CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alifinara

Mini Gathering March/April 2010-sebelum rombongan Cik Kiah ke nursery

80# anggerikrimba

apa nak kesah Ang....gaji sebulan kak Sofie kita ni....sama dgn  4 5 bulan gaji kita......ah ah ah ah ah!

79# alifinara

nak buek cam no.....bilo poie laie..baru perasan....nak nak lak ....duit dah abih beli pokok yg didiamkan baru nampak pokok tu...

aii..gader2 lagi geng HG nih..

weekend lepas sempat jengah SACC , sikit je pokok2..tp gerai tepi tu jual dendro nobile (betu ke eja ni?) rm45..catt bunga besar2 3 kuntum rm65..lebih kurang itule regenye ..sbb jalan laju2 takut budak penat n nangis..nak tepek gmbr tak sempat lagi..

cari tokei baja nak beli baja bgreen, tak nampak pun..dah tak berjual lagi ke encik kerry ni..

59# chomby  

Nak kirim? Insya-Allah boleh....
Semalam gi ngan Kak Sofie lupa nak beli kiriman MMISS
alifinara Post at 7-3-2010 10:19

lupa ek. nanti bila rombongan tu jgn lupa tau

83# mYa

cik keri kita nih,,bz memanjang,,,ada tempah jugak baja ngn dia,,,tp tggu keri blik kampung dulu mggu dpn,,jagn lupa ye baja shayeeeeeeee cik keri,,,

84# MMISS

tulah, dah panas panas dgn anak merengek kepenatan, kiriman Kerri jer yg ku ingat

Follow Us
Post Last Edit by khairimhd at 9-3-2010 18:49

85# chomby

chomby, mYa and mmiss...

minta maaf bebanyak le...kalau ada order yg belum sempat di hantar....sebab tu segan nak terima duit dulu...

sebenarnya  proses pengeluaran baja cap X ni sedang dalam proses berpindah sepenuhnya ke TBV, Pahang juga...

sebagaimana orkid2 dan pokok2 yang ada diKlang dulu...

Perpindahan pengeluaran baja cap X ni terpaksa dilakukan atas beberapa perkara.

1. Di Klang, hanya saya seorang je yang buat proses dari A to Z...sedangkan permintaan semakin bertambah..sehingga saya dah tak mampu untuk buat seorang... pikior punya pikior...baik dipindahkan ke TBV juga dan upah orang buat 'packaging'. Dapat gak le memberi peluang pekerjaan dekat beberapa penduduk kampung...kira2 tanggungjawab sosial le ni...

2. Saya merancang untuk jadikan baja cap X ni sebagai produk daerah (kampung) saya...menyahut kempen SATU PRODUK SATU DAERAH..moga ketua kampung iktiraf usaha saya ni untuk majukan dan promosi kampung di mana TBV berada.

3. Biarlah baja cap X bergandingan bersama dgn orkid orkid saya di kampung...kalao sebelum ni org tanya guna baja apa di TBV..susah nak tunjuk sebab tak dak di kampung...lepas ni mudah ja la...

Maka..kesan perpindahan ni akan menyebabkan setiap order yang diterima melalui saya..hanya boleh diproses 2 minggu sekali..sebab saya balik 2minggu sekali ke TBV..

tetapi utk belian  secara terus boleh beli di Bro Muz di Serdang dan juga Kak Esah di Kuantan..

Akhir kata..kekucar-kaciran perkara ni hanya sementara...
sekali lagi..minta maaf bebanyak ye..

81# khairimhd

Tak lah...gaji kita ciput jer.....apa susah, somi tanya beli banyak2 nie untuk sapa? orang kirim....hehehe

80# anggerikrimba

saja jalan2...tak tahu mana nak pergie...dating 2 orang....selalu akak ambik cuti gie tengok wayang atau teman somi akak shopping 1 Utama...lah nie gie nursery...hehehhe (upah dier makan)

89# sofiera

best nyer kak sofie gi dating berdua... hubby oja kalo ajak dating berdua.. mesti dia kesian kat anak2... walau camner pun tetap nak bawak anak... kecuali kalo ada urusan yang tak boleh bawak anak.. baruler pergi berdua... alasannyer.. dia kata segan kalo berjalan berdua.. cam bujang terlajak ngan andartu tengah bercinta.. hampeh tul...

86# alifinara

takpelah kalu ada rezeki ku next time tentu ko ingat. aku dah bgtau hb pasal plan 14-3 nanti. hb agreed

87# khairimhd

kak mas kat air itam ada stock tak. kalu ada ko tlg kasik address dia. lupa ler letak mana dulu. maybe nak ke flora fest sabtu neh

wah2.. romantiknya kak sofie ngan abg

91# MMISS

14/3 ada plan apa? sorry dah tak ingat, xpe, minggu ni aku pegi lagi nursery tu.

best nyer kak sofie....alfa tak berkesempatan nak buat cam tuh....sama cam oja gak...hubby kesian nak tinggalkan anak2....(kite nih tak de bibik.....).. g mana pun semua heret...macam gerabak keretapi le.... teringin nak tgk wayang cam dolu2....rasanya dah hampir 14thn kot tak menjejak panggung wayang..semenjak beranak sulung....kesian kan...rasanya kalu masuk panggung wayang sekarang mesti "peghak" kan....

94# alifinara

alah.. ko kan nak ke oberc attend majlis BIL ko

95# alfa168

akak pergie masa dorang sekolah lah...kalu minggu tak dapat der, mesti menganggkut anak2...akak mmg hantu tengok wayang...kalu bujang dulu malam minggu gie ramai ngan kawan2 tgk wayang....pastue ke 11 LA...huhuhu

89# sofiera

sweet nye kak sofieee......romantis ....
kadang2 kite perlu jgk berdua-duaan kan... walau pun ke NURSERY kan..kan..???
hehehe.. gurau kak... jgn mare...

87# khairimhd
jauhla plak kat serdang, kalau kuantan nak tgu balik kg la plak.

apeke sebab baja ni jadi pilihan ramai..saya rasa selain mmg pokok2 jadi segar bugar, harganye pun sgt2 patut
..sebotol kecil rm5.90 (e.g seaweed)..cuba nengok baja lain..sebotol kecik kurang2 rm10..
eh ter promo plak..

LC dah tak jual ke encik kerry?

96# MMISS

ooh...yg majlis tu...

aku gi 16/3 tauu...jgn kau tunggu kat jejawi 14/3 tgh mlm tu pulak...