CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: casper_comel

seandainya tuhan mengizinkan.. edited pg 6

Close [Copy link]
casper nak lagik....

sibuk sket lately... okes..
bleh sambung sket rasenye

Alish Nadia Armin Zaharin. Pelik. Kenapa aku tak sedar nama yang indah ini tidak pernah disebut-sebut selama ini. Aku kenal dengan dia pun sewaktu berebut kerusi di kelas tuisyen. Hem, buat malu je. Aku akui dia memang lain dari yang lain. Lain dari girl yang pernah aku kenali. Diorang semua tu entah apa-apa. Itu tak boleh, ini tak boleh, macam aku ni laki diorang pula. Aku sukakan cara Anaz yang tersendiri. Walaupun nampak pendiam tapi kalau dah mula mengenali diri dia, bagai nak bergegar dunia ni dengar dia membebel yang bukan-bukan. Walaupun dia sentiasa cuba bersikap happy-go-lucky, selamba hakikatnya dia menyimpan seribu satu kedukaan. Aku cuba untuk selami diri dia tapi peluang yang diberikan tidak seluas mana. Dia lebih gemar menyimpan seorang diri. Ya, Anaz memang seorang yang kedekut bila berhadapan dengan perkongsian masalah. Dia lebihkan ego dari segalanya hingga orang membuat tanggapan sendiri pun dia tak ambil kisah. Dia suka menyakat orang dan aku faham dia tidak berniat untuk mengguris hati sesiapa. Andainya aku seorang yang terlalu sensitif pasti aku akan menjauh hati dengan caranya. Dahulu aku pernah dikecewakan. Aku sungguh tak menyangka aku dipermainkan walaupun pada mulanya aku sendiri yang ingin memulakan permainan itu. Linda, nama yang pernah membuat aku mula bersikap dingin dengan budak perempuan yang lain. Bodoh betul aku ni sebab jatuh hati pada perempuan yang dah pun berpunya. Sakitnya hati aku bila dapat tahu dia terima aku pun sebab nak jelouskan buah hati dia tu. Geramnya aku. Perkenalan aku dengan Anaz pun atas alasan perbalahan. Memang aku suka cari pasal dengan semua girl sebagai balasan dendam aku terhadap Linda. Tak patut kan?
Aku  ingatkan Anaz akan berdiam diri setiap kali aku cari pasal dengan dia. Ternyata dia bukan seperti yang lain. Kesian juga dia tu bila selalu kena kutuk dengan aku.

揌ai, Reez. Menung panjang nampak?

lepas tuh?...

smbung lagik casper.

Follow Us
cikitnya casper....esk smbg lagi eh...

Aku benar-benar buntu sewaktu bertemu dengan keluarga Razman. Banyak pula soal jawab mereka tu. Macamlah aku ni nak interview kerja. Mama Razman nampaknya memang benar

揂naz, kau ni betul-betul gilalah. Are you really sure about this?

揂da apa hal kau cari aku kat sini Man? Aku tak boleh lama.

thanks casper...smbg lagik eh

nak lgik

揗ama, Man nak cari barang kat kedai di tingkat atas tu kejap, nanti Man datang sini semula.

揗an 厖.

eleh baru nak sedar...mencik aku

Malam itu Razman keluar bersendirian dihalaman rumahnya. Kenapa kau tak nak beri aku peluang sekali lagi Anaz? Aku sedar aku yang salah dulu. Tapi itu semua zaman budak hingusan. Zaman cinta monyet. Takkan kau nak ambil hati tentang kisah macam tu. Aku dah sedar sekarang. Entah kenapa sejak bertemu engkau sekali ini aku rasa macam aku dah jatuh cinta pada kau untuk kali kedua. Bak kata KRU dalam lagu Dua. 憈ak ku sedar sekali lagi, ku jatuh hati dengan kewanitaanmu, pada malam yang sempurna , terpegun daku terpesona, keanggunan lembut bicara, kita berdua bagai rela, jatuh cinta 憈uk kali kedua. Memang pada malam kau datang kerumah aku, aku betul-betul dah terpaut walaupun kau dah menolak aku sewaktu aku bertemu kau buat kali pertama. Kau tetap seperti dulu. Seperti sewaktu aku mengorat kau di sekolah dulu. Kalau dikenang-kenang kembali pasti aku tersenyum sendiri. Aku mengusik kau semata-mata memenuhi cabaran rakan-rakanku. Tak sangka pula hari ini aku betul-betul dah jatuh hati pada kau. Mungkin kau dah punyai seorang teman yang begitu sesuai dengan kau. Melihatkan kemesraan kau bersama Fareez dan teman-teman yang lain, ternyata kau menjalani kehidupan yang lebih bahagia dari dulu. Kini aku dapat melihat kau sentiasa tersenyum, tidak lagi seperti dahulu. Nak lihat kau tersenyum pun susah, apa lagi nak tengok kau bergelak ketawa depan aku dan kawan-kawanku. Raut wajah kau yang serius sememangnya menakutkan semua orang. Tapi, bila aku mula mengenali kau, ternyata kau tidak seserius mana. Kau bukan seperti yang dikatakan, tak tahu erti bergurau dan tak sporting langsung. Bila aku dah kenal kau, baru aku tahu yang kau ni pun tahu loyar buruk!

Empat tahun berlalu dengan begitu cepat sekali. Zita akan memulakan kerjayanya. Dan aku masih terkandas di tahun ini. Fareez akan memulakan kerjayanya di sebuah syarikat komputer gergasi di negara ini. Ini semua gara-gara aku terperangkap sewaktu sibuk nak tahu apa yang penyelidik Jerman tu jumpa. Dua minggu sesat di dalam hutan hingga betul-betul membuatkan aku lemah. Dah tu, bekalan makanan pula kehabisan. Terpaksalah makan apa yang ada kat hutan tu. Hutan tebal kat Sarawak tu kalau tak pakar tak kemana perginya. Silap-silap, sampai ke Kalimantan. Nasiblah tak terkeluar sempadan lagi. Itu pun atas pertolongan orang-orang asli di situ. Dengan pertolongan orang asli itu juga kajian dapat diteruskan. Lebih sebulan lamanya disana. Kiranya habis satu cuti semester tu digunakan untuk mendapatkan keputusan kajian. Setelah keluar dari hutan itu, Prof. Kamil membawa kumpulan aku ke rumah abang iparnya di Sibu. Seronok juga berada di sana. Hassan dan Zakri tak lepaskan peluang cari calon buat steady girl. Maklum sajalah, dekat dua bulan duduk dalam hutan tu. Yang ada pun, anak dara orang asli. Bukannya ramai. Yang sebaya dengan kami pun kebanyakan dah pun kahwin. Si Hana dan Emma juga tak lepas peluang mencari waktu sesuai untuk berkenalan dengan anak buah Prof. Kamil. Aku pun 憈ersangkut

Ish, mana pula diorang ni? Aku lambat sikit je, takkan tak boleh tunggu. 態uk!

nak lagik...

lgik..lgik