CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: erleyna

ibu bekerjaya - cemana korang bahagi masa???

Originally posted by zealvia at 3-4-2008 10:45 AM

rILEX ..ku cehnta..rame lagi para ibuk kat sini yg hubby diorang outstation memanjang..contoh HABIBNAZ tu

tu aar, laki dok kedah, balik sini 2 kali sebulan jek
nanti bersalin paling lama seminggu je dia cuti
lepas tu pepandai la uruskan baby pi nursery ke apa ke

uwaaaaaaaaaaa, kena standby baby car seat nih

Hmm... ramai jugak yang superwoman ye...

Saya pun teringin nak ambik part time maid- ujung minggu je.
Kerja-kerja rumah harian and kemas barang-barang anak & baby memang semua saya kena buat. Suami saya kalau nampak saya letih, memang dia akan tolong., Alhamdulillah.. kadang-kadang dia yang masak, tapi bab mengemas tu saya la kena buat.
Rutin harian saya:
sampai rumah dalam pukul 6pm- terus keluarkan baju kotor anak2 letak dalam baldi/washing machine, keluarkan botol2 baby and EBM baby untuk masuk dalam petiais.
pastu masak air, sambil tunggu air mendidih,keluarkan botol2 baby untuk basuh and rendam air panas. pastu masak nasi and keluarkan lauk-lauk untuk masak dinner. Dah air mendidih, jirus kat botol2 baby and buat air untuk minum petang. (dalam masa ni, hasben handle anak, kadang-kadang dia gardening kat luar, bawak anak sulung 2 tahun lebih kat luar. Baby saya baringkan kat luar je)

Malam: lepas mandi and solat, nyusukan baby and prepare dinner, pastu basuh pinggan mangkuk. sidai baju. Biasanya basuh baju anak2 selang seli  dengan baju kitorang. kalau hari ni basuh baju anak, esok basuh baju kitorang. sidai dalam rumah je..

Iron baju biasanya saya buat ujung minggu, iron untuk dipakai sepanjang minggu.

Kalau anak2 tak meragam, semua kerja lancar, kalau diorang buat hal yang tension sikit tu. Kemas2 rumah biasa hasben buat ujung minggu. Dia la yang tolong vakum and kemas mainan anak2. lipat kain, lap-lap meja, saya yang buat.

Memangla rasa beban, tapi cuba sentiasa think positives... Pernah juga rasa tension dulu, tapi share dengan hasben, dia kata buat apa yang terdaya.. tapi tak terurs la kalau macm tu...

husband mane tak sayang bini.. lainla klau ada kes lain kan... cuba slow talk.. mintak tlg sket2. lelaki ni kadang ego.... nk buat keje2 rumah ni sometimes pada dorang mcm tak layak... tu keje pompuan. come on la.. ni abad mane punye cite ni. skrg... kita sekeluarga. bukan takat husband aje. klau anak tu dah besar2.. kerah2 la jugak tenaga dia... takat set hidang ke.. kemas meja lepas makan ke.. okla.. itupon klau dia ada keje skolah.. jgn la kacau.. tp.. klau dok melepak je depan PS.. kn lebih baik blaja2 tolong buat apa yg patut. jgn sampai nnti dah besar... kt mane dia bukak seluar... gi toilet... bulat aje seluar tu atas lantai tak berganjak.. nk harap seluar tu mengesot masuk bakul sendiri agaknye.

neisya salute ibu2 yg bekerja...tp rumah tangga tip top..
org2 mcm gini memang neisya buat idola...

cemana nak bahagi masa ye...rumah tangga lagi..keja ofis lagi.....anak2 lagi...celah tu mcm neisya ni..bb kecik lagi, peknen pulak lagi....hah...kalau tak tahan dugaan...memang melepek aja lah...:kant:

so how neisya nak buat ni???...

ni yg neisya buat dan yg termampu...  

keja kat ofis neisya buat mcm biasa sbb tu sumber rezeki kita....lagipun keje ofis aja pun...bukan kena buat bangunan... ehehe....

yg part rumah tu betul2 kena pandai bagi masa..

mcm neisya pagi2 neisya bgn awal utk siapkan anak2 ke sekolah....mlm2 tengokkan homework derang....
jadi pagi juz buat sarapan ala kadar ajalah...sekurang2nya milo sorang segelas + roti....very the senang...

siapakan barang bb ke nursery mlmnya....pagi tu cuma masukkan botol2 susu + bekal bb...

bj neisya n tudung...cleaner yg iron...

baju anak2 ke sekolah n hb....hb yg iron sbb neisya alah bau besi....

anak2 ke sekolah dengan hb...

bb ja p dengan neisya....memang kelam kabut kalau dia bangun awal...sbb dia nak minta kita dokong....kita nak bersiap bagai...so, biar aja la nangis kejab.....lagipun elok jugak budak2 nangis...jalan sikit otak dia....ehehhe...

dah siap cantik2...seblum keluar....yg ni memang dah rutin...kemas bilik tidur....sapu dulu dalam rumah seround...hold kan tirai bagi elok2...buang sampah lam rumah letak dalam bakul sampah..kalau hb lupa, ku la buat..takmo nnt balik rumah berbau...

pastu baru keluar ke ofis....

balik keje....lepas solat asar..kutip baju anak2 + baju baby kat nursery yg dalam beg tu + baju neisya n hb....masuk dalam mesin...baju sekolah aja basuh tangan( ni hbnye keje)....
sambil siram pokok2 kat belakang....yg jejauh kat pagar...minta anak2 tolong....

satu lagi...anak2 dah besar..leh le minta tlg tgk adik main kejab..lagipun mira dah leh jalan....
kalau nak masak simple2 time ni je lah....tp lately sbb peknen alah kat dapur...neisya masak yg rebus2 aja...tak pun...beli aja...lagipun makan malam tak berat....soto ke...bihun sup ke macam tu aja...

lepas anak2 mengaji quran....tgk homework derang....tp derang dah besar senang byk dah....timetable pun dah pandai ikut sendiri....

mcm tu lah neisya buat...nak bagi perfect betul2 mmg lah tak leh...kudrat hanya byk ni aja.....cuma syukur my hb ringgan tulang...leh la minta tolong sikit sebyk..kdg tak minta pun dia dah buat...

lupa nak bagitau...setiap minggu neisya panggil maid....lipat baju, ironing, cuci sawang, cuci tingkap...cuci longkang....yg major2 lah...

Reply #83 talapia's post

mmg ada sesetengah lelaki mcm ni talapia...cthnya abg ipar neisya yg no 1 n 2......kakak neisya kata, anak dia 7 org...abg ipar neisya ni...tak pernah basuh sekali pun poo poo anak2....yg lain faham2 la...dia kata neisya dgn kakak neisya satu lagi untung....hb leh arah2..dia selalu perli kita org cam ni......'abg...anak berak...abg tolong basuh kejab..."..." abg....tolong pakai anak pampers anak kejab...".."abg...anak nak kaco org makan....tgk le kejab..."......yg tu abang...yg ni abang....ehehhe....

kawan aku pernah tulis

nak jadi khadijah r.a. atau fatimah r.a.?
kalau jadi khadijah r.a., dia ada pembantu untuk siapkan kerja rumah
kalau jadi fatimah r.a., dia seorang yang buat kerja rumah, tak ada pembantu

hmm.. dilema gak kalau suami tak boleh nak nolong, time buat anak.. takyah suruh pun, rajin buat

Follow Us
ohh..best lah hb korang erk...hb aku dulu masa tak de anak lagi mengada..kalo bgn pagitu muka sekupang jer..aku ler tolong siapkan pakai butang seme...siap pakaikan stokin...masa nak masuk keta pon dia lalok2 lagi...nak kata manja dah tua ..geli aku...skang x der lah lagi buat ler sendrik.

Reply #86 limau_nipis's post

time buat anak...eheheh.....

ustaz kata kalau suami tak leh sediakan pembantu rumah utk isteri...dia kena tolong isteri buat keje rumah.....

Reply #87 zealvia's post

my hb pun cam tu dulu zealvia....nak p keje...semua  kena ready utk dia....hatta stokin pun kena letak siap2 utk dia...kalau tak cari depan idung pun tak jumpa...
tp bila dah makin lama..dgn anak kecik lagi...dia tau lak cemana nak uruskan....tp stokin ke panties ke..semua letak lam bakul siap2 lah....

Reply #87 zealvia's post

my hb pun cam tu dulu zealvia....nak p keje...semua  kena ready utk dia....hatta stokin pun kena letak siap2 utk dia...kalau tak cari depan idung pun tak jumpa...
tp bila dah makin lama..dgn anak kecik lagi...dia tau lak cemana nak uruskan....tp stokin ke panties ke..semua letak lam bakul siap2 lah....

Reply #87 zealvia's post

alamak, manjanya hubby zealvia..
aku nak manja, suami aku boleh buat muka kat aku konon cam aku buang tebiat

neisya duduk kat mane? Rasa nak ambik maid untuk buat keje2 ujung minggu. mcam lap tingkap , sapu sawang & sampah, mop lantai dsb... Mane nak dapat area seremban ni ye....

sian bg kengkawan yg hubby xmo menolong nie....
sedey jugak membaca ceta korg....
rasa insaf dan syukur dapat somi yg rajin membantu.....
anak naga yg umo nak masuk tiga taun tu mmg naga dah train dr kecik membantu buat keje....
babah dia pon tiap kali nak outstation mmg pesan kat kedai tolong ibu n jaga ibu....

Reply #91 limau_nipis's post

hehehe.... terbalik plak... somi limo nih...
somi naga mmg suka kalo naga romantik n lemah lembut ngan dia
tapi nak buat mcmana naga nih ganaih skit....

aku seebokkkkkkkkk sangat arinihhh
aku tak sempat nak lepak!
esok aku baca cerita2 korang ek!! saaaaaaayang korang2 yang bagi review kat prob akuuu!! nah bunga :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

apa kata amik weekend or daily maid ?
maid yg dtg seminggu 3x ker kemas rumah, basuh baju, gosok semua
kurang sket bebanan ko nak kemas rumah
balik keje boleh terus masak jer

Originally posted by ehem_ehem79 at 3-4-2008 08:41 AM

ko tak tahu umah aku skrg bib .... umah 'dilanda garuda' sbb penyakit MALAS laki bini berleluasa 2-3bulan ni.
Laki aku pun dilanda MS ..

skrg ni aku train suffiya .. ajar kemas umah ...

..suffiya nakjadi kakak mestikena tolong ibu wat kejer

weh er ko bagi bunga tapi itu ujung ada orang nak main kuntaw

Originally posted by zealvia at 3-4-2008 10:45 AM

rILEX ..ku cehnta..rame lagi para ibuk kat sini yg hubby diorang outstation memanjang..contoh HABIBNAZ tu

cess ko aku lak .nama aku lak naikkk ..babab montot tu nanti

[ Last edited by  habibnas at 3-4-2008 09:32 PM ]

Originally posted by Nisda_ at 3-4-2008 10:55 AM
byk tul alasan laki hang zel
tapi apa nak buatkan..kalau kita tak buat, kesian pulak kat anak dan rumah jadi tongkang pecah. laki ni kengkadang rumah dah mcm kapal tenggelam pun dia buat  ...

lawak arrr aku baca