CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Perniagaan Di Petaling Street Wajar Kongsi Dengan Orang Melayu- Datuk Jamal

nolya replied at 18-9-2015 07:07 PM
Iyelah kan....... berkenan benor dia dgn petaling st.  Nape tak perjuangkan peluang melayu berniag ...

ok laa jual tudung...... bukan semuanya tourists kapiaq lahanat   

lagi pun nie 1 peluang nak perkenalkan masakan melayu (especially menu pantai timur) kat pelancong  

Decaffeinated replied at 18-9-2015 06:58 PM
Petaling Street tu dah dijenamakan sebagai Chinatown - semacam satu produk pelancungan gitu. Samalah ...

Bila aku kata melayu ni tak menilik kecerdikan diri sendiri (aku avoidkan perkataan bodoh), melayu marah, sentap, tercabar, tercalar.  Melayu ada Kg. Baru, kenapa tak nak berusaha keras hidupkan semula Kg. Baru.  Dulu Kg. Baru ada pasar barangan kraftangan, ada tarikannya,  ada pentas budaya, sepatutnya Kg. Baru itu dihidupkan semula.  Skr pun waktu malam, ada banyak gerai2/resto makanan kat situ: masakan siam ada, nasi lemak antarabangsa ada, ayam penyet ada, western juga ada, ikan bakar tak tau ade ge dak?.  Up gradekan lagi kawasan Kg. Baru biar boleh lawan petaling st. Izinkan buskers buat persembahan kat situ supaya meriah.  Masjid Kg. Baru juga dah cantik sekarang ni, boleh juga dijadikan tarikan pelancongan.  Tak terfikirkah?

..businessbabi tonyok Mulayu  tak nak kongsi ka,wahai Jamal Batang Burok? Monopoli cina lahnat tuwww…

nolya replied at 18-9-2015 07:07 PM
Iyelah kan....... berkenan benor dia dgn petaling st.  Nape tak perjuangkan peluang melayu berniag ...

otak lu otak tak berkembang...lu masih fikir melayu sekarang hanya jual tudung...

mesti jarang baca quran ni...tu pasal otak lu statik.

nolya replied at 18-9-2015 07:36 PM
Bila aku kata melayu ni tak menilik kecerdikan diri sendiri (aku avoidkan perkataan bodoh), melayu ...

pasar minggu tengah diupgrade la stazah woiii...

apa pun...sini cina niaga..sana melayu niaga..situ india niaga...akan menambah jurang perkauman...tau tak..?

tapi lu otak statik mana mampu fikir ni semua...

Cukup2 tidak mempunya reasoning skill KNN Jamal ni
apalah pergi marah peniaga, bukan mereka issue lesen pun
Ko gi lah tengok bangsa mana yang menguasai DBKL
ko kawtim lah..mana tahu untung2 dapat lesen yangdi idamkan
tapi dengan lagak samseng  sombong, Orang pun was was dengan sejarah melingkup

Follow Us
lavabersih5.0 replied at 18-9-2015 07:48 PM
pasar minggu tengah diupgrade la stazah woiii...

apa pun...sini cina niaga..sana melayu niaga.. ...

sebenarnya otak lu yg senget, asyik nak fikir yg negatif je.  Walaupun  ada little india, china town, arab souk, selama ni pun aman2 je. Ilmu niaga melayu pun tak sehebat mana jgn beranganlah nak compete dgn cina.  4-5 bulan niaga di petaling st, bagaikan niaga buluh kasap, untung ke laut, modal pun lesap, akhirnya bengkrap. Kat little india, melayu tak nak tumpang niaga sama ke?

Dah tamat  riwayat lababersih5.0

Tak salah kan sis ?
Melayu pun sanggup jah kongsi tanah melayu dengan pendatang terdampar jinjang

Yup very right
We dah kasi lu byk peluang lu berniaga sampai jadi jutawan hartanah bagai

nolya replied at 18-9-2015 08:09 PM
sebenarnya otak lu yg senget, asyik nak fikir yg negatif je.  Walaupun  ada little india, china to ...

ramai jer melyu dah jadi dlm bisnis...cam wa.

tinggal kolot2 cam lu je tarak berani niaga sebab tarak keyakinan diri n tak mau ikut sunnah..

Rate

1

lavakeris replied at 18-9-2015 08:27 PM
ramai jer melyu dah jadi dlm bisnis...cam wa.

tinggal kolot2 cam lu je tarak berani niaga sebab ...

lu minat niaga lu niagalah, semoga lu boleh jadi tokey nanti.Jgn jadi peniaga sendu, hidup segan mati tak mau.. lu mesti ingat bukan semua melayu minat niaga kerana lain orang lain matlamatnya.

dani-rox replied at 18-9-2015 06:48 PM
Memang pon rasa mcm cilanat sis... sup ayam rasa air paip jah. Servis slow mengalahkan siput babi. ...

kan..menyesal pergi makan situ dulu sebab menyumbang kepada si jamal ni dok taja tasah sila tek juling..

tau xpe..worker semua bangla,tak mesra,lembab,harga cam cilaka.. memang dah bangkrap.. satu demi satu cawangan tutup.. la ni terpaksa la cari jalan lain untuk dapat duit..iaitu dengan menganjurkan himpunan macam gini la..tah berapa juta masuk poket dia..

melayu pun nak gak niaga barang fake, pirate

Aku pernah kene baling dengan buah berangan panas & buah anggur oleh peniaga cina kat situ. Sebab opismet aku pi tawar menawar rege buah berangan pastu x jadi beli. Naik angin la nyonya tu, diambiknya 2-3 bijik buah berangan dari kuali dibalingnya kat aku dengan opismet aku. Yang staff aku budak cso lrt p.seni pergi picit2 buah anggur. Nampak apek tu bising dia, dipetiknya buah sebijik dua terus dibaling kat aku dan staff aku. Rilek jer staff aku sambut anggur tu sambil makan....so toksah ler korang pi sana tu bukan ade ape yang best pun.

Kau nak sangat hamek jer lar duk cakap banyak watpe? Tak de geng kau takde telo nak bertakek ker? Dasar jantan kote kepit, bagi hanjeng makan jer lar kote kau, pukimak punye jantan lemah syahwat!

kecuh lah issue petalin street lah low yat lah......rasanyer itu bukan MAIN issues negara sekarang.
ye pun nak melayu masuk meniaga..biat jerlah slow slow.......cuba fikirkan caranyer supaya melayu boleh berkongsi berniaga dlm petaling street dgn lowyat tu. Tapi biar dgn cara yang betul dan pro sikit. jangan macam gengster..siapa pun akan marah.Tak perlu buat announcement camni. SUka buat announcement ..pastu maintenance kelaut hehe kejap jer melayu dpt lesen pastu sewa dgn bangla atau indon atau cina......pimai pimai tangtu gek jadik nyer lol.

Cam CHOW KIT road.takder pun INDON buat announcement nak quota meniaga..sekarang mereka diam diam dah concur (betul ke ejaan ni...lol) PART ni yang tentu tentu kewarganegaraan nyer belum asti ..diam bisu jer pemimpin buat dek hehehe

Practical la sket..
Dr sibuk nk berniaga kat situ, boleh x fikirkan cara nk bwk tourist shopping kat jln TAR.

Thn 90an taim rajin g ptaling st, selalu la terserempak ngan tourists. Tp skrg dh berthn x g situ sbb toke kedai sgt x frenly. Scary.

Jd kot betul2 jamal sekinchan nk tlg org mulayu, instead of bagi idea x brp practical, find a way nak upkan jln TAR sbg tpt shopping wajib dikunjungi tourists.sekian

cukai pendapatan dari swasta 80% drpd orang cina yg hanya berpopulasi 25%, sangat rasis, apa kata puak ko bayar 65% supaya tak nampak rasis?

Petaling Street dikenali Chinese Street di luar negera, kalau ko nak masuk bisnes sana, apa kata ko masuk cina makan barbee dulu?

Boleh share 50% bisness masjid jamek dan pasar seni?