CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pendeta

[Tempatan] 20 Maut Sekolah Tahfiz Terbakar Di Keramat

To me tak kisah lah engkau nak hantar anak2 kau as young as 4/5 yrs old to pusat tahfiz .. These parents have their own reasons for doing so...nak pahala lah, nak keberkatan hidup anak2 lah,  as a day care centre pun ye,  lepas tanggungjwb kejap jaga anak2 pun mungkin ye etc etc...... 1001 reasons.

BUT same time be responsible lah juga .....check & make sure too ...Selamat ke anak2 aku di situ ?? Happy ke anak2 aku kecil2 dh hantar berdikari ??  Korikulum di pusat tu ok ke ??  Keselamatan tempat ok ke ???  To me parents is part to be blame too...

simatakucing replied at 14-9-2017 06:26 PM
Ada live temubual dgn ustaz yg terselamat. Beliau pn hairan mcmana blh ada tong gas berwarna kuning  ...

Allah, kalau betullah ada org yg sengaja nak membunuh, tak tahulah apa nak kata lagi. Ada CCTV tak kat bangunan tu?

wikedsaikel replied at 14-9-2017 06:22 PM
Locked dari luar?  Semoga bukan perbuatan khianat lah. I jadi tekanan sekarang sb sedih baca berit ...

hangpa semua tak tgk ka video Ketua Polis KL yg berserban tu kata pintu tu tak dikunci pun. tak caya tgk di minit 3:00 di youtube , taip ' Sidang Media: Kebakaran pusat tahfiz........'

cmf_blingblings replied at 14-9-2017 06:30 PM
Allah, kalau betullah ada org yg sengaja nak membunuh, tak tahulah apa nak kata lagi. Ada CCTV tak ...

Tulatu,tekejut baca,cctv tu xtaula pulak

Edited by sitisitu25 at 14-9-2017 06:36 PM
torsotiger replied at 14-9-2017 06:04 PM
so engkau dpt pg obersea jugak ke in the end?

Anyway bagus la kecik2 dah berdikari

xdpt pegi obersea hahaha dpt la jgk msuk local uni..kwn2 satu sekolah ada yg dpt pegi obersea ramai..mostly yg 10As lah..dpt tajaan petronas n banks..zmn aku da susah nk pi oberseas..zmn abg n pakcik aku dulu xdpt 10As pon dpt tajaan jpa n mara pegi US n UK sana..abg aku bkn straight As pon..tp sb zmn dia xramai yg pandai..so 5As pon da fly..aku dpt 5As gak..dpt msuk uitm jah!

kakiselit replied at 14-9-2017 06:32 PM
hangpa semua tak tgk ka video Ketua Polis KL yg berserban tu kata pintu tu tak dikunci pun. tak ca ...

kebakaran tu bermula dipintu yg satu tu, mmg tak ada cara lain dia org boleh selamat melainkan pecahkan cermin tingkap. Tapi grill tu pulak yg terkunci tu.

Follow Us
Semoga arwah2 menjadi ahli2 syurga tanpa dihisab.  

Edited by cmf_blingblings at 14-9-2017 06:59 PM
Genkidesuka replied at 14-9-2017 06:40 PM
Semoga arwah2 menjadi ahli2 syurga tanpa dihisab.
Muhammad Harris Ikhwan, Hafiz Iskandar dan Syafiq Haikal

tiga beradik ni, Ya Allah..

aloh anak sapa laa comel2 neh..
dugaan sungguh untuk si mak n ayah hilang tiga org sekaligus..

kesian tgk muka budak2 gini..

Edited by akusukaq at 14-9-2017 06:48 PM

bunyi mcm senang benar mak bapak  sekarang nak dapat shorga.dah ada jalan pintas.hutang dosa dgn Allah  dan sesama manusia semua pun langsai bila hantar anak ke tahfis.senang senang tumpang je ibadah anak anak.sebaik nya betulkan dulu amalan ibadah perilaku mak bapa dulu sebelum nak tumpang pahala anak.

Ank saudara mas anizan? Ada kaitan dgn ali bapoo?

kakiselit replied at 14-9-2017 06:32 PM
hangpa semua tak tgk ka video Ketua Polis KL yg berserban tu kata pintu tu tak dikunci pun. tak ca ...

Tak tgk. Ni gua baru dapat kuatkan hati baca berita mereka. Pg td dapat gmbq hat x sgup tgk tu. Terus iols diam tak sentuh lgsung pasai ni. Apa satu benda tu iols x kuat nk tgk

atira replied at 14-9-2017 04:10 PM
cecehan panjang lebar

DrMAZA.com46 mins ·

Any setuju apa yg maza ckp bab ni. Belajar agama utk dunia akhirat....bkn salah 1 aje. Pernah anak sedara aku yg blaja tahfiz blh ckp bkn penting pun pt3 bagai ni. Aku sound la. Walaupun belum tentu jamin masa dpn tp at least klu ada ilmu ada certificate guna klu perlu nanti. Bkn blh tadah tangan kat langit je zaman ni.

arasham replied at 14-9-2017 06:51 PM
Ank saudara mas anizan? Ada kaitan dgn ali bapoo?

Baru nampak kat IG, entah berapa kali pengsan ibubapa tu

FeRRaLie replied at 14-9-2017 04:32 PM
I setuju dgn dr maza.

Lagi satu, dlm quran dah kata, ambillah kebahagian dunia dan akhirat. Dunia ...

Benda2 aku teringat kakak aku ada ckp masa daftar anak dia kat tahfiz. Tp ni yg mcm Al amin tu la...x ingat apa nama. Ustaz tu ckp give a try within 2 months klu blh teruskan klu x biarla dgn  rela anak2 tu. Semua org nak anak2 yg soleh boleh bimbing masuk syurga...pada aku klu yg kecik2 sekolah rendah x dok hostel ok...kecik2 sgt klu aku x sanggup...

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

lonely_surina replied at 14-9-2017 06:46 PM
aloh anak sapa laa comel2 neh..
dugaan sungguh untuk si mak n ayah hilang tiga org sekaligus..

...

KUALA LUMPUR: Tiga beradik yang terkorban dalam tragedi kebakaran Pusat Tahfiz Darul Quran Ittifaqiyah masing-masing mempamerkan 'perangai pelik' ketika dibawa pulang bercuti di rumah ibu saudaranya.
Menurut sepupu mereka, Mas Aliza Ali Bapoo, 22, pada cuti Aidiladha lalu, tiga beradik itu, Muhd Syafiq Haikal Mohd Sulaiman, 13; Muhd Hafiz Iskandar, 11, dan Muhd Harris Ikhwan, 10, masing-masing mempamerkan perangai mencurigakan mereka sekeluarga.
"Muhd Syafiq sangat rapat dengan saya tetapi ketika cuti itu, dia tidak bercakap walau sepatah pun dengan saya.
"Berbeza pula dengan Muhd Hafiz, apabila dia menunjukkan sikap terlampau manja terutama dengan ibu saya, ..hinggakan tidur pun dia mahu peluk ibu.
"Muhd Harris pula semalam menimbulkan tanda tanya kepada kami ketika menghubungi ibu saya, ...dia kata dia mahu pergi," katanya ketika ditemui di luar bilik mayat di HKL di sini.
Mas Aliza berkata, ketiga-tiga beradik itu memang rapat dengan keluarganya, tambahan pula mereka dijaga ibunya selepas kematian bapa mereka pada 2005.
"Semuanya mereka enam adik beradik. Ibu mereka tinggal di Damansara tetapi ketiga-tiga mereka diambil keluarga saya untuk dijaga, jadi sudah tentu mereka ini ibarat adik kandung saya.
"Saya amat terasa kerana bertanggungjawab mengambil dan menghantar pulang mereka bertiga dan itu sudah menjadi rutin termasuklah esok yang sepatutnya saya datang menjemput dari tahfiz," katanya.
Mas Aliza berkata, ketiga-tiga beradik itu dihantar ke tahfiz berkenaan pada awal tahun ini dan mulanya mereka tidak seronok kerana perlu tinggal di asrama.
"Cita-cita mereka untuk menjadi huffaz namun kami reda dengan ketentuanNya," katanya.     

Macam familiar je nama Ali Bapoo ni?

Note: Thread has been banned by manager

And ofc ummah2 berkerak salahkan segala2nya selain maahad suci2 murni tersebut..xda oermit x lulus bomba pon xpa katanya sebab niat murni...ko kene ingt sealim mana lon kau bukannya kalis api persisi daenarys.

simatakucing replied at 14-9-2017 07:09 PM
KUALA LUMPUR: Tiga beradik yang terkorban dalam tragedi kebakaran Pusat Tahfiz Darul Quran Ittifaq ...

innalillahiwainnailaihirojiun

yes, ketiga-tiga arwah adik beradik ini adalah anak kepada adik perempuan Mas Anizan. So, Mas Anizan adalah makcik kepada arwah-arwah.

Mas Alizaa(yg membuat statement diatas) adalah anak Mas Anizan, so arwah-arwah adalah cousin dia.

Setelah ayah mereka meninggal pada thn 2005, then Mas Anizan jaga arwah 3 beradik ini.