CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tarabas1976

Anwar sedia berdebat dengan RPK dan Najib sekaligus di peringkat dunia, harus se

Mereka yg nak debat yg hang pepandai sendiri assume apa yg depa nak debat tu dah apa ke heinya j ...
Manami Post at 23-3-2012 14:28

Sebelum ni berdentum-dentum kata Anwar pengecut sebab tak nak debat dgn RPK.  Siap kuar mainstream media terutama Utuseks and TV3suku padahal logik akal pun boleh kata - apa kejadah Anwar nak layan debat dgn RPK? Tak sepadan dan buang masa sahaja.

Masa kuar berita ni pun aku dan sense opportunity utk smack down Najib pengecut bibir merah ni lebih2 selepas dia sendiri kuar statement kata Anwar pengecut dan di echo pulak oleh Muhyyidin.  Aku tak tahulah kalau ni kerja RPK nak kenakan Najib tapi apapun Najib mmg terperangkap. Bukan sahaja terpaksa menahan malu kat Malaysia tapi seluruh dunia akan mentertawakan Najib jika beliau masih berdolak dalih.

Aku perhatikan paper Utusan hari ni (sorry aaa.. tarak beli punya).. apa yg aku sempat & dpt tengok, tak de mention sikit pun pasal cabaran Anwar.  Ini bermakna mereka dah tahu Najib tak akan berani punya dan dah boleh jangka Najib akan buat bodo aje.. standardlah budak pengecut.

Yg tinggal, hanyalah pencacai dlm CI sedaya upaya taichi sana sini.. ada yg siap suruh ajak KJ, ada yg tanya apa hadiah ganjaran kpd pemenang debat (agaknya dia ni duk sekolah form 5 ke?  - semua debat mosti ada hadiah piala, ganjaran bagai ). Nampak sangat dia tak reti apa2 pasal debat politik, tak pernah tgk TV debat politik luar negara.  Ada pulak tak segan silu pusing tape liwat, china doll - benda2 yg tak ada kene mengena.  Tak malukah bila membodohkan diri sendiri? Adakah mereka ingat kita tak nampak kebodohan mereka?

Ketahuilah wahai pencacai UMNO, anda semua telah ditipu hidup2 oleh RPK. Bagaimana mungkin jika dulu mereka cukup membenci RPK kini tetiba boleh percaya 100% dgn apa shj yg RPK cakap... itu yg buat aku kagum tu.  Dah kena cornered dgn RPK sampai mcm tu pun masih belum sedar2 lagi.

Lantak depalah... apapun aku masih tunggu juga apa jawapan Najib.. manala tau kot dia dpt kuasa anak jantan sehari dua ni

Pesanan tuk pencacai - tolonglah sampaikan pesanan kat FB Najib tu supaya sahut cabaran Anwar.  Bukan ada hadiah apa pun. Bukan mati pun, bukan kena masuk jel pun. Paling tinggi pun takat kuar buih mulut aje .

Post Last Edit by Manami at 23-3-2012 15:48
Sebelum ni berdentum-dentum kata Anwar pengecut sebab tak nak debat dgn RPK.  Siap kuar mainst ...
a_gen2 Post at 23-3-2012 15:09

Tu lah pasal... Apa plak RPK nak menyibok2.. Dia tu sapa? Ada kena mengena ke dgn pentadbiran negara? Skarang ni pointnya perdebatan antara KETUA dgn KETUA.. Tapi balachis2 ni pon dah tau dah takat mana level akai KETUA depa nun.. Tu yg bermati2an back-up dlm CI ni sebelum air muka dpd Najib sampai ke pencacai tersembam ke bumi mcm kes Shabery nun...

Tapi jelas menunjukkan, sungguhpon sampai berbuih2  si Shabery yg hanya tau berdebat dgn membuat character assassin je (sama mcm pencacai kat forum CI nih), dia at least berTELOQ... Ni aduhaiiii.. Sampai si Assagne tu pon x sabar2 nak tgk Najib berbuih2 eh, berdebat ... Apalah yg susah sgt..? Aku pon pelik.. Sampai ke isu demam lah, panadol lah.. Pusing kiri pusing kanan belit begini belit begitu punya nak elak berdebat.. Bab ni ada perabis harta negara ke? Part perabis duit negara laju je pepuak nih... Tapi bab ajak berdebat punyalah payah...

Dan paham2 jeklah pepuak ni.. kalau xde habuan mana nak bergerak pepuak ni? Samalah mcm isu debat ni kot.. Mcm nak suruh depa pi dengaq ceramah pemimpin2 depa laa.. Nak kena sediakan bas bagai... Baru nak turun.. baru nak sokom... Kalau xde imbuhan, jgn haraplah nak nampak bayang.. Dpd pencacai sampai ke pemimpin... Susah2 sgt, kita buatkan jeklah PIALA pusingan utk si Najib ni.. Kot laa lps tu baru dia berteloq sikit nak sahut cabaran sbg anak jantan

ntah la bg aku kalo debat ni takat pong pang ckp...nak tegak benag kering or basah..mmmm..tak dak pa la...tak kose la kalo takat pandai ckp jahh....kata musti dikota..lidah jgn berbelit...bg aku politician ni sama jah..PR ka BN ka...kalo takat pandai ckp ja..malas aku nak vote...aku nak depa tunjuk kat aku yg depa betul2 deserved to be a leader!

Najib hanya ada teloq berdebat dalam DEWAN PARLIMEN jah.. Sbb dah hader skrip & ramai pencacai2 & pembodek2 akan back-up termasok Pandikar Amin Molia... Kat luar dewan??? Prffthhhhhhhh...

Najib hanya ada teloq berdebat dalam DEWAN PARLIMEN jah.. Sbb dah hader skrip & ramai pencacai2 & pe ...
Manami Post at 23-3-2012 15:28

Itu pun maser jawab soklan Mahfuz Omar....jawab macam budak-2.Aku tak dapat luper "Nampaknya yang berhormat pokok sena ingin menjadi juara bagi 36 penjawat awam, tetapi BN menjadi juara kepada 1.4 juta penjawat awam".Pastuh teruih duduk. Macam berdiri setakat nak kentut pastuh duduk balik baik tak yah. Aku geleng kepala, takkan PM aku IQ tahap cenggini?

Bagi aku  dua-dua pun hampeh..hehe

Follow Us
tunjuk jam omega dulu..kompom najib sudi debat....

Reply 105# tarabas1976

Mcm ni punya jawapan, level debat peringkat sekolah menengah Hulu Tembeling lagi berquality... Tu pon masih ada penyokong.. Bermati2an defend dlm forum CI.. koman2 paling cikai, jaja isu China doll jek lah utk back-up si Najib

Reply 106# cikilala

Tp yg sorang nun jgnkan hampeh, teloq pon tarak..

Reply  cikilala

Manami Post at 23-3-2012 15:51

so betoi la anwar hampeh??

Bangangnya.. Yg soh Anwar berdebat dgn Najib & yg sorang terhegeh2 nak tumpang semangkok s ...
Manami Post at 23-3-2012 14:29

oiiit..hang jangan laaa...perkataan bangang tu aku reserved untuk penyokong setia taksub yang telah terminum air kencing anwar...

Reply 110# geolimarkisa

Hampeh sbb beliau takmo ambik gambaq banyak2 depan ka'bah even dah 2 kali naik haji utk tayangan tatapan pencacai2 Umno mcm sesetgh pemimpin Umno nun..

Reply  cikilala

Manami Post at 2012-3-23 03:51 PM

haha...teloq dok peram dalam beg hamsor kotzzzz

Reply  geolimarkisa

Hampeh sbb beliau takmo ambik gambaq banyak2 depan ka'bah even dah 2 k ...
Manami Post at 23-3-2012 15:57

anwar x suka ambik gambag banyak222?????huhuhu hang ni pandai buat lawak...
gambag dok tunduk2 hormat apakejadahnya depan gambag teoh beng hock pun ada x kan gambag depan kaabah malu nak siar plak...
kalau ada x kan pecacai2 dia x mau post merata cerok untuk menambahkan kealiman dan kemaksuman anwar tersayang...

Tu lah pasal... Apa plak RPK nak menyibok2.. Dia tu sapa? Ada kena mengena ke dgn pentadbi ...
Manami Post at 23-3-2012 15:22

Sebab mereka dah dibiasakan hidup dlm UMNO.. setiap nak buat sesuatu mosti ada reward. Nak dengar ceramah si pengecut tu pun nak kena ada nasi bungkus, kain pelikat, t-shirt, air miniral dan duit RM20.  Dah terbiasa agaknya.  Sebab tu bila sebut debat, dlm kepala terus nampak apa reward.

Tak pernah aku lihat Presiden dipilih melalui pemenang debat.  Dan sepanjang yg aku tahu, tak pernah diistihar pun dlm mana2 debat politik siapa pemenang dan siapa yg kalah.  Yg tentukan adalah rakyat.  Rakyat yg tentukan siapa yg menang dan siapa yg kalah. Dan tidak ada hadiah utk itu.  

Debat yg ada hadiah ialah debat budak2 sekolah, paling tinggi pun IPTA.  Sebab tu aku rasa dia ni masih budak2 sekolah yg agaknya masih duk lap hingus kat kolar baju

Dia mungkin nak taichi.. tapi nak taichi pun agak2lah.. janganlah nampak sangat ceteknya akal. Lebih baik senyap aje mcm Raja Kantoi tu..bila terkantoi dia pasti lari mencirit..tak jenguk2 dah..

anwar x suka ambik gambag banyak222?????huhuhu hang ni pandai buat lawak...
gambag dok  ...
geolimarkisa Post at 23-3-2012 16:00

Malam ini ada penanggal,
   Penanggal bergayut di pokok asam,
    Anuart pegi raya Ponggal,
    Najib plak gi raya Thaipusam,

Pegi beraya umah Cik Khai,
     Cik Khai jamu makan teloq,
     Dua-dua ni tak bleh pakai,
     Cuma nak tengok, 2-2 ni sapa ada teloq,

Sebab mereka dah dibiasakan hidup dlm UMNO.. setiap nak buat sesuatu mosti ada reward. Nak den ...
a_gen2 Post at 23-3-2012 16:02

"Nampaknya forumer a_gen2 ingin menjadi juara kepada sebahagian kecil forumer CI yang menyokong Anuart, manakala kami yakni para pencacai UMNGOK menjadi juara kepada berjuta forumer CI yang lain" kata seorang pencacai UMNGOK (sambil bangun menaip dan kemudian duduk balik untuk melepaskan kentut)

sembang kencang je puak2 ni...malas nk layan

Malam ini ada penanggal,
   Penanggal bergayut di pokok asam,
    Anuart pegi raya Ponggal ...
tarabas1976 Post at 23-3-2012 16:04

bab telog2 orang jantan ni x mau komen la...chek maluuuu...

Dua (RPK dan Najib) lawan Satu (Anwar).

Nampaknya Najib adalah pengecut.