CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

my SIL anak 4..body cun mcm anak dara. suar jean sama size dr dulu..sampai la ni.
i guess, kala ...
bezita60 Post at 2-7-2010 18:05

ehhehe,,betul tu bezita kan
ada tu...anak dara pun badan gemoks gak kalu x pandai jaga
lansg belum beranak bagai

o baru anak 2 rupanya.  Datang balik lepas anak 5,  nak tengok bole menten slim lagi ke ta ...
aurorae Post at 2-7-2010 13:51

ko mcm frust je...dah menggemok ke skrg ni aurorae???
yela anak 5 kan...huhuhu

xpe..kontrol makan...bykkan exercise

Post Last Edit by sofiajane at 3-7-2010 00:53

ada org tetap kekal kurus wlau pun makan banyak..  ada org badan bagai dipam-pam wlau makan skali sari je .. maybe org yg payah naik badan tu, kadar metabolisme nye tinggi .. proses pencernaan nak dapatkan tenaga berlaku dgn cepat .. and org gumuks sebaliknya plak ..

err .. berckp pasal ank baru 2 or ank dah 5 tu tak leh jd kayu pengukur badan leh menten ke tak .. ade org baru berank sorang, suami nak peluk pinggang bininya tu pon tak sampai .. my cousin ank dah 6 org .. tp menten gedevazzzz !!

my sis, kalau tenguk.. org tak caya anak 7 dah bujang belaka,....badan n rupa cam anak dara ...sentiasa bersih n cantik.....

ko mcm frust je...dah menggemok ke skrg ni aurorae???
yela anak 5 kan...huhuhu

xpe..ko ...
kuntakpindek Post at 2-7-2010 20:51

aku menggemuk right after 40.  Genetik pak aku kot, sebab semua makcik belah pak aku gemuk2 bila dah berumur, semua makcik belah mak kurus2, walau datang dari kampung yang sama, dan lifestyle yg sama.  

Sebelum tu, belum gemuk lagi walau dah anak 4.  Cuma pinggang je yg tak supa macam dulu.

my sis, kalau tenguk.. org tak caya anak 7 dah bujang belaka,....badan n rupa cam anak dara ...senti ...
coniferous Post at 3-7-2010 06:44

Masa Manak kecik kecik dulu..selalu terpikir... orang yang kuat makan nie tak gemuk2 sebab keberangkalian..ada jin aprit yang tolong sedut segala makanan dalam perutnya.........jenis jin yang senantiasa lapor......

Follow Us
aku menggemuk right after 40.  Genetik pak aku kot, sebab semua makcik belah pak aku gemuk ...
aurorae Post at 3-7-2010 08:26

INI SEME MAK PAK  PUNYA SALAH dan PEMBAWAKAN..........

INI SEME MAK PAK  PUNYA SALAH dan PEMBAWAKAN..........
manakautau Post at 3-7-2010 09:28

Dah tu pagi petang makan nasi kampung, ikan darat, ulam-ulaman, pagi berkebun kelapa dan koko, petang berbendang, tapi masih gemuk gak.  Kena la salahkan genetik.

Masa Manak kecik kecik dulu..selalu terpikir... orang yang kuat makan nie tak gemuk2 sebab keb ...
manakautau Post at 3-7-2010 09:17

itu pun betul manak........tapi depa ni kadang depan org je makan macam pelahap tapi biasanya makan sikit jer....

TT,

Ade bermacam sebab kenapa wife ni tak kurus:

1. genetik
2.takde masa nak bersenam- pagi pi kerja, mlm balik nak uruskan rumahtangga..suami kebanyakannya uruskan diri sendiri je..mlm nak layan suami bila berkehendak.Bila nak bersenam plak, mgkn takde org jaga ank kecik lagi..
3.makan ubat pelangsing pun tak jln gak-mungkin kurang pasti cara2 nye...kena la detox dulu baru ubat pelangsing tu berkesan.
4.selera makan bertambah sebab terlebih bahagia/ selalu sengsara- ada pompuan bila bahagia selera bertambah..ada tu bila ada problem selera dia naik..begitu la sebaliknya..
5. ada tu palk nak pi buat cara cepat..nak bagi suami tergoda duit tak cukup, anak ramai..hasilnya badan pun makin naik..
6mungkin dia tgk suami pun badan tak syouk dilihat..maka dia pun takde kekuatan untuk slimkan badan.

jadi, TT ada bermacam sebab kenapa pompuan tu boleh gemuk..orang dulu2 TT tanah tak usah la bandingkan..orang dulu2 cuci kain kat sungai..masak kena cari kayu api..berkebun..dok bawah terik matahari..kadang makan pun tak cukup..makn ubi kayu..takde sorang pun pompuan atas dunia ni nak diri dia buruk..tapi mcm aku ckp tu lah..nanti kalau ko ada bini sok, ko tau la...jgn la bagi bini ko tu gemuk..bila dah naik je..cpt2 la bawak pi buang lemak tu..tapi poket awak pun mesti la tebal ye...

saya dulu b4 kawin 45kg jer. lepas beranak 3 nie dah 60kg..
taun lepas suami hadiahkan saya treadmill..klu mood baik panas lah treadmill tu..kdg2 takder masa sebb sibuk ngan anak2..
bila baca thread nie..saya mcm terasa kena kat batang hidung ku...

bukan tak reti lah TT, badan lepas beranak senang membuak even makan 1 meal a day, exercise turun naik tangga mengalahkan kontrak, puasa tak lepas, senin , khamis bla, bla, bla akhirnya semangat jugak sebab hati senang. nak kawin dah sudah, nak anak dah ada berderet2 lagi 1 poket abeh tebal memanjang so kira senang hati lah.

paling peveret bila dorg cakap, dah kawin, dah laku tak yah berdiet2 laki tetap sayang no! anyway persepsi masing2 lumrah hidup orang yg dah attached gitu!

kali ketiga tu bius tak lut lak pulak, satu OT bingit dengan jeritan aku bila pisau bedah kelar perut aku. Lepas tu terus doctor bagi pengsan.
Core Post at 2-7-2010 17:39

'Gangster-gangster' hang pun sampai menjerit?

Betul & setuju bahawa kita kena jaga penampilan/ badan  tetapi bukanlah semata2 kerana nak jaga /ikat suami...

Apa2 yg di buat mestilah betulkan niat kita dahulu...Lillahi taala kan... Isteri ke/ suami ke/ bujang ke - semuanya kena jaga penampilan/ badan tetapi saya rasalah yg lebih tepat adalah jaga kesihatan, kebersihan yg memang sepatutnya menjadi salah satu tanggungjawab penting terhadap diri...

my breakfast today...karipap dan kek keju beri biru..hahaha...

my breakfast today...karipap dan kek keju beri biru..hahaha...
cmf_tupaihangus Post at 5-7-2010 12:17

Bekfast ala ala DUA BENUA......

Reply 1# clonedetector

dlm hal cmni, hubby kene bantu wife masing2.
kene explain kat diorg temp keje camne.
terutama wife yg x keje.
kalo wife keje senang sikit nak explain.
then beli kan la baju yg sexy suh pakai kat umah.
clubbing dlm bilik ngn isteri sendiri..
slalu yg jaga badan ni, wife yg keje.
x keje ni susah sikit.
hubby kene byk tolong la..

Reply 797# ape2

Saya rasa kalau kerja lagi dugaan kuat. Gi makan luar tiap kali lunch, tgk kawan makan kita pun nak makan gak. Jadi housewife ada masa nak pilih masak apa, boleh nak jaga kalori, ada masa nak bersenam (buat kerja rumah pun senam tapi buat le senaman lain lebih sket). Itu pendapat saya laa, housewife lain tak tau la... Ada gak some ladies yang makin banyak kesenangan suami beri, makin dipam pam badan. Yang jenis ni saya tak paham, kalau kerja dok umah je, dapat laki baik dia balik kerja pun tolong buat kerja umah gak, masih leh gemuk lagi tak tau laa... Patut gi lah eksersais. That's the least you can do for your husband yang baik tuh.

tp sy yg keje nih..
bile tgk org lain slim n boleh pakai baju ape saje tu yg mmbuat kan sy nak slim gak.
heheh.. sib baik dpt kengkawan yg mmg sume nak jaga badan.
mkn pon bkn dlm kuantiti yg byk.
+ sy n hubby ade buat perjanjian.. if nak badan sy cantik, dia pon kene buat badan gak..
no boroi2 .. ^^

Reply 799# ape2

Saya housewife tapi saya lagi slim banding masa saya kerja dulu. So conclusion dia, tengok orang la. Tak semua housewife tu tak pandai jaga badan, tak semua orang yang kerja tu slim2 belaka. Semua terpulang pada motivasi masing2.