CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: genchi

[SELANGOR] Nurul Izzah tidak perform di PDalam betoi atau auta

Aku terharu betul baca komen2 penyokong PR aka DAP aka PKR aka PAS ni

Masa saya kecil2 dulu salah satu tabiat saya bila berjalan saya akan kira berapa kereta melayu dan berapa kereta cina, Rata rata dalam 10 kereta hanya 1 saja kereta melayu. Kalau makan kat restoran atau hotel hanya cina sahaja melayu adalah 2 3 ekor...... Tapi sejak Mahathir ambil alih perubahan adalah mendadak dan melayu sekarang sudah boleh mempunyai harta dan juga kemakmuran walaupun taklah sehebat bangsa cina. Tapi sekurang kurangnya mereka takut dengan kuasa melayu terutamanya jika ekonomi kita pegang.

Mahathir ujudkan pelbagai ajensi untuk bantu melayu supaya kita dapat bersaing dengan bangsa lain, saya masih ingat harga pembekal untuk melayu adalah lebih mahal dari harga cina..... Sebabtu lah PNB berusaha membantu melayu terutamanya adalah sektor peruncitan.

Dalam usaha Mahathir berbuat demikian memanglah ada kelemahannya dan biasalah siapa yang ada kuasa atau kenalan diberi keutamaan, Kalau disegi meritokrasi memang kita tak mampu lawan cina, tapi nasib baik ada dasar DEB yang banyak membantu kita di dalam ekonomi.

Cuba tuan fikir fikirkan apakah yang akan terjadi jika PKR dan DAP yang beria ia membasmi kelebihan yang ada pada kita ni. Boleh kah  kita bersaing? Saya memang yakin tidak, kerana mereka cukup rasis dan mereka memang benci dan memandang rendah melayu.

Pasaltu lah saya menyokong UMNO walaupun terdapat byk benda benda yg negatif, tapi ini sanggup saya hadapi biarlah orang melayu yang makmur di bumi sendiri

kittycomel posted on 10-4-2013 03:02 PM
Mesti ingat bhw setiap kerusi yg kita bg kpd wakil BN akan memberi mandat kpd BN utk pegang putrajay ...

Alahai cam pakatan tu suci murni ja......2 x 5 ja..jgn in denial sngt lah...apalah geng stopa ali ni..pandai bergurau..i like

airfilterbersih posted on 11-4-2013 03:09 PM
aik?

hang yg bangkitkan point dasar bn ke hulu ke hilir, aku yg hang suh bukak tread?

hahahah...dia duk ikot style ketua dia la anuar...duk tnya soalan pasai video dia tb2 dia duk pusing lain marah wartawan tu plak..tenang2 kita bwak bincang...

mnaa posted on 12-4-2013 11:03 PM
aduhai.. aku kan satu je yang aku prasan pasal yang fanatik PR ni.. bahasa yg digunakan.. gelaran  ...

setuju..mmg bahasa dorg n peribadi dorg mmg la mcm sngt terokk...x tau nak ckp..apa da...patu bila dah mmg terang2 slh x ley trima...chillex ar..@mnaa x menunjukkan dia pro kat bn dia bg komen yg balance mengikut pandangan dia..cait..

nordiana87 posted on 13-4-2013 01:10 AM
yup..yg tu aku xnafi kn..dr zmn tun lg..BN mengamalkan sistem kronism..yg tu amat2 aku xpuas hty.. ...

anuar, anak dia izzah, bini dia yg nmpk sedeh ja tu, lim kit siang dan anak nya, karpal dan anaknya kat dlm pakatan tuh x kronisme kah...sama ja......

NaylaArisha posted on 24-4-2013 01:49 PM
mestilah kena minta wei...
nak buat apa dengan peruntukkan tu
bukan main bagi jer

hahaha..tul la kan..x kan nak main bg je....nak mintak kat mak ayah pun kna bgtau reason ni nak bg berjota2 kat deme ni x kan main campak gitu aje.. pastu da dpt kata kena sekat jugerk pulek

Follow Us
sdin3269 posted on 29-4-2013 08:16 PM
Aku terharu betul baca komen2 penyokong PR aka DAP aka PKR aka PAS ni

Masa saya kecil2 dulu salah ...

tah betui dak depa ni melayu..plus melayu mudah lupa..duk sebuk nak ubah..tp dia pun x tau apa yg bakal diubah..nak ubah p cari yg baguih lagi la ni duk nak ubah tp ganti yg had lagi teruk....xpa la asal suma free suma trun....bnda tu suma lg pntg dr agama n naseb bangsa depa...haih..tp patut ada juga pembgkang satgi bn duk buat gila lg....tp pembangkang stakat bangkang dr longkang ckop la..toksah p putrajaya la..x sanggup...

for me kan sejak Nurul Izzah memberi tafsairan ayat Al Quran : tak ada paksaan dalam agama tu...ikut apa yang dia rasa betul je tafsairan ayat Quran tu ...

I am like hmm... minah ni ...tapi I terkejut jugak tadi bila org yg saya kenali mengiktiraf Nurul sebagai gifted, medahului masa

heheh

oh tang Lembah Pantai - seorang yg saya kenali sejak tahun 2011 telah berkata kepada saya  sekitar Oktober , Akak rasa Raja Nong Chik akan menang - sebab dia banyak turun padang ....ini Oktober 2011...

so ...

rosemiy posted on 2-5-2013 05:38 PM
setuju..mmg bahasa dorg n peribadi dorg mmg la mcm sngt terokk...x tau nak ckp..apa da...patu bila ...

I think parti berjasa lagi tahu apa yang diaorg nak perjuangkan.. they stand alone, diaorg keluar dari pas pon sbb tak nak join dap kan?

teen_angelJB posted on 22-4-2013 04:01 PM
yang musykillnyer....
kalau duit tu mmg di salurkan betul untuk semua negeri seadilnye..
nape gakn ...

oopss.. ko nengok gambo umah nik aziz kat gossip kenamaan ke?? diaorg kate gambo tu ambek tak abis, belakang tu sambung ngan rumah batu lor.... tapi takperla, takde salah buat umah batu..

NaylaArisha posted on 22-4-2013 03:01 PM
sapa kata bajet di sekat?? inilah fahaman dakyah politik PR semua kata Kerajaan Pusat dah sekat... ...

MN siapa ko nie?... ko pernah dengar perkataan penyelaras DUn Bee End x? ko pernah dgr JASA kat kelantan x?....

ini kali lah... ko nak menipu biar dengan fakta...

mnaa posted on 4-5-2013 06:15 PM
oopss.. ko nengok gambo umah nik aziz kat gossip kenamaan ke?? diaorg kate gambo tu ambek tak abis ...

gambar rumah batu kat belakang tu madrasah tahfiz... dah cukup fakta belum sebelum buat fitnah?

vespa_oren posted on 4-5-2013 06:29 PM
gambar rumah batu kat belakang tu madrasah tahfiz... dah cukup fakta belum sebelum buat fitnah?

join ngan umah die? thats why aku tanye... sbb pernah dibangkitkan belakang tu ada rumah batu mungkin atas biayaan dia la kot.. but takde salahnya ada rumah batu kan?
why perlu cakap "dah cukup fakta belum sebelum buat fitnah?" aku buat fitnah ke?.. tu yg payah nak cakap ngan parti fanatik ni, bila bercakap mesti emotional.. but setakat ni aku bila bercakap ngan parti yang sokong bn, diaorg tu boleh dibawa berbual sikit.. aku suka cara mahathir cakap, dia tenang bila cakap apa2pon.. jarang nampak dia marah.. najib bercakap pon aku tak berapa suka tp biasala ahli2 politik mmg cakap camtu, anwar ibrahim lagila...dia cakap dengan penoh 'kegigihan' tapi tak perlu la penyokong2 parti dpt 'feellll' ahli politik lak kecuali anda adalah salah sorangnyer..

kittycomel posted on 11-4-2013 08:53 AM
very interesting that semua negara2 MAJU sering silih berganti tukar parti pemerintah. Negara yg m ...

u tak nak state ke yg negara MAJU macam UK sekarang ni economic merudum
u  tak nak quote ke yg sekarang even tuition fees kat university  student kena bayaq naik tinggi sangat
sebab dulu puak puak you lah asyik datang UK buat gathering  sini sana dok puji UK seba bagi free education subsidise bagai ?

now ? what happened in London riot?

U tak nak quote ke how BRILLIANT anwar handle ASIAN ECONOMIC crisis? yg i tahu he failed.

Last edited by mbhcsf on 4-5-2013 06:59 PM

Mek bukan pengundi Lembah Pantai tapi tempat kerja memang kawasan tu,.. so sokmo lalu, lepak area situ
Mokcik2 cleaner  opis pun ramai stay situ .. dan bila bersembang dekat2 PRU ni memang diorg sangat suka RNC laa..
selain apa yg federal gov bagi .. RNC ni juga slalu turun padang ..
kalau ada kenduri kendara, kematian etc.. dia hadir dan bersedekah .. tu yang buat dia dekat dengan masyarakat..

Izzah (ikut cakap mokcik ni laah) .. memang tak nampak muka, masa dekat nk PRu barulah dia turun ..

meklin posted on 4-5-2013 08:12 PM
Mek bukan pengundi Lembah Pantai tapi tempat kerja memang kawasan tu,.. so sokmo lalu, lepak area si ...

aku akan pelik kalau RNC kalah sbb kalau aku pengundinya, aku nak 'pegang' datuk bandar kuala lumpur'. power besar.. kalau izzah menang gak, aku rasa dia menang sbb nama bapak dia nak jadi perdana menteri kot.

tapi satu je, ape pon yang aku nak tanya.. kalaula ada ura2 keistimewaan melayu akan hilang, melayu akan bersatu balik tak?? melainkan kalau dibuat secara senyap2 tanpa kita sedar.. dap beb, besar tu cita2 diaorg...

mbhcsf posted on 4-5-2013 06:58 PM
u tak nak state ke yg negara MAJU macam UK sekarang ni economic merudum
u  tak nak quote ke yg se ...

anwar kan bachelor in bahasa melayu.. so, dalam pakatan rakyat, sape yang akan lebih educated?
tapikan aku nak tanya (soalan ek, soalan ek.. tetibe lak orang tuduh petnah lak, tak sempat aku nak tanye)
wan azizah tu still pegang jwtn dalam pr ke? dia tak bertanding kan? so, dia bukan presiden or naib presiden ler kan?

mnaa posted on 4-5-2013 08:46 PM
anwar kan bachelor in bahasa melayu.. so, dalam pakatan rakyat, sape yang akan lebih educated?:lov ...

wan azizah itu ijazah perubatan dari australia, jika nak tengok kejayaan lelaki tengoklah sape perempuan belakang dia

tapi jangan tengok rosmah mansor lak... sebab belakang dia memang najib

mnaa posted on 4-5-2013 08:46 PM
anwar kan bachelor in bahasa melayu.. so, dalam pakatan rakyat, sape yang akan lebih educated?:lov ...

chua soi lek tidak bertanding gak, dia bukan presidien MCA k?

kan wan azizah bertanding, orang ckp kroni anak beranak semua bertanding,

mnaa posted on 4-5-2013 06:54 PM
join ngan umah die? thats why aku tanye... sbb pernah dibangkitkan belakang tu ada rumah batu mung ...

aku bukan penyokong fanatik, dan aku pengundi atas pagar... tapi aku memang tidak boleh orang kutuk ulamak mcm nik aziz

aku xthu apa dosa nik aziz xbuat rumah besar macam khir jamil sebab tu kau nak bangkitkan rumah batu belakang tu...