CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Gaji Rakyat Kelantan Terendah - Negeri Kedua Termiskin Selepas Sabah

julia5094 posted on 12-9-2013 04:56 PM
Emas tu trademark kami dek non. Miskin mcmana pun, emas mau kena ada..he..he..ikat perut tak apa.. ...

Pengumpulan emas bukan exclusivenya budaya rakyat kelantan sahaja....pada saya pengumpulan emas adakah tabiat individu...terutamanya golongan cikki...jangankan di kelantan...dimana2 negeri pun ada spesis cikki pakai emas beria meriah satu badan...contoh mami penang yg begitu ketara suka bergaya dgn emas beria satu badan

Anak_Nogori posted on 10-9-2013 10:29 AM
Mmmmmm sorang cakap macam tu..yg sorang lagi cakap macam ni...mana satu yg betul tak tahu lah..cel ...

maaflah AN, fakta saya ni bukan menipu atau melawak
sbb saya mmg minat beli rumah atau kedai di kelantan ni utk pelaburan
nak beli rmh atas tanah seksa skrgni mahal sgt..

nak tanya AN dtg ke kelantan tahun berapa daa longkang tersumbat? hehe
zaman ni dah takda daa

julia5094 posted on 12-9-2013 04:56 PM
Emas tu trademark kami dek non. Miskin mcmana pun, emas mau kena ada..he..he..ikat perut tak apa.. ...

emas mmg trademark mek2 kelate.. tapi taklah sampai ikat perut hehe
makan masih alhamdulillah mewah mcm org bandar juga walau mkn dirumah

manehnya posted on 10-9-2013 10:22 AM
ada ka? atau pun x bukak lg time kami p tu, lepas magrib

time balik jalan kaki tu baru tgok ad ...

adaa.. tepi tutti fruiti pun ada secret recipe. depan sikit ada kopitiam killiney

ctredzuan posted on 12-9-2013 10:02 PM
maaflah AN, fakta saya ni bukan menipu atau melawak
sbb saya mmg minat beli rumah atau kedai di k ...

Mmmm...terus terang cakap..antara cakap ct dgn cakap yg lain2 tu ..saya lebih percaya cakap ct...

Mmmmmmmm..lama dah..tapi fobianya sampai kini....apa pun..memang tak ada plan pun nak ke Kelantan..kalau semata2 nak shopping...kat KL ni pun banyak..

Anak_Nogori posted on 12-9-2013 10:15 PM
Mmmm...terus terang cakap..antara cakap ct dgn cakap yg lain2 tu ..saya lebih percaya cakap ct...: ...

Makanya dgn posting kamu ini....kamu dengan secara ga sengaja mengakui yang rakyat kelantan TIDAK MISKIN dan pentadbiran PAS jauh lebih berjaya dgn segala dana disekat kepada pemerintah PAS oleh federal....berbanding pentadbiran BN yang mentadbir terengganu masih belum membawa banyak manfaat keoada rakyat terengganu hatta dana dan royalti minyak bertimbun Dimana wajah terengganu setahun dua ini jah yang berubah....itupun cuma bandar KT dan wilayah kemaman jah pun...makanya kesimoulan disini?..dulu kini dan selamanya...umno GAGAL mentadbir dgn baik

Follow Us
C.K posted on 12-9-2013 10:27 PM
Makanya dgn posting kamu ini....kamu dengan secara ga sengaja mengakui yang rakyat kelantan TIDAK  ...

apa yg ko merepek tengah2 malam ni CK?..

Anak_Nogori posted on 12-9-2013 10:28 PM
apa yg ko merepek tengah2 malam ni CK?..

Jika ada irg tuduh AN lembam..saya ga percaya...namun jika ada irang cakap AN selalu kantoikan diri sendiri...itu saya pircayalah...merujuk posting diatas yang lebih percayakan posting forumer ctredzuan dimana saya perhatikan posting forumer ctredzuan banyak memuji kelantan sekalgus rakyat kelantan....membuktikan yang kamu pun mengiyakan yang pas mampu mendidik rakyat serta mentadbir negeri jauh lebih baik dari bn

C.K posted on 12-9-2013 10:32 PM
Jika ada irg tuduh AN lembam..saya ga percaya...namun jika ada irang cakap AN selalu kantoikan dir ...

pasal tulah....baca dari awal...apa yg sedang kami bincangkan..bukan mai tetengah..menyampok tak tentu hala.

Yg kami bincangkan pasal harga rumah...pasal kos sara hidup...ada yg kata murah...ada yg kata mahal...so..apa kena mengena dgn pandai tadbir ka tak pandai tadbir?.

kalau PAS pandai tadbir Kelantan tu...dah macam Selangor dah..macam KL dah...ada arti?.

Anak_Nogori posted on 12-9-2013 10:36 PM
pasal tulah....baca dari awal...apa yg sedang kami bincangkan..bukan mai tetengah..menyampok tak t ...

Kah kah kah ...mai kornar baring dah Dlm2 kantoikan diri itu mengiyakan secara ga sengaja..pula itu selama ini yang duduk pong pang pong pang negeri kelantan itu negeri kelantan ini...laaa...udah lama ga jejak kaki ke kelantan iye? Hahaha...beria mengeji sebelum ini lagak tinggal di pantai timur puluhan tahun.....err kelantan?selangor?kl? kenapa mahu bandingkan? PR cemerlang rekodnya diselangor hanya baharu satu penggal pegang dik....aib jika bahagi pujian secara ga sengaja ini

@hzln ngn @kabukiman gaji puluh2 ribu...

bila nak abis ni...

takdak modal sangat...org suka berkuntum di bod gosip pun jadilah utk dibuat modal.....kesiannn...itu sajakah yg terbaik yg termampu?

azre posted on 12-9-2013 12:46 PM
kemaman tu bukan terengganu ke?
salah ke kalau kawasan industri berat tertumpu kat satu kawasan?
...

pebenda yg kau tak puas hati ni sebenarnya?
selama ni puak2 korang juga yg suka meratib k'jaan kelantan gagal tarik pelabur, peluang kerja terhad, blablabla...point aku mudah saja...kat t'ganu pun, lbh krg sama saja, kecuali di sekitar kemaman itu saja, yg mana peluang kerja lebih luas, dan gaji yg ditawarkan lebih munasabah sesuai dgn kelulusan juga kos hidup hari ini...daerah2 lain...tahap sedih saja..gaji 5-6 ratus itu benda biasa saja...sbb tak byk peluang pekerjaan di tempat mereka, gagahkan jua kerja dgn gaji tahap hamba abdi itu... jadi apa sangat yg nak dibanggakan dgn pencapaian yg sebegitu?

hzln posted on 13-9-2013 12:12 AM
takdak modal sangat...org suka berkuntum di bod gosip pun jadilah utk dibuat modal.....kesiannn...it ...

dah jumpa bebird adi putra?

Saem posted on 12-9-2013 11:27 AM
Maaf,untuk makluman,orang Kelantan adalah berasal dari kalangan perantau,bermakna,sejak lebih kura ...

merantau sebab tempat asal
tak cukup peluang la tu

masalahnya orang2 yang duk
di kelantan sendiri nakkan perubahan
dan memilih pentadbiran baru
gantikan dinosour2 politik bebal
yang dah berpuluh tahun goyang telur je

perantau2 yang pentingkan diri
dan berlagak dengan kereta baru bila
balik raya ke kelantan je yang masih
kekalkan puak2 dinosour tak guna
semua tu

ctredzuan posted on 12-9-2013 10:05 PM
adaa.. tepi tutti fruiti pun ada secret recipe. depan sikit ada kopitiam killiney

kami lapar nasik, sekret resepi kt mana pun ada.. kt hotel ada nasi dagang, laki plak nk nasik kandaq

peachRose posted on 12-9-2013 07:19 PM
so..apa masalahnya?
nak kaitkan dgn penyokong parti  politik, ramai je forumer BN yg otai2 join b ...

bukankah BN itu keji,hina manakala PAS itu suci murni..takkan puak PAS sibuk nak baca gosip pasal bebird orang kot

ada kajian pun puak parti sarban tetap jua menafikan kegagalan mentadbir negeri..negeri kotor takde air pun tetap jua negeri itu lebih baik dari negeri2 lain

manehnya posted on 13-9-2013 08:57 AM
kami lapar nasik, sekret resepi kt mana pun ada.. kt hotel ada nasi dagang, laki plak nk nasik kan ...

ha'a kedai kuning depan grand con ada nasi minyak, dagang dan masak panas malam2 sedap roti canai dia.