CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Pembuat filem gangster ambil lah sedikit tanggungjawab" -Wardina

ada gak tempiasnya..

tp mak ayah yg tau ank tgk citer tu,atau dah tgk sama2 knp xbg explaination?

knp xckp dkt anak,mak xsuka anak2 jd mcm tu.meroko,ugut org,pukul org,judi,rasuah,zina tu bukan perbuatan yg baik. kita xboleh tiru yg jahat.buat baik diblas baik.tgk pengakhirannya.si jahat pastu mati dgn sadis. nak jd macam tu?

lgkan cerita arnab dan kura2 pun ada teladan,xboleh ke klu parents buat sedikit ulasan atau tazkirah dkt anak2.budak2 ni sedikit sebanyak dia terpengaruh jgk dkt parents.melainkan parents tu dah serah ank dia betul2 pd kawan.

aku kesian sebenarnya pada pembuli ini.. its clear that pembuli ini start dari rumah.. dari kecik kena buli dengan maybe paretns atau penjaga.. lack of kasih sayang....

teringin nak tgk parents pembuli ini

GhostWalking posted on 6-11-2014 12:03 PM
yelah sebab uols jenis berakal.kena yang jenis mengikut jer harus dah jadi kak long kawasan

sebenornya faktor tgk filem gengster tu minor saje.faktor mak bapak lagi besar..bagi anak mkn punca rezeki haram,mak bapak tak solat,tak berdoa..dan sebagainyalah.

sebetulnye kalau nk taboh kat penerbit filem malaysia sahaja mcm tak adil plak
sbb bukan filem murahan malaysia je ada ganaz2 ni..filem dari luar pon kemain byk
kalau kata la xde filem gangster dari mesia....
budak2 still blh tgk muvi hollywood. mcm2 jenis ada bukan sikit2 ganas nye tahap bunuh bagai letop bagai.

dah nama duduk asrama, jauh dari parents dan pemantauan sekadar dari guru dan warden yg tak berapa kerat tu.
agak2 la.....time skolah pun bukan budak2 ni nonton 25 jam. kalau parents 2 org nak jaga anak2 2-3 org pun kadang2 terlepas pandang....inikan pulak 2-3 org warden nk jaga beratus murid....mustahil sgt.

sekolah asrama la pengeluar budak2 pembuli, gay n lesbian. semua depan mak bapak pijak semut x mati.
dan lg satu budak2 kalo ada gang mmg menjadi2...org tua pun sama.
lg satu didikan dari rumah plg utama...tugas didik anak ni dari mak ayah no 1. bukan org lain...kalau failed didik anak toksah beranak...dok nk salahkan org manjang.

Ini depa buat real  the real juvana..itu rupa2 Lan Tooodak kah?

anak aku xsuka tgk cite gangster tp suka tgk cite tanah kubur...
acaner tuu???

Follow Us
alesandra posted on 6-11-2014 05:00 AM
sebenornya faktor tgk filem gengster tu minor saje.faktor mak bapak lagi besar..bagi anak mkn punc ...

somewhat iols setuju ada benarnya.cuma filem2 takde essence sangat macam contoh citer gangster melayu ni budak2 sedikit sebanyak akan terikut.dulu iols ada buat mini esemen pasal citer pramlee.tapi bab ni verbal effect on children.hasilnya memang ada.diulang2 perkataan "bodoh" etc a group of kids yang menonton ni ikut guna lepas tgk citer tuh.observation iols buat banyak kali supaya takla lecturer iols kata xvalid.parents la kena pantau.kena explain.kalau di momok2kan benda tu macam agree to the actions, bebudak akan pikir benda tu ok..tapi iols tak kata citer pramlee tak bagus tau.

tentera_laut posted on 6-11-2014 12:49 PM
aku kesian sebenarnya pada pembuli ini.. its clear that pembuli ini start dari rumah.. dari kecik ke ...

Yup...bullies ni look stronger outside..inside they are weak...anak aku penah kene buli...beb kes la..ada le keciriannya membuatkan dia jd mangsa...but antara pembuli tu..1st bdk hyper yg tak leh buat pertimbangan,2nd bebdk kurang kasih sayang kat rumah,rete pun kurang..ngk anak aku lebih skit kot....dah dia ranapkan barang2 anak aku...yg anak aku ni plak satu hal plak..tak reti show mutual respect gitu...

to me, kes buli membuli ni sikit je kena mengena dgn filem. it's a sign of society yg sakit. si @ituini bila ada kontroversi semedang nak cari satu point utk dia blame supaya org setuju dgn dia dan tunjuk dia betul, boleh gain popularity.

lebih kepada peer pressure dan endless cycle of bullying. sebelum ni pernah kena buli dengan senior, kemudian bila dia jadi senior dia buat kat junior.   Last edited by Santeira on 6-11-2014 01:22 PM

honeybee1802 posted on 6-11-2014 01:18 PM
Yup...bullies ni look stronger outside..inside they are weak...anak aku penah kene buli...beb kes  ...

since anak kau dah kena buli.. u need to break the cycle. otherwise dia akan buli gak bila dah besar sket atau jumpa orang weak dari dia..

i tak tau cammana caranya tp leh google la.. tunjuk ajar penting dari ibu bapa..

apa yg kau cite pasal budak yg membuli tu betul.. selalunya yg membuli ni mmg start dari rumah..
aku mmg keen nak tgk parents yg budak2 yg membuli ini.. aku leh bet sure parents yg hampeh.

Last edited by tentera_laut on 6-11-2014 01:24 PM

ibu_haritz posted on 6-11-2014 01:12 PM
anak aku xsuka tgk cite gangster tp suka tgk cite tanah kubur...
acaner tuu???

Okla tu...insaf mak dia...:-)

ok la btol gak apa yg dia sebut tu

I tak de la berkenan dgn wardina ni sgt tapi somehow she has her point. My own experience, anak bongsu i lelaki 5 tahun,  style dia bersembang dgn abangnya 9 tahun mmg mcm rempit (ntah rempit atau gangster)... all the 'dowhh','bai','bapak best', 'siut' mmg i akan dgr sndiri. Padahal diorang bukan prnh tgk cerita2 gangster atau rempit pun. Sbnrnya influence dari persekitaran kawan2 kat sekolah atau jiran2. Dan peranan yg plg penting ialah parents MESTI kena pantau, tegur dan explain apa yg betul dan yang tak betul. I stil can accept the jargons mcm "dowh" bcos i take it as a kind of expression. Tapi i mmg pantang dgn perkataan carut marut..termasuklah "bodoh" dan "gila" in their conversations. This is on going proses... mmg akan ada cabaran2 seperti, "mama, si ali (sbg contoh) tu biasa je cakap babi dgn bibik dia". Saya akan jawab,  ibu dia tak dgr tu,  kalau tau msti ibu dia pun tak suka". And the latest one,  i dgr my son bertekak dgn kakaknya sbb berebut tablet, then cakap "nak bunuh" siap tunjuk penumbuk. Mmg tersirap darah i. This is true story. My own story bukan cerita org lain.. So back to my son,  mmg kena tiaw kaw2 la apa lagi. For me, he must learn and know apa yg dia buat tu salah. Wpun dia nak defend diri dia, kata si mat (contoh) bergaduh dgn adik cakap "bangang" "bodoh" depan ibu dia tapi tak kena rotan pun.
Sebesar mana pun cabaran di zaman canggih serba canggih ini, parents tetap kena berusaha didik anak2 dan jangan putus asa. Mmg lah kita tak setuju dan salahkan orang itu atau orang ini atau blame sekolah blame kerajaan dan semua nya tapi kena ingt anak2 ada lah amanah Allah. Dan hanya parents (esp ibu) yg punya 'prerogative' trhadap anak2 mrk iaitu DOA.

tentera_laut posted on 6-11-2014 01:22 PM
since anak kau dah kena buli.. u need to break the cycle. otherwise dia akan buli gak bila dah bes ...

Bila hantar anak aku perati jgk habit anak aku ni....diamnibjenis dont care...org susun selipar elok2 hang main blasah je ltk selipar hang...dont even nak bg salam kat ustaz n seniors...berbuih nor mulut ni ckp...bg salam...show some respect..insya Allah others will respect u back...oh yup yg dulu kesnya start dgn nama2 panggilan..anak aku terikut2 dgn member lain....agaknya si pembuli ni geram..so dia tgk mangsa yg paling fragile....
Yup hengat nak hilite with my kids regarding this issue...kenkadang si kecik 5 thn tu pun boleh mwmbuli abandgnya...

kucingTomey posted on 5-11-2014 09:43 PM
kak melah..pahang power!

pepower pahang pun pernah merasa main liga perdana

mmg aku setuju sgt2 dgn wardina...filem gangster adl salah satu pendorong ke arah budaya buli...pengarah/penerbit filem apa kesah,yg dorang tau adl "money..money..untung!!!anak2 aku mmg tak de peluang laa nk tgk citer gangster nehh..buang masa & tak de faedahnya!!

Cite cinta drama melayu dah kena perkosa pun masih hadap nak tergila kan laki tuh.... cuba realiti kena perkosa mau hadap ngan lelaki tu...??? Silap2x gila pun bole jadi... sape la buat drama ni.....

mdmvava posted on 6-11-2014 09:44 AM
tapi betulla, aku setuju pengaruh filem ni, anak buah aku kemain buat gaya cakap mcm lan todak tu, a ...

haha..yup mmg btl,budak2 nehhh mmg mudah sgt terikut-ikut tmbh2 lg kalo citer 2 pelakon gangster tuh hebat giler pd mata dorang..

Kejadian buli sekolah asrama ni memang susah nak elak... yang sekolah harian pelajar balik rumah dan spend time kat sekolah waktu sekolah sahaja pun tak boleh nak eliminate fenomena buli ni, inikan lagi sekolah asrama yg mana depa spend time bersama seharian sampai malam.  Dah jadi lumrah manusia ni bila hidup berkumpulan, secara automatiknya akan wujud governance structure samaada secara formal atau informal.  Kalau sekolah asrama, yg tua /senior will become the superiors dan yg junior jadi minorities, peasant yg sentiasa kena oppress.  Material wealth atau level of intelligence bukan faktor dunia budak2 asrama, macam dunia luar... dalam dunia depa, yg lebih kuat physically rules.. of coursela budak form 5 lagi kuat dari budak form 1,2,3.  Kalau tengok penjara pun sama, ada informal governance structure among inmates themselves... ada puak2.. ada yg kuat dan ada yg kena kowtow.

Tambahan lagi, benda ni ada cycle dia... yg kena oppress masa junior, bila jadi senior dia pun nak merasa oppress orang gak.  Takkan nak letak warden kat tiap2 bilik 24x7 kot?.  Lebih selamat bagi parents, kalau taknak anak kena buli janganlah masukkan anak2 dalam sekolah asrama.

@MissNigga suka citer Melayu terutama bila wardina berlakon