CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kemaruk

[Tempatan] tun najib

alesandra replied at 30-1-2024 05:32 PM
bangang....ko baca la kes tu betul2.dia pertikaikan kuasa sapa pengampunan tu sebenarnya?

bangang.. ko tu yg tak faham betul2

aku ni tak berpihak pada mana2 pihak politik so aku baca je semua pendapat mana2 pihak politik... sbb tu aku boleh kesan mana2 gap dlm penjelasan oleh mana2 puak politik.. so aku tau juga la pasal tindakan cabar keputusan pengampunan tu

ko tu yg bodoh jadi lembu (macai) dan juga anjing (keyboard warrior/cytro) kepada puak politik yg ko puja

yg pasal anwar dgn zahid pun acik mojarean_x yg betul

yg ko pulak masih dlm penafian yg anwar tu sebenarnya baik dan cemolot dgn zahid.. jenis bangang pemuja politikus tak tentu hala

Kamilah penyamun di dalam negeri

CiliPadiSedap replied at 30-1-2024 05:43 PM
kalau najib dpt pengampunan wak zahid sanggup jadi orang nombor dua ke? sedangkan kem najib ma ...

Nasi dah jadi bubur lambuk

najib buat dinding:

Sia sia berjuang. Bersih ape bagai. Kesudahnye...hmmm

Ana kembali membawa kemenangan

Follow Us
terma2nkondisi2 replied at 30-1-2024 05:39 PM
mmg le aku tau berita tu sbb aku jenis baca berita.. bukan yg hanya tengok tajuk je.. berita yg ko ...

apa yg dr zaliha  ckp tu dah  betul.mesyuarat tu mmg berlaku tapi apa yg berlaku dlm mesyuarat... confidential.itu antara rahsia kerajaan . bukan dia yg berada di atas position  menafikan atau mengiyakan.yg pancut awal tu awatnyer?..lawyer najib pun taktau menauselalunya benda2 gini lawyer tau dulu....

kakikuDibibirmu replied at 30-1-2024 06:24 PM
Ana kembali membawa kemenangan

Malu apa boskur

terma2nkondisi2 replied at 30-1-2024 05:46 PM
bangang.. ko tu yg tak faham betul2

aku ni tak berpihak pada mana2 pihak politik so aku baca je s ...

tak..,. aku malas nak tau  ko punya ulasan  karangan palatao.cuba  bagi aku... fakta celah burit mana ko dapat tau yg PM mempunyai kuasa dlm lembaga pengampunan.sepemahaman aku PM tu cuba beri nasihat je mcm ahli lembaga pengampunan diraja yg lain. peguam negara lagi main peranan dari PM

MissYouSayang replied at 30-1-2024 06:28 PM
Malu apa boskur

Jadi malu-maluin saya

Malu apa bossku

Malu, maafkan saya yang bersalah, malu, maafkan saya, malu, maafkan saya

logik si bangang...ahli lembaga yg dilantik ydpa ,sultan tapi kalo ada pengampunan salah PM

alesandra replied at 30-1-2024 06:26 PM
apa yg dr zaliha  ckp tu dah  betul.mesyuarat tu mmg berlaku tapi apa yg berlaku dlm mesyuarat...  ...

bodoh.. post bodoh gini yg aku malas nak layan.. aku dah tulis betul2 dlm post2 aku dlm tred.. pi refer balik..

kalau berbalas reply dah jadi bangang mcm ni aku dah malas nak reply penyokong politik bodoh mcm ko

kakikuDibibirmu replied at 30-1-2024 06:18 PM
najib buat dinding:

Comeelnya najib

alesandra replied at 30-1-2024 05:08 PM
Kuasa pengampunan tu terletak kuasa ydpa sepenuhnya .pm tu cuma  ahli lembaga pengampunan je.ko se ...

sebab tu jadi rakyat kena cerdik sikit nyah, Anwar ada kuasa untuk nasihat YDPA tu, even if the end result is solely based on keputusan YDPA, you are telling me the numerous times Anwar jumpa YDPA tu dia tak persuade him to not go along with pengampunan ni?

Apapun, if Pahang decides to pardon Najib sia sialah PR move pergi Borneo and whatnots, Najib 's case is one of the biggest criminal cases in our country's histroy kot?

Also, serang personal orang ni is so 2010s behavior nyah, so what if I minat Siti pun, Bangnon tu tak maksum yach! This Kerajaan Perpaduan has been pushing for the pardon through Umno

chanthik replied at 30-1-2024 06:43 PM
sebab tu jadi rakyat kena cerdik sikit nyah, Anwar ada kuasa untuk nasihat YDPA tu, even if the en ...

ko baca balik apa yg ko post sblm ni...owhhhmaigawdddd

alesandra replied at 30-1-2024 06:31 PM
tak..,. aku malas nak tau  ko punya ulasan  karangan palatao.cuba  bagi aku... fakta celah burit ma ...

ni pun post bodoh.. aku dah tulis betul2 dlm post2 aku dlm tred ni

ko yg bodoh tak paham apa yg aku tulis pehtu sebut aku ni palatao nak bagi nmpk ko hebat

bila masa aku ada tulis spt yg ko cakap tu?

bangang ko ni bila dah tak faham tu, berfantasi sendiri apa yg org tulis, kemudian tulis sendiri nak bagi nampak diri sendiri tu hebat

bodoh ko tu jgn wariskan je anak2 ko... takut nanti berkembang biak keturunan bodoh penyokong politik

terma2nkondisi2 replied at 30-1-2024 06:39 PM
bodoh.. post bodoh gini yg aku malas nak layan.. aku dah tulis betul2 dlm post2 aku dlm tred.. pi  ...

reply ko terdahulu....
mmg le aku tau berita tu sbb aku jenis baca berita.. bukan yg hanya tengok tajuk je.. berita yg ko post tu ada dlm link berita yg si kemaruk post pada post pertama tred ni..

tengok la post2 aku dlm tred ni.. tu yg aku post berita pasal si zaliha mustafa tu

kalau fake news, zaliha tu sepatutnya nafi la sekerasnya dgn nada yg garang dan marah org ramai sbb nak kaitkan anwar dgn pengampunan najib

ini tak, lembut je bunyinye ckp tunggu pengumuman lembaga pengampunan

mmg betul ada kemungkinan yg lembaga pengampunan tak nasihat pun agong pasal pengampunan najib ni, tapi menteri madani tu sendiri yg perlu tunjukkan pendirian diorg dgn teguh taknak ampunkan najib
replay aku ....

apa yg dr zaliha  ckp tu dah  betul.mesyuarat tu mmg berlaku tapi apa yg berlaku dlm mesyuarat... confidential.itu antara rahsia kerajaan . bukan dia yg berada di atas position  menafikan atau mengiyakan
takpe... aku tau ko dah termalu...

chanthik replied at 30-1-2024 06:43 PM
sebab tu jadi rakyat kena cerdik sikit nyah, Anwar ada kuasa untuk nasihat YDPA tu, even if the en ...

susah uols..since uols ckp jadi rakyat kena bijak sikit..malangnya x semua rakyat bijak ...

idoklah bad PR move kalau Najib berjaya dpt pengampunan..kes2 berprofil tinggi mcm ni kebanyakan susah rakyat nak fhm..sat lg depa ckp zaman najib semua senang, bR1m tiap2 tahun dapat mmg patut heols diampunkan..

cmf_jeangrey replied at 30-1-2024 05:08 PM
This is the father of all corruption..

Kak mah standby, malam ni boleh pakai crown sambil bergelek  ...

kak mah kut gelek sure acamni kan... berombakkk

alesandra replied at 30-1-2024 06:55 PM
reply ko terdahulu....  replay aku ....

takpe... aku tau ko dah termalu...

bodoh.. aku cakap ramai yg mengaitkan anwar dgn pengampunan najib sbb menteri2 madani yg berkaitan yg jadi ahli lembaga pengampunan.. oleh itu org ramai yg kaitkan anwar dgn pengampunan najib.. oleh itu, menteri madani hendaklah menafikan sekeras-kerasnya dgn nada yg marah dan garang bagi menafikan berita tersebut sbb berita2 mcm ni akan mencemarkan nama baik anwar ibrahim

ni aku quote balik apa yg aku tulis yg ko boldkan tu "kalau fake news, zaliha tu sepatutnya nafi la sekerasnya dgn nada yg garang dan marah org ramai sbb nak kaitkan anwar dgn pengampunan najib"

kalau tulisan mudah gini pun ko tak faham, mmg jelas ko bodoh

aku ulang balik ni.. oleh itu, menteri madani hendaklah menafikan sekeras-kerasnya dgn nada yg marah dan garang bagi menafikan berita tersebut sbb berita2 mcm ni akan mencemarkan nama baik anwar ibrahim

bodoh mereng otak ko minum banyak 'kencing' politikus