CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Gaji Rakyat Kelantan Terendah - Negeri Kedua Termiskin Selepas Sabah

Anak_Nogori posted on 12-9-2013 10:15 PM
Mmmm...terus terang cakap..antara cakap ct dgn cakap yg lain2 tu ..saya lebih percaya cakap ct...: ...

bkn nak suruh caya sapa2 kat sini tau.. tapi kalau nak bercakap mengenai fakta ct lebih suka tak masuk campur aduk politik, yg penting kita bicara yg benar, kut2 mana gi mari sama juga melainkan yg spin citer

AN nape fobia, cer citer hotel mana tu AN, tahun bape.. kalau ada kenduri cuti2 malaysia meh lah sini, alhamdulillah bab kebersihan dan okei hotel byk yg reasonable & proper

mikasa posted on 12-9-2013 10:47 PM
bila nak abis ni...

tgk je la..huhu

biasanya kalau thread pasla kelantan ni awal2 mmg  laju..pastu sendu..pastu ilang..tunggu dtg isu lapok yg direcycle oleh paper kuar balik...nanti perbincangan sambung lagi...biasanya isi sama je la...haha..

manehnya posted on 13-9-2013 08:57 AM
kami lapar nasik, sekret resepi kt mana pun ada.. kt hotel ada nasi dagang, laki plak nk nasik kan ...

ingat penang ka nasik kandaq malam2...
ganu mek..tak popular dgn nasi kandaq..
mcm aku bgtau sblm ni..sebelum gi melancong wat research dulu..otel kat mana..apa kedai yg terdekat...mana nak cari itu ini..
kalau pegi semborono mcm tu mmg la tak puas hati tak jumpa la tak de la...bukan tpt sdri mmg la selalu payah sikit..
zaman IT ni gunala sebaik mungkin kemudahan IT tu...
bukan salahkan tempat kita pergi tu tak ikut citarasa kita...sengal namanya tu..
Last edited by peachRose on 13-9-2013 09:48 AM

matseman06 posted on 13-9-2013 09:35 AM
ada kajian pun puak parti sarban tetap jua menafikan kegagalan mentadbir negeri..negeri kotor takde  ...

baik hang kata? ptuih laa..

aku rasa perpaipan kt pulau mabul hujung dunia pun bagus lg kot

ctredzuan posted on 13-9-2013 09:39 AM
bkn nak suruh caya sapa2 kat sini tau.. tapi kalau nak bercakap mengenai fakta ct lebih suka tak m ...

kat sini...saya masih antara yg terawal...saya tak banyak sikit kenal lah ragam dan perangai forumnernya..so..saya lihat ct antara org yg saya lihat jujur dalam berkata2..so..senang nak caya.

Mmmmmm...tak berapa ingat dah tahun berapa...hotelnya pun tak ingat jugak..lama sangat dah...anak2 saya pun masa tu sek rendah lagik.

pernah lah lepas tu pasal isteri nak sangat gi sana..ikutlah gua musang...Mmmmm..kena banjir plak kat kuala kerai..patah balik...cuba ikut Lipis jalan dalam dan keluar kat mentakap...kununnya nak ikut melalui K.Terengganu lah....sampai kat Mentakap...call member kat KB...dia kata..tak leh masuk Kelantan gak..sebab banjir besar...lagi sekali kami sekeluarga stress...nak pi melancung suka2...tapi stress....sampai sekarang keluarga saya tak sebut2 lagi nak ke Kelantan...tapi mereka sebut2 nak ke Sempurna atau ke Langkawi..

peachRose posted on 13-9-2013 09:47 AM
ingat penang ka nasik kandaq malam2...
ganu mek..tak popular dgn nasi kandaq..
mcm aku bgta ...

sengal tak sengal... dah sebab kami sekeluarga x perna p kelantan n tganu, gatai jugak nk p tgok camna kehidupan pantai timor.. tu baru p town x p lagi kt kawasan sub bandar eh ada ka hahaha...

cuma yg pros nya awek2 klatan mmg cun puteh melepak cakap pun lembut jer..

mungkin aku perlukan masa lg untuk meng-explore pantai timor ni, tahun depan buka monson kami nk p pulau perhentian pulak, moga2 kali ni kami dah buleh cakap dan adapt cara hidup klanta-ganu

Follow Us
d'zeck posted on 13-9-2013 12:32 AM
merantau sebab tempat asal
tak cukup peluang la tu

Astaghfirullahal 'azim..gaya berbahasa melambangkan siapa anda,sila gunakan ayat2 yg lebih matang untuk berdiskusi,anda rakyat Kelantan?jika tidak,tidak perlu anda mentafsirkan apa yg rakyat Kelantan mahu,jika ya,di sini telah saya dapati,melalui cara anda berbahasa,anda seorang penyokong  parti PEMBANGKANG di Kelantan,jika anda sebagai seorang penyokong melontarkan pendapat anda tentang apa yg rakyat Kelantan mahu dgn gaya yg menjengkelkan,bagaimana kami sebagai rakyat Kelantan mahu menerima golongan seperti anda untuk mentadbir hal ehwal negeri kami?Maaf,ini hanya mukaddimah sahaja,jika ingin bermain dlm hal politik,fakta dan diskusi ilmiah diperlukan.
Kami sebagai rakyat Kelantan punya ideologi politik yg kompleks,jika seorang YB tidak menjalankan amanah dan tdk mempunyai hubungan yg baik dgn rakyat,tdk mustahil ,pilihanraya nnti,YB tersebut akan jatuh.Walau parti mana pun.Kami berani menukar atau mengekalkan kerajaan yg sedia ada kerana hak2 kami.Itu dr segi politik,secebis sahaja yg saya nyatakan.
kenapa anda mesti sakit hati dgn rakyat Kelantan yg balik mengundi?itu hak mereka,samada nak pilih siapa pun?Mereka yg pulang mengundi kerana mereka mahu menegakkan hak2 mereka,tak kisah lah sokong BN atau PAS pun...berfikir secara cerdik lebih sesuai buat  setiap pengundi..bukan begitu?