CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: erleyna

ibu bekerjaya - cemana korang bahagi masa???

Originally posted by habibnas at 3-4-2008 06:24 AM
er itu ari aku punnangis..tapi aku anak sorang ko anak 2 org mesti arr double2 nangis
sedey aku baca iqa kate gitew
mau tak hangin ek ..aku pun angin gak..sedey nyaaaaa

ko mengepam sambil ma ...

ko tak tahu umah aku skrg bib .... umah 'dilanda garuda' sbb penyakit MALAS laki bini berleluasa 2-3bulan ni.
Laki aku pun dilanda MS ..

skrg ni aku train suffiya .. ajar kemas umah ... muahahahaahahah

so..ada ape2 lagi idea tak cam nak nak selesaikan masalah 2 ini

hmmm.. aku rasa kan.. kita2 yg ada anak lelaki ni... tolongla ajar anak lelaki kita handle keje rumah sket2... bayangkan la nnti menantu kita menanggung camne kita rasa skrg. cari nafkah sama2. means sama2 balik dah penat. tup2.. kt umah.. laki mengangkang depan tv.. siap demand nk itu ini lak dr kita. mane tahan beb. mithali tak mithali. apa aku heran.

aku dulu b4 kawin lg aku dah cakap siang2. aku taknak laki yg mengangkang aje demand itu ini. no such thing as sorang dok lepak2 tgk tv.. sorang lg berpeluh2 ketiak dok mengemas.. memasak.. menjaga anak semua. semua mende kene share. lainla klau aku ni suri rumah sepenuh masa dengan elaun khas 2k sebulan. okla nk demand macam2. ini.. gajiku gajimu gaji bersama.. tup2 keje umah kau kau aku aku. mane leh jadi kan?

utk erleyna.. oleh kerana ko berani sound direct je kt hubby masa hubby mengendeng. so aku assume ko pon jenis yg bole cakap lepas. apa kata ko lepas sungguh2 kt hubby ko. explain bebetul.. klau perlu mengungkit pon.. sket2 ok la. yela.. dia kenela paham. kita tlg dia cari nafkah kt luar. balik umah dia kene la tlg kita buat keje umah gak. ni sampai dah tahap ko menangis.. pressure macam tu.. bahaya.. silap2 aribulan bole lead ke masalah lebih besar. tambah2 lagi bila ko tolak husband ngendeng tu. bahaya tu... tp semuanye berpunca dari sikap dia yg tka menolong jugak. so.. diskas.. let it out..

as for mothers out there... ingatla.. kita dah rasa camni... tu maybe kesilapan mak mertua kita gak tak ajar anak lelaki dia menolong kt umah. cth.. mak aku sendiri.. pada dia.. anak pempuan buat keje.. anak lelaki.. elok je melepak terbongkang depan tv. katanye.. keje2 kt dapur n kemas umah.. keje2 anak pompuan.. amboi2.. tp tak pernah la pulak aku tgk abg n adik lelaki aku wat keje2 lelaki.. basuh kete ke.. hatta drill lubang rail langsir pon adik pompuan aku yg kene buat tau?? so.. insafla.. hehe

Reply #63 talapia's post

talapia..

ur last paragraphtu...hmm.. laki aku kan seumur hidupdia pinggan sebiji pon tak yah angkat pegi letak kat sink... spoilt big time..

tp lepas kawen reti plak basuh sume pinggan periuk ..dah kering masukkan lam kabinet laci sume..

aku rasa atas keninsafan diri sendiri gak la tgk bini penat ke tak buat keje... bukan sebab mak/ayah ajar ke tak dr kecik..

(aku tak la puji laki aku n kata org lain nye hasben takbestt... jgn pikir gituu...sebab suami masing2 ade kelebihan dan kelemahan sendiri kannn)

Reply #13 erleyna's post

hmmm memang tensen la kalo gini...nazha penah gak rasa, time bila tak cukup tido dtgla tensen tu..mula kepala otak dok bangkit keje2 yg kita dok buat..tapi bila dpt rest yg cukup, lupa dah seme tuh..nazha punya prob, hal2 umah pejam sebelahmata jek...nak sepah, sepah..lantak..tapi bab anak pulak..jenis bangun mlm tak tido2 sampai nak g keje...dah dia tak tido, kita pun bkn leh tido sangat...

Originally posted by zealvia at 3-4-2008 09:38 AM
so..ada ape2 lagi idea tak cam nak nak selesaikan masalah 2 ini

ada lagi satu..

HINT2 sket kat spouse sambil2bercakap dgn anak tu..

contoh sebenar:
anak aku : 牋牋牋牋牋牋牋爉ama... nak airmilo...
aku: 牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋mama sibuk la sekang..minum air kosong dulu laa
anak aku: 牋牋牋牋牋牋牋牋air milo laaaaaa..aida nak air miloo
aku: 牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋牋aida... kejap lagi mama buat la.. nampak tak mama tgk sibuk masak ni?? mama ni ade 2 tgn je tau takk.. jap lagi mama nak basuh baju mama nak kemas dapur..mama nak tgk adik... mama penat tau nak layan peel aida yg tak sabar2 nih.. dah la aida tak tolong mama
anak aku: 牋牋牋牋牋牋牋牋alaa..tahan la sket penat tuuuuu  (aku lempang 爂ak kanggg budak ni)

kalaudah ckp macam ni lakil eh wat takk reti jugak..aku give up la...

Follow Us
oo aku lagi teruk
anak tiga seme aku buat sendiri
aku takde maid

ko taklehla nak kemas rumah je hari-hari..asalkan pijak lantai tak rasa macam pijak pasir dahle

basuh kain pun ikut mood kalo penat sangat aku basuh hari sabtu je secara borong

tak semestinya seme mende ko kena buat hari-hari time pagi ngan balik keje tu

anak aku pun suka makan nasi kat umah malam2..so itu je la yg aku buat hari2
basuh pinggan, kalo penat..aku basuh hari esoknya
lipat kain plak ikut mood
tapi bab mengaji seme tu aku pastikan buat setiap hari

dan aku mampu je tengok tv csi, house, desperate housewife ke gol n gincu ke hehehe

Reply #64 Delifrance's post

tul tu.. actually mende tu...bole diubah.. maybe parents tak ajar.. tp klau sendiri ada kesedaran.. bole berubah. but whatever it is.. semua nye begins at home kan? sampai skrg.. aku mcm tak nk je pasang2kan abg aku ngan sesape. takut nnti kesian kt bakal kak ipar aku.. laki dia (abg aku) tak tlg langsung wat keje. hehe...

ntahla. nk blame penuh pada parents tak bole jugak. cth.. my MIL.. dia treat my FIL... sangat2 la bagusnye. usahkan angkat pinggan ke sinki... basuh tangan pon siap ada mangkuk air basuh tangan. tp anak2 lelaki dia ok pulak. my husband... bole pulak kemas semua.. siap kemas dapur lg.

terapkan dlm diri anak.. 'menolong'. ok kot... hehe..

Reply #67 MelahJanda's post

bukanla nk kemas spic n span... tp sedapla mata memandang.. klau tgk pinggan mangkuk kotor berlonggok dalam sinki.. uish.. sakit mata weh.. takkan nk biar.. dah tu baju sebakul tak basuh.. siap skali ngan baju anak tumpah milo la.. kene susu la.. takkan nk biar jugak.  ada mende yg kita bole tangguh2. cth.. sapu sampah sampai bawah katil n sawang tu.. bole la tunggu wknds... tp klau dah nasi anak makan bersepah.. kene gakla sapu.. mop2 jugak kan. tu yg meletihkan tu.

klau nk makan luar tiap ari lak.. isk.. koyak gak poket. nk order pon.. dah taktau nk order apa. mcm laki aku.. dia mmg prefer aku masak. so.. masakla aku walaupon ikan goreng n sayur bening. hehe. tp.. aku setkan.. wknds aku cuti masak. kecuali.. aku rajin. bole la masak special sket. rabu pon aku cuti msk sbb ada pasar malam. so ok la sket kot kan.

aku bole je  tgk tv.. bole.. tp tangan merayapla gak wat keje.. cuma maybe takleh la nk consentrate. sambil2 lipat baju ke.. iron baju ke.. main2 ngan anak ke...

MMM...jalan yg ok utk membantu kita d umah amik maid kot..
atleast keje2 umah kita settle..dan kita leh ngadap anak..
laki aku,x pnh basuh berak anak..tapi..bab2 kalo anak nangis nihh..bole laa bg kat diaaa..kalo time aku nak masak kemas umah bole laa bg kat diaaa..tp kdg2 laki aku rajin gak kemas2 umah nihh..time anak nangis tgh malammmmmm...dia leh tepuk2 jer budakkkk tuh sampaiiii kuat2...sementara aku g bt susu..
kalo xnak jg pun aku bising gak laaa ngan diaa..mmg penatt..nak2 lg time2 cmanak aku nihh tgh melasak..huuuu..aku byk bt keje time dia tido laa..kalo dia tido 1 jam..dlm ms 1 jam tuh laa mcm2 aku btt..xperlaa er,sementara nak membesar nihh....maid ko bila sampai??

[ Last edited by  ms_butterfly at 3-4-2008 10:35 AM ]

hmm tapi pinggan aku kat sink pun bukan banyak melonggok jugakle
sebab masa tengah2 masak tu aku pastikan semua besen ke apa ke balenyer da dibasuh
cuma tinggal pinggan ngan sudu je lepas makan nasi
hehe kalo malas, esok jela aku basuhkan
sama gak ngan dapo..kalo aku malas, esok baru lap dapo

contoh ibu berkerjaya yg maleh

ni plak dialogue aku ngan hb aku bila cakap pasal kije umah:

aku: U ni tolong lah i sket, i kije u pon kije sama2 penat.
lakiku: I kije berat satu hari pakai tenaga pakai otak...ari1 kije, u kat opis dudok kat aircond...sabtu ahad tak kije.
aku: sama jugak i penat memeras otak kat opis, balik kije umah lagi tido pon kul 1am kira i lagi penat dari u. kalau u tolong i sket kan kita boleh rehat sama2.
dia: fair ler tu pagi u peras otak balik peras tenaga. I double tau tenaga dan otak....lagi penat ..lagi pon i tak sihat ni (utk pengetahuan korang laki aku sebulan sekali mesti demam, flu dan batuk!!!!!!!!!!!!!)

so aku pon diam kang lebih2 jadi gadoh plak...kadang kalo aku tak tahan aku isteria jap..baling2 barang..tp dah ada bb ni aku behave sket la

uwaaaaaaaaaaaaaaa
camne aku esok esok nih?
dah la laki takde sini, aku tinggal ngan baby je la bila dia kuar nanti
maknanya sume mende kena buat sendirikkkk

Originally posted by MelahJanda at 3-4-2008 10:17 AM
oo aku lagi teruk
anak tiga seme aku buat sendiri
aku takde maid

ko taklehla nak kemas rumah je hari-hari..asalkan pijak lantai tak rasa macam pijak pasir dahle

basuh kain pun ikut moo ...

baru ku tahu akak ni pompuan

Reply #74 kuchenta_81's post

laa ko nih

Originally posted by kuchenta_81 at 3-4-2008 10:39 AM
uwaaaaaaaaaaaaaaa
camne aku esok esok nih?
dah la laki takde sini, aku tinggal ngan baby je la bila dia kuar nanti
maknanya sume mende kena buat sendirikkkk

rILEX ..ku cehnta..rame lagi para ibuk kat sini yg hubby diorang outstation memanjang..contoh HABIBNAZ tu

Reply #75 MelahJanda's post

ai mana page aku nih.....

Reply #72 zealvia's post

byk tul alasan laki hang zel
tapi apa nak buatkan..kalau kita tak buat, kesian pulak kat anak dan rumah jadi tongkang pecah. laki ni kengkadang rumah dah mcm kapal tenggelam pun dia buat pura2 tak nampak, kang teguh kene sound suruh tolong kemas

Laki ku anak manja dari azali, kasut sekolah pun mak basuhkan tapi daku pulak dari kecil memang buat semua sendiri, adik beradik ramai. bak kata talapia, esok2 insyallah haku nak ajar anak ku yg jadi rajin sikit buat basic apa yg patut.

tetapi laki ku kalau nak suruh dia tolong, kene panggil dan suruh kalau tak..tak akan ada rutin pada dia. tapi bab jaga baby, memang suruh dia buat so nis boleh buat keje lain tapi bab mengemas ni haku lebih suka buat sendiri sebabnya takut kene buat 2kali.