CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kenn

Interior Design Folio Collection by Kenn

Ok kenn, disini akak sertakan gambar ruang tamu dari depan rumah dan dari dalam rumah. Dia ingin meminta nasihat tentang warna apa kah yang sesuai dengan keluasan rumah dia dan perabut yang patut diletakkan. Begitu juga dengan ruang dapur. Apakah warna yang sesuai?

ruang tamu dilihat dari luar rumah.

ruang tamu dari dalam rumah

ruang dapur.

Terimakasih banyak-banyak.

rumah ni berapa luas dia..?

20 x 70 @ 22 x 70..?

Kalau koko la kan....koko buat cam ni..

1. since hall dia panjang, so koko akan buat devider utk
    separatekan hall menjadi 2. Divider either use glass partition @
    Wood blok devider..(tgk cth devider rumah rezeki..)

Divider tu bole pasang kat area pintu bilik pertama..

2. Area kat sliding akan jadi guest area..without tv iaitu sofa akan
    doletakkan rapat ke sliding dan dinding satu lagi ( L shape) since
    rumah tu ada other way out- pintu kayu..

3. Area ke 2 koko letak TV kat dinding yg mengadap sliding then
   then sofa kecil L shape rapat ke dinding plus floor pillow yg besar
    kat lantai..

[ Last edited by  koko2 at 6-4-2007 09:06 AM ]

kenn This user has been deleted
zettyhani :

lepas tengok gambar tu, agaknye luas rumah tu tak sampai 20' kan?
untuk warna dinding, saye advise jgn guna feature wall,cuba gunakan warna yg terang dan bukan dark range.
utk buatkan rumah nampak luas dan panjang sikit, ceiling design kena smart sikit, kalau ceiling design perfect, rumah ni akan nampak luas sikit.
advise saye, jgn sesekali gantungkan pendant light, ini hanye sesuai utk rumah yg ceilingnye tinggi dan keluasan yg besar.
kalau rumah saiznye sederhana ataupun kecil, dan ceiling rendah (9' atau ke bawah consider low ceiling), pasang pendant light hanye memaparkan kerendahan ceiling itu sahaje.

utk kitchen, since wall tiles dah ade, jadi its good kalau hanye pasang kitchen cabinet, dan wall unit starting above the wall tiles, then boleh jimatkan sikit dan boleh menutupkan bahagian yg tak ade wall tiles, at the same time tak payahlah cat lagi.

hope my advidse dapat membantu kawan tu ye.....

zettyhani :

lepas tengok gambar tu, agaknye luas rumah tu tak sampai 20' kan?
untuk warna dinding, saye advise jgn guna feature wall,cuba gunakan warna yg terang dan bukan dark range.
utk buatkan rumah nampak luas dan panjang sikit, ceiling design kena smart sikit, kalau ceiling design perfect, rumah ni akan nampak luas sikit.
advise saye, jgn sesekali gantungkan pendant light, ini hanye sesuai utk rumah yg ceilingnye tinggi dan keluasan yg besar.
kalau rumah saiznye sederhana ataupun kecil, dan ceiling rendah (9' atau ke bawah consider low ceiling), pasang pendant light hanye memaparkan kerendahan ceiling itu sahaje.

utk kitchen, since wall tiles dah ade, jadi its good kalau hanye pasang kitchen cabinet, dan wall unit starting above the wall tiles, then boleh jimatkan sikit dan boleh menutupkan bahagian yg tak ade wall tiles, at the same time tak payahlah cat lagi.

hope my advidse dapat membantu kawan tu ye.....

tq koko & kenn. Rasa2 u lah kenn, warna apa yang sesuai sangat sebab dia bercadang nak letak kaler coklat tapi akak bagi tau kaler coklat tu gelap.Merah pun macam cantik juga tapi dia dok confuse sebab semuanya dia rasa cantik. Nasihat profesional diharapkan.

ff: Dia tak ada line iinternet sebab itu minta tolong akak tanya kat sini. Tq very much

Follow Us
saya nak bertanya...

1.  sesuai ke klu dlm rumah kita pasang batu2 yg org pasang kat dinding rumah luar/pagar.. macam serpihan2 batu bata yg dicantum2 tu (mafa saya tak tau namanye) niat saya nak pasang kat dinding yg menghadap meja makan

2.  klu nak pasang cermin, kat dinding meja makan tu, boleh ke klu saya buat separas meja makan..sesuai ke.. sy nak menampakkan rumah saya luas dgn memasang cermin tu

3.warna cat apa yg paling sesuai utk menampakkan rumah tu luas dan nyaman

dibawah ni saya sertakan plan umah saya... lukis sendiri je..

tolong bagi advise ya...tq

Reply #57 kenn's post

kenn...
saya suka dgn design yg u diaplay kat sini...
nampak moden.
saya baru beli umah n buntu nak menghias...
boleh bantu???

thanks.
([email protected])

Originally posted by zettyhani at 6-4-2007 01:33 PM
tq koko & kenn. Rasa2 u lah kenn, warna apa yang sesuai sangat sebab dia bercadang nak letak kaler coklat tapi akak bagi tau kaler coklat tu gelap.Merah pun macam cantik juga tapi dia dok con ...

saye advise light beech colour atau light coklat, tapi utk warna coklat, mestilah pilih yg sangat sangat light ye....
merah cantik, tapi sesuai utk feature wall, kalau lebih dari satu wall juga warna merah dalam rumah, jadi macam tak berapa selesa tinggal dalam.
jadi saye advise light beech or light coklat.:hatdown:

Originally posted by ilahairi at 6-4-2007 04:33 PM
saya nak bertanya...

1.  sesuai ke klu dlm rumah kita pasang batu2 yg org pasang kat dinding rumah luar/pagar.. macam serpihan2 batu bata yg dicantum2 tu (mafa saya tak tau namanye) niat say ...

1. batu batu yg u maksud tu namenye 'stack stone', memang saye dah propose banyak interior living design yg feature wall dgn stack stone ni, biasenye light brown or beech colour.
Memang sesuai dan cantik, Balinese style, tapi syaratnye u sudi korbankan ruang sikit, sebab tebal stack stone ialah 4'', tak tebal tapi tak nipis, jadi kalau u sudi, ape salahnye letak stack stone kat living jadi feature wall.

2.)utk cermin kat dining room, kalau bottom cermin tu selaras dgn dining table, boleh jugak tapi effectnye tak berapa jelas.
tapi janji cermin tu tingginye jgn sampai ceiling, about sampai 1' 6" hingga 2' bawah ceiling cukup, sebab bottom cermin bukan dari lantai, tapi dari ketinggian agak 32" (atas meja makan), jadi akan nampak pelik jika bottom tak start dari lantai, tapi tinggi sampai ceiling. hope u understand what i mean.

3.) utk nampak luas, warna yg paling sesuai ialah putih atau light beech colour, lighting juga penting, jgn guna bulb yg warna effect nye putih sangat atau kuning sangat. dari segi penempatan furniture juga penting, cuba gunakan tempat yg luas, elakkan letak furniture kat position yg tak luas ataupun looks like terpaksa letakkan furniture yg besar ke ruang yg kecil.....satu corner kecil saje dalam rumah nampak furniture tu macam terpaksa atau 'ngam ngam' fit in, the whole house juga akan nampak sempit. tak guna kalau cuba mengalihkan perhatian tetamu yg datang, satu corner nampak kecil, whole house juga dianggap kecil.

harap ini dapat membantu.:ah:

Originally posted by mamaauni at 6-4-2007 05:35 PM
kenn...
saya suka dgn design yg u diaplay kat sini...
nampak moden.
saya baru beli umah n buntu nak menghias...
boleh bantu???

thanks.
([email protected])

pls check ur PM, thanks.

-----deleted-------

[ Last edited by  kenn at 5-12-2007 05:53 PM ]

terima kasih kerana sudi melayan pertanyaan saya...

1. bab cermin tu.. maknanya klu hendak menampakkan kesannya seeloknye bottom cermin tu dibuat dari aras lantai dan saya bercadang utk menggabungkan cermin dan stack stone tu.. maknanya stack stone tu akan menjadi frame utk cermin itu kelak.  keluasan dinding saya adalah 2400mm lebar dan tinggi nye saya kurang pasti (saya tinggal di kondo).  Angaknye berapakah anggaran kos utk cermin da stack stone tu.

2. utk cat pulak.. disebabkan saya ingin menjadikan stack stone + cermin sebagai picture wall saya adalah sesuai sekiranya saya menggunakan warna coklat cair utk keseluruhan dinning room saya... betul tak..

diharap kenn dapat membantu.. bukan apa saya ni dah lama nak menghias ruang tamu + ruang makan rumah saya ni tp ada je yg tak kena, jadi bila ada ruang ni saya sangat2 seronok sebab boleh bertanya pada yg pakar.  terima kasih banyak2 ya kenn.

sure cantik nanti jadinya rumah Ila ni....

Originally posted by ilahairi at 8-4-2007 08:09 AM
terima kasih kerana sudi melayan pertanyaan saya...

1. bab cermin tu.. maknanya klu hendak menampakkan kesannya seeloknye bottom cermin tu dibuat dari aras lantai dan saya bercadang utk mengg ...

sama sama Ila,

1.)saye tak suggest stack stone tu jadi sebagai frame utk cermin, sebab ketebalan stack stone 4 inci, cermin tu saye agak 10mm macam ni, nampak pelik kalau cermin nipis, tapi stack stone tebal. rasa macam cermin tu tenggelam sikit, tak berapa sesuai utk tujuan meluaskan space tu.
saye suggest frame tu guna wood, walaupun biase nampak, tapi memang good choice.

2.) warna coklat yg sangat sangat cair baru sesuai, jgn buatkan interior nampak gelap, ini akan mengakibatkan ruang tu nampak kecil dan sempit.

harap dapat membantu ye....

Reply #74 pinatbate's post

alah kak pinat baru bercadang... belum buat lagi.. banyak nak diambil kira klu nak buat tu..  

Reply #75 kenn's post

klu ketebalan stack stone tu saja dah 4 inci, maka ruang yg ada tu akan berkurangan 4 inci.. eemmm.. makin sempit lah.. so pilihan yg baik ada lah menggunakan cermin agar ruang saya tu tampak luas... mulanye sy cadang nak pasang stack stone + cermin di ruang living + dining sy (dinding yg bergaris merah) tp disebabkan ianya akan menyempitkan dan tidak sesuai menggabungkan dua elemen itu so sy kena simpan lah dulu niat nak buat stack stone tu ... Insya Alahh klu ada peluang lain kali boleh lah buat, mungkin di tempat lain....

terima kasih ya kenn dgn jawapan2 yg diberikan... memang dapat membantu..:tq:

[ Last edited by  ilahairi at 9-4-2007 10:49 AM ]

kenn klu ada contoh2 gambar utk ruang living + dinning especially utk umah2 kondo & pangsa ... paste2 kan lah kat sini ya.. bukan apa susah nak dapat contoh2 design utk umah2 macam ni, klu kat majalah2 kebanyakkan utk umah2 teres or banglow aje.. terima kasih ya

Originally posted by ilahairi at 9-4-2007 10:25 AM
klu ketebalan stack stone tu saja dah 4 inci, maka ruang yg ada tu akan berkurangan 4 inci.. eemmm.. makin sempit lah.. so pilihan yg baik ada lah menggunakan cermin agar ruang saya tu tampak lua ...

kalau nak buatkan space tu nampak besar, selain dari cermin, cat dan lighting juga membantu, cubalah furniture, lighting dan cat yg berwarna terang.
Welcome Ila......

-----deleted-------

[ Last edited by  kenn at 5-12-2007 05:54 PM ]