CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Duta lover

Bila budak2 hingusan pun dah mengidam blackberry...

Topik ni aku rs kene tukar skit...selain dr mengidam blackberyy..kene tulis " dan Gajet2 Mahal/canggih "..

Topik ni aku rs kene tukar skit...selain dr mengidam blackberyy..kene tulis " dan Gajet2 Mahal/canggih "..

kalau melaram dengan duit mak bapak tu takpe lah lagik..ni melaram dengan duit ptptn ke x pun meminj ...
damsel_fiji Post at 25-9-2010 04:10 PM

melaram ngan duit mak bapak takper....tp toksah la sampai demand nak gajet2 yg mahal dan canggih manggih.,

medang
topic tu just satu analogi je...bila budak2 yang perahsan diri ala2 bisnesman pun dah nak pakai blackberry..
apatah lagi yg lain..huhu

tadi, aku pergi mcD, boleh kate, mcD ni memang tempat tumpuan budak2 IPTA/IPTS, ada la segolongan budak2 ni, masuk mcD, punya la kecoh, tp aku tak heran pon kekecohan mulut dorang tu ( FYI - ni budak lelaki ) yang aku nak gelak tu, 3 4 ekor, masing2 sangkut kamera DSLR yang nikon tu kat leher,...AKU TAK JELES sikit pon ok, aku tau dorang beli benda tu tak pakai duit aku dan tak menyusahkan aku..........

aku dok la kat meja dengan sepupu aku, dia bukan main jeles lagi denganbudak2 yang pakai DSLR tu, ayat mcm ni "tak boleh jadi ni, mesti beli jugak ni". aku sound la, "banyak duit, celah mane ko dapat", dia balas balik " bapak aku la, mane lagi, kene ngepow ni"....then, aku sound je, tak kesian ke bapak kau, kerja penat2, kau sedap2 je nak habiskan duit dia dengan benda2 mcm ni, handphone sikit punya canggih, complete kot, kamera semua ada, nak jugak ko beli kamera gedabak tu, bawak kehulu kehilir mcm orang gila, jatuh padanla muka.....

oleh kerana mulut aku yang laser ni, terus la muncung sedepa sepupu aku tu...hahahha...

tak silap, dekat FB, dah ada group yang mane ahlinya semua ada DSLR, memang ada kebaikkan, tu aku tak nafikan, kalau pandai buat bisnes dengan DSLR ni, ok, aku respek, tp kalau sekadar nak ikut trend, nak guna pon ntah tahu ke tidak, lupakan je la.......

tp kalau beli pakai duit sendiri, bagus lah....kalau masih meminta2 dengan orang lain...sangat2 kesianlah....

Rate

1

tadi, aku pergi mcD, boleh kate, mcD ni memang tempat tumpuan budak2 IPTA/IPTS, ada la segol ...
kaishi Post at 25-9-2010 09:04 PM

kalau beli kamera canggih....DSLR bagai....tp ada plan utk buat bisness....tak mengapa..malah digalakkan....dan hasil dr bisness DSLR tu...boleh tampung study kita seterusnya...dan tak perlu mintak mak pak kita support ...

Follow Us
Reply 86# medangmru

yes...memang bagus kalau pandai buat bisnes dengan kamera canggih2 ni, tak semestinya kamera la, mcm2 gadget lain boleh dijadikan bisnes, ade sesetengah yang beli benda2 tu, pakai duit loan, memang mereka akan cakap, ala, duit loan, so, macam duit sendirila....bila kene bayar....tu kalau mereka yang bayar, kalau harapkan mak bapak yang bayar...macamane pulak ???? tak fiikir plak penjamin untuk duit loan mereka tu......

ada kamera yang canggih2, lepas tu ada kemahiran dalam bidang2 gambar ni, boleh buat duit la, amek gambar orang kahwin ke, masuk pertandingan gambar2 menarik ke, hasil2 daripada kreativiti untuk benda2 mcm ni, boleh mendatangkan hasil secara sengaja atau tak..

bukan untuk bergaya je......

Rate

1

Post Last Edit by NEMESIS at 26-9-2010 11:29

Reply 87# kaishi

sebut pasal DSLR & bisnes ni kan.... off topic jap ye.

kebanyakan budak2 hingusan yg ada DSLR ni agak rude la pada pandangan aku. macam kat kenduri kawin. kebanyakan diorang ni memang la kawan2 pengantin jugak kan. tapi perangainya yg asyik nak duduk kat depan. menghalang kaum kerabat/family yg kat belakang2 tu nak tengok pengantin & amik gambar. kalau tiba turn family pulak nak amik gambar, diorang boleh pulak pintas kat depan camera family & conquer duk kat depan jugak. sangat la biadab pada pandangan aku.

kalau setakat satu atau dua kenduri je jadi macam tu, mungkin aku tak fikir pape la kan. tapi semua kenduri saudara mara yg aku pergi since tahun lepas pun jadi macam ni, rasanya memang agak keterlaluan la.

kesimpulannya (& nasihat jugak), fikirkan la pasal orang lain jugak. kalau professional photog yg dah diupah, mungkin la kita boleh faham. tapi kadang2 yg pro photog pun boleh bagi laluan kat family & orang lain; budak2 hingusan ni pulak yg melebih2. lepas tu bila check balik gambar dalam camera kita, mesti ada terselit muka or body parts diorang. sangat la merosakkan gambar & merosakkan majlis.

Rate

1

budak2 skg memang suka menunjuk2 pun..makan minum semua nak kat tempat grand 2 (grand ke?) cam sec ...
damsel_fiji Post at 25-9-2010 16:09

kdg2 tu,
kt wall fb aku,
ade la gak kuar - ' merasa kopi di starbuck', idakpun, 'baru je kenyang slepas isi perut di starbuck'

kopi? kopi aku bancuh sndiri kt umah lg sodap!
kenyang? kdg2 tu, diorg makan angin je kt starbuck tu, duduk kt meja krusi dlam cafe tu pun, dh boleh kira knyang bg diorg, ceh!

siap smpai profile pic pun ditanayng nyer gmbar minum kopi pakai cawan starbuck, ntah2 cawan tu kosong, amik org yg dh buang kt tepi jalan, pastu posing2 ngan cawan tu

Reply 89# oni313

haha sangap sangat la tu sampai amik cawan kosong tepi jalan

tp betul la budak2 skg ni..FB ni dijadikan tempat nak menunjuk2...menyampah tul aku

Reply  oni313

haha sangap sangat la tu sampai amik cawan kosong tepi jalan

tp betul  ...
damsel_fiji Post at 26-9-2010 18:27

tpikir gak kenkdg, ape le yg sronok sngat mkan minum kt starbuck ni,
aku slalu put on mindset, takkan aku nk minum kopi yg harganyer smpai berbelas2 ringgit,
kopi cap kampung lg sdap

aku beli ice blended kt pasar malam je
yg rm2 =(

(kedekut)

firstly tuan tanah..tajuk kamu mmg kelas..udah mcm penulis kt media massa aku tgk..syabas..
mungkin la dorg nk melaram..or sbb rmai sgt nk jadi moderator facebook..tiap minit kene update..naik nyampah ape baca status..owh..lapa..mana nk makan..haha..tapi aku diamkn..sbb buang masa nk layan fb ni bnyk2...tu blom yg bukak game bagai..update plak status..jadi to be up to date dorg kene update..jadi sgt jadi keperluan dorg nk pkai lappy n smartphone ni smua wpun tujuan pengunaan tu hnye dorg je tau..hee

hari tu masa aku g tuka phone..ade adik ni mums dia belikan curve kt dia..aku tgk je la...n pada aku..biarlah..mak dia pun tersengih je bayor..buat pe aku nk sebok..hee..

ikut pada parents tu jugak..mungkin dorg rasa klu tak bg tkut anak dorg cari cara lain ke nk dptkn..ntah la..aku ni org sedang2 aje..p opis pun pkai motor..tak pkai keta..jadi aku pun tak tau best ke x naik keta dlm kl ni..

kdg2 yg student bawak kete tu bgus pe..sng nk angkut satu umah trus g klas..car pool..selamat..malam2 senang study group ngn aweks or bf..ok pe..keta [un jadi keperluan..tp model ape dia nk pkai ikut parents dia la..klu mampu local..pkai local..leh beli int..pkai je..bgus untuk ekonomi..

aku tak pkai lappy ..aku pkai desktop aku beli masa study dulu..dah 5 thun pun umur dia..steady lagi..huhu..

tepuk dahi parents..tanya selera anak2..huhu..biar lah..

jadi mungkin dorg nk ikut kead semasa..bru kelass..hee..jadi takpe..esok bila dia start keje dia rasa la tak best nye nk kuar duit sendiri beli tu smua..

haa..psal dslr..ok pe..kita yg tak bawak ni dpt la jadi model utk dorg..huhu..
dorg kata kene bwk sllu sbb nk snap "moments" kita tak tau kn bila nk jadi..jadi kene always sangkut kt leher..

tp please la..jgn dtg mkn kt kg baru..kedai buruk aku lepak tu dok snap2..bukan pe..aku tak leh tgk org shoot..nti aku interprame...haha...tp klu kt kedai berdeco cun or korg ade events mmg bgus bawak..rmai org suka

iklan/off topic. ada sesiapa yg suka dark mocha frappe @starbucks tak? sesiapa yg suka tapi agak berkira2 bab duit nak beli kat starbucks tu, boleh try yg alternative. rasanya memang sejibik sama macam dark mocha frappe tu. dgn harga tak sampai 2 ringgit, boleh beli kat 7-eleven je pun, boleh dapat 1 tin.

try la nescafe mocha. dalam tin biru/purple. rasanya memang sama macam dark mocha frappe tu. pastikan minum masa sejuk la, kalau tak, tak sedap.

Reply 73# oni313

best ke tak ntah la cik onni..aku guna untuk push email..office job..n gps untuk part time job..n juga untuk sosial..best gk la bnding sony yg dh dekat 3 thun pkai tu..sbb takde gps n office application..

klu nk besh baik i phone kot..sgt best rasanye..lagi2 untuk org yg bnyk masa...

Reply  oni313

best ke tak ntah la cik onni..aku guna untuk push email..office job..n gps u ...
t0m Post at 26-9-2010 19:48

owh, bgus la klau cmtu cik tom,btul2 mengaplikasikan fungsi bb tu tuk wat keje,
klau tang iphone tu, rasenyer aku xsesuai pkai kot,
xbnyak masa

huhu..tp i phone mmg klas..nmpk besh giler nk berhibur..tak yah buat call n sms pun takpe..bnyk lagi leh guna..huhu..

tp tu la..tk kn budak2 tu subscribe bis bagai..monthly mau 68 data plan aje..tu pun digi..pling murah..klu maxis tergolek nk bayar woo

Post Last Edit by naweerah at 27-9-2010 00:06

TT aku nak share pengalaman aku hari ni mase klua g cari barang somi aku kt the gardens.kebetulan sekarang tgh hot iphone 4,  n kebetulan my sis in law dgn hubby die  dah angkat i phone ni somi aku pun jadi mengelabah aku dengan somi aku pun g la maxis,punye la ramai org mcm semut siap kene tunggu turn smpai salesperson tu habis goreng dgn customer dulu   bila sampai turn kami,aku dgn somi pun tanye la mcm2 pasal packge,capacity and rate yg diorg offer.kalau nak diikutkan rate calls,sms,mms dan internet still same dengan package post paid kitorg dengan maxis sekarang,plus kitorg pakai henpon nokia je.cume yg bezenya capacity. 16G dgn 32G. jadi kami pun mencongak la bape yg kami perlu bayar monthly plus bape hage henpon tu..kami decide nak amik package montly 155, hage hp 990 utk 16G for 24 month plus kene bayar 200 utk downpayment.kalau nak diikutkan hage phone tu tak la mahal sangat,still affordable bagi kami.jadi kami pun stuju la nak beli.kebetulan hari ni stok habis jadi kami kene book,esok baru dapat.nasib baik book tak kene baya ape2..so kami pun balik la ke rumah.otw balik mase dalam kete  dalam hati i ni bekata2 "perluke aku tuka hp baru ni?hp skg ni baru je pakai 1 taun,still ok lagi" i dh ade second thought..mulut nak cakp kt somi tapi tak terluah.tetibe somi tanye,perlu ke kite beli i phone ni? lepas je somi aku tanye soalan tu aku terus klua kan hujah aku.
1. tak perlu sebab  hp skg ni pun still ok
2. bole guna duit tu untuk bende2 lain
3. simpan je la duit yang ade utk investment or bende2 yg berfaedah
4. tak yah la nak rase kene sentiasa update dgn bende2 mcm ni,esok pun akan klua jugak latest tech ntah2 lagi canggih dari i phone
5. tak yah ikut kan sgt nafsu nak lebih dari org lain,kalau org lain pakai kite pun mesti pakai atau lebih.

aku punye pemerhatian,zamn sekarang ni young couple kalau bole sume nak yg mahal,latest,canggih,lebih dari org lain,baru grad,keje pun 2 3 taun,anak sorang dua, nak pakai fortuner,duduk umah teres,baju/barang nak branded,umah nak renovate bagai,gadget kalau bole die lahh org petama yg pakai kt mesia ni,tiap kali hp baru klua,tiap kali tuka.nak memenuhi segala desire n lust tu dan nak memadankan dengan gaji yg tak seberape tu cmne?gune kad kredit.last2 endd up dengan hutang yg banyak..katenye nak rase kepuasan hidup.kepuasan la sangat

Post Last Edit by annehuda at 27-9-2010 13:53

best sangat ke BB tu? aku tgk kt tesco siap wat offer Blackberry tak smpi rm1k pun. tp tak pasti la blackberry jenis apa, aku bukan update sgt ngan benda2 yg berteknologi tinggi ni.  

kalau students ni dah biasa bermewah dari zaman blajar lagi, percayalah dah keje sok tabiat ngikis reta makbapak ni takkan berakhir gak.  tambah teruk lg adelah.  mcm cousin aku sorg ni, makpak bukak warung, masyuk la gak, income tiap2 hari adelah.  cousin aku ni diploma je, dapat keje kt KL, keje kerani syarikat courier je. gaji takle banyak sgt, standard gaji kerani kt KL la. yg tak sedapnye mak die dok ngadu kt aku yg die berabis rm2k sebulan utk anak die yg keje kt KL.  terkejut aku.  yg aku peratikan cousin aku ni rajin wat rambut, jalan-jalan, handphone jangan cakapla aku pakai sony ericsson w200i jek, die pakai nokia navigator. entah apelah yg nk dinavigatenye...  baju kasut jangan cakap la...

makcik aku dok bandingkan anak die ngan adik aku yg sama2 kerani.  sbb kami ni alhamdulillah pandai berjimat, gaji kecik mcm mane pun tak penah kesempitan duit. alhamdulillah...aku dah start keje baru aku beli laptop. tu pun aku beli laptop acer emachine je, processor zaman tuk kaduk harga rm1.2k tapi aku tak kisah pun. sbb aku pakai laptop bukan utk keje tapi utk wat surf tenet kt rumah, main game tu je. tu pun ade mulut puaka duk ngutuk netbook die yg sama rege ngan aku specs lg bagus dr laptop aku. huhuhu tapi hosmet aku yg penah pakai laptop aku suma mmg puas hati ngan performance laptop aku. yelah setakat nk berinternet je kan, bukan utk wat keje berat pun...

anyway back to my cousin, dari segi sikap pun aku tgk die ni tak reti nk bersusah.  baru dalam probation, of course la tak dpt nk extend cuti raya, pastu ngadu senior2 lain kt tmpt keje die sng je dpt cuti lama2.  gaji pun dpt increment rm50 jek. tak dpt extend cuti raya terus berenti keje tau...  dah biasa sgt dimanjakan, mcm nilah jadinye...skrang nganggur, 24 jam aku tgk asyik on9 fb je. huhuhu