta artikel tu? jelas2 dh kontra dengan situ ...

adam, takde ke ahli keluarga yg bole jelaskan klu betul ni fitnah.. takkan diorang takde fb..mesti ada terbaca jgk kan..

Memang dah sifat semulajadi penganut agama melayu...

AdamBillionaire posted on 20-9-2013 04:11 PM
aku tak tahu cerita ni benar ke tak? tp berdasarkan fakta artikel tu? jelas2 dh kontra dengan situ ...

yang fitnah tu lebih kepada cerita sensasi yang pasangan tu suka buat perkara tak elok.. sungguh tak patut.. termasuk la spekulasi sorang tukang kira dosa pahala dalam CI ni yang gigih menjatuhkan hukum atas kedua2 arwah..

nak confirmkan fitnah ke tidak.. siasat & pastikan, betul ke tidak mangsa ada ckp "kalau tuhan berani meh kita jumpa" tu...
kena cari org yg dengar dialog ni lah..

mgkin ostad syumul wannabe rasa dah konfem masuk syorga sbb pakai kopiah xlekang
anta ente menjadi zikir dibibir....dahi hitam berchap
makanya xsalah utk membuat walao 1 cerita tipu ...tipu sunat katanya ... nampakkan betapa ramai yg jadi kambing dgn berita2 xberapa betul ..semberono je ... sama mcm cerita Dajjal mengaku tuhan berduyun org mengikut.

ohhh nampaknya dunia dah terbalik... timur jd barat barat jd timur
Last edited by AbukRokok on 20-9-2013 05:36 PM

Follow Us
Agaknya kaum kerabat mat rempit yg penyebab kemalangan ni. Nak distract attention org pada mat rempit, direka cerita mcm2.... Spekulasi aku lah. Bukan fitnah

Xleh la kot kalau niat nk bg pengajaran pn
Org kita selalu camtu
Sume gmbr lain buat cite lain
X baik le

myakayina posted on 20-9-2013 05:28 PM
adam, takde ke ahli keluarga yg bole jelaskan klu betul ni fitnah.. takkan diorang takde fb..mesti ...

xkenal fb mangsa atau fb ahli keluarga mangsa.. mungkin ahli keluarga mangsa nk report polis? atau pun diamkan je.. harap2 cerita ni tidak benar..

kazaraf posted on 20-9-2013 05:32 PM
nak confirmkan fitnah ke tidak.. siasat & pastikan, betul ke tidak mangsa ada ckp "kalau tuhan beran ...

SANI MD NOOH tu siapa? takkan tak berani tampil?? betul ke kisah ni?

ke dia reka nama dan reka cerita?? bg adam kes cmni dh banyak berlaku.. sebab nk dptkan viral like facebook dan traffik ke blogger jd mcm2 cerita sensasi di reka .. ni semua kerja marketer..

adam nk tanya keluarga dia mmg taklah? sebab tak manis satu? lg satu kalau tak betul keluarga mangsa tentu akan buat laporan polis..

cerita ni tersebar kt internet. kenapa orang kampung mangsa tak kecoh pasal cerita ni???? tak pelik ke??? tok imam kampung pun tak tahu apa2? jiran mangsa tak tahu apa2??

tak pelik ke??

Kesian kt arwah... mula2 aku baca beritA xcident ni kt cari lps tu ada kluar kt fb... apa dosa arwah2 ni kt org yg buat cite... kesian kt family mst diorg sedih

Ambil yang keruh, buang yang jernih....

lavajeans posted on 20-9-2013 05:22 PM
apa lagi bila terbaca si lobai @PitMie kata matinya mati su-ul khotimah...

ape??? lobai pitmi?? lahanat ponye lobai celop! kuang ajo

anishacute posted on 20-9-2013 04:31 PM
Fitnah org masih idup boleh mohon ampun jika diberi  bekesempatan. Fitnah org mati nampak gayanya ke ...

Agree with u..aku mmg menyampah org yg fitnah org yg dh mati. Meme tang org tu dah x de utk bersikap Nama dia, to stand for himself, suka suki jek pemfitnah ni buat cerita. Bapak loser perangai. Umpama membuli orang yang tak terdaya. Aku mmg benci pemfitnah mcm ni. Semoga Allah memberi hidayah kpd mereka.

ceh,wat citer cam palat jer......cam mana dia bleh dgr mamat n minah tu cakap yg cabar tuhan tu??dia ada kat situ ker??

setuju tapi percanggahan detailing tu sebenarnya perkara kecil.  Tidak penting sebenarnya sama ada Bomba atau Polis yg kutip mayat tu. Tidak penting juga siapa yg menjadi punca kemalangan - mangsa atau mat rempit.

Yg penting adalah adakah cerita arwah mencabar Allah tu satu kisah benar atau tidak.  Ianya hanya boleh disahkan oleh org2 yg mendengar dgn telinga sendiri.  Aku lihat TT tidak menafikan cerita ini.

Di youtube aku pernah lihat wanita India yg memprotes org Islam memakai hijab dgn cuba membakar hijab akhirnya diri sendiri yg terbakar.  Jadi kisah2 perbuatan org2 yg mencabar Allah dan dibalas cash mmg berlaku.  Cuma yg ini aku tak mahu komen sebab cerita ini tidak disahkan oleh sesiapa kecuali org bercakap di FB atau Cari.com.   Last edited by a_gen2 on 20-9-2013 06:13 PM

a_gen2 posted on 20-9-2013 06:12 PM
setuju tapi percanggahan detailing tu sebenarnya perkara kecil.  Tidak penting sebenarnya sama ada B ...

minta dijauhkan. kalau betul ada? siapa saksi??? nape tak de siapa berani tampil?? nape jalan cerita tak sama?? apa motif buat cerita tunggang terbalik???

Teringat aku satu kisah macai yg gelak2 akan satu kematian seorg yg terkena kejutan elektrik semasa pasang bendera.  Alih2 rupanya yg mati geng mereka juga.  Jangan kata minta maaf, jenguk thread pun tidak.  Itu dinamakan kurang ajar.

jika benar pon arwah tuh perangai buruk pon...siapa lah kite untuk memburuk2kan arwah....tak payah la cerite macam daging cincang la , popia la....

jika betul nak bagi tauladan...tak yah la sebar gambar bagai....

semoga Allah pengampuni dosa arwah dan penyebar cerite ni...

scorpionkiki posted on 20-9-2013 04:16 PM
Aku dari awal tak mau komen hal ni sbb sedih tengok daging mangsa dan bila benda ni viral tersebar l ...

aku aminkannnnnnnnn