CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
929# khairimhd

Terlepas baca..

Alhamdulillah..

931# khairimhd

Khairi terbalik dgn apa yg doc panel akak bgtau..dia kata tak salah ambil sebagai langkah pencegahan..erm dr segi scientific akak kena rujuk baliklah...lama benor tinggal bab itu..

964# anggerikrimba

I doakan anak u tak apa2 anggerikrimba...Insya Allah...

968# anggerikrimba

Dan kalau tak silap...kata suami i...setakat ni...yang meninggal di negara kita semuanya melayu...ye ke?...kenapa ye?...pelik...hmy3:...

976# cmf_harris

Scott's Emulsion yang orange ke yang original putih tu harris?...

shiina, tak lah. misinformation tu. kat swak yg meninggal non malay. h1n1 ni tak tgk bangsa punya.

ada tak org yg pronounce h1n1 sebagai hini? sebab salah tgk, 1 macam i.

Follow Us
986# Paradox11

Oooo...ye ke?...yelah tu...salah info...bukan apa...mula2 i dengar tu...ingatkan mungkin cara pemakanan etc...orang melayu ada kaitan dengan benda ni...

shiina,
bagi yg orange, kalau yg putih tu busuk sangat tak boleh telan...

byknya termisss....

ang..
bykkan sabo ehh.. moga demam biasa je tu n cepat sembuh..

khairi..
alhamdulillah dah makin sihat..

harris..
bg makan SE yg oren tu sdap banget...anak2 cikna mkn gak...
amik tablet flavettes ok je kann...vit C jgk tu...

kak har..
info pasal tamiflu tu, fera, sunor n khairi dah bg...

innalillahhh...takziah wat keluarga ustaz asri , masih terngiang2 lg suara dia kann...

sorry arr...byk sgt kena handle nie..  pokok2 n cutting kalian belum sempat ku pos, maaf dipinta ye...lambat tak pe kannn...

oseltamivir phosphate ubat sama jer ngan tamiflu...sbb kita kat sini rujuk nama oseltamivir phosphate...kat MOH ler

satu lagi pasal doa tu...saya was-was skit. mulanya dapat jugak melalui email...kemudian dpt plak email yg bgtahu doa tu bkn doa yg sesuai/elok lebih baik baca qunut nazilah sahaja dlm amalan seharian.  Smlm pun ada pasal doa ni kat suratkhabar mintak jgn percaya..JAIS tak keluarkan apa2 pun berkaitan doa tsb dan doa tu sebenarnya diamalkan oleh pengikut Al-Arqam dah telahpun diharamkan.  Kalo ada sesiapa ada maklumat lain sila maklumkan jika saya silap ya.

991# Sunor

Saya pun dpt email tu, print dan gantung kat dinding tapi saya ni malas, langsung tak baca. Rupanya doa itu sendiri was-was isi kandungannya. Patutlah rasa malas sangat nak baca doa tu (kengkonon....he..he...)

Adalah sorang student tu, nak kata takde akal student MBA. Tapi kalau dah jenis orang asal dr timur tengah negara berperang tu memang menyakitkan hati jer perangai mereka ni.Dalam kelas dia mengaku H1N1 positif.....tak pakai mask....cehh..siap nak dtg kelas tu. Patutlah doktor klinik dalam ni pun kena H1N1 ...... international students ni bangang satu macam.

Maaflah ye saya guna perkataan bangang sebab golongan mereka ni selalu ada depan office saya....takuttt.....

saya pun dah siap print dan tampal kat notice board tepi saya ni...dah dapat email lain plak, terus koyak buang.

988# cmf_harris

Tapi kalau tak silap i...yang putih tu memang hanyir...tapi lagi elok dari yang orange...yang putih tu ramai yang kata...kalau diberi pada kanak2 yang ada asthma...boleh sembuhkan asthma...kalau tak silap sebelum umur mereka 12 tahun...lepas umur 12...memang asthma dah tak boleh sembuh...

Lagi satu...elak mandi air sejuk...elok mandi air panas je...tapi sekarang ni i pun bagi anak i yang ada asthma makan yang orange tu...untuk elak dari selalu kena flu dan cough...sebab bila yang dua ni datang...asthma pun akan menyusul...mereka ni 3 serangkai...nak bagi dia yang putih tu...takut dia tak lalu...

991# Sunor

Tak taulah...tapi i baca pun...rasa macam semacam je bunyinya......

baru cakap dgn anak..katanya dah ok..badan dah tak panas. batuk n selsema pun dah tak baper ada....ya Allah..syukur sgt...

mak sy dlm proses penyembuhan. tp msh ada satu tiub pendek dan halus dibiarkan seketika sehingga hujung bln 9 nnt utk further check up. kalau ok, luka dlm pulih barulah   tiub dicabut keluar.
sekarang ni mak berehat di rumah adik dan akan balik kg dlm minggu depan, nak sambut puasa kat sana katanya... alhamdulillah...

sy tak pernah amik port doa2 yg dikirim melalui email....

996# anggerikrimba

Alhamdulillah...anak dan ibu u ok...

pasal scott emulsion ni kan...teringat saya zaman kecik hingga ke tadika, botol kaca cantik jer dulu...hari2 makan yg putih tu...hanyir mmg hanyir.  Tapi dulu2 elok jer makan...skrg bagi pree pun tak mau dah.

999# Sunor

Betul sunor...seksa sangat rasanya cium bau dia...tapi rasa nak try jugak bagi anak i makan...harap2 dia lalu...semoga boleh sembuhkan asthma dia...jangan jadi macam i asthma sampai tua...lagi pulak budak lelaki...susah sangat kalau ada asthma...risau......