CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Politik] Hajat Nak Bercuti Di Cameron Tapi DiMaki Kerana Stroberi!

kat camren ni tdo otel mane best n bpatutan harganya???/ hehehe

nak pi tgk kedai aunty ni la

penjejak_awan replied at 18-8-2015 02:37 PM
Lahanat punya pendatang komunis..boikotttt semua peniaga stoberi kat sana esp cina... Sebarkan

Spesis Melayu perangai perasan barang niaga orang milik dia semua dia pakai lahap hempas campak.

Sebab tu Melayu susah nak senang...ada bangsa perangai dunia ke3 ketika beli barang..bagus pon Cina tu tegur...aku tengok gerai buah melayu kadang kesian...beli nye tak rasa je lebih...

Aku tengok cina memang berani bab berniaga...selamba je tegor sebab tu mereka maju...macam kita ni ha...nak jaga perasaan la ape la..sanggup rugilah demi perut Melayu...respect warga tua walau perangai hauk...pleasssseee.

maki hamun dan mencarut adalah bahasa yg paling indah dan sopan bagi ummah jinjang dan bukit ini sis,  jadi tak perlu sentap.....anggaplah maki hamun itu umpama puji pujian....

sabbath_shalom replied at 18-8-2015 05:41 AM
Pakai la bahasa nenek moyang ko Kantonis, Hokkien Hakka tu...yg ko gi pkai bahasa Mandarin buat apa. ...

mungkin ini ummah baru berhijrah dari prc sis, lagipun bukankah mandarin bahasa rasmi nugara kita?

Edited by sabbath_shalom at 18-8-2015 02:53 PM

Tapi aku rasa bagus Cina tu maki pakai bahasa Melayu...biar makcik tu faham...ko ingat buah stroberi sebijik murah2 ke...kalau ko beli rambutan kedai Melayu boleh la buat gitu...lu pijak bodoh2 kan suka2 sebab Melayu.

Padan dgn muka...aku harap mamat dengan makcikk tu baca thread ni biar next time jaga etika membeli belah...jangan fikir kau tu king or queen...peniaga pon cari rezeki...kalau kena kat diri ko..orang ambik barang ko suka2 lepastu terus lahap..kena pula tu mata pencarian ko...tak ke hangin????

sabbath_shalom replied at 18-8-2015 02:51 PM
Tapi aku rasa bagus Cina tu maki pakai bahasa Melayu...biar makcik tu faham...ko ingat buah stroberi ...

lu yang bodoh jual nenas orang picit2 tarak beli...
sebab lu tak taw niaga.

Follow Us
Cina Cameron cakap Mandarin ke?
Rasanya cam cakap Hokkien je pun
Halim oiiiiii dah mak ko belasah amek je buah orang berjual ko lagi nak bising kan?

haruslah replied at 18-8-2015 02:45 PM
kat camren ni tdo otel mane best n bpatutan harganya???/ hehehe

nak pi tgk kedai aunty ni la

hari tu iolls tido hotel jasmine...ok gak la...murah...dekat dgn kedai semua tp parking pulak payah

sbg sorang kununya melayu islam..... harap mak mertua dia ada minta izin la dulu sebelum rasa. Jgan dok bawak mentaliti pprt dok pi pasar mlm pi nak rasa buah2....  wajar la malaun tu marah sbb ingat buah stroberi nih mcm dokong, langsat, rambutan ka yg boleh dapat berlori2....... kalau sehari 100 customer dtg nak rasa srg sebijik, licin la atas meja tu bg free ja........

lavapotato replied at 18-8-2015 02:54 PM
lu yang bodoh jual nenas orang picit2 tarak beli...
sebab lu tak taw niaga.

Tak problem picit..tekan lembut2..._bukan macam Melayu kampung buah dah masak dia pergi campak....

Ada lagi Melayu buduh aku tak tahu la mai dr celah ceruk mana..buah pisang yg masak tak masak pon tak kenal...yg camni memang ramai..dlm forum cari ni pon ramai..apa lagi dia picit2 buah pisang tu sampai keluar isi...yg perangai gini ramai orang bandar....yg camni kita sekolahkan lah..cakap leklok...asal nampak dia dah try letak jari kat pisang kita cakap cepat2.

Ok dah sebarkan .. Gerakan boikot peniga soberi cameron cina pendatang telah bermula

1. Mak kau takde minta kebenaran main bedal je camtu apa kau fikir tu bapak kau punya kedai? Common sense la adab meminta kebenaran tu pun tak tau ke?

2. Customer tu dah bayar balik ganti rugi yang kau ni peniaga bangang apasal still nak memaki hamun? Relax dah la.

kekure replied at 18-8-2015 02:55 PM
Cina Cameron cakap Mandarin ke?
Rasanya cam cakap Hokkien je pun
Halim oiiiiii dah mak ko belasah  ...

Betul tu..kita marah kat org tapi x nilai diri kita...entah2 memang padan dgn  apa yg cina tu sebut.

Orang berniaga ni ada byk jenis...ada yg saja2 nak provide srvice..untung siikit x pe.

Ada yg jenis nak kaut untung...

Bukan semua peniaga jenis kaut untung...so respect la semua...even dia bagi taster free...cakap la 'saya nak bayar yg saya rasa tadi'..kita tak tahu hati peniaga...kita ni muslim...jaga bab darah daging...x makan babi...tapi makan hasil curi tu camne?

Tu mata pencarian dia....periuk nasi dia..kena hormat.

puiiii....

melalak kat sni wat apo...melalak je depan cina tue....baru kemah keming...

peniaga cina tua2 banyak toleransi dari cina muda2

penjejak_awan replied at 18-8-2015 03:07 PM
Ok dah sebarkan .. Gerakan boikot peniga soberi cameron cina pendatang telah bermula

lamanya ko x muncul di CI ni...blik indon ke?

Bersih ke kalau mkn buah tu tanpa dibasuh?
Dgn pasir,racun  bhn kimia yg diorg sembur lagi.
Btw raya baru ni pergi kameron ada je peniaga cina suruh rasa buah stroberi free.
aku tak rasa pun,terus beli je asal cantik n fresh.

yg sorang mencuri mkn, yg sorang kaki menyumpah...kene la tuh mencuri dgn menyumpah....

eh, kene tak..lantaklah....

Buat cara yg aku salu buat.

Aku akan amik sikit - 100 gm buah tu n soh cino tu timbang. Pastu aku byr dan aku mkn buah yg dah aku byr, kalo lazat maka aku tambah lg beli 1-2 kilo. Kalo x sedap aku blah je dari situ bwk buah 100 gm yg dah aku byr.

Bayangkan kalo kita meniaga buah dan turun satu bas penumpang amik buah strawberi yg kita jual utk rasa dulu dan lom tentu nk beli...mau tak kita pun naek hangen juga.