CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

AKASIA : TENTANG DHIA - PART 2

oklah..kisah cinta sejati membawa ke mati kan...

tapi.........
dari awal cerita ai tak nampak k ...
Mama_Jasmine Post at 29-12-2011 22:15

Betullaa....adakah watak AP mmg macam tuh?? atau AP yang tak menghayati watak.
Kalo Azmi nampak gak cinta sgt kat Dhia. Raffi tu wpun tak cakap 1 luv u kat Dhia tp
nampak dia sayang kat Dhia dari air muka dia tuh...
Cuma AP jer yang cam control sgt bila ngan Dhia. Naper AP lakon x berapa besh sgt ekkk.
Mcm kontrol sgt. Masa dia berlakon ngan Pasha citer Chinta tu cam besh jer dia lakon

nak sngt tgk pembalasan utk mami tue.. harap2 pengarh wat la.. sambung kat slot cerekarama ke.. khas untuk pembalasan wat mami tue...

Citer Dhia ni mengingatkan kisah cinta aruah kakak dan abang ipar aku. Aku ingat masa tu aku umur 10 tahun. Aku dengar aruah abang ipar ngan kakak aku sembang kat depan kereta....aku dok diam kat belakang. Tiba tiba aku dengar kakak aku cakap mcm ni..."Bang kalau Emma mati, abang kahwin ler lain...." Masa tu aku pun tergaman...apahal tiba tiba jer kakak aku leh cakap mcm tu. Kendian aku dengor abang ipar aku jawap "Kalau Emma mati, abang pun tak boleh hidup lagi".  So lepas tu mereka tak cakap apa apa dah....terdiam sepanjang jalan balik ke Kuala Lumpur. 2 bulan kemudian kedua duanya pergi buat selama lamanya....accident di Sungkai, Perak dan membawa anak mereka yg paling bongsu bersama.  

Sampai hari ini...aku masih tergiang giang di telinga ayat ayat mereka. Alfatihah.

Citer Dhia lebih best dari citer Ombak Rindu sebenarnya...

Takziaah diucapkan buat Ku Salmi, Nenek dan Zetty. Semoga korang semua lebih bahagia dalam kehidupan lepas ni. Harta si Zikir tu jangan lah semunya bagi kat Rose, baik jugak korang buat badal haji.

Semoga roh Dhia dan Zikir dicucuri rahmat !

Wpon ending TD ni ramai x puas hati...dan aku baru je lepas tgk Ombak Rindu..apa yg aku leh simpulka ...
nashrudean Post at 30-12-2011 02:17

hahaa,... kesilapan besar aku.. tengok tentang dhia dulu.. pastu baru tgk ombak rindu... sudahnye aku rasa membazir tengok ombak rindu... sebab tentang dia jauh laaaaaagi best dari ombak rindu!

aku sikit tak sedih tengok maya karin terkerut2 nak menangis... tapi bole kuar air idung lak tengok si dhia menangis. pastu part aron menangis dalam OR...  tak sedih poooon... bila tengok scene adiputra mintak maaf kat dhia masa dalam bilik tu... tak payah merah2 mata bagai.. tau2 je menitis air mata tak mampu dibendung lagi. lagi kelaaasss..

** kesimpulan aku.... Tentang Dhia waaaay much better than Ombak Rindu

Follow Us
Reply 665# cap_ayam

mak ai menghayati sungguhhhhhhhhh nih

setujuk sgt tentang dhia lg best dr ombak rindu.. tgk ombak rindu biasa2 jee feel dia.. tp tentang dhia sedih sesgt..

tulah 1st time aku puji c nora nih...nak2 dia kai rambut pelesu..nmpk chumelll...pehtu aku leh terharung emosi..begenang gak ler ayor mater......sedey kekdahnyer....tgk laki bini mati

hahaa,... kesilapan besar aku.. tengok tentang dhia dulu.. pastu baru tgk ombak rindu... s ...
talapia Post at 30-12-2011 10:09

betul...akak pun tak tau part mana yg nak kena nangis dlm Ombak Rindu....sbb byk org kata bawak tisu laa masuk panggung....melalak laa...menangis laa....akhirnya sampai kesudah akak x nangis2. Pengaruh iklan menyebabkan akak tengok Ombak Rindy tu. Kolo bagi star...3.5 stars pada Ombak Rindu....but for Tentang Dhia...akak bagi 5 stars....

Citer Dhia ni mengingatkan kisah cinta aruah kakak dan abang ipar aku. Aku ingat masa tu aku umur 10 tahun. Aku dengar aruah abang ipar ngan kakak aku sembang kat depan kereta....aku dok diam kat belakang. Tiba tiba aku dengar kakak aku cakap mcm ni..."Bang kalau Emma mati, abang kahwin ler lain...." Masa tu aku pun tergaman...apahal tiba tiba jer kakak aku leh cakap mcm tu. Kendian aku dengor abang ipar aku jawap "Kalau Emma mati, abang pun tak boleh hidup lagi".  So lepas tu mereka tak cakap apa apa dah....terdiam sepanjang jalan balik ke Kuala Lumpur. 2 bulan kemudian kedua duanya pergi buat selama lamanya....accident di Sungkai, Perak dan membawa anak mereka yg paling bongsu bersama.  

Sampai hari ini...aku masih tergiang giang di telinga ayat ayat mereka. Alfatihah.
keeah Post at 30-12-2011 09:58

ko punye citer dah buat aku nanges pepagi ni.

ko punye citer dah buat aku nanges pepagi ni.
kerekarlu Post at 30-12-2011 10:19

opsss...tu belum buat drama...siap siap dah nangis... . Tetapi itulah realitinya....manusia ni akan rasa mereka akan pergi...100 hari, 40 hari dan hari hari terakhir mereka. Tapi akak tak tau kisah cinta mereka....yg akak tau mereka bercinta kat UTM Jalan Gurney dulu....kahwin dan pergi selamanya.

adoihai..aku tak suka betul heroin & hero mati.
aku patut tgk citer hindustan lah.

watak paling menonjol dlm citer nie - MUMMY..
aku gelak gila masa mummy ckp, apa bomoh2 nie? syirik..syirik..

kalau ada award, mmg mummy layak menanglah..

x adil laa nk compare antara drama bsiri yg berjam2 tuuu dgn filem yg takat 2 jam tuu jerrr....

ohmaiiii..smlm hr ni hr nangis sedunia...dok ingat2 lgi ending smlm..pas2 part yg melly nangis tgk Dhia mkn terketar2..part Zikir dlm bilik..pas2 dgr radio hr ni pun lgu syahdu2..
ai ni klu dh stat nangis dh berenti asyik sebak la pulak..

Reply 656# azzira

Aku pun sama, dari mula cite semalam sampai abis aku nangis.. Time nak abis tue hsbnd aku baru balik, aku cover2 nangis sbb dia suka ejek aku, nasib baik aku selsema takde la dia perasan..Huhuhuhu..Touching btoi tgk smlm...Wawawawa...

Reply 668# uglybetty08

Nasib baek aku lum tgk ombak rindu, kalau tak mesti aku ckp benda yg sama...hehehehe

B'jurai2 airmata malam td...x dpt nk tahan sebak dah...hubby plak cuba tenangkan...cerita jer katanya..tp mmg x menahan sedihnya..menangis smpai teresak2...

Post Last Edit by keeah at 30-12-2011 10:49
adoihai..aku tak suka betul heroin & hero mati.
aku patut tgk citer hindustan lah.

watak paling  ...
Hana Post at 30-12-2011 10:36

betul...hehehehe...cuma aku x puas hati dia x dapat balasan jer...setakat kena pukul ngan mak dia. Sekurang-kurang tulis kat ending slot tu..."KU SALMI JADI GILA SAMBIL MENCAKAR MUKANYA KERANA SELALU NAMPAK HANTU PAK BOON MERAYAU RAYAU DLM RUMAHNYA"... ...tu pun aku x puas hati lagi....rasa nak bagi mati dihempap stemroll je...

Reply 624# sueria_azlee

adui pecah perut aku gelak ngan post kau nih...