CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: barfi

[Tempatan] (Updated) Kedua dua kaki pelajar putus dilanggar Lori : 3 Kenderaan terlibat

Sedangkan wife aku bwk keta pon aku x caye inikan lg motor.lg extreme kalo nak biar anak2 dara..psl ape? Most times aku tgok pompuan or makcik2 bwk moto suka berangan smbil bwk slow.tukar lane sesuka hati mcm harap org jaga dia.kalo org bwk laju n x prasan mmg rempuh dah.tp kalo pompuan tu cekap x risau sgt.tp ini bwk moto masuk bandar pon takut2 aku advice elok bwk keta jek.

nanges ak baca kat sotkobar td..

buat adik sekolah tu - bertabahla adik ye.. moga kuat hadapi ujian ni..

buat pemandu kereta yg langgar motor adik ni - berhati-hati di jln raya .. kalau pun rasa nyawa sendiri murah harganya, tp pikirkan nyawa pengguna jln raya yg lain.. pegi buat report polis, sbb dlm sotkabo polis dah mtk ko wat report kan ?

buat pemandu lori - kenapala lari mcm tu jerk.. atleast bg la bantuan apa yg patut.. kalau pun takut kena tikam ngan org ramai sbb terlanggar adik ni, ko dah buat report polis ker ? mesti belum kan sbb dlm sotkhabo hari ni , polis minta ko pun buat report ..

buat tukang komen dlm forum ni - berhati-hati bila menaip tu.. kita pun tak ada kat situ, tak tau jln cerita .. kita tak duduk tmpt adik tu , jgn samakan sgt pengalaman sendiri ngan pengalaman adik tu sbb masing2 pengalaman tak sama ..

cascutes replied at 19-1-2016 08:57 AM
kita boleh salahkan mak ayah
kita boleh salahkan si kakak
kita boleh salahkan si driver lori

yup.. aku setuju, kita tak perlu salahkan sesiapa or tunjuk pandai cakap itu ini entah2 korang yg lain mse skola dulu kemain hebak g skola naik muto gak kan?? penah gak naik muto x pakai helmet kan??

semua dh tertulis BUT takdir tu boleh diubah kalau dia xnaik muto (sb lesen pun xde) TAPI itu dah takdirnya..

semoga adik ni kuat menghadapi kehidupan yg mendatang..

Ya Allah

ngerinya tengok gambar

scary
boleh claim apa2 ionsuran ka

Follow Us
kesianny dik... sabar lah harap2 keluarga pon dapat jaga dan bagi semangat kat dia..

buat pemandu kancil tu, kau salah ke tak, pergi la report polis,

pemandu lori - mungkin kau tak salah time tu tapi dah kerap sangat lori2 ni bawak macam haram

budak2 bawak moto, ni esok2 aku harap sangat anak2 aku tak pandai bawak moto, bapak aku dulu tak pernah ajar bawak moto pon, minggu daftar nak amik lesen baru dia ajarkan bawak, tu pon 1 round taman jer, memang aku tak berani bawak la, setakat gear 3 je lepas huhu...

banyak kali dah terkena dengan pemandu2 yang tak reti adab nih, selalu aku maki, kau nak mampus, mampus sorang2 jangan babitkan aku

Salam takziah buat adik ni dan family
semuga tabah menghadapi dugaan ini dan semoga diberi kesembuhan
Kalau ada sesiapa tau adik ni or family adik ni punya bank acct no.
tolong updated ya
tq

alahai kesiannye kat die. tolak tepi kes dia bawak motor takde lesen. paling penting org yg bertanggungjawab sila ke depan

simpati dengan beliau tapi aku tetap salahkan mak bapak yg bagi anak-anak bawah umur bawak motor..

ya Allah,beratnya ujian utk adik ini..sama2 kita doakan agar adik ini diberi kecekalan hati...
kpda peminpin sila tgk rakyat anda..kete dah mahal,minyk mahal..

ALDRIN replied at 19-1-2016 09:04 AM
betul tu...bawak motor kaki x jejak tanah sbb kecik sgt n x sampai. Pastu ada motor condition teru ...

hahah i tergelak baca narration you so very detail lah hahaha esp part yg tudung tuuu

takziah.. dulu kecik-kecik kawan-kawan sekolah semua pergi sekolah jenis naik bas.. mungkin bawak motor sebab nak jimat tambang agaknya..

teringat dulu-dulu, setiap kali berjalan kaki ke sekolah pasti terserempak dengan seorang atuk ni, berjalan perlahan-lahan ke sekolah berpimpinan tangan dengan cucunya.. tengok gayanya rumah atuk tu lagi jauh dari rumah kita, tapi sanggup atuk tu luangkan masa menemankan cucunya ke sekolah..

alinone78 replied at 19-1-2016 10:45 AM
scary
boleh claim apa2 ionsuran ka

Rasanya boleh tapi processnya panjang dan rumit sebab budak nie umur 14 dah tentu takde lesen.

takziah.. harap pemandu yang jadi penyebab tu hidup tak senang.

korang ni takde simpati ke pada mangsa?

kesian kat adik ni... lumpuh seumur hidup dia... takde org simpati ke? at least bagi dia kaki palsu ke... sedih sangat la...

bluehedgehog replied at 19-1-2016 09:51 AM
undang2 di mesia
keta motor eksiden
hbis la keta

betul2... klu motor langgar kita pon kita yg dlm kete ni gak yg salah... aparahhh

rasa simpati semua org ada terutama lepas tgk gambar adik tu

cuma yg dikesalkan ialah apabila ibubapa membenarkan anak2 tanpa lesen memandu kenderaan

fire_place replied at 19-1-2016 08:02 AM
Mak pak ni yg bg anak bawak moto pikir lah sikit,jgn pikir kesenangan sdiri Je.kat kg ke APA ke sama ...

Aha... betul pun. Ada satu kes ni hilux langgar motor di kepala batas, kedah dan dia terus drive utk ke balai polis jitra. On the way tu ratusan motor kejar dia...tak sempat dia sampai balai dah kena ketuk dgn motorist ni semua di Tanah Merah Bandar Darulaman...katanya depa dia mabuk. Aku pun ingat dia mabuk tp bila tau rupa rupanya dia tu kenalan aku ...mustahil dia mabuk sbb dia bukan peminum pun dan aku percaya saja dia mmg drive terus nak ke balai di jitra.... nasib baik tak kena lenyek sampai mati....kesian member Cina aku tu.... mentang mentang dia Cina, kena fitnah mabuk...kalau Melayu agaknya depa tuduh dia ambk ketum kot