CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

Bukan mamat ni ke yang cakap berapi-api, last2 anak sendiri pi clubbing? Ke aku yang salah dengar?
Babai Post at 6-1-2012 09:54

kaaaaaaaaaan???

kalau tak silapnya mcmtulah kan??

Post Last Edit by emasriba at 6-1-2012 10:02
kannnnnn

u tak caya, u cuba perhatikan aja lah...spesis yang betul betul bajet suci ni,  ...
LisaSurirumah Post at 6-1-2012 09:53

Tu yg aku masih cuba nak reconcile balik sistem NILAI dalam kepala otak aku ni. Nak kena balance kan balik akaun moral ni kenapa dalam satu thread orang yg sama begitu mempertahankan NILAI "jangan buka keaiban orang", "jangan makan daging saudara sendiri", "jangan hina peribadi dan rupa fizikal orang", "jangan kutuk loghat bahasa orang", "jangan jadi tukang kira dosa pahala orang", "jangan jadi jurucakap Allah", "jangan jadi gatekeeper pintu neraka" dan sebagainya siap keluar ayat-ayat Al-Quran siap tulisan BOLD, tetapi dalam thread yg berjiran dengan thread tadi, NILAI yg sama tak apply pulak dan masing-masing bertukar wajah menjadi rakus menghina sampai ke tahap bilangan bini dan perut boroi seseorang pun boleh dijadikan bahan cacian ke sana ke mari.

Sesungguhnya aku menghadapi krisis NILAI 3, Negeri Sembilan

btw.. tak paham napa nak samakan kes amalina ni dgn kebanyakan orglen..

orglen tu korang kenal ke ...
freekey Post at 6-1-2012 09:54

oleh sebab dunia ni kecik, ada ajer yg lain yg aku kenal yg jadi bahan berita akbar dan seterusnya diaib dan dicerca dlm ni (tak perlulah aku sebut siapa dan kes apa, it's water under the bridge already), oleh sebab aku pun tak brp tahu hal sebenar takat apa yg dipapar media saja, yg bulih aku berhubung aku hubungilah, bagitau andainya depa nak clear the air ttg apa yg dicerca itu, ada yg tampil, ada pula yg lebih prefer utk berdiam diri....biar isu itu mati begitu saja....aku hanya mampu tolong takat tu, nak ckp lebih2 backing lebih2 kita pun tak berapa tahu, tapi tersentuh mmg tersentuh lah, sbb org yg kita kenal dicerca2 oleh org2 yg langsung tak kenal mereka

he he he..kartun pun dah buat modal isu ini...

itu ujian utk dia ujian utk kita belum tahu lagi
arasham Post at 6-1-2012 09:57

nak buat camana kak...dah org nak rasa depa takkan diuji seperti itu atau pun depa rasa depa lulus bila diuji sebegitu

Post Last Edit by mr_evergreen at 6-1-2012 10:12

Reply 1115# niceghost2005

istilah tu blh ada dan ditiadakan,tp kes mcm tu mmg ada & byk

cuma pada yg terkena istilahnya lain tp pada yg mengenakan istilah lain

pahala & dosa pada yg terkena dan mengenakan pun level tak sama

tp mmg ada kena mengena

Follow Us
wahhhh....keyword dari minggu lepas membawa ke minggu ni adalah NILAI ya....(lama pulak tak jengah thread NILAI tu)

nak buat camana kak...dah org nak rasa depa takkan diuji seperti itu atau pun depa rasa de ...
hzln Post at 6-1-2012 10:09

harap sgt jgn kita diuji dgn apa yg tak mampu kita tanggung.tapi org yg diuji ni sbb allah swt sayang...

oleh sebab dunia ni kecik, ada ajer yg lain yg aku kenal yg jadi bahan berita akbar dan se ...
hzln Post at 6-1-2012 10:06

aku pun macam kau jugak tau. Pernah la kat internet ni kes sedara aku kena gossip dgn artis yg tengah ngetop time tu. Ok, to tell the truth, dalam forum CARI ni jugak. Citer a few years back la. Dari kenen kenen biasa je, dah start jadi citer sedara aku tu dikatakan sugar daddy artis tu. Bengang la aku pasal aku tau la luar dalam sedara aku tu dgn family dia. Otomatik timbul rasa tanggungjawab aku utk clear the air dan melahar balik forumer2 kat board gossip tu.

tapi dalam situasi lain, iaitu bagi kes aku takde sebarang personal interest dan tidak mengenali subjek-subjek yang diperkatakan, empati aku zero la so aku fikir lantak pi la nasib dia kena kutuk. Dan kes-kes tertentu, aku pun join the wagon gak la mengutuk sekali hahahaha. Aku sure sedara mara, kawan2 dan org2 yg kenal individu yg kena kutuk tu akan berperasaan sama seperti aku time sedara aku kena gossip dulu tu.

Meaning to say, pertimbangan moral manusia ni pada umumnya ikut situasi, tempat, kepentingan, keterlibatan, audience dan orang2 di sekeliling kita.

harap sgt jgn kita diuji dgn apa yg tak mampu kita tanggung.tapi org yg diuji ni sbb allah swt say ...
arasham Post at 6-1-2012 10:17

ye kak. Kalau diberi pilihan utk mencorakkan dunia ini semula, saya berharap dapatlah kita corakkan agar dunia ini penuh dengan kasih sayang dan teguran-teguran yang membina penuh kelembutan dan saling doa dan mendoakan. Lebih kurang macam kembali ke  zaman Sang Kancil dan rakan-rakan di hutan, kak. Alangkah indahnya kehidupan macam tu kak. Mana ada haiwan melahar haiwan lain zaman tu. Masa monyet buat perangai tamak makan cili banyak2 takde pun sesape carut kan monyet.

aku jenis kutuk semua hahahaha..... tapi bottom in my heart aku tetap akui salah kalau cara ...
emasriba Post at 6-1-2012 09:50

teguran & nasihat ustaz azhar idrus kpd pengkeji2 Amalina. mari sama2 kita saksikan di hari jumaat yg mulia ini.

http://www.youtube.com/watch?v=PGy2zpYgonY

Bukan mamat ni ke yang cakap berapi-api, last2 anak sendiri pi clubbing? Ke aku yang salah dengar?
Babai Post at 6-1-2012 09:54

Dia dah Terima ujian dia dari tuhan.esk lusa mungkin turn ko plk

kannnnnn

u tak caya, u cuba perhatikan aja lah...spesis yang betul betul bajet suci ni,  ...
LisaSurirumah Post at 6-1-2012 09:53

ustaz idrus yg dgn zizan tu ke? ngape dikeji??

teguran & nasihat ustaz azhar idrus kpd pengkeji2 Amalina. mari sama2 kita saksikan di hari juma ...
tobby Post at 6-1-2012 10:30

terima kasih.

ye kak. Kalau diberi pilihan utk mencorakkan dunia ini semula, saya berharap dapatlah kita ...
emasriba Post at 6-1-2012 10:30

sekadar berkalau.. yg nyatanya nak menegur org yg dkt dgn kita puntersangatlah sukarnya. sampai sekarang saya tak dpt tegur adik-beradik
yg termampu hanya doa aje. dan saya berharap sangat agar sya  dan keluarga dpt
istiqamah.

teguran & nasihat ustaz azhar idrus kpd pengkeji2 Amalina. mari sama2 kita saksikan di hari jumaat yg mulia ini.
tobby Post at 6-1-2012 10:30 AM

Janji ada simpan ceramah dia, dedah aurat pun takpe. Beruntung malaysia dapat stat camni. Jenis mesra alam.

BTW, stat ni la jugak yang halalkan mencuri dari kedai/syarikat orang kafir harbi.
Sebagai contoh, kata dia kalo guna software cetak rompak halal.

Janji ada simpan ceramah dia, dedah aurat pun takpe. Beruntung malaysia dapat stat camni. Jenis me ...
Babai Post at 6-1-2012 10:39

yg bab mencuri harta benda syarikat amerika & british tu aku tak setuju la.  klu betul halal sekarang jugak nak pergi tesco nak curi harta bristish-yahudi. dah ustaz kata boleh.

Reply 1115# niceghost2005

لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّبِاللَّهِ

Daripada Abdul Rahman binAbi Bakrah daripada ayahnya, seorang lelaki berkata: “Wahai Rasulullah!Siapakah sebaik-baik manusia? Berkata Rasulullah: Sebaik-baik manusia ialahorang yang dipanjangkan umurnya dan umur itu dipergunakan untuk berbuatkebaikan. Berkata lelaki itu lagi: Siapakah sejahat-jahat manusia? Rasulullahberkata: Sejahat-jahat manusia ialah orang yang dipanjangkan umurnya tetapidigunakannya untuk berbuat kejahatan.” (Hadis riwayat at-Tirmizi)

باركالله فيكم

Post Last Edit by Babai at 6-1-2012 10:47
yg bab mencuri harta benda syarikat amerika & british tu aku tak setuju la.  klu betul halal sekarang jugak nak pergi tesco nak curi harta bristish-yahudi. dah ustaz kata boleh.
tobby Post at 6-1-2012 10:44 AM

Aku ingat orang yang bodoh macam lembu pun takkan buat statement kat public sampai camtu.

Amat merbahaya perbuatan stat ni, sebab kalo pendengar live jer dah dekat 100K orang. Mau lebih sejuta yang just dengar kat rumah.

Tu yg aku masih cuba nak reconcile balik sistem NILAI dalam kepala otak aku ni. Nak kena balan ...
emasriba Post at 6-1-2012 10:01

Assalamualaikum emasriba,

Di dlm laen perkataan, sekiranya nya mereka telah 'MENILAI' diri sendiri, surely mereka tidak akan buka tudung or meletakkan tangan di atas dot dot dot.....

Sekarang pabila oghang laen telah 'MENILAI' mereka, mula lah  keluar hukum hakam utk menutup mulut 'longkang'.

Salam