CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Cermin Kereta Pecah, Mizz Nina Dirompa!

sudah lama org praktik letak beg tangan bawah tempat letak kaki...xguna pakai LV...xselamat utk Malaysia ku yg byk sgtttttttttttt jenayah.

takut nye...dah la sebelah seat passenger aku letak car seat anak aku....risau kalo perompak nak rompak ..dia pecah kan cermin kete..kena anak aku....jauh kan la benda2 mcm ni..kat kita sume...

kerete aku dh double tinted. kalau pecah gak xtau ler

PICes_Boy posted on 4-12-2012 12:01 PM
ni aku listkan hotspot area yg terjadi kes2 camni setakat yg aku tahu..
1) Traffic light depan TPM, ...

YaAllah jot apot tu kaw iols lalu hari2.. Trafic light ke sri petaling tu mmg selalu situ.. N TPM....risaunya...tp mmg tk letak handbeg kat pass.... Sembunyi cuma takut la kalau pakai parang tu

freekey posted on 4-12-2012 01:36 PM
letak kt tengah2 tempat gear tu OK kot.. pastu klu nak safe lg pasang rantai atau mangga sekali ke ...

aku memang letak beg kat tengah-tengah...kadang2 kat lantai seat penumpang...

dan aku pun terfikir nak letak tali ke apa ke...yang boleh disambung dari beg ke apa-apa saja kat dalam kereta...

owh..klu cuba letak kat bawah seat penumpang depan pon payah.. kat area opis aku ni pon still ada kes camni..gurl tu pon letak kat bwh, 2 ekor mat motor,yang bonceng motor tu pecahkan cermin kat traffic lite& capai beg tu selamber jer..minah ni cuba tarik beg dia smpi terputus tali..
ha..so mana kita nak simpan beg kita ni? bukan setakat handbag, beg galas pon kena sapu..

Follow Us
PICes_Boy posted on 4-12-2012 06:33 PM
owh..klu cuba letak kat bawah seat penumpang depan pon payah.. kat area opis aku ni pon still ada ke ...

kereta apa perempuan tu pakai..?
kalau dah sampai dapat capai ke bawah seat penumpang,maunya hampir separuh badan perompak tu dah masuk dalam kereta...patutnya perempuan tu tak aim kat bag dia, tapi kat tangan/badan perompak tu....panik lah tu agaknya..

Kereta aku bawah seat penumpang ada space, muat2 untuk letak laptop bag atau tote bag..beg murah ja pun kalau rosak kena seat pun takdalah sakit hati sangat...yang penting bag selamat dari kena rompak..

perompak tu dah xde duit nak beli dadah kot...
tu yg sanggup buat apa jer...

memang bahaya, dah selalu berlaku...

~boolean posted on 4-12-2012 06:58 PM
kereta apa perempuan tu pakai..?
kalau dah sampai dapat capai ke bawah seat penumpang,maunya hamp ...

aku pun terfikir macam tu...kalau dia dapat capai sampai kat lantai seat maknanya dah separuh badan dia dalam kereta...kalau dah sampai tahap macam tu memang pencuri tu nekad sungguh...

aku memang tak suka kalau sampai traffic light kena duduk paling depan...sebab kat situ la banyaknya yang bawak motor ni menunggu....

minta dijauhkan...

Ingat tak masa belajar memandudahulu ada jarak selamat antara kereta. Tujuannya juga supaya kita dapat gerakkan kereta kekiri dan kekanan dengan mudah dan gagalkan tindakan peragut bermotor kat lampu isyarat masa mereka masih ditepi kereta kita...

waa...aku pun kekadang letak sebelah driver's seat...rasenye kalau dah tinted org luar tak nampak la kan? tapi kene hati2 gak ni

erin86 posted on 4-12-2012 03:58 PM
Pasni masuk je keta, bwk kuar siap2 purse and hp, letak celah kangkang then kepit kuat2. In case nak ...

bagus tip ni. boleh diamalkan. yang tak patut diikut sampai langgar perompak tu. negara kita kan ada undang2. apa jd kat lady driver tu? tak kena charge ke dah langgar org? sampai mati lak tuh

Kete ape ye ank org kaye ni pakai...tp xheran sht la sbb ank org kaye...xperlu pk bnyk melInkn hp tu ade video....opps....harap2 xla...

nevberg posted on 4-12-2012 10:23 PM
aku pun terfikir macam tu...kalau dia dapat capai sampai kat lantai seat maknanya dah separuh bada ...

x jugak uols... besenye yg lbh jd sasaran adalah kereta yg duk diantara kereta (tengah2)... sbb lepas dorang rompak kete tu x mampu nk ke depan or ke belakang.. stuck2 kt tengah..
tp kalau dh nak kena x kira kete 1st ke, last2 ke... harap hati2 lah..

agak2 kalau letak bom kawalan jauh dlm handbag pun bagus jugak kan...tekan je button terus meletop!

phone selamatkah? kalau tak selamat, tak sabar tunggu gambar seksi dia viral kat internet.. hehe

RatuDunia94 posted on 4-12-2012 11:56 PM
x jugak uols... besenye yg lbh jd sasaran adalah kereta yg duk diantara kereta (tengah2)... sbb le ...

tu la kalau nak jadi..tak kira dimana..

semoga kita dijauhkan dari perkataan begitu....insyaAllah

bagus gak.. die menyedari kesilapannye... ingatan tuk sume orang

aku ni walaupon xdak duit banyak tapi tiap kali drive cepat2 je handbeg letak bawah seat..risoo woo...kang x pasai2 pecah cermin keta akuu...uuwaaaaa...