CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: shahx

[Jenayah] Dua pelajar perempuan maut dirempuh Hilux

Alfatiha...

Hibanya hati sorg ibu.., ingatkan anak dan selamat sampai ke sekolah..
Rupanya alami kecelakaan..

takziah kepada keluarga mangsa

Sebenarnya aku benci dgn golongan yg tangkap gambar,rakam video semasa kejadian2 mcm ni berlaku. Semoga aku dan keluarga dijauhkan daripada termasuk golongan begitu dan tak terkena macam tu.

Innalillahi wa inna ilaihi rajiiun.

lasagnaklcc replied at 11-5-2015 12:31 AM
Takde lesen takde roadtax tu satu hal. Kalau rasa tak pandai bwk kereta takyah la nyusahkan org lain ...

Kasihan nya dgn ibu malang tu hilang anak sekelip mata.  Aku harap pemandu tu di kenakan hukuman penjara  yg setimpal. Biar jadi pengajaran bg yg

Lainu. Penjara dan denda balasan nya. Tiada maaf bagi mu

ajinomotonosuga replied at 11-5-2015 07:51 AM
senario harian di mesia..macam oang makan nasik lemak tiap morning..

tunggu aje giliran hangpa la ...
kenapa kat masjid2 or masa solat jemaat depa tak kasik KESEDARAN KESELAMATAN JALAN RAYA?

pasai pa ostad2 selebriti tak kasik kesedaran keselamtan jalan raya?

malah cite sonok bawak laju laju cam setad rebina tuh
nape bahlol sgt mu ni?, tarak penah pi masjid ka bahlol?

tarak pnah ikut kuliah?

ada ja ustaz nasihat benda tu semo, lu je bahlol tarak jejak masjid/surau.

Rate

1

Moga ditempatkan bersama orang orang yang beriman. Aamin.

Follow Us
hancur hati parents....allah teringat anak kat rumah tu...

batmana replied at 11-5-2015 01:40 PM
nape bahlol sgt mu ni?, tarak penah pi masjid ka bahlol?

tarak pnah ikut kuliah?

ko tu yang bodoh.. banyak nau tgk katon batman tu jadi sengal
oang maksudkan KUALITI , berapa banyak ceramah agama sekali pun kalo tadak kualiti..ko ingat ada perubahan?

omputeh tu tadak ceramah agama pun pasai pa depa bleh control kematian di jalanraya dalam kadar yang terkawal? depa punye church tiap ahad tak cite pasal pakai topi keledar kaa pakai seat belt kaaa..cuma kata if u drink dont drive   tu aje..tapi pasai pa kematian jalanraya depa terkawal?

kete depa lai power, lai besar besar cam badan depa yang macam gajah..v6 v8 tu nothing  four wheels drive seme tu nothing..mostly kete baru2 pasei kete seken hen pun harga dekat sama kete baru peh tu kalo seken hen kene menten salu lama2 kos labour tu buat kete seken hen lai mahal dari beli baru

baik beli baru so mostly kete baru, beso2...powerful dan salu eksiden budak2 muda remaja baru dapat lesen bawak kete power2 so depa terus tukar law jalanraya, misal probation kene longer dan tokleh bawak kete sekian2 power kalo umoq or hours of driving sekian2..dan banyak lagi..so tindakan tu cepat !!!

solat jemaat berapa kali 1 minggu berapa taun di mesia tu dan kalo sebut bab keselamatan jalanraya tiap jemaat pun ko ingat ada perubahan??? aku yakin tadak

pasai pa tadak? pasai takdok kualiti !! sure ceramah pasal tu dengan gelak ketawa konon lawak, macam kartun bulan posa larang main mercun tapi ada gak putus jari pasai pa? iklan tu tak efektif, depa ada pikio ka? adaaaaaaaa pakai kartun bab cam tu..kalo nak eratkan kasih dalam koge dalam society antara bangsa yang ada pakai kartun maybe efektif, ni bab putus jari putus leher putus kaki ko pakai kartun, bab nyawa ko main gelak ketawa

setad rebina siap bangga bawak laju dari ganu untuk pi ceramah dia..siap tanya ada sapa bleh laju lagi dari dia? senyum2 bangga BODOH !!

oang mesia dah tadak jiwa, tak sensitip mende cam ni..seme acuh tak acuh je pasei yang mati tu bukan koge sendiri dan kalo koge sendiri pun..sabar je laaa dah ajal diaaaaaaaaa...omputeh sebut ni FATALISTIC behaviour, perangai perangai yang membawa maut

tak btui ka?  perangai yang boleh bawa maut ko leh tgk dari sudut aktif dan pasif gak..bukan aktif aje..misal perangai membiarkan, tak apa, complacency, biarrrrrr lahhhh..sabarrrrrr laaa..yang pastinya di letakkan pada tempat yang tidak sesuai so tak adil so lahir kezaliman

hangpa berlaku zalim pada society sendiri dan rasain ler bala Allah swt !! toksah nak napikan laaa..aku tak untung apa..aku dok jauhhhhhhhhhhh dari malaya

sape la pya hilux dia rembat ni...
kalo bapak dia yg bg leh kira subahat la kan...bg anak bwk dgn xde lesen nya...
xde lesen ade ati nk bwk transfomer...
lahabau btl...pe hukuman dia ek...
gantung gak ke

al-fatihah........

4wd.. ak mmg angin gila babeng. mentang2 kete mung tu besau bapak ko bawak laju2. sb kita2 yg bawakkete kecik ni bila kena himpit sikit je dh mcm kecik kepala. seriua! sb?

Sb kita ni timun. digolek luka tergolek luka. benci ak ngn org yg bawak 4wd nih.

fifie_olin replied at 11-5-2015 02:13 PM
sape la pya hilux dia rembat ni...
kalo bapak dia yg bg leh kira subahat la kan...bg anak bwk dgn x ...

kalau x silap iolsdr pembacaan sepintas lalu td..

majikan dia punya tu. cuba check balik utk confirmation.

sedih tgk.
takziah kepada keluarga mangsa.

sedih betul baca cerita kemalangan mcm ni, aku harap kena jail maksima mamat kurang ajar tu, jgn high-high ambil pil kuda sudah

~boolean replied at 11-5-2015 10:37 AM
Waktu ummah mengutuk myvi aku diam aja kerana aku tahu pemandu kenderaan apa sebenarnya yang paling  ...

pembunuh no 1 jalanraya

kawan saya minggu lepas meninggal di Kuantan..di hempap Hilux..anak patah kaki...

aku dok perhati je. kebanyakan hilux ni bawak laju pastu menghimpit and membuli orang di jalan. segelintir je yang bawak slow. yang lain tu bapak laju tak hirau orang lain.

takziah.

tadi baru nampak budak budak sekolah tak pakai helmet dok buat willie few times di jalanraya. apalah nak jadi.

takziah..........org yg buat salah xmati

katok mapoh la hilux driver tuh. simpan pon menyusahkan jek. kecik2 tanak mampos.

dan si bangsat owner hilux takde lesen takde roadtax tu pon katok mapuh gop jah.

ajinomotonosuga replied at 11-5-2015 02:11 PM
ko tu yang bodoh.. banyak nau tgk katon batman tu jadi sengal
oang maksudkan KUALITI , berapa ban ...

Surau kawasan aku selalu ada ceramah pasal benda2 begini...pemanduan berhemah, berniaga kecil2an, hormati jiran dll.. pendek kata hal2 "remeh"

Akhirnya jemaah surau minta pengisian lebih kepada dosa dan neraka..balasan kubur..mayat tak diterima tanah.. pendek kata hal2 menakutkan..

Aku hanya mampu hempuk kepala kat meja aja lah. Entah apa ntah taksubnya melayu dengan cerita ngeri. Cerita macam menginsafkan, tapi keluar surau mengumpat jiran tetangga.

Naik malas aku nak ke surau.